Nejlepší tablety 2020 – Test tabletů

Každý měsíc v naší redakci čteme internetové recenze, výsledky domácích i zahraničních testů, vaše hodnocení a zkušenosti, testujeme, a to jen proto, abychom vám mohli nabídnout žebříček toho nejlepšího. Viz srovnávací test tabletů, který je výběrem z nejkvalitnějších a cenově rozumných modelů. Tablety jsou seřazeny od nejlepšího a nejoblíbenějšího pro lepší orientaci. V prvním žebříčku najdete nejlevnější nejlepší tablety, ve druhém žebříčku jsou nejlepší tablety od 100 do 200 eur a poslední žebříček ukazuje výsledky srovnávacího testu tabletů bez cenového stropu.

Tablet

Připravili jsme pro vás i krátký návod, jak při výběru univerzálního přenosného počítače, který je využitelný na širokou škálu účelů, postupovat. Zkuste se blíže podívat na jednotlivé parametry a hned se vám bude vybírat snadněji.

Nejlevnější tablety do 3 700 Kč

Názov Hodnotenie Detail
Acer Iconia One 10"   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Huawei MediaPad T3 10"   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Umax VisionBook 10Q Plus   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Lenovo TAB E10   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt

Nejprodávanější tablety do 7 000 Kč 

Názov Hodnotenie Detail
Lenovo Yoga Tablet 3 10"   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Samsung Galaxy Tab 10"   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Huawei MediaPad T5 10"   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Acer Iconia One 10"   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Nejlepší tablety 2019

Názov Hodnotenie Detail
Samsung Galaxy Tab S4   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Samsung Galaxy Tab S6   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Samsung Galaxy Tab S5e   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Lenovo Yoga Book 10   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Jak vybrat tablet

Kupujete tablet? Jejich kvalita záleží od různých parametrů – operační systém, paměť RAM, procesor či velikost paměti. Přehledný průvodce těmito pojmy a usnadní vám koupi tabletu vhodného pro vaše potřeby.

Děti s tabletem

Operační systém

Při koupi tabletu máte na výběr ze tří operačních systémů:

  • Android: Otevřený operační systém, který znáte z drtivé většiny smartphonů. Je propojen s google ak dispozici máte množství bezplatných aplikací z Google Play. Jeho cenová relace je velmi široká, proto si tablety s Androidem víte koupit i za nízké ceny. Nevýhodou mohou být méně časté aktualizace nebo horší výkon levných modelů.
  • iOS: Uzavřený operační systém od technologického giganta Apple. Produkty s iOS jsou výborně optimalizované a svou výkonnost bez zasekávání si udrží i několik let. Výhodou je dlouhá výdrž baterie a jsou vhodné pro všechny běžné činnosti s tablety. Jak je již u Apple zvykem, tak nevýhodou je vysoká cena.
  • Windows: Svým fungováním se nejvíce přibližují ke klasickým notebookem nebo počítačem s Windows 8 a 10. Spustíte na nich desktopové aplikace a doporučují se používat zejména na pracovní účely. Často se vyrábějí spolu s přídavnou klávesnicí.

Vestavěná paměť a paměť RAM

Vestavěná paměť nebo interní paměť tabletu je důležitý údaj zejména pro ty, kteří chtějí v tabletě skladovat velké množství dat. Nejvíce paměti zabírajífilmy, videa nebo aplikace. Kromě toho jsou to například i fotky či písničky. Čím větší paměť, tím vyšší cena. Pokud potřebujete velkou paměť, tak hledejte tablety s možností vložení paměťové karty.

Paměť RAM (random access memory) je operační paměť, která umožňuje náhodný přístup. slouží jako dočasné úložiště a umožňuje číst data z libovolných míst paměti zařízení. Čím vyšší je paměť RAM, tím rychleji a svižněji dokáže tablet pracovat a můžete mít na pozadí otevřených více aplikací. Pro běžné použití vám postačí 1 – 2 GB.

Výdrž baterie

Baterie je pro mnohé klíčový faktor při výběru a kvalitní tablety jsou konstruovány právě tak, aby provozní doba baterie byla co nejdelší. Její výdrž je ovlivněna různými proměnnými – záleží od kapacity baterie, procesoru, výšky jasu, vykonávané činnosti, ale také ceny. Kvalitní tablety by měly vydržet v provozu 8 – 10 hodin. U levnějších modelů jsou to 3 – 4 hodiny.

Používaní tabletu

Velikost tabletu

Velikost, resp. úhlopříčka je ozačovaná obvyklým způsobem stejně u smartphonech-v palcích. Podobně jako při baterce, tak i zde platí, že čím je tablet větší, tím roste i jeho cena. Velikost tabletů začíná přibližně na 6 – 7", ale protože v takových velikostech se prodávají i mobily, tak většina sahá po tabletech s velikostí 9 – 10".

Pokud si chcete koupit tablet ke shlédnutí filmů, tak volte největší velikosti, na běžné používání si vystačíte s levnějším a menším tabletem.

Recenze a hodnocení

Nejlepší tablety 2018

Názov Hodnotenie Detail
Samsung Galaxy Tab S4   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Samsung Galaxy Tab S6   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Samsung Galaxy Tab S5e   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Lenovo Yoga Book 10   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Vaše hodnocení:
(92%)
Datum publikování: 03.12.2016
Datum poslední aktualizace: 17.02.2020
Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář