Nejlepší vibrační desky 2024 – recenze, test, srovnání

Vibrační desky jsou vhodným doplňkem pro kutily nebo profesionální stavební firmy. Kvalitní deska dokáže zhutnit mnohé povrchy a připravit podklad pro budoucí stavbu. Díky ní proměníte například travnatou rovinu na elegantní plochu pokrytou zámkovou dlažbou, terasovými prkny či betonovou deskou.

Jak vybrat vibrační desku

Jak vybrat vhodnou vibrační desku, která bude splňovat vaše kritéria? V našem průvodci se dozvíte, jaké vibrační desky jsou na trhu dostupné, které parametry třeba sledovat před koupí, či v jakých cenových kategoriích se desky pohybují. Odpovíme také na často kladené otázky spotřebitelů a nabídneme vám tipy na několik vibračních desek, které se mohou stát vhodným kandidátem na koupi.

Nejlepší vibrační desky

Názov Hodnotenie Detail
Scheppach HP 1200 S   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Hecht 1113   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Loncin 196 cc   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Scheppach HP 1800 S   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Lumag RP 130HPC   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Vibrační desky – recenze

Na trhu se setkáte s mnoha vibračními deskami a občas není snadné vyznat se v nich. Jednotlivé desky mají rozdílnou hmotnost, výkon motoru, druh pohonu i směr pojezdu. Odlišná je také odstředivá síla či hloubka, do které jsou schopny účinně hutnit. Abyste měli výběr lehčí, kromě průvodce výběrem správné vibrační desky vám přinášíme i tipy na konkrétní produkty. Následující vibrační desky zaujmou poměrem ceny a výkonu.

Co je vibrační deska a k čemu se používá

Vibrační desky se nejčastěji používají na hutnění zeminy, kamene či substrátu, ale uplatní se i při hutnění živičných povrchů nebo dlažby. Výkonné vibrační desky mají robustní konstrukci a odtlumené rukojeti, aby byla práce s nimi pohodlnější. Jde o univerzální stroje s vysokým hutnícím účinkem, které se využívají ve stavebnictví.

Nejtěžší vibrační desky jsou doménou profesionálních stavebních firem, střední desky jsou zas cenově dostupné i pro menší firmy, které podnikají v oblasti provádění stavebních prací. Robustní vibrační desky jsou spolehlivým a ideálním nástrojem pro stavbu silnic nebo krajinu. Vibrační desky však udělají kus práce nejen na staveništi, ale ty nejlehčí se skvěle uplatní i v domácnosti, pokud si chcete upravit například zahradu, zámkovou dlažbu nebo příjezdovou cestu a podobně.

Vibrační desky se dělí podle pohybu, kde rozeznáváme jednosměrné a obousměrné (tzv. reverzní) desky. Zde však jejich dělení nekončí. Můžeme je dělit i podle odstředivé síly, kde se pro zjednodušení používá parametr hmotnosti desky, též podle pohonu (benzínové nebo naftové) a v neposlední řadě podle způsobu používání.

Vibrační deska dokáže zhutnit povrch a připravit tak podklad pro budoucí stavbu. Díky tomu se travnatá rovina rychle přemění na elegantní plochu pokrytou zámkovou dlažbou, terasovými prkny nebo betonovou deskou. Pro optimální využití vibračních desek se k těmto robustním přístrojům prodává i různé příslušenství, které usnadňuje obsluhu i údržbu a navíc rozšíří možnosti využití desky. Někteří výrobci dodávají příslušenství v základním balení a získáte ho v rámci prodejní ceny, jiní jsou skoupější a nezbytné vybavení si v případě potřeby budete muset koupit samostatně. Počítejte proto s tím, že se vám o něco zvednou náklady na pořízení kompletně vybaveného stroje.

Jak vybrat vibrační desku

Jak jsme naznačili, vibrační desky se dělí podle několika kritérií. Každý typ desky má odlišné parametry i vlastnosti a hodí se na jiný druh stavebních prací. Postupně vám představíme jednotlivé typy vibračních desek, abyste měli jasno v tom, jaké jsou mezi nimi rozdíly a která z nich bude nejvíce vyhovovat vašim požadavkům.

Úprava chodníku pomocí vibrační desky

Jednosměrné versus obousměrné vibrační desky

Podle pohybu se vibrační desky dělí na jednosměrné a obousměrné nebo takzvané reverzní desky. Jednosměrné mají pojezd pouze vpřed a obousměrné, jak to jejich označení naznačuje, se pohybují dopředu i dozadu.

  • Jednosměrné vibrační desky – jsou lehčí a zpravidla neváží více než 100 kilogramů. Mají pojezd vpřed a jsou vhodné na opravy chodníků, cestiček či různé jiné rekonstrukce méně rozsáhlých povrchů. Využívají se na stavební práce, které nevyžadují hloubkové hutnění podkladu. Pokud se ptáte, jakou vibrační desku na zámkovou dlažbu, jednosměrná deska bude v případě menší plochy ideální volbou. Díky kompaktním rozměrům se deska uplatní při hutnění štěrkového ložiska pro zámkovou dlažbu, ale také přímo na vyrovnávání zámkové dlažby, avšak s vhodnou gumovou podložkou. Nižší hmotnost i menší rozměry jednosměrné vibrační desky zajišťují snadnější manipulaci i vysokou obratnost přístroje. K výhodám jednosměrných vibračních desek patří zejména jejich úsporný provoz, nižší pořizovací cena a zároveň dostatečně vysoký vibrační výkon.
  • Obousměrné reverzní vibrační desky – tyto vibrační desky mají hmotnost od 120 kilogramů výše. Disponují pojezdem vpřed i vzad a na rozdíl od stejnosměrných vibračních desek mají velký hutnící účinek. Používají se na hutnění do větší hloubky a na rozsáhlých plochách. Uplatnění najdou například při hutnění zemin (navážky, násypy apod.) či pryskyřic. Jejich hmotnost se může vyšplhat na 500 kilogramů a při obrovských přístrojích je to až 1 tuna. Jsou ideální volbou při stavbě silnic nebo rozsáhlejších terénních úpravách, stavbách inženýrských sítí či zhutňování základů a podobně. Reverzní desky obsahují vibrátor s usměrněnou vibrací, přičemž vektor výsledné síly lze v určitém rozmezí naklápět. Změnou vektoru se pak ovládá směr pohybu přístroje. Hloubkové působení až do 90 centimetrů předurčuje obousměrné vibrační desky na využití při středních a těžkých hutnících pracích, protože jsou schopné zvládat i velmi náročné úkoly. K jejich nevýhodám patří těžší manipulace, vyšší hmotnostusměrněnou vibrací. I proto jsou vhodné na rozsáhlejší plochy, kde jistá neobratnost stroje nedělá až takový problém.

Vibrační desky podle pohonu

Podle pohonu se vibrační desky na hutnění dělí na dva typy. Desku může pohánět benzínový nebo naftový motor. Zatímco benzínový motor je doménou lehčích vibračních desek, naftový se používá při nejtěžších, nejvýkonnějších a robustních strojích.

  • Vibrační desky s benzínovým motorem – benzínový čtyřtaktní motor pohání obvykle jednosměrné desky, ale najít jej můžete i v lehčích reverzních vibračních deskách s hmotností do cca 300 kg. Startování se nejčastěji provádí reverzním ručním startérem. K výhodám benzínových motorů patří jednoduchá obsluha i následná údržba.
  • Vibrační desky s naftovým motorem – tento druh pohonu naleznete také pod označením vznětový nebo dieselový motor. Naftovým motorem jsou obvykle poháněny těžší reverzní vibrační desky, které mají hmotnost od 300 kilogramů a výše. Pro jednodušší startování jsou vibrační desky s naftovým motorem vybavené elektrickým startérem.

Vibrační desky podle odstředivé síly

Při výběru vhodné vibrační desky byste měli sledovat také odstředivou sílu. Ta se uvádí newtonech nebo kilonewtonech (kN). Tento údaj však můžete přibližně odvodit i od hmotnosti vibrační desky. Před koupí proto nezapomeňte sledovat jeden z těchto podstatných údajů.

