Nejlepší cyklotrenažéry 2024 – recenze, test, srovnání

Pokud jste se rozhodli pro nákup cyklotrenažéru, tak to s tréninkem myslíte vážně. Mnoho lidí volí cyklotrenažér i jako další stupeň při trénincích a přechod z rotopedu. Je to výborná volba během zimního období, kdy se musíte vzdát tréninků na kole nebo v případě nepříznivého počasí. Trh, co se týče cyklotrenažérů je už výborně zastoupen. Velké množství výrobců fitness zařízení přispívá k bohaté nabídce rozmanitými modely. Jak se vyznat v odlišnostech a které parametry nepodcenit?

Cyklotrenažér

Cyklotrenažér je simulátor silničního kola uzpůsoben pro intenzivní trénink a proto je důležitá stabilní konstrukce, pevný rám a celková ergonomie. Otestovali jsme několik modelů, přečetli stovky recenzí a diskusí a sesbírali výsledky světových i domácích testů. Výsledkem je tato přehledná tabulka top modelů cyklotrenažérů, které jsou momentálně na trhu.

Nejlepší cyklotrenažéry

Názov Hodnotenie Detail
inSPORTline Agneto   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
SW2501 One Fitness   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Finnlo CRS III   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Domyos Biking 500   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Tacx NEO Bike   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Cyklotrenažéry – recenze

Cyklotrenažér je výborný způsob, jak trénovat za každého počasí. V pohodlí domova si procvičíte všechny svalové partie, díky různým funkcím si cyklistiku můžete i zpříjemnit. Vhodný cvičící nástroj vám možná pomohou vybrat naše recenze.

Jak vybrat cyklotrenažér

Cyklotrenažér, tedy simulátor silničního kola, je jeho plnohodnotnou náhradou v zimním období či během nepříznivého počasí. cyklotrenažéry dokáží simulovat reálnou jízdu na kole nastavením různých úrovní zátěže. Ocení ho lidé, kteří chtějí zvyšovat či udržovat svou fyzickou kondici, tedy lidé, kteří chtějí zhubnout, av rámci přípravy i profesionální sportovci.

Na výběr je množství modelů, proto je důležité vědět, načež se při výběru zaměřit. Při koupi je třeba zvážit, jak často a kdo bude stroj používat. Důležitý je údaj o nosnosti a maximální výšce cvičence. Pokud je cyklotrenažér pro max. výšku do 175 neznamená to, že ho nemohou používat i vyšší jedinci. Cvičení může by pouze do určité míry nepohodlné. Nosnost však třeba respektovat. Její překročení by mělo za následek rychlé opotřebení přístroje.

Hmotnost setrvačníku

Platí pravidlo, čím těžší setrvačník, tím hladší aplynulejší chod. Vyšší hmotnost zajistí možnost vyšší zátěže. Základní modely mají setrvačník shmotností 15 kg. Kvalitnější cyklotrenažér již nabízí setrvačník s hmotností 20 - 25 kg.

Cvičení na cyklotrenažéru

Převodový mechanismus

Převod síly zpedálů na setrvačník se může provádět dvěma způsoby. Systémem pomocí řetězu nebo pomocí řemene, který je tišší a odpadává mazání řetězu. Pokud hledáte stroj pro domácí použití, vhodnější pro vás bude asi tišší model.

Sedadlo, řídítka a pedály

Výška řídítek se u většiny cyklotrenažérů dá nastavovat, v některých případech se dají nastavit i v podélném směru. Aby byl trénink efektivní a pohodlný, je správné nastavení řidítek důležité.

Balancované pedály s nastavitelnými pásky pro bezpečné cvičení jsou již standardem. Některé modely disponují oboustrannými pedály s SPD zámkem, čili při cvičení můžete používat cykloobuv a maximálně využívat tah i tlak.

Zvýšenou pozornost byste měli věnovat výběru sedadel, vhodnější jsou anatomicky tvarované modely, populární jsou například gelové sedadla. Je důležité, aby se dala výška sedadla nastavit, většina cyklotrenažérů umožňuje nastavení iv podélném směru.

Brzdový systém

K dispozici máte tři základní brzdové systémy cyklotrenažérů. Každý z nich je v něčem specifický a má své výhody i nevýhody.

  • Přítlačná brzda: Kotoučová čili přítlačná brzda se na cyklotrenažérů objevuje nejčastěji. Odpor vytvoří destičky, které setrvačník brzdí tím, že na ně tlačí. Nevýhodou tohoto brzdového systému je to, že destičky třeba po určitém časovém intervalu měnit.
  • Magnetická brzda: Hlavní předností magnetického brzdového systému je o něco tišší chod a to, že ve srovnání s kotoučovým systémem se o systém netřeba starat, protože se neopotřebovává. Magnet vytváří odpor působením magnetického pole a přibližováním a oddalováním se od setrvačníku.
  • Elektromagnetická (indukční) brzda: Brzdným prvkem je cívka s elektromagnetem, intenzitu magnetického pole řídí počítač. Umožňuje zvládnutí velmi vysoké zátěže a přesně měří vzdálenosti. Jde o velmi tichý brzdový systém.

Regulování zátěže

Na výběr máte ze dvou možností - ruční regulace nebo Elektornický variantu regulace. V případě ruční regulace se zátěž upravuje otočným nebo posuvným regulátorem. Elektronická regulace nabízí možnosti manuálního nastavení i automatickou regulaci zátěže podle vybraného programu. Na displeji můžete sledovat průběh svého cvičení.

Regulování zátěže

Na výběr jsou i programy, které zátěž upravují automaticky podle tepové frekvence. Děje se tak přes dotykový senzor na řídítkách, nebo prostřednictvím hrudního pásu.

Nosnost

Při nosnosti se pohybují údaje od 100 kg při základních modelech a 150 kg při kvalitnějších pevných cyklotrenažérů. Některé robustní stroje mají nosnost až 180 kg.

Počítač a funkce

Komfort používání zvyšuje funkce vyrovnání nerovnosti. Provádí se pomocí nastavovacích nožiček a umožňuje uživateli redukovat případné nerovnosti podlahy.

Některé cyklotrenažéry obsahují počítač a některé umožňují počítač ke stroji připojit, můžete tak sledovat a archivovat své tréninky.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(91.2%)
Datum publikování: 23.08.2016
Datum poslední aktualizace: 25.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek