Nejlepší kočárky 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Hledáte testy kočárků, abyste si vybrali pro své dítě jen to nejlepší? Pokud ano, tak jste na správném místě. Nabízíme vám nestranný a nezaujatý výběr toho nejlepšího, co je na trhu k dispozici. Nejsme prodejci a proto můžeme zůstat objektivní.

Kombinovaný kočárek

Sesbírali jsme mnoho různých testů, hodnocení a recenzí kočárků, vše jsme spojili a výsledkem je tabulka nejoblíbenějších a nejkvalitnějších kočárků. Pokud si vyberete některý z následujících modelů, každodenní používání bude pro vás radostí.

Nejlepší kombinované kočárky

Názov Hodnotenie Detail
Thule Urban Glide 2   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Noordi Fjordi 2v1   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Lionelo 3v1   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
MoMi Limuru 2v1   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Kinderkraft 3in1 Moov   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Nejlepší sportovní kočárky

Názov Hodnotenie Detail
Thule Urban Glide 2   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Hauck Runner 2   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Zopa Quiq 2   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
MoMi Estelle   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Lionelo Annet   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt

Nejlepší golfové kočárky

Názov Hodnotenie Detail
Kinderkraft Siesta   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Cybex Beezy Beach   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Bebeconfort Bonny   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Lionela Elia   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Joolz Aer+   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Jak vybrat kočárek

Nákup kočárku je radostná záležitost, ale i přes jemnou euforii si třeba zachovat chladnou hlavu při výběru. Na trhu je velké množství kočárků v různých provedeních a barevných kombinacích. Kočárek by měl vydržet nějaké to období, minimálně rok a půl, proto se musíte kromě designu zaměřit na jeho užitkovost, velikost, ovládání a bezpečnost. Provedení a výbava se mohou dle výrobce značně lišit, a proto je dobré zhodnotit, co je pro vás nejlepší a nejvýhodnější.

Detský sportovní kočárek

První otázkou, kterou si položíte, bude, jaký typ kočárku koupit? Následně je třeba zohlednit několik důležitých parametrů.

Typy kočárků

V nabídce jsou čtyři druhy kočárků, ze kterých si můžete vybírat. Určitě budete potřebovat hluboký a sportovní kočárek, případně kombinovaný kočárek, který je jejich kombinací.

Hluboký kočárek

Tento typ kočárku je charakteristický pevnou konstrukcí vaničky. Je vhodný pro novorozence, do období dítěte, dokud samostatně nesedí. Miminku poskytují dostatek pohodlí. Všechny hluboké kočárky se dají skládat, po složení však mají různou velikost. Jakmile miminko sedí, můžete vyměnit hluboký kočárek za sportovní verzi.

Sportovní kočárek

Je o něco lehčí a skladnější jako hluboký kočárek. Důležité při jeho výběru je to, aby o se dal dobře ovládat. Zaměřte se na sportovní kočárky s polohovatelnou opěrkou zad i opěrky pod nohama. Je vhodný pro dítě od 6 měsíců, když už samostatně sedí. Výborný na procházky i do terénu.

Bugina, sportovní kočárek

Golfový kočárek

Skládá se do deštníku a je převážně menší než sportovní kočárek. Malá kolečka jsou většinou bez odpružení, opora zad není dostatečná a pro dítě je dlouhá jízda v něm nepohodlná. Nejsou vhodné do terénu nebo sněhu. Hodí se jen na krátké vzdálenosti.

Kombinovaný kočárek

Kombinovaný kočárek se nazývá i trojkombinace, lze jej upravit na hluboký i sportovní kočárek a je obsahuje i autosedačkou pro novorozence. Vzhledem k tomu, že kočárek budete používat nejméně dva roky, měl by mít kvalitní podvozek a pevnou konstrukci.

Hmotnost, nosnost a velikost kočárku

Pro dobrou manipulaci si vybírejte kočárek, který má takovou hmotnost, při níž vám nedělá jeho ovládání problémy. Nezapomeňte ke kočárku ještě připočítat váhu dítěte a doplňků. Důležitá je totiž celková váha, kterou budete muset přenášet v MHD, autobuse či do schodů.

Nosnost kočárku udává, do kolik kg v něm můžete dítě vozit. Váha je parametr, který jistě budete zvažovat i při přenášení kočárku ve složeném stavu. S tím souvisí i způsob, jakým se kočárek skládá. Určitě oceníte jednoduchý systém skládání jednou rukou.

Dětský kočárek s vaničkou

Výšku kočárku vybírejte i vzhledem na výšku tatínka, aby se nemusel při kočíkovaní hrbit. Vhodnější jsou kočárky s nastavitelnou výškou rukojeti. Pokud čekáte miminko v létě, vyberte si velikost kočárku tak, aby se do něj dítě vešlo v zimě i s fusakem.

Typ a průměr kol a podvozek

Typ a velikost kol vybírejte podle terénu, kde budete nejvíce kočárek používat. Na městské cesty stačí menší a tvrdé plastové kola, do členitého a náročnějšího terénu se však poohlédněte po větších a nafukovacích kolech.

Podvozek by měl být stabilní, hluboký kočárek by měl dobré houpat. Kojenci jsou totiž zvyklí na pohyb v těle matky a houpání je pro ně přirozené. Pro pohodlnou jízdu je dobré mít i kvalitní odpružení kol s otáčením předních koleček a možností fixace.

Úložný prostor

Nákup s miminkem může být pořádně náročný. Abyste se vyhnuli tomu, že budete ověšená taškami, měli byste si zaobsatrať kočárek s úložným prostorem. Výhodou je, pokud je úložný prostor pod kočárkem uzavíratelný, aby vám nevypadly věci na zem. Zároveň by však měl být otvor v košíku dostatečně velký, aby vám do něj bez problémů vešla taška s nákupem.

Polohovatelnost

Pro pohodlný spánek dítěte je důležitá také polohovatelnost opěrky – od sedu až po leh. Výhodou je nastavení i opěrky na nohy. Jednotlivé kočárky se odlišují v mechanismu a nastavení polohování. Nejvhodnější proto je si polohovatelnost vyzkoušet už v obchodě, abyste věděli, jaký "patent" vám nejvíce vyhovuje.

Sportovní kočárek s úložným prostorem

Materiál

Mezi maminkami jsou oblíbené kočárky s textilním povrchem, jejichž jednotivých části jsou odnímatelné a dají se prát. Vybrat si však můžete i z kočárků z eko kůže a koženky. Pokud se o něj budete starat, vydrží vám i takový materiál dostatečně dlouho. Při koupi se zajímejte o UV ochranu barvy na látce, aby vám na slunci nevybledla, ale také o to, zda je nepromokavá.

Brzda

Zadní brzda je samozřejmostí, pokud máte tu možnost, určitě si vyzkoušejte její ovládání. Některé kočárky mají ovládání i na konstrukci. Výhodou je také ruční brzda.

Sportovní dětský kočárek

Vychytávky a doplňky

Při kočárku jistě oceníte možnost připevnění autosedačky a otočení po i proti směru jízdy. Některé vaničky jsou vybaveny odvětráváním, mají stříšky s okénkem, abyste mohli miminko sledovat. Doplňková výbava se se liší podle výrobce. Některé modely mají přídavnou kapsu na plenky, držák na láhev, pláštěnku a nánožník. Součástí kočárku bývá i síťka proti hmyzu, slunečník, deka či návleky na kola. Na tyto speciální detaily se při koupi přímo zeptejte, aby vás pak nepřekvapilo, že kočárek neobsahuje něco, co jste očekávali.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Výběr kočárku je radost, ale i starost. Jak ho vybrat správně? Bude v něm dítěti pohodlně? Bude se s ním dobře manipulovat? Otázek ohledně výběru je nepočítaně. Ozřejmili jsme vám parametry výběru, při vstupu do obchodu se vám však v hlavě rojí stále nové a nové otázky. Pokusíme se vám na ně odpovědět. Odpovědi na nejčastější otázky ohledně výběru kočárku najdete na tomto místě. Samozřejmě, seznam není konečný. Pokud vám ještě něco není zřejmé, klidně nám napište do komentářů.

Je při výběru důležitá velikost koleček?

Ano, velikost kol je velmi důležitá. Abyste nebojovali s každou překážkou, vyberte si raději kočárek s velkými kolečky. Bude se vám s ním o něco snadněji manipulovat.

Čtyřkolku nebo tříkolku?

V tomto případě jde už tak trochu o věc vkusu. Nicméně, pokud vám záleží na tom, aby se s kočárkem manipulovalo co nejsnáze, měli byste upřednostnit tříkolku. Většina maminek, které vyzkoušeli kočárek se třemi i se čtyřmi kolečky, se shoduje, že s tříkolkou se manévruje o něco snadněji.

Existuje univerzální kočárek?

Bohužel, ne. Každá maminka a každé dítě je jiné, každému tedy něco jiného vyhovuje. Trojkombinace je mezi novorodičkami nejoblíbenější, protože vydrží prvních několik měsíců.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(90%)
Datum publikování: 02.05.2017
Datum poslední aktualizace: 21.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek