Nejlepší elektrické koloběžky 2024 – recenze, test, srovnání

Chtěli byste si zjednodušit a zrychlit přepravu v městském prostředí? V tom případě byste měli pouvažovat nad koupí elektrické koloběžky.

Jak vybrat elektrickou koloběžku

Elektrické koloběžky se těší oblibě hlavně díky lehkosti jejich ovládání a kompaktnosti, neboť díky skládací konstrukci si je s sebou můžete vzít kamkoli. Pokud vás taková investice láká, tak si přečtěte následující body,kterými se při výběru řídit.

Nejlepší elektrické koloběžky

Názov Hodnotenie Detail
Kaabo Skywalker 8H   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Kaabo Mantis 10   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Sencor Scooter One S20   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Segway KickScooter P65E   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt

Elektrické koloběžky – recenze

Elektrická koloběžka je skvělým způsobem přesunu na kratší i delší vzdálenosti. Na určené místo vás přepraví rychle a bez námahy, přičemž si užijete čerstvý vzduch. Uvažujete nad tímto dopravním prostředkem? Naše recenze vám s výběrem pomohou.

Co jsou to elektrické koloběžky a jak fungují?

Pokud bychom si elektrické koloběžky, též zvané zkráceně elektrokolobežky, měli definovat ve zkratce, tak bychom řekli, že jsou to klasické koloběžky, které jsou poháněny elektrickým motorem. Z obyčejné "hračky" určené hlavně pro mladší ročníky se v dnešní době vyvinul skvělý dopravní prostředek.

Rychlost se reguluje podobně jako na motorkách a pokud se vám baterka vybije, tak v cestě můžete pokračovat klasickým odrážením nebo ji můžete složit a Ponies v ruce. Je určena hlavně pro městský hladký povrch, ale některé modely zvládnou i jemný terén. využijete jipředevším na kratší vzdálenosti, během kterých se můžete velmi efektivně vyhnout dopravní špičce. Zapnout motor, jeden odraz a elektrická koloběžka vás odveze několik kilometrů.

Výhody a nevýhody elektrických koloběžek

Hlavní výhodou elektrických koloběžek je jejich kompaktnost a jednoduchost ovládání. Jde o šikovný dopravní prostředek, který oceníte zejména ve městě, protože se vyhnete provozu nebo lidem v přeplněné MHD. Při používání nemusíte vyvíjet žádnou fyzickou aktivitu a tím pádem se nezpotíte as některými typy přejdete na jedno nabití až 40 kilometrů.

Velká elektrická koloběžka

Co se týče "většího dobra", tak elektrické koloběžky a celkově elektrické dopravní prostředky jsou ekologické, protože fungují na baterii, která se pravidelně dobíjí; čili upřednostněním elektrokolobežky před klasickým autem jste šetrnější k životnímu prostředí. Vzhledem k tomu, že zařízení funguje na baterii, je nutné počítat s jejím pravidelným nabíjením.

Na co se při výběru zaměřit?

Rozhodli jste se pro koupi elektrické koloběžky?Pak vás budou zajímat faktory, které je nutné sledovat před samotným výběrem. V úvahu spadá relativně dost parametrů.

Používání

Než se rozhodnete pro konkrétní model, taksi musíte určit, za jakým účelem si koloběžku plánujete koupit a jak často na ní budete jezdit. Plánujete ji využívat spíše ve městě, nebo na cyklostezkách, kde se jezdí rychleji a asfalt nebývá vždy stoprocentně hladký? Chcete si ji koupit jen tak pro radost a užívat si ježdění ve volném čase?

  • Elektrokolobežky do města: Nemusejí oplývat takovou výkonností, respektive vysokou maximální rychlostí, protože ve městě není dvakrát vhodné prostředí pro rychlou jízdu. Vybírejte menší, pohyblivější typy, klidně is polyuretanovými kolečky.
  • Elektrokolobežky do terénu: jde o rychleji a hlavně výkonnější modely, které zvládnou i případné nerovnosti či jízdu do kopce. Kolečka by ideálně měly být gumové, které lépe eliminují třes.
  • Elektrokolobežky na zkrácení volného času: Pokud chcete na elektrických koloběžkách jezdíval jen pro zábavu ve volném čase, tak klidně můžete investovat do druhů s menší baterií a výkonností. Díky tomu budou o něco lehčí a vy se budete moci více "vyřádit".

Rám a nosnost

Nosnost koloběžky úzce souvisí s rámem – čím je rám robustnější, tím větší váhu unese, koloběžka je však těžší. Obvykle se nosnost elektrokolobežiek začíná na váze 80 kg a postupně se toto číslo zvyšuje. Maximální zátěž rozhodně není radno podcenit, a proto si při výběru nechte rezervu alespoň 10 kilo.

Elektrická koloběžka do města

Rám je v drtivé většině případů skládací, ale časté skládání může odrazit na jeho celkové pevnosti. Sami musíte vědět, že jak často ji budete skládat na přepravu v MHD či jako zavazadla v kufru a podle toho zvolit vhodný rám. Jako materiál se na rám nejčastěji využívá ocel a odlehčený hliník/karbon. Pokud jste náročný a očekáváte vysoký výkon a nízkou váhu, tak určitě zvolte druhou možnost.

Dojezd a baterie

Další dvojicí, která je vzájemně propojena je dojezd na jedno nabití a baterie. Je však třeba pochopit, že dojezd na jedno nabití není fixní číslo a ovlivňují něj různé faktory –hmotnost jezdce, styl jízdy nebo míra stoupání. Udává se jen přibližně a klasické druhy mají obvykle dojezd na 30 až 40 kilometrů, u těch levnějších to může být jen 10 km. Většinou platí, že čím větší dojezd, tím vyšší cena.

Při baterii zase sledujeme její kapacitu udávané v ampérhodinách (Ah). Pochopitelně, čím větší kapacita, tím větší dojezd. Úroveň nabití se zobrazuje na displeji. Pokud si chcete prodloužit výdrž, tak doporučujeme, abyste jezdili pomaleji, vybírali hlavně rovný terén a vždy mějte dobře nafoukané kolečka.

Řízení

Celkově na trhu najdete elektrokolobežky s dvěma typy řízení. Tím prvním je "klasický" způsob, který funguje na bázi páček na řídítkách, čili zrychlujete a zpomalujete rukojetí. Druhý způsob je takzvaný gyroskopický. Ten je výhodnější v tom, že změna rychlosti je plynulejší, ale je o něco náročnější si na něj zvyknout, protože rychlost se reguluje rozložením váhy.

Městská elektrická koloběžka

Elektrokolobežky nabízejí i možnost měnit rychlosti a setkáte se is "vychytávkou" zvanou tempomat – prostřednictvím něj si můžete nastavit stálou rychlost, kterou má koloběžka během jízdy udržovat.

Brzdy

Nejčastěji je brzda nainstalována na zadním blatníku – klasická nášlapná brzda, kterou prakticky okamžitě víte zastavit vaši koloběžku. dálejsou to elektrické brzdy, které umožňují plynulejší zastavení. Kromě toho se na elektrokolobežky instaluje i zadní kotoučová nebo bubnová brzda, která se ovládá páčkou na řídítkách – obdobně jako na kolech. U modelů s gyroskopický systémem brzdíte přitažením řidítek k sobě.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(88.2%)
Datum publikování: 15.01.2020
Datum poslední aktualizace: 12.07.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek