Nejlepší čistící kartáčky na pleť 2024 – recenze, test, srovnání

Čistící kartáček na obličej ocení v domácnosti každá dáma, která chce působit mladistvějším dojmem. Pravidelné používání kartáčku se projeví po krátké době a pleť působí zdravější, hladší, vypnutá a na dotek je jemná. Kvalitní kartáček zbaví pokožku obličeje až 99% usazených nečistot a dokáže čistit hloubkově.

Jak vybrat čistící kartáček na obličej?

Kartáček z pleti odstraní mastnotu, zbytky make-upu, odumřelé kožní buňky a navíc pokožku dokonale prokrví. Pomáhá redukovat černé tečky, procházet tvorbě akné a preventivně působí také proti stárnutí kůže. Pokud tohoto šikovného pomocníka ve své domácnosti zatím nemáte, zbystřete pozornost, prozradíme vám, jak si čistící kartáček na pleť vybrat a co všechno sledovat před jejím nákupem.

Nejlepší čistící kartáčky na obličej

Názov Hodnotenie Detail
Concept SK9000 Sonivibe   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Siguro SK-S430   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Foreo Luna Mini 2   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Alum Forever   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Vigan Mammoth Lady Four   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Čisticí kartáčky na obličej – recenze

Z množství čistících kartáčků na obličej jsme vybrali čtyři modely, které patří k top produktům v rámci své kategorie. Při výběru jsme brali v úvahu několik důležitých kritérií a parametrů a přihlíželi jsme i na recenze a zkušenosti spotřebitelů, kteří daný model čisticího kartáčku vlastní. Jak dopadly jednotlivé čističe pleti v našem testu? To se dozvíte v recenzích čistících kartáčků na obličej.

Co je čistící kartáček na pleť

Čistící kartáček na pleť je kosmetická pomůcka, která dokáže efektivně zbavit pokožku obličeje různých nečistot. Odstraňuje zbytky make-upu, mastnotu i staré odumřelé kožní buňky a pleť navíc prokrvuje. Pravidelným používáním kartáčku se pleť stává čistší, jemnější a prokrvená. Díky tomu pokožka lépe vstřebává krémy či další pleťové přípravky, jakými jsou séra a oleje.

Kartáček čistí do hloubky, dostává se až k pórům kůže, a proto dokáže odstraňovat i nevzhledné černé tečky. Preventivně působí proti vzniku akné a kromě toho poskytuje příjemnou masáž, což napomáhá k uvolnění a relaxaci po náročném dni. Pokožku posiluje a zpevňuje, ta pak působí vypnuto a hladce. Každodenní používání čisticího kartáčku v kombinaci s vhodným krémem nebo čisticím gelem dokáže redukovat jemné vrásky, pleť omlazuje a zanechává ji hladkou, sametovou a příjemnou na dotek.

Čistící kartáčky jsou vhodné pro dámy i pány a výrobci nabízejí i mužské varianty kartáčků, ačkoli těch je na trhu pomálu. Pánské čistící kartáčky na obličej jsou uzpůsobeny pro použití na pánské pleti, která má jiné specifika než dámská pokožka. S kartáčkem dosáhnete v pohodlí domova vynikající výsledky, aniž byste museli chodit ke kosmetičce nebo do kosmetického salonu a platit něco navíc. Tvář si stačí čistit pár minut ráno a večer a po týdnu používání se dostaví první viditelné výsledky.

Jak používat čistící kartáček na obličej

Používání čisticího kartáčku na obličej je velmi jednoduché a denně vám stačí pár minut pro dosažení žádoucích výsledků. Každý typ kartáčku funguje mírně odlišným způsobem, avšak podstata čištění je u všech stejná.

Při mechanických kartáčcích si stačí navlhčit obličej, případně na pokožku nanést čisticí gel a jemnými krouživými pohyby procházet po jednotlivých částech obličeje. Jelikož mechanický kartáček nemá žádný zdroj energie, intenzitu čištění si řídíte sami podle toho, jak moc na obličej přitlačíte. Mechanické kartáčky mají štětiny z podobného materiálu, jaký můžete vidět při zubních kartáčcích, a tělo čisticí kartáčku je z plastu. Mechanické kartáčky jsou při čištění nejméně účinné, avšak jsou nejlevnější a základní modely seženete za méně než 150 Kč. Kartáčky nemusíte dobíjet a ani dokupovat žádné baterie.

Růžový elektrický čistící kartáček na obličej

Při elektrických čisticích kartáčcích na pleť je postup čištění stejný, ovšem v tomto případě vám dopomáhá samotný přístroj, který pohánějí alkalické baterie nebo zabudovaný akumulátor. Většina elektrických kartáčků nabízí několik možností nastavení, zvolíte si požadovanou rychlost rotující hlavice se štětinami, přičemž rychlost se nastavuje podle typu pleti. Tvář si navlhčíte, nanesete na ni váš oblíbený čisticí gel, kartáček zapnete a pohybujete ní po tváři. Některé kartáčky mají inteligentní časovač, který vás upozorní na změnu části obličeje a po určitém čase se automaticky vypnou. Mnohé elektrické kartáčky jsou voděodolné, a proto je po každém použití jen jednoduše opláchnete pod tekoucí vodou.

Sonické čistící kartáčky na obličej mají zpravidla zabudovaný akumulátor, proto vám při čištění nepřekáží žádný kabel a nemusíte řešit ani dokupování baterií. Integrovaný akumulátor po vybití nabijete přes USB kabel nebo dokovací stanici. Při čištění si nanesete na obličej gel nebo krém a po zapnutí přístroje si vyberete intenzitu čištění. Následně rovnoměrně vyčistíte celý obličej, přičemž opět vám dopomáhá časovač, abyste věděli, kdy je vhodné přesunout se na další část obličeje. Po vyčištění si na pleť naneste sérum nebo krém, který se lépe vstřebá do pokožky. Při večerním čištění se doporučuje zvolit si intenzivnější čištění, které odstraní make-up i odumřelé kožní buňky, právě kvůli nim má pleť často nepěkný šedý nádech. Ráno zas zvolte jemnější čištění a masáž, která pleť povzbudí a prokrví, čímž se dosáhne zdravý vzhled. Sonické kartáčky jsou při čištění nejúčinnější, což se odráží i na jejich obstrávacej ceně, ta se může u některých modelů vyšplhat na více než 2 500 Kč.

Některé moderní sonické kartáčky na obličej je možné prostřednictvím Bluetooth technologie propojit s aplikací staženou v mobilu. Tyto kartáčky mají na zadní straně senzory, které rozpoznají stav vaší pleti a výsledek odešlou přímo do aplikace. Před použitím kartáčku je tedy nutné stáhnout si do smartphonu příslušnou aplikaci a potom ji bezdrátově propojit s kartáčkem. Následně kartáček přiložíte na svou tvář a po analýze vaší pleti si nastavíte nejvhodnější čistící program. Potom pleť čistíte podle výše popsaného postupu. Vzhledem k tomu, že se sonické kartáčky vyrábějí z hygienického silikonu, bez obav je můžete používat i na citlivou pokožku nebo pleť, kterou trápí akné. Silikon se velmi snadno udržuje čistý, po každém použití jej důkladně opláchnete vodou.

Jak vybrat čistící kartáček na pleť

Každý čistící kartáček na obličej má své plusy i mínusy a každému typu pleti vyhovuje něco jiného. Co všechno je třeba sledovat před koupí kartáčku, abyste pak svou koupi nelitovali? Zaměřte se na konstrukci kartáčku a výrobní materiál, způsob napájení a výdrž baterie na jedno nabití, možnosti nastavení, kterými daný kartáček disponuje, a v neposlední řadě na typ pleti. Jiný kartáček je vhodný pro normální pleť a jiný pro problematickou a citlivou pokožku obličeje, kterou trápí akné.

Druhy čistících kartáčků na pleť

Na trhu se setkáte se třemi základními typy čistících kartáčků na pleť, každý typ má svá specifika a s tím spojené i výhody a nevýhody. Rozlišujeme mechanické, elektrické a sonické kartáčky. K méně častým typům patří kartáčky s parním mechanismem.

Manuální čistící kartáčky mají štětiny a pleť se čistí tak, že štětinami ručně procházíte po tváři. Jde o nejméně efektivní způsob, avšak nejlevnější. Takové kartáčky seženete v obchodech za velmi přijatelné ceny.

Manuální čistící kartáček na pleť

Elektrické mechanické kartáčky fungují podobným principem, ale navíc mají motorek, který místo vás provádí rotační či vibrační pohyby, čímž dochází k čištění pleti. Kartáčky se štětinami by neměly používat osoby s akné. Štětiny se totiž hůře čistí a při opakovaném používání mohou roznášet infekci po celé tváři.

Sonické kartáčky na obličej čistí, masírují a přitom vyhlazují pleť. Fungují na principu pulzování a preventivně působí proti vráskám. Díky sonickým kartáčkům zůstane vaše pleť jasná, hladká, pružná a příjemná na dotek. Tím, že kartáček pulzuje, pleť čistí efektivně a odstraňuje z ní nečistoty i staré odumřelé buňky. Rovněž dokáže eliminovat vznik nepěkných černých teček. Čištění probíhá pomocí takzvaných sonických pulzů, a proto se takový typ kartáčku pokládá za nejefektivnější.

Kartáčky s parním mechanismem jsou méně časté a v obchodech najdete jen pár modelů. Fungují na principu vytváření teplé páry, která působí na pokožku, čímž se roztahují póry. Pokožka tak více dýchá a dokáže se snadněji zbavit nečistot.

Konstrukce a materiál

Mnoho sonických čistících kartáčků na obličej má voděodolnou konstrukci, proto je můžete bez obav používat během sprchy nebo koupele. Kartáčky odolné vůči vodě se navíc snadno čistí, čímž je zajištěna jejich neustálá hygieničnost. S čistícím kartáčkem by se vám mělo pohodlně manipulovat, proto je důležité odzkoušet si, jak se vám kartáček drží v ruce.

Před koupí třeba zohlednit výrobní materiál, ten musí být zdravotně vyhovující a je ideální, pokud je příjemný na dotek. Sonický čistič pleti je zpravidla vyroben ze zdraví vyhovujícího silikonu. Předností tohoto materiálu je jeho hypoalergénnosť a snadné čištění.

Obzvlášť opatrní byste měli být při kartáčcích se štětinami. Hlavice mají tisíce štětin, které se mnohem obtížněji čistí. Kartáčky se proto doporučuje důkladně vyčistit po každém jednom použití a na místě je také pravidelné vyměňování čisticí hlavice. Při výběru si zkontrolujte, zda čisticí hlavici lze vyměňovat a pokud ano, zda se dá snadno sehnat náhradní hlavice na vámi požadovaný typ kartáčku.

Napájení

Levnější kartáče se napojují pomocí tužkových baterií. Při této variantě třeba počítat s častější výměnou a mít v záloze několik kusů nových baterií. Za pohodlnější alternativu se považují kartáčky, které mají zabudovaný akumulátor. Tyto je možné nabíjet přes USB kabel. Pokud máte v dosahu elektřinu, kartáček si můžete dobít kdykoliv.

Kartáčky na čištění obličeje mají rozličnou výdrž. Některé zvládnou na jedno nabití pouze 30 cyklů, jiné až 600 cyklů, což je velký rozdíl. Při výběru v parametrech sledujte údaj o počtu cyklů na jedno nabití nebo na jednu sadu baterií. Obvykle platí, že kartáče se zabudovanou baterií mají delší výdrž než ty, které jsou na tužkové baterie. Nemusíte se však obávat, protože kartáček je kompaktní zařízení s malou spotřebou elektrické energie.

Možnosti nastavení

Při mechanických kartáčcích nastavení nemusíte řešit, ale pokud se rozhodnete koupit si elektrický kartáček, zde hrají možnosti různého nastavení důležitou roli. Některé modely nabízejí možnost zvolit si intenzitu pulzování, rychlost vibrací nebo rotování nástavce. Správnou intenzitu byste neměli podceňovat, pokud máte citlivou nebo problematickou pleť. Čistící kartáčky bez možnosti změny rychlosti rotování nástavce jsou sice levnější, ale nevyhovují každé pleti.

Čištění pleti pomocí sonického čisticího kartáčku

Dražší modely sonických čistících kartáčků na obličej mají senzory, které dokáží identifikovat typ pleti a po propojení s mobilní aplikací jsou schopny nastavit optimální intenzitu i rychlost. Kartáček se tak vždy přizpůsobí potřebám té pleti, na kterou se momentálně používá.

Výměnné hlavice a nástavce

Jak jsme uvedli v části věnované konstrukci a materiálu, některé typy kartáčků umožňují výměnu čisticí hlavice. Když spatříte, že hlavice je opotřebovaná, případně zanesená tak, že se už nedá důkladně vyčistit, jednoduše ji vyměníte za novou. Pokud byste používali opotřebovanou hlavici, vězte, že vaše pleť se nepotěší, protože je to nehygienické. Zanesené hlavice jsou zdrojem virů a bakterií, které mají negativní vliv na kvalitu pleti. Namísto toho, abyste si s kartáčkem na obličej pleť vyčistili, roznese si po ní nežádoucí bakterie a viry.

Kromě výměny hlavic nabízejí někteří výrobci různé nástavce, které si můžete dokoupit samostatně. V nabídce jsou například epilační nástavce či nástavce na nanášení make-upu nebo pro peeling obličeje a další. Variabilita mnohých nástavců se týká především mechanických typů čistících kartáčků na pleť. Štědřejší výrobci dokonce přidávají několik různých nástavců přímo do základního balení produktu.

Typ pleti

Při výběru kartáčku nezapomeňte zohlednit typ pleti, na který ji budete použivat. Na trhu najdete modely určené pro normální, citlivou, suchou, mastnou i smíšenou pleť.

Při suché pleti se doporučuje čistící kartáček používat velmi opatrně a v kombinaci s vhodnými čistícími gely, aby nedocházelo k ještě většímu vysušování.

Pokud máte problematickou pleť, kterou trápí akné, většinu dostupných kartáčků byste neměli používat vůbec. Vhodný je jen sonický kartáček s vibracemi, která má silikonový povrch. Ten se snadno čistí a navíc je hypoalergenní. Kartáčové kartáčky jsou v tomto případě nevhodné, protože pleť by vyčištění důkladně a co je horší, akné byste si roznášeli i po dalších částech obličeje. Tomuto je třeba zabránit.

Na citlivou pokožku jsou vhodné kartáčky, které disponují několika intenzitami. S takovým kartáčkem si šetrně a hloubkově vyčistíte pleť a zredukujete i nevzhledné černé tečky bez nutnosti použití peelingu, masky či dalších produktů, které při nesprávné aplikaci mohou pleti uškodit a její stav ještě více zhoršit.

Při čištění citlivé pleti pomocí sonického kartáčku se na čištění nedoporučuje používat jen pitná voda, ale vhodné je zvolit si kvalitní krém. Voda by totiž pleť mohla vysušit. Čistící krém rychle navlhčí obličej a díky tomu si snadněji odstraníte celý make-up i zbytky odumřelé kůže. Kvalitní krém přitom nenarušuje ochranný film pokožky, ale naopak, pokožka zůstává hydratovaná. Některé krémy dokáží chránit i před bakteriemi a plísněmi a pokožku udržují pružnou a jemnou na dotek. Pokud máte citlivou a problematickou pleť, spolu s čistícím kartáčkem si hned zakupte i krém.

Výhody čistících kartáčků na pleť

Čistící kartáček na pleť vám přinese několik výhod a investované peníze se vám vrátí v podobě hezčí pleti. Pokud ještě stále nejste rozhodnutí a váháte, zda si takový přístroj koupit, přečtěte si benefity pravidelného používání.

  • Finanční investice do zakoupení kvalitní sonické kartáčky je srovnatelná s jednou návštěvou kosmetického salonu. Kartáček vám však bude sloužit několik let bez dalších investovaných peněz a péči o pleť si navíc budete moci dopřát v pohodlí svého domova. Už nemusíte chodit do žádných salonů ani navštěvovat kosmetičku.
  • Kartáček dokáže pleť vyčistit hloubkově, což nikdy nedosáhnete s pomocí vatových tamponů. I obyčejný mechanický kartáček je účinnější než čištění vatou. Elektrické a sonické kartáčky toho dokáží ještě více. Pleť zbaví nanesených nečistot, make-upu, mastnoty i odumřelých kožních buněk. Jejich účinnost při odstraňování nečistot se pohybuje okolo 99%. Dokáží proniknout až k pórům a tím redukovat i nevzhledné černé tečky.
  • Čištění není jedinou doménou kartáčků, protože jsou zároveň výborným masážním zařízením, které pleť prokrví, vyhladí a zjemní. Pleť díky prokrvení působí zdravější, mladší a vypnutá. Pravidelným používáním snížíte výskyt jemných linií, pozvednete ji a zpevníte, což vede ke zpomalení procesu stárnutí.
  • Po vyčištění působí pleť zdravější a navíc dokáže lépe absorbovat kosmetické přípravky. Krém, sérum nebo olej, který používáte, se tak lépe vpije do pokožky a může působit hloubkově přesně na těch místech, kde je to nejvíce potřeba.
  • Kartáčky vyrobené z kvalitního silikonu jsou jemné a můžete je používat na jakýkoliv typ pleti. Jsou šetrné i k citlivé pleti a dokážou redukovat tvorbu akné. Navíc se snadno čistí, a tak jsou neustále hygienicky vyhovující. Nehrozí tedy, že by jste si zánět (akné) roznesli po zbývajících částech obličeje.
  • Většina čistících kartáčků na pleť je voděodolná, proto je můžete používat přímo během sprchování nebo během koupele ve vaně. Voděodolnost s sebou přináší i snadné čištění. Kartáček stačí opláchnout pod tekoucí vodou.
  • Čištění pleti s kartáčkem trvá jen několik minut. Do dvou minut máte pleť hloubkově vyčištěnou a zbavenou všech usazených nečistot. Pleť stačí čistit ráno a večer a už po prvním týdnu každodenního používání zaznamenáte pozitivní výsledky.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Na závěr vám přinášíme odpovědi na často kladené otázky spotřebitelů. Dozvíte se, zda můžete používat čistící kartáček, pokud máte na obličeji akné, nebo zda musíte při čištění aplikovat na obličej i čistící gel. Rovněž vám prozradíme, kteří výrobci jsou oblíbení a kde si kartáček na pleť zakoupit.

Mohu používat čistící kartáček na obličej, pokud mám akné?

Pokud vaši pleť trápí akné, měli byste se vyhnout čisticím kartáčkům se štětinami. Ty se totiž hůře čistí a při dalším použití kartáčku byste si mohli akné roznést i po zbývajících částech obličeje. Vhodnou alternativou jsou kartáčky vyrobeny z vysoce kvalitního silikonu. Silikon je k pokožce jemný, snadno se čistí a navíc je antialergický.

Musím s kartáčkem používat i čistící gel?

Při používání čisticího kartáčku na pleť vám stačí obyčejná voda. Tvář si před čištěním navlhčíte a pak se pustíte do samotného čištění jemnými krouživými pohyby. Pro lepší výsledek mnoho výrobců doporučuje používání libovolného čistícího gelu a po vyčištění je vhodné na pleť nanést oblíbený krém.

Které značky čistících kartáčků jsou oblíbené?

Mezi spotřebiteli se oblibě těší čistící kartáčky na obličej Foret, Eta, Concept, Mary Kay, Beurer, Orava, Bellissima nebo Clarisonic. Jde o výrobce, kteří mají ve svém portfoliu několik produktů a na trhu působí desítky let. Jejich kvalita je tak prověřena lety a koupi kartáčky od zmíněných značek byste neměli litovat.

Kde si mohu čistící kartáček na obličej koupit?

Čisticí kartáčky na obličej nabízejí mnohé kamenné i internetové obchody. Najdete je v obchodech s kosmetikou (Notino), v drogeriích (DM), v prodejnách s elektronikou (Datart) či v eshopech se smíšeným zbožím (Alza, Mall). Občas se kartáčky objeví dokonce i v akčních nabídkách známých obchodních řetězců (Lidl, Kaufland). Možností, kde si můžete kvalitní čistící kartáček na pleť pořídit, je mnoho.

Vaše hodnocení:
(90%)
Datum publikování: 12.03.2021
Datum poslední aktualizace: 27.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek