Nejlepší ruční mixéry a šlehače 2020 – recenze, testy, srovnání

Velmi oblíbené tyčové mixéry mají silné konkurenty v podobě elektrických šlehačů, které výrobci vybavují nejrůznějším příslušenstvím nejen na hnětení těsta.

Jak vybrat ruční mixér?

Podívali jsme se zblízka na jejich výhody, představíme vám nejoblíbenější z nich a pomůžeme s výběrem toho nejvhodnějšího šlehače, resp. ručního mixéru do vaší kuchyně.

Nejlepší ruční mixéry

Názov Hodnotenie Detail
Concept SR 3140   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Bosch MFQ 4030   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
ETA 0044   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Bosch MFQ 4730   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
ETA 1051 90000   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Vysoký výkon, ale i hmotnost

Hlavní výhodou elektrických šlehačů, resp. ručních mixérů oproti tyčovým mixérem je jejich vyšší odolnost. Jejich elektromotory jsou totiž konstruovány na delší provoz, což je nezbytné při několikaminutovém procesu šlehání či hnětení těsta.

Robustnější konstrukce a silnější elektromotory i převody jsou odpovědné za často až dvojnásobnou hmotnost oproti tyčovým mixérem. Práce s nimi je tedy o něco namáhavější, ale na rozdíl od výkonnějších stolních mixérů si stále zachovávají vysokou mobilitu.

Ruční mixér je konstruován na delší provoz

Ruční mixéry, resp. šlehače můžete podle dostupného příslušenství použít nejen na přípravu krémů, šlehačky či sněhu z vaječných bílků, ale také na hnětení těsta či na sekání nejrůznějších surovin od ovoce po tvrdší druhy zeleniny až po ořechy.

Minimum je 200 W

Elektrické ruční mixéry a šlehače mají zpravidla příkon okolo 500 W. Nejslabší modely by neměly mít příkon nižší než cca 200 W, aby si poradili i s hustším krémem či hnětením těsta.

V úvahu byste sice měli vzít i účinnost elektromotoru, protože dva šlehače se stejným příkonem mohou mít ve skutečnosti různý výkon a tím i různě silné elektromotory. Výrobci však výkon a účinnost motorů neuvádějí, proto vám bude muset stačit subjektivní srovnání podle el. příkonu. Samozřejmě platí zde, že čím je příkon vyšší, s tím větším množstvím surovin si šlehač pořadí.

Důležitým parametrem je i hlučnost bohužel téměř žádný výrobce ji v produktové specifikaci neuvádí. Ruční mixéry jsou obecně poměrně hlučné, přijatelná hodnota je cca do 70 dB.

Standardem šlehání a hnětení

Většina šlehačů a ručních mixérů má nastavitelnou rychlost v několika krocích. Na rozdíl od tyčových mixérů je regulace většinou skoková, takže zde platí, že čím více stupňů, tím přesněji dokážete rychlost přizpůsobit vašim požadavkům.

Ruční mixér šlehačka

Rychlost může být ovládána samostatnými tlačítky či kolečkem, nebo může být šlehač ovládán jediným posuvným ovladačem, se kterým jej můžete zapnout na požadovanou rychlosti a později vypnout.

Standardem u ručních mixérů a šlehačů jsou 2 nástavce na šlehání krémů, sněhu z vaječných bílků či šlehačky. Mezi běžnou výbavu patří také spirálové nástavce, se kterými můžete mísit těsto na koláče, pizzu či dokonce na chléb.

K některým modelům výrobci dodávají i další příslušenství, jako např. tyčový nástavec na mixování, nástavec na sekání zeleniny s nádobou či větší drátěnú metličku na šlehání.

Výměna nástavců je obvykle otázkou stisknutí tlačítka, které vložené nástavce uvolní.

Šlehačům dominují plasty

Většina ručních mixérů a šlehačů je vyrobena z plastu, nástavce jsou nejčastěji z nerezavějící oceli a většinou jsou vhodné pro mytí v myčce.

Při výběru si všímejte, zda má šlehač pogumovanou rukojeť. Modely s plastovou rukojetí často nesedí dobře v ruce a kloužou, což není vhodné obzvláště při hnětení hustého těsta.

Neměla by vám ujít ani délka napájecího kabelu. Výrobci tento parametr vždy neudávají, ale najdou se např. i modely se 70 cm napájecím kabelem, který pak značně omezuje mobilitu šlehače.

Vaše hodnocení:
(91.4%)
Datum publikování: 17.10.2017
Datum poslední aktualizace: 24.03.2020
Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář