Nejlepší ruční mixéry a šlehače 2024 – recenze, test, srovnání

Velmi oblíbené tyčové mixéry mají silné konkurenty v podobě elektrických šlehačů, které výrobci vybavují nejrůznějším příslušenstvím nejen na hnětení těsta.

Jak vybrat ruční mixér?

Podívali jsme se zblízka na jejich výhody, představíme vám nejoblíbenější z nich a pomůžeme s výběrem toho nejvhodnějšího šlehače, resp. ručního mixéru do vaší kuchyně.

Nejlepší ruční mixéry

Názov Hodnotenie Detail
Bosch MFQ 36440   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Tefal HT462138   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Bosch MFQ 4030   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
ETA Lento 2051 90000   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Sencor SHM 5206WH   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt

Ruční mixéry – recenze

Příprava sněhu, piškotového těsta či šlehačky bude s výkonným ručním mixérem jednoduchá. V našem návodu se dozvíte, jak si ruční mixér vybrat. Pokud se vám nechce sledovat všechny parametry, můžete si vhodný model vybrat i mezi námi recenzovanými ručními mixéry.

Vysoký výkon, ale i hmotnost

Hlavní výhodou elektrických šlehačů, resp. ručních mixérů oproti tyčovým mixérem je jejich vyšší odolnost. Jejich elektromotory jsou totiž konstruovány na delší provoz, což je nezbytné při několikaminutovém procesu šlehání či hnětení těsta.

Robustnější konstrukce a silnější elektromotory i převody jsou odpovědné za často až dvojnásobnou hmotnost oproti tyčovým mixérem. Práce s nimi je tedy o něco namáhavější, ale na rozdíl od výkonnějších stolních mixérů si stále zachovávají vysokou mobilitu.

Ruční mixér je konstruován na delší provoz

Ruční mixéry, resp. šlehače můžete podle dostupného příslušenství použít nejen na přípravu krémů, šlehačky či sněhu z vaječných bílků, ale také na hnětení těsta či na sekání nejrůznějších surovin od ovoce po tvrdší druhy zeleniny až po ořechy.

Minimum je 200 W

Elektrické ruční mixéry a šlehače mají zpravidla příkon okolo 500 W. Nejslabší modely by neměly mít příkon nižší než cca 200 W, aby si poradili i s hustším krémem či hnětením těsta.

V úvahu byste sice měli vzít i účinnost elektromotoru, protože dva šlehače se stejným příkonem mohou mít ve skutečnosti různý výkon a tím i různě silné elektromotory. Výrobci však výkon a účinnost motorů neuvádějí, proto vám bude muset stačit subjektivní srovnání podle el. příkonu. Samozřejmě platí zde, že čím je příkon vyšší, s tím větším množstvím surovin si šlehač pořadí.

Důležitým parametrem je i hlučnost bohužel téměř žádný výrobce ji v produktové specifikaci neuvádí. Ruční mixéry jsou obecně poměrně hlučné, přijatelná hodnota je cca do 70 dB.

Standardem šlehání a hnětení

Většina šlehačů a ručních mixérů má nastavitelnou rychlost v několika krocích. Na rozdíl od tyčových mixérů je regulace většinou skoková, takže zde platí, že čím více stupňů, tím přesněji dokážete rychlost přizpůsobit vašim požadavkům.

Ruční mixér šlehačka

Rychlost může být ovládána samostatnými tlačítky či kolečkem, nebo může být šlehač ovládán jediným posuvným ovladačem, se kterým jej můžete zapnout na požadovanou rychlosti a později vypnout.

Standardem u ručních mixérů a šlehačů jsou 2 nástavce na šlehání krémů, sněhu z vaječných bílků či šlehačky. Mezi běžnou výbavu patří také spirálové nástavce, se kterými můžete mísit těsto na koláče, pizzu či dokonce na chléb.

K některým modelům výrobci dodávají i další příslušenství, jako např. tyčový nástavec na mixování, nástavec na sekání zeleniny s nádobou či větší drátěnú metličku na šlehání.

Výměna nástavců je obvykle otázkou stisknutí tlačítka, které vložené nástavce uvolní.

Šlehačům dominují plasty

Většina ručních mixérů a šlehačů je vyrobena z plastu, nástavce jsou nejčastěji z nerezavějící oceli a většinou jsou vhodné pro mytí v myčce.

Při výběru si všímejte, zda má šlehač pogumovanou rukojeť. Modely s plastovou rukojetí často nesedí dobře v ruce a kloužou, což není vhodné obzvláště při hnětení hustého těsta.

Neměla by vám ujít ani délka napájecího kabelu. Výrobci tento parametr vždy neudávají, ale najdou se např. i modely se 70 cm napájecím kabelem, který pak značně omezuje mobilitu šlehače.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Elektrické šlehače vybavují výrobci nejrůznějším příslušenstvím, proto jsou užitečnými pomocníky při pečení i vaření. Dokáží šlehat, mísit, některé i mixovat a sekat. Co si třeba při výběru všímat, už víte. Parametry však nejsou všechno. Ještě před koupí si odpovězte na některé základní otázky.

Jaké jsou největší výhody ručních mixérů?

Ruční šlehače se snadno používají a udržují. Jsou to malé a univerzální spotřebiče. U většiny modelů lze dokoupit příslušenství (držák, mísa, nástavec na mixování). Dají se proto použít při pečení i vaření.

Jak se mám o mixér starat, aby mi vydržel co nejdéle?

Po každém použití je třeba mixér rozebrat, umýt a zejména jeho kovové části důkladně vysušit. Pokud ho plánujete používat často, vybírejte z modelů, které se dají jednoduše rozebrat, lehce se na nich mění nástavce.

Které značky ručních mixérů jsou nejkvalitnější?

Ke kvalitním a mezi uživateli velmi oblíbeným se řadí značky Bosch, Russel Hobbs a ETA. Výborné ruční mixéry nabízejí také značky Philips, Electrolux, KitchenAid, Rohnson či Sencor. Ne všechny jejich modely se vyznačují stejnou kvalitou a dobrými hodnoceními. Před koupí spotřebiče si proto třeba prohlédnout recenze jednotlivých výrobků.

Vaše hodnocení:
(90.6%)
Datum publikování: 17.10.2017
Datum poslední aktualizace: 11.07.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek