Nejlepší karaoke sety 2024 – recenze, test, srovnání

Hledáte oživení vašich rodinných oslav, chcete u vašeho dítěte podporovat zájem o hudbu nebo se po večerech nudíte a máte chuť si trochu zazpívat? Víte, co potřebujete? Karaoke set! Toto zařízení si získalo popularitu na celém sveet včetně našich zeměpisných šířek.

Jak vybrat karaoke

Přečtěte si, co je to vlastně karaoke, jak ho vybrat a při jakých příležitostech se dá využít.

Nejlepší karaoke mikrofony a sety

Názov Hodnotenie Detail
Fenton SBS20B   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Eljet Performance   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Auna DiscoFever   ✔   VÝPRODEJZobrazit produkt
GoGEN Maxi Karaoke   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Eljet Globe   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Karaoke sety – recenze

Řekli jste si, že jdete do toho? Jste odhodláni začít vaši soukromou pěveckou kariéru a relaxovat prostřednictvím hudby nebo chcete zabavit vaše ratolesti? V tom případě vám jistě padnou vhod naše recenze několika karaoke setů.

Japonská zábavka v západním šatě

Karaoke se do našich končin dostalo z Japonska. Karaoke nebo japonsky カ ラ オ ケ, je kombinace dvou slov: "kara" – prázdný a "ōkesutora" – orchestr. Tento způsob zábavy, při kterém amatérský zpěvák zpívá populární píseň spolu s hudebním podmazem, vymyslel v roce 1971 hudebník Daisuke Inoue, který si však na svůj účet tento počin nikdy nepřipsal oficiálně.

První karaoke bary se začaly v Japonsku objevovat už počátkem 70. let. Je zajímavé, že v západní kultuře vypadají takové podniky trošku jinak. V Japonsku se v karaoke barech nacházejí samostatné a zvukově izolované místnosti, ve kterých je zpívající sám. Cílem takové zábavky je odreagování se. U nás samozvaný zpěvák nejednou obtěžuje všech přítomných. Čest výjimkám.

Co je to karaoke set

Chcete-li se odvázanému zpěvu oddávat doma, musíte si pořídit vhodné zařízení, kterým je karaoke set. Ten, laicky řečeno, smíchá dva zvuky, tedy váš hlas a hudbu, navíc vám zobrazí příslušný text na monitoru. Existuje několik typů karaoke setů, které mohou mít různou kvalitu, způsob přehrávání hudebního podkladu a příslušenství. Na to, jak vybrat vhodné zařízení, se proto podíváme v následujících řádcích.

Karaoke set pro celou rodinu

Podle čeho vybírat karaoke

Než se při výběru dostanete ke konkrétním parametrům, byste si měli položit několik otázek, na základě kterých bude vaše rozhodování jednodušší. Karaoke můžete využívat na rodinných oslavách, může jít o formu pěveckého tréninku nebo takto zabavíte vaše děti. Podle toho si vybírejte i konkrétní zařízení.

  • Karaoke pro děti se musí ovládat jednoduše, kvalita reproduktorů není až tak důležitá a jeho rozměry by měly být přiměřené tomu, aby ho dítě zvládlo pohodlně přenášet. Pokud máte doma dva mrňousy, určitě vybírejte modely se dvěma mikrofony. Předejdete tak zbytečným hádkám.
  • Pokud se chcete této zábavě věnovat na rodinných oslavách či setkáních s přáteli, zaměřte se hlavně na počet mikrofonů. Kvalita zvuku by měla být alespoň na průměrné úrovni. Dívejte i na výkonnost reproduktorů, a to v závislosti na počtu lidí, kteří se budou na takových show účastnit a také od konkrétního místa. Čím hlučnější prostředí, tím kvalitnější zvuk potřebujete.
  • Studujete na konzervatoři nebo máte vlastní kapelu a karaoke má sloužit na trénink? V tom případě chcete určitě kvalitní zvuk a možnost propojení karaoke setu se sluchátky. Hlasitost pro vás asi nebude rozhodující, ledaže byste ho chtěli využívat i přímo na koncertech.
  • Karaoke pro komerční účely je úplně jiná věc. Pokud byste si chtěli otevřít bar, musíte se poohlédnout po namakanějším zařízení, s minimálně 2 mikrofony, skutečně výkonnými reproduktory a kvalitním zvukem. Takové kousky stojí samozřejmě mnohem více a na klasické domácí účely jsou zbytečné.

