Nejlepší cyklotrenažéry 2023 – recenze, test, srovnání
Obsah článku: + Zobrazit obsah článku
- Nejlepší cyklotrenažéry
- Cyklotrenažéry – recenze
- inSPORTline Airin cyklotrenažér
- Master X-14
- Jak vybrat cyklotrenažér
- inSPORTline Daxos
- inSPORTline Signa cyklotrenažér
- Radical Arc X18 Indoor Bike
- inSPORTline Omegus
- InSPORTline Epsilon
- inSPORTline Baraton
- inSPORTline Atana cyklotrenažér
- Radical Arc S18
- inSPORTline Kapara
- Steelflex CS 01
- Master X-17
Pokud jste se rozhodli pro nákup cyklotrenažéru, tak to s tréninkem myslíte vážně. Mnoho lidí volí cyklotrenažér i jako další stupeň při trénincích a přechod z rotopedu. Je to výborná volba během zimního období, kdy se musíte vzdát tréninků na kole nebo v případě nepříznivého počasí. Trh, co se týče cyklotrenažérů je už výborně zastoupen. Velké množství výrobců fitness zařízení přispívá k bohaté nabídce rozmanitými modely. Jak se vyznat v odlišnostech a které parametry nepodcenit?
Cyklotrenažér je simulátor silničního kola uzpůsoben pro intenzivní trénink a proto je důležitá stabilní konstrukce, pevný rám a celková ergonomie. Otestovali jsme několik modelů, přečetli stovky recenzí a diskusí a sesbírali výsledky světových i domácích testů. Výsledkem je tato přehledná tabulka top modelů cyklotrenažérů, které jsou momentálně na trhu.
Nejlepší cyklotrenažéry
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Brother BC4630 ✔ LIDOVÁ VOLBA | ![]() | Zobrazit produkt |
Tacx NEO Bike ✔ PRO NÁROČNÉ | ![]() | Zobrazit produkt |
Domyos Biking 500 ✔ ZLATÁ STŘEDNÍ CESTA | ![]() | Zobrazit produkt |
Master X-18 ✔ NÁŠ TIP | ![]() | Zobrazit produkt |
Capital Sports Strike Bike ✔ DNES V AKCI | ![]() | Zobrazit produkt |
Cyklotrenažéry – recenze
Cyklotrenažér je výborný způsob, jak trénovat za každého počasí. V pohodlí domova si procvičíte všechny svalové partie, díky různým funkcím si cyklistiku můžete i zpříjemnit. Vhodný cvičící nástroj vám možná pomohou vybrat naše recenze.
Jak vybrat cyklotrenažér
Cyklotrenažér, tedy simulátor silničního kola, je jeho plnohodnotnou náhradou v zimním období či během nepříznivého počasí. cyklotrenažéry dokáží simulovat reálnou jízdu na kole nastavením různých úrovní zátěže. Ocení ho lidé, kteří chtějí zvyšovat či udržovat svou fyzickou kondici, tedy lidé, kteří chtějí zhubnout, av rámci přípravy i profesionální sportovci.
Na výběr je množství modelů, proto je důležité vědět, načež se při výběru zaměřit. Při koupi je třeba zvážit, jak často a kdo bude stroj používat. Důležitý je údaj o nosnosti a maximální výšce cvičence. Pokud je cyklotrenažér pro max. výšku do 175 neznamená to, že ho nemohou používat i vyšší jedinci. Cvičení může by pouze do určité míry nepohodlné. Nosnost však třeba respektovat. Její překročení by mělo za následek rychlé opotřebení přístroje.
Hmotnost setrvačníku
Platí pravidlo, čím těžší setrvačník, tím hladší aplynulejší chod. Vyšší hmotnost zajistí možnost vyšší zátěže. Základní modely mají setrvačník shmotností 15 kg. Kvalitnější cyklotrenažér již nabízí setrvačník s hmotností 20 - 25 kg.
Převodový mechanismus
Převod síly zpedálů na setrvačník se může provádět dvěma způsoby. Systémem pomocí řetězu nebo pomocí řemene, který je tišší a odpadává mazání řetězu. Pokud hledáte stroj pro domácí použití, vhodnější pro vás bude asi tišší model.
Sedadlo, řídítka a pedály
Výška řídítek se u většiny cyklotrenažérů dá nastavovat, v některých případech se dají nastavit i v podélném směru. Aby byl trénink efektivní a pohodlný, je správné nastavení řidítek důležité.