Vyrovnávání zeminy pomocí vibrační desky

  • Vibrační desky do 15 kN (do 65 kg) – vibrační desky s odstředivou silou do 15 kN se využívají při lehčích pracích. Jsou vhodné pro občasné hutnící práce ve stavebnictví i na hobby použití při svépomocné stavbě. Používají se při hutnění zeminy, štěrku či kameniva. Uplatnění najdou také při pokládce zámkové dlažby na menší ploše, resp. při vyrovnávání dlažby na malém a úzkém prostoru. Tyto stroje hutní do menší hloubky, proto jsou ideální na méně namáhané chodníky, dlažbu kolem bazénů či hutnění úzkých základů a podobně. Zhutnění podkladu do větších hloubek lze dosáhnout opakovaným hutněním po vrstvách. Zpravidla jde o jednosměrné vibrační desky s kompaktními rozměry a vysokou obratností.
  • Vibrační desky 20 kN (od 65 do 100 kg) – vibrační desky s odstředivou silnou 20 kN mají obvykle hmotnost od 65 do 100 kilogramů. Slouží na střední hutnící práce při profesionálním použití. Hutní zeminu, štěrk nebo kamenivo do hloubky přibližně 30 centimetrů. Vhodné jsou na vyrovnání zámkové dlažby a stejně je možné použít je při pokládání pryskyřičných povrchů (např. asfalt). Svými rozměry a pracovním výkonem jsou ideální na hutnění na ploše do 200 metrů čtverečních. Bez problémů tak zhutní podklad pod základovou desku, příjezdovou komunikaci k domu, garáži a podobně. Oproti vibračním deskám s nižší odstředivou silou jsou tyto desky dražší.
  • Vibrační desky od 20 kN výše (od 100 kg výše) – vibrační desky s odstředivou silnou nad 20 kN jsou vhodné na těžké hutnící práce při častém a pravidelném profesionálním použití. Zeminu, štěrk či kamenivo dokáží hutnit až do hloubky cca 50 centimetrů a tím nejvýkonnějším strojem nedělá problém ani hloubka okolo 90 centimetrů. S přehledem zvládnou vyrovnání těžké dlažby a díky svým rozměrům i pracovnímu výkonu se uplatní v práci na rozsáhlých plochách s velkými rozměry. Tyto vibrační desky mají vysokou hmotnost, jsou robustní a nechybí jim výkonný motor s naftovým pohonem. Samozřejmostí je obousměrný chod pro rychlejší i pohodlnější práci. Hodí se na hutnění parkovišť, namáhaných komunikací, výstavbu či opravu silnic nebo přípravu základů pro větší stavby a podobně. Vibrační desky s vysokou odstředivou silou patří k nejdražším i nejtěžším strojům v rámci hutnění.

Vibrační desky podle způsobu používání

Na základě způsobu použití se vibrační desky dělí do tří kategorií. Patří sem desky vhodné pro hobby použití, dále univerzální desky, které využijí domácí hobby kutilové i poloprofesionální nebo profesionálové, kteří potřebují zhutnit středně velkou plochu. A nakonec sem řadíme i těžké a robustní desky ideální pro profesionální a každodenní použití.

  • Hobby použití – na hobby použití jsou vhodné nejmenší vibrační desky s hmotností 50 až 60 kilogramů (maximálně 80 kg). Jsou ideální na nárazové stavební práce s minimální náročností. Jde o práce obecného druhu, jakými jsou například opravy menších komunikací (hutnění zeminy, kameniva, pryskyřice apod.), případně práce se zámkovou dlažbou. Na hobby práce kolem domu se používají jednosměrné vibrační desky s benzínovým motorem. K jejich výhodám patří snadná manipulace při práci, ale také při nakládání a vykládání z přepravního prostředku, pokud desku potřebujete přemístit například na zahradu či odlehlejší pozemek. Nejmenší vibrační desky jsou kromě hobby uživatelů oblíbené i u takzvaných opravářských čet.
  • Univerzální použití – pro univerzální použití slouží vibrační desky s hmotností od 80 do 120 kilogramů, které se uplatní i při profesionálním nasazení v rámci občasných stavebních prací menšího rozsahu. Skvěle se hodí na hutnění zeminy, kameniva, pryskyřice i zámkové dlažby. Uplatňují se při všech druzích obecných stavebních prací, přičemž si zachovávají možnost poměrně jednoduché manipulace. Zpravidla jde nadále o jednosměrné vibrační desky s benzínovým motorem, které se dají pořídit za přijatelnou částku. Právě tato univerzální kategorie je nejoblíbenější, čemuž se přizpůsobují i ​​výrobci a nabízejí v ní nejvíce typů vibračních desek.
  • Profesionální použití – pro profesionální použití se používají nejtěžší typy vibračních desek, které mají od 120 kilogramů výše. Tyto vibrační desky jsou vhodné na náročné stavební práce většího rozsahu, jakými je například hutnění podkladu do velké hloubky či vyrovnávání zámkové dlažby a podobně. Profesionální vibrační desky jsou reverzní a mohou mít benzínový nebo naftový motor. Ty nejrobustnější však obvykle sázejí na dieselový pohon, kterému nedělá problém udržet stroj při maximálním výkonu po dostatečně dlouhou dobu. Uživatelům poskytují vysokou hutnící efektivnost a kvůli své hmotnosti jsou nasazovány tam, kde budou pracovat delší dobu bez nutnosti převážení. Vysoká hmotnost ztěžuje manipulaci s přístrojem a pro větší šířku se tyto vibrační desky používají jen omezeně při zhutňování výkopů. Vůbec se nehodí na hutnění soudržných zemin s vysokým obsahem vody (např. jíly).

Příslušenství k vibračním deskám

K vibračním deskám si můžete přikoupit volitelné příslušenství, díky kterému zvýšíte potenciál desky a usnadníte si práci se strojem. Optimálně zvolené doplňky rozšíří možnosti využití vibrační desky a zároveň zjednoduší její údržbu. S jakým příslušenství vibračních desek se můžete setkat?

Vibrační deska na hobby použití

  • Tlumící podložka – je vyrobena z odolného plastu, gumy nebo silikonu a zabraňuje poškození zámkové dlažby při jejím finálním vyrovnávání a hutnění. Bez použití tlumicí podložky by otěr kovové hutnící desky mohl dlažbu nepěkně zničit.
  • Boční nástavce – uživateli dávají možnost zvětšení plochy hutnící desky. Přístroj se tak díky nástavcům stává o něco výkonnějším a efektivnějším.
  • Přepravní podvozek – často bývá součástí vybavení vibrační desky, ale pokud jste si zvolili model bez něj, podvozek si můžete koupit i samostatně. Jde o rám s kolečky, případně zásuvné čepy s uloženými kolečky, který usnadňuje transport těžké vibrační desky po pracovišti. Tento doplněk vám také zjednoduší nakládání a vykládání desky do přepravního vozidla.
  • Nádrž na kropení – využívá se především při úpravách a opravách silničních komunikací, protože při hutnění živičných směsí, jakou je například asfalt, je nutné kropit podklad vodou. Jako zásobník vody slouží plastová nádržka, která se umisťuje na přední část vibrační desky. Odtud voda proudí k přední hraně hutnící desky, přičemž pomocí hadičky s regulátorem je možné upravovat množství vody. Nádobu na kropení využijete i při zhutňování ploch, které jsou mimořádně prašné.
  • Počítadlo motohodin – jde o příslušenství, které přímo neovlivní výsledek práce, ale při profesionálním využití je nenahraditelným doplňkem. Slouží na snazší kontrolu doby, po kterou je přístroj v provozu. Díky tomu víte, kdy je vhodná údržba a dodržíte servisní intervaly pro výměnu oleje, filtrů, kontrolu a napnutí pohonných řemenů a podobně.

Cena vibrační desky

Mnoho zákazníků se rozhoduje na základě ceny a ve snaze co nejvíce ušetřit spotřebitelé sáhnou po stroji, který nakonec nesplňuje jejich požadavky. Práce s vibrační deskou, která nemá dostatečný výkon, se pak stává náročnější, protože hutnění je pro požadovaný výsledek nutné zopakovat několikrát po sobě. Třeba počítat s tím, že i za nejlevnější vibrační desku zaplatíte několik tisíc korun.

Nejlevnější vibrační desky stojí od 7 500 do 10 000 Kč. Jde o lehčí desky s hmotností od 60 do 85 kilogramů. Výjimečné v této cenové kategorii naleznete také desky s hmotností okolo 100 kilogramů. Tyto vibrační desky jsou vhodné na zhutňování malých ploch. Jde o vibrační desky s benzínovým motorem a jednosměrným chodem, jejichž odstředivá síla nepřesahuje 5 kN.

K oblíbeným vibračním deskám patří ty, jejichž cenovka je od 10 000 do 25 000 Kč. Zde už najdete výkonnější stroje, které pohání benzínový nebo naftový motor. Samozřejmostí je reverzní chod, vyšší odstředivá síla i vhodnost pro větší plochy. Tyto těžší a výkonnější stroje jsou ideální pro poloprofesionální až profesionální využití.

Nejtěžší a nejvýkonnější vibrační desky stojí od 25 000 Kč výše. V tomto případě jde o špičkové stroje, kterým nedělá problém v podstatě jakýkoliv povrch. Hutnit dokáží do větší hloubky a na obrovských plochách. Mohutný hutnící stroj, který váží několik stovek kilogramů, je ideální pro profesionální použití. Nejdražší reverzní desku nabízí značka NTC, jejíž cena se vyšplhala na 380-tisíc Kč. Hutní zeminu, asfalt, dlažbu i další povrchy, které potřebují úpravu před finální stavbou.

Oblíbené značky vibračních desek

Vibrační desky nabízí několik ostřílených firem, které se dlouhá léta specializují na výrobu vybavení potřebného pro různé stavební práce či úpravy. Před koupí desky si proto zkuste přečíst recenze a hodnocení od uživatelů, vyhnete se tak tomu, že koupíte vibrační desku, která má různé nedostatky.

K populárních značkám, které nabízejí kvalitní vibrační desky na profesionální i hobby použití, patří například Hecht, Güde, Scheppach, NTC, Wacker Neuson, Lumag, Zipper, Bauman nebo Powermat.

Poslední zmíněná značka Powermat má ve své nabídce i vibrační desky na beton. Zhutňovač na beton má přídavnou lištu, díky které je možné vyrovnat a zhutnit horní vrstvu betonu. Takovou vibrační desku lze použít i na distribuci a zhutňování pískových a štěrkových povrchů. Vibrační lištu na beton pohání zpravidla benzínový motor.

Závěrečné rady a tipy

Zhutňování zemin patří k nejdůležitějším předpokladem pro stabilitu. Proto platí, že čím lepší je zhutnění, tím trvanlivější a robustnější jsou později cesty. O to jednodušší se pak na nich dají postavit budovy. Kvalitním vibračním deskám nedělá problém zhutnit jakoukoliv zeminu. Samozřejmostí jsou dlažby, asfalt či smíšené zeminy, které jsou díky stroji zhutněné na nejvyšší úrovni.

Zatímco na práce kolem domu nebo menší plochy na zahradě vám postačí lehčí jednosměrná vibrační deska, velké stavební nasazení si žádá výkonnou reverzní vibrační desku s vysokou hmotností. V kategorii profesionálních vibračních desek najdete i největší vibrační desku, která může vážit více než jednu tunu a její výkon se pohybuje okolo 130 kN. Pracovní šířka takového robustního stroje má přes jeden metr.

I v případě, že si zvolíte těžší a výkonnější vibrační desku, mělo by se vám s ní pohodlně pracovat. Snadné ovládání a manévrování je předpokladem špičkových výsledků. Kvalitní vibrační desky si dávají záležet na zdraví uživatelů a způsobené vibrace, které přecházejí z ruky do ramene, se snaží snížit na minimum. Odtlumené rukojeti by měly být samozřejmostí při každém prodávaném modelu od osvědčeného výrobce.

Před koupí vibrační desky sledujte i materiály, které byly použity na její výrobu. Nejčastěji se používá ocel nebo litina. Jsou mezi nimi jisté rozdíly, ale dá se říci, že oba materiály jsou pevné a stroji zaručují dlouhou životnost. Podívejte se také na to, zda má motor ochranný kryt, případně zda má celá vibrační deska ochranný rám.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Spotřebitelé mají před koupí obvykle mnoho otázek. Odpovědi na ně jim pomáhají v rozhodování se, po jejíž vibrační desce sáhnout. Přinášíme vám odpovědi na některé z nich. Dozvíte se například to, zda se vám vyplatí investovat do dražší vibrační desky, které parametry jsou nejdůležitější a je třeba je sledovat, nebo zda se vibrační desky dodávají s olejovou náplní v motoru. Prozradíme vám také to, co je vibrační lišta a na co slouží.

Co znamená reverzní chod vibrační desky?

Reverzní chod znamená, že vibrační deska má obousměrný pojezd. Během hutnících prací s ní můžete manipulovat dopředu i dozadu. Na druhé straně je jednosměrná vibrační deska, která má chod pouze vpřed.

Vyplatí se mi investovat do dražší vibrační desky?

Chcete vibrační desku na občasné práce menšího rozsahu, například okolo domu nebo na zahradě, dobrou službu vám udělá i menší vibrační deska, která je levnější. Nemusíte sahat po výkonném stroji, který je drahý a vyjde vás o několik tisíc korun více.

Které parametry vibrační desky jsou nejdůležitější?

Před koupí sledujte, zda má vibrační deska jednosměrný nebo obousměrný pojezd. Zaměřte se na hloubku, do které je umožněno hutnění a na odstředivou sílu. Sledujte také hmotnost desky, odolnost použitých materiálů či lehkost manipulace s deskou během stavebních prací. Nevynechejte druh pohonu motoru, zobrazte rukojeti stroje, resp. to, jak dobře dokáží tlumit vibrace. V závěru výběru se můžete zaměřit na příslušenství. Někteří výrobci jsou štědří a v základním balení dostanete vše potřebné včetně gumové podložky, podvozku s koly nebo nádoby na kropení. Jiní výrobci však dodají jen samotnou vibrační desku a potřebné příslušenství si v případě potřeby budete muset zakoupit samostatně.

Dodávají se vibrační desky s olejovou náplní v motoru?

Tento údaj si musíte zjistit v popisu konkrétního produktu nebo se na něj zeptat prodejce. Mnozí výrobci totiž prodávají vibrační desky bez olejové náplně v motoru. Pro fungování stroje a jeho správný chod je pak nutné tento olej doplnit.

Co je vibrační lišta?

Takzvaná plovoucí vibrační lišta je přístroj, který byl vyvinut pro snadné povrchové zhutnění a urovnání betonové směsi. Zpravidla má pohyb vpřed i vzad a výsledkem její pracovní činnosti je rovný a kvalitní povrch, který si v mnoha případech nevyžaduje už žádné další vyhlazování. Použitím vibrační lišty dochází k potřebnému zhutnění povrchu betonu a k vytlačení nežádoucích vzduchových bublin. K přednostem vibračních lišt patří nízká hmotnost a snadná manévrovatelnost. Vibrační lišty pohání motor a jejich cena závisí od parametrů konkrétní lišty (např. hmotnost, výkon motoru, velikost lišty a podobně). Na trhu najdete levné lišty za méně než 2 500 Kč, ale i drahé lišty, které atakují částky kolem 25 000 Kč.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(89.2%)
Datum publikování: 27.04.2021
Datum poslední aktualizace: 10.10.2023

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek