inSPORTline Airin cyklotrenažér – recenze, zkušenosti

tichý chod
jednoduchá manipulace
vhodný pro náročné cyklisty

Hodnocení:
(81%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Cyklotrenažer inSPORTline Airin s tichým řemenovým pohonem a magnetickým brzdným systémem je vhodný pro domácí využití. Vyznačuje se stabilním ocelovým rámem s protikorozní úpravou a zátěžovým kolem o hmotnosti 20 kg. Měkké ergonomicky tvarované sedlo a řídítka jsou horizontálně i vertikálně nastavitelné. Stroj má transportní kolečka, což umožňuje snadnou manipulaci.

Máte zájem o cyklotrenažér inSPORTline Airin? Najdete ho na ✅  webu Heureka.cz.

Pro sportovního ducha

Cyklotrenažér inSPORTline Airin je pravděpodobně přesně tím, co hledá sportovně založená domácnost. Pokud totiž hledáte cyklotrenažér s kvalitní konstrukcí, který vás dostane do formy, Airin do svého výběru určitě zařaďte. Nabízí setrvačník o hmotnosti 20 kg, což považujeme za absolutně dostačující i pro náročnější trénink. Nabízí kvalitní magnetický brzdový systém a tichý řemenový pohon.

v

Vyznačuje se poměrně vysokou hmotností až 60 kg. I to je důkaz, že výrobce na ocelové konstrukci nešetřil a nejde o žádnou lego skládačku. S manipulací vám však určitě pomohou transportní kolečka. Nechybí ani systém vyrovnání nerovností. Maximální výška uživatele by neměla přesáhnout více než 190 cm.

Detaily potěší i zklamou

To, co nás při některých cyklotrenažérech mrzí, je fakt, že výrobce občas nemyslí prakticky. V tomto případě však nechybí detaily jako držák na láhev nebo dokonce držák na smartphone či tablet. Držák na láhev je sice poměrně nízko, ale hlavně, že je. Při používání nás extrémně v dobrém překvapil tichý chod cyklotrenažéru. Opravdu stabilní rám a obecně i zátěžové kolo pracují velmi efektivně.

Zátěžové kolo cyklotrenažéru inSPORTline Airin

Drobným detailem, který nás však nepotěšil, jsou divně tvarované řídítka. Jejich úhel je nepohodlný a nelze jej nijak upravovat. Při ohybech zápěstí v jedné či druhé poloze tedy nevydržíte dlouho, resp. úchop bude nepohodlný. Tyto "U" řídítka se rozhodne nepovedly. Řídítka lze nastavit horizontálně i vertikálně. Přesto jejich tvarování je velmi nepřirozené.

Problematické sedadlo

Pokud jste již četli nějaké recenze na cyklotrenažéry inSPORTline, víte, že nekomfortní sedadla jsou jejich nemocí a ani při dražších strojích si na to nedávají pozor. Sedadlo vám doporučujeme vyměnit, protože jeho šířka i tvrdost nejsou pro pohodlnou a dlouhou jízdu na cyklotrenažéru vhodné. Posed lze nastavovat vertikálně i horizontálně.

Nastavitelné sedadlo cyklotrenažéru inSPORTline Airin

Co problematické není, je nastavování zátěže. To je manuální, ale je velmi plynulé. Setrvačník neprokluzuje. Efektivní je i nouzová brzda a obecně magnetický systém brždění je velmi účinný. Zmíníme i SPD pedály, které mají nastavitelné klipsny pro adekvátní upevnění nohy.

S výškou rezervou počítejte

Výrobce udává, že cyklotrenažér je vhodný pro osoby do výšky 190 cm. To však nebude zřejmě úplně pravda. Uživatelé se v některých případech stěžovali na to, že i při maximální vertikální poloze sedla, koleno není v ideálním úhlu a při dlouhé jízdě to může způsobovat bolestivé problémy. Pokud patříte mezi vyšší cyklisty, inSPORTline Airin si před koupí vyzkoušejte v prodejně.

inSPORTline Airin SPD pedály

Zkušenosti a recenze

Pokud jste méně náročným uživatelem, inSPORTline Airin zřejmě vaše podmínky splní. Na druhé straně musíme říci, že vzhledem k ceně, kterou si cyklotrenažér drží, je zklamáním. Kvalitní konstrukce s nosností až 150 kg slibuje stabilitu, kterou i přístroj má. Stejně tak nechybí například držák na láhev nebo systém vyrovnání nerovností.

Recenze a zkušenosti s cyklotrenažérem inSPORTline Airin

Tichý chod a kvalitní brzdový systém jsou také v kategorii tohoto cyklotrenažéru očekávané. Problém je však opět s nepohodlným sedadlem, které je široké a určitě ho budete měnit. Vyšší lidé mají opět problém s výškou samotné konstrukce, protože i po nastavení sedadla a řídítek je komfort jízdy nedostatečný. Navíc řídítka mají zvláštní tvar a ani úhel, který svírají, není přizpůsoben na příliš dlouhou jízdu.

Nezbývá nám tak nic jiného, ​​pouze tento cyklotrenažér doporučit lidem, kteří nemají příliš vysoké nároky. V takovém případě však můžete sáhnout i po levnějším modelu cyklotrenažéru.

Pozitíva

tichý chod
jednoduchá manipulace
vhodný pro náročné cyklisty

Negatíva

úzké sedadlo, dá se však vyměnit


Autor recenze: Mgr. Lucia Kunkelová
Datum publikace: 27.07.2020
Nejlepší cyklotrenažéry 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší cyklotrenažéry 2024 – recenze, test, srovnání

Pokud jste se rozhodli pro nákup cyklotrenažéru, tak to s tréninkem myslíte vážně. Mnoho lidí volí cyklotrenažér i jako další stupeň při trénincích a přechod z rotopedu. Je to výborná volba během zimního období, kdy se musíte vzdát tréninků na kole nebo v případě nepříznivého počasí. Trh, co se týče cyklotrenažérů je už výborně zastoupen. Velké množství výrobců fitness zařízení přispívá k... Přečíst článek


Přidat komentář