Důležité parametry při výběru karaoke setu

Všechny parametry karaoke setů jsou, v podstatě, důležité. I když se to tak nemusí jevit, na to, abyste si vybrali správně, nemusíte být zvukařem ani IT specialistou. Stačí si uspořádat priority, vědět, co si všímat a samotný výběr bude už jen detailem.

Hardwarový versus softwarový karaoke set

Karaoke si můžete koupit ve dvou podobách. Hardwarové karaoke sety jsou přístroje, které se dají chytit do ruky, připojíte do nich mikrofon, vyberete si hudbu a zpíváte. Softwarové karaoke si stáhnete online do mobilu, tabletu či počítače. V podstatě jde o aplikace, které jsou dostupné za poplatek, ale i zdarma. Hardwarové karaoke jsou dražší, avšak i kvalitnější, proto se hodí i na větší akce. Ty softwarové slouží spíše pro soukromé účely či trénink.

Velikost karaoke setu

Karaoke může vážit 1, ale i 10 kilogramů. Tento parametr je důležitý hlavně z hlediska toho, zda se ho hodláte přenášet nebo umístit na fixní místo. Většina domácích setů má středně velké rozměry i váhu, proto jsou v tomto směru univerzální. Velikostí byste se však určitě neměli nechat splést. Větší neznamená lepší.

TIP: Levnou a velmi maličkou alternativou ke klasickým karaoke setům jsou karaoke mikrofony s vlastním reproduktorem. Většinou jsou bezdrátové, mají Bluetooth a o něco slabší výkon, někdy však i horší zvuk.

Podpora formátů

Na to, abyste mohli zpívat, potřebujete nejprve do karaoke setu "dostat" konkrétní skladbu. Stejně jako u jiných zařízeních na přehrávání hudby, i karaoke podporují jen některé formáty.

  • CD+G sety dnes patří k již poněkud zastaralým zařízením. Jediný způsob, jak je používat, je koupě CD s karaoke hudbou a texty. Tato alternativa je tedy náročnější i z hlediska ceny, protože musíte neustále dokupovat CD-čka. Pokud však hledáte karaoke pro děti, může jít o dobrou volbu.
  • Druhým typem jsou sety s vestavěnými skladbami. Jejich výhodou je, že nemusíte dokupovat žádné CD ani stahovat hudbu z internetu, na druhé straně jste však omezení výběrem skladeb. Taková alternativa je vhodná na občasné využívání, například na tolikrát zmiňovaných rodinných oslaávách, postačující je i pro děti.
  • MP3+G karaoke přehraje hudbu v MP3 formátu, spolu s ní vám však i automaticky zobrazí text. Proto se nemusíte trápit jeho samostatným stahováním a nastavováním.
  • Multifunkčnější jsou sety, které dokáží přehrát jakýkoliv formát. Přes některé přístroje lze spustit pouze speciálně upravené skladby, z nichž jsou vokály již odstraněny, jiné je umí ztišit samy. Druhá možnost vám poskytuje několik možností, hudbu najdete rychleji, drobnou nevýhodou je nutnost samostatného vyhledání textů.

Karaoke set s monitorem a bez něj

Menší a levnější sety nemusí mít obrazovku pro přehrávání textu. Ty proto musíte propojit s jakýmkoli monitorem (počítač, tablet, televizor). Bohužel, i zařízení s vlastní obrazovkou ji mají většinou velmi maličkou, propojení se tedy nevyhnete. Dostatečně velké monitory, na které při zpěvu uvidíte i z 2-metrové vzdálenosti, se nacházejí hlavně na profesionálních modelech určených pro komerční účely. Jediným případem, kdy byste si měli pořídit nepochybně kousek s vlastním monitorem, jsou karaoke pro děti.