Balancované pedály s nastavitelnými pásky pro bezpečné cvičení jsou již standardem. Některé modely disponují oboustrannými pedály s SPD zámkem, čili při cvičení můžete používat cykloobuv a maximálně využívat tah i tlak.
Zvýšenou pozornost byste měli věnovat výběru sedadel, vhodnější jsou anatomicky tvarované modely, populární jsou například gelové sedadla. Je důležité, aby se dala výška sedadla nastavit, většina cyklotrenažérů umožňuje nastavení iv podélném směru.
Brzdový systém
K dispozici máte tři základní brzdové systémy cyklotrenažérů. Každý z nich je v něčem specifický a má své výhody i nevýhody.
- Přítlačná brzda: Kotoučová čili přítlačná brzda se na cyklotrenažérů objevuje nejčastěji. Odpor vytvoří destičky, které setrvačník brzdí tím, že na ně tlačí. Nevýhodou tohoto brzdového systému je to, že destičky třeba po určitém časovém intervalu měnit.
- Magnetická brzda: Hlavní předností magnetického brzdového systému je o něco tišší chod a to, že ve srovnání s kotoučovým systémem se o systém netřeba starat, protože se neopotřebovává. Magnet vytváří odpor působením magnetického pole a přibližováním a oddalováním se od setrvačníku.
- Elektromagnetická (indukční) brzda: Brzdným prvkem je cívka s elektromagnetem, intenzitu magnetického pole řídí počítač. Umožňuje zvládnutí velmi vysoké zátěže a přesně měří vzdálenosti. Jde o velmi tichý brzdový systém.
Regulování zátěže
Na výběr máte ze dvou možností - ruční regulace nebo Elektornický variantu regulace. V případě ruční regulace se zátěž upravuje otočným nebo posuvným regulátorem. Elektronická regulace nabízí možnosti manuálního nastavení i automatickou regulaci zátěže podle vybraného programu. Na displeji můžete sledovat průběh svého cvičení.
Na výběr jsou i programy, které zátěž upravují automaticky podle tepové frekvence. Děje se tak přes dotykový senzor na řídítkách, nebo prostřednictvím hrudního pásu.
Nosnost
Při nosnosti se pohybují údaje od 100 kg při základních modelech a 150 kg při kvalitnějších pevných cyklotrenažérů. Některé robustní stroje mají nosnost až 180 kg.
Počítač a funkce
Komfort používání zvyšuje funkce vyrovnání nerovnosti. Provádí se pomocí nastavovacích nožiček a umožňuje uživateli redukovat případné nerovnosti podlahy.
Některé cyklotrenažéry obsahují počítač a některé umožňují počítač ke stroji připojit, můžete tak sledovat a archivovat své tréninky.
Starší modely, které již nejsou dostupné
Datum poslední aktualizace: 28.10.2022
Přidat komentář
Poslední články

Nevyhazujte oblečení, starejte se o něj správně. Jak na to?
Nemusíte kupovat desatero nového oblečení každý týden. Stačí, když se o to stávající budete řádně starat. Největším poradcem... Přečíst článek

Rychlovarná konvice bez vodního kamene: jak vyčistit konvici octem, sodou bikarbonou, kyselinou citrónovou
Elektrické rychlovarné konvice jsou v nejedné domácnosti i kanceláři a pracovišti nepostradatelným kuchyňským spotřebičem.... Přečíst článek

Zálohování fotek z telefonu, fotoaparátu – jak uložit fotky na SD kartu, do počítače, na Cloud
Zálohování fotografií je něco, na co většinou myslíme teprve tehdy, když je paměť našeho zařízení plná, nebo se, v horším... Přečíst článek

Jak ztišit počítač? Čištění od prachu, výměna ventilátoru a disku či zvuková izolace
Nadměrně hlučný počítač je vždy nepříjemnou záležitostí, zvláště pokud vám ztěžuje soustředění se na práci nebo zhoršuje... Přečíst článek