Nejlepší elektrické koloběžky 2022 – recenze, test, srovnání

Chtěli byste si zjednodušit a zrychlit přepravu v městském prostředí? V tom případě byste měli pouvažovat nad koupí elektrické koloběžky.

Jak vybrat elektrickou koloběžku

Elektrické koloběžky se těší oblibě hlavně díky lehkosti jejich ovládání a kompaktnosti, neboť díky skládací konstrukci si je s sebou můžete vzít kamkoli. Pokud vás taková investice láká, tak si přečtěte následující body,kterými se při výběru řídit.

Nejlepší elektrické koloběžky

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Sencor Twoo Long Range   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Ninebot MAX G30   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Hikerboy Urban Comfort 10"   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Hooride H1   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Elektrické koloběžky – recenze

Elektrická koloběžka je skvělým způsobem přesunu na kratší i delší vzdálenosti. Na určené místo vás přepraví rychle a bez námahy, přičemž si užijete čerstvý vzduch. Uvažujete nad tímto dopravním prostředkem? Naše recenze vám s výběrem pomohou.

Co jsou to elektrické koloběžky a jak fungují?

Pokud bychom si elektrické koloběžky, též zvané zkráceně elektrokolobežky, měli definovat ve zkratce, tak bychom řekli, že jsou to klasické koloběžky, které jsou poháněny elektrickým motorem. Z obyčejné "hračky" určené hlavně pro mladší ročníky se v dnešní době vyvinul skvělý dopravní prostředek.

Rychlost se reguluje podobně jako na motorkách a pokud se vám baterka vybije, tak v cestě můžete pokračovat klasickým odrážením nebo ji můžete složit a Ponies v ruce. Je určena hlavně pro městský hladký povrch, ale některé modely zvládnou i jemný terén. využijete jipředevším na kratší vzdálenosti, během kterých se můžete velmi efektivně vyhnout dopravní špičce. Zapnout motor, jeden odraz a elektrická koloběžka vás odveze několik kilometrů.

Výhody a nevýhody elektrických koloběžek

Hlavní výhodou elektrických koloběžek je jejich kompaktnost a jednoduchost ovládání. Jde o šikovný dopravní prostředek, který oceníte zejména ve městě, protože se vyhnete provozu nebo lidem v přeplněné MHD. Při používání nemusíte vyvíjet žádnou fyzickou aktivitu a tím pádem se nezpotíte as některými typy přejdete na jedno nabití až 40 kilometrů.

Velká elektrická koloběžka

Co se týče "většího dobra", tak elektrické koloběžky a celkově elektrické dopravní prostředky jsou ekologické, protože fungují na baterii, která se pravidelně dobíjí; čili upřednostněním elektrokolobežky před klasickým autem jste šetrnější k životnímu prostředí. Vzhledem k tomu, že zařízení funguje na baterii, je nutné počítat s jejím pravidelným nabíjením.

Na co se při výběru zaměřit?

Rozhodli jste se pro koupi elektrické koloběžky?Pak vás budou zajímat faktory, které je nutné sledovat před samotným výběrem. V úvahu spadá relativně dost parametrů.

Používání

Než se rozhodnete pro konkrétní model, taksi musíte určit, za jakým účelem si koloběžku plánujete koupit a jak často na ní budete jezdit. Plánujete ji využívat spíše ve městě, nebo na cyklostezkách, kde se jezdí rychleji a asfalt nebývá vždy stoprocentně hladký? Chcete si ji koupit jen tak pro radost a užívat si ježdění ve volném čase?

  • Elektrokolobežky do města: Nemusejí oplývat takovou výkonností, respektive vysokou maximální rychlostí, protože ve městě není dvakrát vhodné prostředí pro rychlou jízdu. Vybírejte menší, pohyblivější typy, klidně is polyuretanovými kolečky.
  • Elektrokolobežky do terénu: jde o rychleji a hlavně výkonnější modely, které zvládnou i případné nerovnosti či jízdu do kopce. Kolečka by ideálně měly být gumové, které lépe eliminují třes.
  • Elektrokolobežky na zkrácení volného času: Pokud chcete na elektrických koloběžkách jezdíval jen pro zábavu ve volném čase, tak klidně můžete investovat do druhů s menší baterií a výkonností. Díky tomu budou o něco lehčí a vy se budete moci více "vyřádit".

Rám a nosnost

Nosnost koloběžky úzce souvisí s rámem – čím je rám robustnější, tím větší váhu unese, koloběžka je však těžší. Obvykle se nosnost elektrokolobežiek začíná na váze 80 kg a postupně se toto číslo zvyšuje. Maximální zátěž rozhodně není radno podcenit, a proto si při výběru nechte rezervu alespoň 10 kilo.

Elektrická koloběžka do města

Rám je v drtivé většině případů skládací, ale časté skládání může odrazit na jeho celkové pevnosti. Sami musíte vědět, že jak často ji budete skládat na přepravu v MHD či jako zavazadla v kufru a podle toho zvolit vhodný rám. Jako materiál se na rám nejčastěji využívá ocel a odlehčený hliník/karbon. Pokud jste náročný a očekáváte vysoký výkon a nízkou váhu, tak určitě zvolte druhou možnost.

Dojezd a baterie

Další dvojicí, která je vzájemně propojena je dojezd na jedno nabití a baterie. Je však třeba pochopit, že dojezd na jedno nabití není fixní číslo a ovlivňují něj různé faktory –hmotnost jezdce, styl jízdy nebo míra stoupání. Udává se jen přibližně a klasické druhy mají obvykle dojezd na 30 až 40 kilometrů, u těch levnějších to může být jen 10 km. Většinou platí, že čím větší dojezd, tím vyšší cena.

Při baterii zase sledujeme její kapacitu udávané v ampérhodinách (Ah). Pochopitelně, čím větší kapacita, tím větší dojezd. Úroveň nabití se zobrazuje na displeji. Pokud si chcete prodloužit výdrž, tak doporučujeme, abyste jezdili pomaleji, vybírali hlavně rovný terén a vždy mějte dobře nafoukané kolečka.

Řízení

Celkově na trhu najdete elektrokolobežky s dvěma typy řízení. Tím prvním je "klasický" způsob, který funguje na bázi páček na řídítkách, čili zrychlujete a zpomalujete rukojetí. Druhý způsob je takzvaný gyroskopický. Ten je výhodnější v tom, že změna rychlosti je plynulejší, ale je o něco náročnější si na něj zvyknout, protože rychlost se reguluje rozložením váhy.

Městská elektrická koloběžka

Elektrokolobežky nabízejí i možnost měnit rychlosti a setkáte se is "vychytávkou" zvanou tempomat – prostřednictvím něj si můžete nastavit stálou rychlost, kterou má koloběžka během jízdy udržovat.

Brzdy

Nejčastěji je brzda nainstalována na zadním blatníku – klasická nášlapná brzda, kterou prakticky okamžitě víte zastavit vaši koloběžku. dálejsou to elektrické brzdy, které umožňují plynulejší zastavení. Kromě toho se na elektrokolobežky instaluje i zadní kotoučová nebo bubnová brzda, která se ovládá páčkou na řídítkách – obdobně jako na kolech. U modelů s gyroskopický systémem brzdíte přitažením řidítek k sobě.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(88.2%)
Datum publikování: 15.01.2020
Datum poslední aktualizace: 04.01.2022

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Slabý signál WiFi v bytě či domě? Pomůže zesilovač WiFi signálu do zásuvky i anténa pro zesílení WiFi

Slabý signál WiFi v bytě či domě? Pomůže zesilovač WiFi signálu do zásuvky i anténa pro zesílení WiFi

Pokud pracujete z domova nebo hrajete online hry, není nic víc frustrujícího než nespolehlivý internetový signál. Za pomalým... Přečíst článek

Kdy je čas na výměnu telefonu za nový – baterie, aplikace, fotografie, internet

Kdy je čas na výměnu telefonu za nový – baterie, aplikace, fotografie, internet

Mobilní telefony patří dnes k nejvýznamnějším technickým výdobytkům, bez kterých si mnozí neumějí představit den. Jsou nejen... Přečíst článek

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 – Rolls-Royce mezi mobilními klimatizacemi

Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 – Rolls-Royce mezi mobilními klimatizacemi

Chcete se v létě příjemně zchladit přímo u sebe doma, aniž byste museli čelit stavebním úpravám a vysokým investicím? Pak vás... Přečíst článek

Jak pečovat o prádlo, aby dlouho vydrželo?

Jak pečovat o prádlo, aby dlouho vydrželo?

Pořídit si nové oblečení je skvělé. Nicméně starat se o něj tak, aby stále vypadalo jako nové, už vyžaduje značné znalosti.... Přečíst článek