Kvalita a počet mikrofonů

Kvalita a počet mikrofonů

1 mikrofon je základ, 2 jsou příjemným bonusem. Výjimečně natrefíte i na karaoke sety, ke kterým si musíte mikrofony dokoupit samostatně. Z hlediska kvality by vám měly všechny běžně prodávané produkty vyhovovat. Pokud hledáte něco profesionálnějšího, věnujte tomuto parametru určitě větší pozornost.

Všimněte si také to, jak je možné mikrofony propojit. Ty s kabelem jsou v něčem, přece jen, trošku omezující. Druhou možností jsou modely bezdrátové, které k setu připojíte přes Bluetooth. Jejich největší nedokonalostí bývá přerušování signálu a souběžné vypadávání zvuku.

Kvalita reproduktorů a zvuku

Reproduktory nejsou, na rozdíl od mikrofonů, nezbytnou součástí každého karaoke setu. Najdete je pouze na produktech ve vyšší cenové kategorii. Ty, které vlastní reproduktor nemají, s ním musíte propojit externě. Dražší karaoke sety mají hlasitější reproduktory, z nichž "vychází" kvalitnější zvuk, ty levnější jsou na tom hůře. V tomto směru vám asi nic nového neřekneme.

Na zpěv ve dvojici se obejdete i s méně výkonnými hračkami, na početnější setkání už potřebujete něco výkonnějšího. Celkem příjemným bonusem jsou karaoke sety vybaveny možností úpravy hlasu. Během zpěvu si v nich víte nastavit různé ozvěny nebo jiné vychytávky, které udělají i z úplného hudebního antitalentu hotovou super star.

Možnosti propojení s jinými zařízeními

Karaoke set musíte propojit minimálně s mikrofonem, takový vstup tedy najdete na každém zařízení. Na některých se však nacházejí i jiné vstupy a výstupy, nejčastěji USB, HDMI, RCA nebo speciální "otvory" na propojení s iPadem. Čemu slouží tato funkce? Karaoke set s větším množstvím vstupů můžete propojit s více zařízeními, například s televizí, tabletem, notebookem či výkonnějšími reproduktory. Praktickou verzí jsou také sety s Bluetooth. Ty jsou kompatibilní se všemi zařízeními, které ho mají také, a to včetně bezdrátových mikrofonů.

Karaoke mikrofon

TIP: Pokud si zakoupíte karaoke bez vstupu, který potřebujete, můžete to vyřešit pomocí redukce.

Cena karaoke setů

Přesnou cenu vám neřekneme, jisté rozmezí však ano. Karaoke sety pro děti stojí od cca 800 Kč. Modely s průměrnou až podprůměrnou kvalitou a 1 nebo 2 mikrofony, které nemají vlastní monitor ani reproduktory, koupíte i za 500 Kč. Jakousi zlatou střední cestou jsou zařízení v cenové kategorii od 1 500 do cca 3 700 Kč. Profesionální stroje s kvalitními reproduktory, dvěma mikrofony, různými vychytávkami a velkou obrazovkou, to už je větší investice. Jejich cena se pohybuje od 7 500 Kč výše.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Ještě stále nemáte v souvislosti s výběrem karaoke setu zcela jasno? Zde je několik nejčastějších otázek i s odpověďmi, které zvyknou trápit zájemce o tyto hudební hračky.

Mohu si na karaoke setu pustit hudbu z mobilu?

Ano, ale pouze tehdy, když daný karaoke set podporuje příslušný formát a je s telefonem propojitelný. Totéž platí i při přehrávání hudby z MP3, CD či DVD přehrávače, tabletu nebo notebooku.

Existují karaoke sety s více než 2 mikrofony?

Při našem hledání jsme na ně nenarazili, proto si dovolíme říci, že jde spíše o výjimku nebo mašinky vyrobené na míru.

Co dělat, když se poškodí mikrofon? Mohu si dokoupit jiný?

Samozřejmě, že ano, musíte si však vybrat takový, který lze s karaoke propojit. Není sice obvyklé, aby mikrofony se setem "neladili", pro jistotu si to však ověřte ještě před nákupem.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(88.6%)
Datum publikování: 25.06.2020
Datum poslední aktualizace: 26.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek