Nejlepší detektory kovů 2024 – recenze, test, srovnání

Detektory kovů jsou populární zařízení u takzvaných hledačů pokladů. Někteří to s hledáním myslí vážně, jiní to považují za zábavu a krácení si volných chvil. Po detektorech kovů často touží i děti nebo teenageři, kteří v tom vidí dobrodružství. Detektory kovů mají samozřejmě i profesionální využití a použít je možno při více typech profesí. Počítejte však s tím, že profesionální detektor kovů není levnou záležitostí.

Jak vybrat detektor kovů?

Pokud jste zatoužili po hledání "pokladů", kterými mohou být například staré mince, různé šperky, nábojnice či předměty s historickou hodnotou, zbystřete pozornost. Prozradíme vám, jak si vybrat hobby detektor kovů, co všechno před koupí sledovat a na co si dát při výběru pozor. Nezapomněli jsme zmínit ani oblíbené výrobce a uvést cenové kategorie. V článku najdete také slovník pojmů, který je vhodný pro každého hledače pokladů, hodnocení pěti vybraných produktů a odpovědi na často kladené otázky.

Nejlepší hobby detektory kovů

Názov Hodnotenie Detail
Minelab Vanquish 540   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Minelab Equinox 600   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
XP Metal Detectors   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Minelab Equinox 800   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Profi Tools Gol GC-1039   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt

Nejlepší detektory kovu a kabelů

Názov Hodnotenie Detail
Extol 8831321   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Yato YT-73131   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Bosch GMS 120 Professional   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Bosch GMS 100 M   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Makita DWD181ZJ   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Co je detektor kovů a jak funguje

Detektor kovu je zařízení reagující na kov. Nejjednodušší modely tvoří cívka a oscilátor. Princip fungování detektoru je založen na tom, že pokud se v blízkosti cívky nachází elektrický vodivý kov, indikují se do něj vířivé proudy. Tímto způsobem vznikne magnetické pole střídavého charakteru. Cívka, kterou je každý detektor kovů vybavený, toto magnetické pole zaznamená, čímž odhalí kovový předmět.

Detektory kovů se využívají na letištích a odhalují se jimi zbraně či jiné nepovolené kovové předměty. Své uplatnění mají i při archeologickém a geofyzikálním průzkumu, pomocí nich se odhalují například různé archeologické vykopávky. Detektor kovů se používá také ve stavebnictví a dokonce i v potravinářském průmyslu na odhalování kovových předmětů v potravinách. V neposlední řadě detektory kovů využívají takzvaní hobby hledači pokladů, případně děti pro zábavu a dobrodružství.

Hobby detektory kovů jsou určeny začátečníkům, kteří touží najít "poklad", případně dětem či teenagerům pro zábavu. Propracovanější modely ocení pokročilí hledači, kteří mají s hledáním zkušenosti a své hledání by chtěli vylepšit. Pomocí hobby detektoru kovu lze nalézt například staré mince, nábojnice, odznaky, různé artefakty, kovové předměty různého charakteru, přičemž některé z nich mohou mít i historickou hodnotu. S hobby detektorem kovů najdete i zlaté šperky, netýká se to však přírodního zlata, na to budete potřebovat speciální detektor, který je finančně náročnou investicí.

Typy detektorů kovů

Na trhu se můžete setkat s univerzálními detektory kovů, s hobby detektory a s detektory kovů, které jsou určeny k prohledání osob. Poslední jmenované se často využívají na letištích, případně v institucích, kde je nutná zvýšená bezpečnost. My se zaměříme na hobby detektory kovů, které můžeme dělit podle několika kritérií, například podle použité technologie zpracování, kde známe analogové a digitální detektory kovů. Dále je můžeme dělit z hlediska využití uživatelem, a sice na detektory pro začátečníky a detektory pro profesionály. V obchodech najdete také detektory, které jsou primárně určeny na hledání přírodního zlata a dokonce i detektory kovů do vody. Ke každému typu si řekneme něco blíže.

Univerzální detektory kovů

Univerzální detektory kovů nejsou primárně určeny na hledání "pokladů", ale nejčastěji se používají při rekonstrukcích domů, bytů či různých budov. Jejich úkolem je detekovat kovy ve stěnách, aby například nedošlo k provrtání důležitých elektrických kabelů, vodičů a podobně. Samozřejmě, jejich využití je širší, i proto se označují jako univerzální. Při výběru univerzálního detektoru kovů myslete hlavně na maximální hloubku lokalizace pro všechny jednotlivé dostupné materiály, zaměřte se i na to, zda je detektor schopný detekovat vodiče pod proudem, sledujte hmotnost přístroje i jeho pořizovací cenu.

Univerzální detektor kovu a kabelů

Hobby detektory kovů

Hobby detektory kovů jsou určeny takzvaným hledačům pokladů, případně se s námi zabaví i děti. Využívají je i profesionálové na rozmanité činnosti, které jsou nutné při jejich profesi. Hobby detektory najdete mezi analogovými i digitálními zařízeními. Nejčastěji se s nimi hledají různé "poklady", mince, odznaky, nábojnice, zlato nebo šperky. Při výběru hobby detektoru zohledněte pracovní frekvenci, čili co všechno je daný přístroj schopen detekovat. Stejně sledujte hmotnost přístroje, materiály, které umí odlišit, jakým způsobem je napájen a přídavné funkce.

Analogové detektory kovů

Analogové detektory kovů nemají LCD displej a zpracování signálu neprobíhá digitálně. Ty, které jsou určeny pro začátečníky nebo hobby hledače, koupíte za přijatelné ceny a nabídnou vám základní funkce. Nastavit si můžete například citlivost, rozlišování předmětů (diskriminaci) nebo hlasitost. Takové přístroje jsou vzhledem k nízké pořizovací ceně ideální volbou pro všechny, kteří se chtějí hledání věnovat jen pro zábavu, případně se chtějí s detektorem naučit pracovat v terénu.

Analogové detektory pro profesionály stejně nenabízejí rozlišení cíle na LCD displeji, ale oproti levným přístrojům jde o špičkové zařízení. Detektory pro profesionální hledače se vyznačují skvělými rozlišovacími schopnostmi a výborným dosahem. Tyto přístroje mají velmi rychlou odpověď na cíl i v místech, kde se nachází mnoho kovového odpadu a vědí spolehlivě rozlišovat jednotlivé předměty. Analogové detektory kovů pro profesionály se těší velké oblibě zejména kvůli nižší pořizovací ceně oproti digitálním detektorům, ale stejně pro jejich přesnost a citlivost, což ocení každý hledač.

Digitální detektory kovů

Digitální detektory kovů pracují s digitálním signálem, jsou vybaveny LCD displejem a také zvukovým rozlišením feromagnetických a neferomagnetických kovů. Levnější digitální detektory jsou častou volbou začátečníků, protože si je oproti těm profesionálním seženete za přijatelnější cenu. Tyto detektory mají zpravidla několik funkcí, avšak hledači je ve většině případů nevyužijí, proto je podstatnější se zaměřit na schopnost rozlišování předmětů, citlivost a výkon detektoru.

Digitální detektory kovů určené profesionálním hledačům mají LCD displej s grafickou indikaci, přičemž odpověď na zaznamenaný předmět je velmi rychlá. Při tomto typu detektorů jsou samozřejmostí různé užitečné funkce či nastavení, díky kterým si hledač nastaví detektor podle svých preferencí. Profesionální digitální detektor kovů umožňuje například hledání na více frekvencích. Při výběru sledujte zejména přesnost vyhodnocení, citlivost i výkon detektoru.

Detektory kovů na zlato

Tyto detektory kovů jsou primárně určeny na hledání přírodního zlata. Zlatý šperk (např. prsten, řetízek, náušnice...) totiž dokážete najít i s běžným detektorem kovů. Jak jsme však načrtli, na hledání přírodního zlata potřebujete speciální detektor. Za takovýto detektor zaplatíte i několik desítek tisíc korun, důvodem vysoké ceny je, že zlato, které se dá nalézt ve volné přírodě, je často mikroskopické velikosti. Přístroj tedy musí mít odpovídající vlastnosti, aby věděl najít i takové miniaturní kousky.

Hobby detektor kovů

Detektory kovů na hledání ve vodě

Detektory kovů, které jsou určeny na hledání ve vodě, disponují vodotěsnou cívkou, ta umožňuje detektor ponořit do vody. Většinou jde o hloubku několika metrů, pokud tedy chcete hledat i pod vodou, zkuste se poohlédnout po takovém typu detektoru. Na trhu se setkáte i s potápěčským detektorem, avšak ten stojí nemalé peníze, jelikož jde o vysoce specializovaný přístroj. Cena detektoru do vody se odvíjí od toho, do jaké hloubky umožňuje hledání.

Slovník pojmů vhodný pro každého hledače

Pokud s hledáním teprve začínáte, případně zvažujete, že byste začali. Měli byste znát základní slovíčka a jejich významy. Přehled pojmů, které se týkají detektorů kovů a také hledání pokladů, naleznete níže.

 • Hledač pokladů – výraz je převzatý z anglického slovního spojení "treasure hunter" a označují se jím všechny osoby používající detektor kovů.
 • Elektromagnetické pole – vytvářejí ho všechny kovové předměty, kterými prochází elektrický proud. Tento fyzikální základ je podstatou fungování většiny detektorů kovů.
 • Feromagnetické horniny – jde o horniny s vysokým obsahem kovů, které mohou pro hledače pokladů představovat problém. Levné přístroje si totiž tyto horniny dokáží splést a mylně je vyhodnotí jako vzácný kov. Kvalitnější přístroje si s tímto problémem vědí poradit, ovšem počítejte s vyšší pořizovací cenou. Přístroje, které jsou úspěšné i v oblastech s výskytem hornin, jsou většinou vybaveny takzvaným čedičovým filtrem.
 • Ground ballance – nastavení umožňuje vyladit si přístroj podle typu půdy, ve které hledáte, resp. eliminovat její vlivy. Druh půdy má na práci s detektorem zásadní vliv a je rozdíl, zda hledáte v jílovité nebo kamenité půdě. Některé levnější a jednodušší detektory kovů mají toto nastavení pevně dané od výroby, ale pokročilejší přístroje vám umožní nastavit si hodnotu ručně.
 • Diskriminace – je typ rozlišování a díky této funkci si víte nastavit, jaké typy kovů má detektor při hledání zachytit. Hledači často diskriminují nežádoucí železné předměty, uživatel pak není zbytečně rušen planou signalizací a nemusíte kopat například kvůli hřebíkům nebo podobným železným kouskům bez hodnoty.
 • Sensitive – tento pojem vyjadřuje citlivost detektoru a jde o základní nastavení každého přístroje na hledání kovů. Citlivostí se určuje úroveň vyhodnocování signálu, což se hodí v situacích, kdy se pohybujete s detektorem kovů v blízkosti elektromagnetických polí. Ty by totiž mohly působit rušivě, ale snížením citlivosti se tento problém částečně vyřeší a hledání bude stabilnější.
 • Frequency – touto funkcí nedisponují všechny detektory. Je vhodná, pokud hledáte ve skupině nebo další hledač pokladů má stejný detektor jako vy. Pomocí funkce frequency si zvolíte pracovní frekvenci, čímž se vyhnete tomu, aby se jednotlivé detektory navzájem rušily.
 • Tone – tato funkce umožňuje měnit tóny detektoru kovů. Nejčastěji detektor obsahuje dva nebo tři tóny, případně další zvukové režimy, pomocí kterých vám oznamuje nalezený předmět. Vy si tak můžete nastavit intenzitu tónů podle nalezených předmětu, například nízký tón vám oznámí nalezení železného předmětu, střední tón se ozve tehdy, pokud přístroj narazí na ostatní kovy a vysoký tón vás upozorní na zlato.
 • Identifikace hloubky – touto užitečnou funkcí disponuje většina kvalitnějších digitálních detektorů kovů. Jde o grafickou identifikaci hloubky předmětu pod detektorem, díky čemuž víte, v jaké přibližné hloubce se nachází nalezený předmět. Někdy se můžete setkat i s pojmem "coin depth" (hloubka mince).
 • Odezva – tento parametr patří mezi hledači k jednomu z nejpodstatnějších, protože většina uživatelů chce, aby byla odezva přístroje co nejrychlejší.
 • Zaměření cíle – podle této funkce víte, kde máte kopat. Přesnost určení cíle vám ušetří čas zbytečným kopáním a pokud je odezva vašeho detektoru dostatečně rychlá, víte téměř přesně určit bod kopání. Přesné zaměření cíle lze dosáhnout i jednoduchou technikou do takzvaného kříže, když cívkou detektoru pohybuje ze dvou stran a tam, kde vznikne průsečík, začnete kopat.

Jak vybrat detektor kovů

Výběr vhodného detektoru kovů vůbec nemusí být jednoduchý, proto jsme pro vás sepsali parametry a funkce, na které je třeba před koupí zaměřit. Co všechno byste měli před pořízením detektoru zvážit a jaké nejdůležitější parametry sledovat?

Typ

Jak jsme uvedli u typů detektorů, mezi hobby detektory najdete analogové detektory bez LCD displeje i číslicové digitální detektory s vyhodnocením na LCD displeji. Ty druhé jmenované jsou vybaveny i zvukovou signalizaci, čili zachycený předmět máte signalizován dvojím způsobem (displej a zvuk). Sáhnout můžete po univerzálním detektoru, případně si vybrat detektor, který je primárně určen k hledání přírodního zlata. Chcete-li hledat i pod vodou, vybírejte vodotěsný detektor kovů. Typ detektoru tedy zvolte podle toho, co s ním chcete hledat a co od něj očekáváte.

Digitální hobby detektor kovů

Hmotnost

Hmotnost detektoru kovů patří k zásadním parametrům, avšak ne k těm nejdůležitějším. Jelikož přístroj budete často přenášet z místa na místo a držet ho v rukou, mělo by se vám s ním pracovat co nejpohodlněji. Hledání pokladů je někdy celodenní záležitost a občas se ocitnete i v náročném terénu, proto oceníte, pokud bude hmotnost detektoru co nejnižší.

Citlivost

Citlivost (sensitivity) detektoru kovů jsme již zmínili v slovníku pojmů. Tato funkce umožňuje nastavit a přizpůsobit si citlivost přístroje při hledání, díky čemuž dosáhnete lepších výsledků. Počet stupňů citlivosti je u jednotlivých modelů různý, závisí na kvalitě přístroje a často i od jeho ceny. Ve většině případů platí, že hobby detektory určené začátečníkům mají omezené možnosti nastavení citlivosti, zatímco profesionální detektory kovů si umíte přizpůsobit přesně podle vašich požadavků.

Diskriminace

Tuto funkci jsme si také již zmínili v slovníku pojmů a umožňuje detektoru kovů rozlišovat mezi feromagnetickými a neferomagnetickými kovy. Proces hledání je možné lépe si přizpůsobit, čímž v konečném důsledku dosáhnete s detektorem kvalitnější výsledky.

Hlasitost

Detektor kovů vám oznamuje případný nález pomocí zvuku, přičemž na většině modelů si umíte přizpůsobit i hlasitost tónu a odlišit tak nalezené předměty. Hledači zvyknou při hledání používat sluchátka, hledání je tak diskrétnější a zvuk zachytí například i v hlučnějším prostředí. Pokud však z jakéhokoliv důvodu sluchátka využívat nechcete, zaměřte se při výběru i na to, zda je detektor vybaven dostatečně kvalitním a výkonným reproduktorem.

Dosah

Dosah detektoru kovů patří k podstatným parametrům, protože určuje, do jaké hloubky je detektor schopný detekovat kovový předmět. V parametrech přístrojů, případně v jejich specifikacích, najdete informaci o maximálním dosahu. Tento údaj je však orientační, protože detekování kovů závisí na mnoha faktorech.

Způsob napájení

Detektor kovů může být napájen různými způsoby, před koupí si tedy promyslete, jaké napájení vám více vyhovuje. Některé modely jsou vybaveny akumulátorem, jiné zas bateriemi. Ty lepší a finančně náročnější modely vám dokonce nabídnou napájení nebo nabíjení pomocí USB kabelu. Co se týče napájení, samozřejmě, myslete i na výdrž detektoru, jak dlouho dokáže být v provozu na jedno nabití.

Hledání pokladů s detektorem kovů

Další funkce

Doplňkové funkce mají vliv na efektivitu hledání a pohodlnou práci s detektorem. Nejčastěji se setkáte s různými nastaveními, díky kterým si můžete detektor maximálně přizpůsobit, či s automatickými režimy. Počítejte s tím, že levné hobby detektory vám nabídnou méně nastavení než dražší modely. K praktickým funkcím patří například automatické naladění detektoru podle konkrétní půdy. Na trhu se setkáte také s modely, které umožňují propojit detektor s aplikací nainstalovanou v smartphonu. Toto je samozřejmě výsadou propracovanějších detektorů kovů.

Příslušenství

K příslušenství detektorů patří lopatka, pomocí které nalezený předmět vykopete, a také sluchátka, díky kterým vám neunikne žádný zvuk. Hledání přes sluchátka je navíc diskrétnější, jste méně nápadní a pokud hledáte ve skupině, nerušíte se mezi sebou. Co se týče lopatek, každý hledač pokladů preferuje jiný typ lopatky, avšak není problém dokoupit si vlastní lopatku, pokud vám nevyhovuje ta, která byla součástí dodávky přístroje.

Cena

Pro někoho je rozhodujícím parametrem cena detektoru kovů. Ty se liší v závislosti na kvalitě přístroje, jeho parametrů a různých přídavných funkcí. Cena se pohybuje od několika stovek korun až po tisíce korun. Nejdražší jsou samozřejmě digitální detektory kovů pro profesionální využití.

Cena a oblíbení výrobci

Jak jsme již naznačili, cena detektoru kovů je různá. Nejlevnější jsou zpravidla analogové detektory určené začátečníkům, o něco dražší jsou detektory bez LCD displeje pro profesionály. Za nimi následují číslicové detektory pro hobby hledače, ještě dražší jsou digitální detektory určeny profesionálům a nejdražší jsou pak specializované detektory. Například detektory určené k hledání přírodního zlata nebo potápěčské detektory určené do větších hloubek pod vodou.

Levný hobby detektor kovů koupíte za přibližných 1 700 Kč, je vhodný pro začátečníky, kteří si chtějí vyzkoušet hledání v terénu, případně po něm sáhnou děti. Hobby detektory kovů pod 2 500 Kč nabízejí i různé obchodní řetězce, ale nemůžete od nich očekávat propracované funkce. Pro hledání pokladů jen vyzkoušet, případně detektor využívat na zábavu a zkrácení si volných chvil, klidně sáhněte po detektoru z cenové kategorie pod 2 500 Kč.

Pokud to s hledáním pomocí detektoru kovů myslíte o něco vážnější, vybírejte z cenové kategorie okolo 5 000 Kč. Zde už najdete dostatečně kvalitní a spolehlivé detektory kovů. Přestože jde o propracovanější přístroje, nadále jsou určeny začátečníkům a hobby hledačům.

Pokud toužíte po profesionálním přístroji, který má propracované funkce a při hledání vám poskytne komfort, budete muset sáhnout o něco hlouběji do kapsy. Cena se vyšplhá nad 5 000 Kč a při kvalitních přístrojích to bude 20 000 až 25 000 Kč a více. Profesionální detektory kovů se vám odmění užitečnými a pokročilými funkcemi, díky kterým bude hledání přesnější a rychlejší.

Detektory kovů nabízejí specializované obchody, ale najdete je i v nabídce portálu Heureka. Jak jsme zmínili, levné detektory určené dětem nebo hobby hledačem jsou dostupné také v obchodních řetězcích. Pokud vám nevadí použitý detektor, při výběru se můžete poohlédnout i po různých diskusních fórech nebo bazarech. Pokud však toužíte po novém a kvalitním detektoru, ale nechcete najednou utratit spoustu peněz, řešením může být i detektor kovů na splátky. Před koupí si tedy zjistěte, zda obchod nabízí i takovou možnost splácení.

K oblíbeným značkám detektorů kovů patří Duramaxx, Minelab, Garrett, DeepTech, Nokta či Teknetics. Kvalitní detektory kovů nabízejí i značky Bounty Hunter nebo Fischer.

Nejčastěji kladené otázky a odpovědi (FAQ)

Pokud vám náš průvodce výběrem vhodného detektoru kovů neodpověděl na vše, co jste hledali a chtěli vědět, zkuste si přečíst odpovědi na často kladené otázky. Možná právě ty vám dopomohou ke koupi detektoru kovů, který bude nejideálnější volbou pro vás či pro vaše ratolesti.

Mohu sáhnout po univerzálním detektoru kovů?

Ideální je, pokud si ujasníte, co chcete s detektorem hledat a podle toho si vybrat typ detektoru. Pokud se neumíte rozhodnout a chtěli byste hledat různé předměty, počítejte s tím, že univerzální detektor vám neposkytne takové dobré výsledky, jaké byste od něj očekávali. Přestože papírově je univerzální detektor přizpůsoben pro rozličné kovové předměty, v terénu zjistíte jeho limity.

Jaká je maximální hloubka odhalování kovových předmětů?

Tento parametr se liší od konkrétního modelu, ovšem hloubku, ve které je detektor schopen odhalit kovový předmět, může ovlivnit řada faktorů. Při běžně dostupných modelech se počítá v desítkách centimetrů. Obvykle do maximálních 40 centimetrů.

Musím si k detektoru kovu dokoupit sluchátka?

Pokud detektor kovu disponuje kvalitním integrovaným reproduktorem, dokoupení sluchátek není nutností. Klidně jej můžete používat bez nich, případně si k němu připojit obyčejné sluchátka, které máte doma. Zde je však třeba sledovat koncovku, protože některé detektory mají 3,5 mm jack a jiné 6,3 mm jack. Každopádně, většina hledačů preferuje používání detektoru se sluchátky, díky nim se vám bude pracovat lépe a hledání bude o něco diskrétnější. Dražší modely detektorů mají sluchátka přímo v balení. Jde o speciální sluchátka, které tlumí okolní zvuky, abyste při hledání nebyli rušeni nežádoucím ruchem.

Který detektor kovů je vhodný pro děti?

Po detektoru kovů často touží i děti nebo teenageři, protože hledání "pokladů" vnímají jako zábavu a dobrodružství. Ideální je vybírat takový detektor, který má jednoduché ovládání, nízkou hmotnost, ergonomické tvarování a nastavitelnou výšku, aby se s ním dítěti co nejpohodlněji pracovalo. Někteří výrobci mají v nabídce detektory určené přímo dětem. Takové dětské detektory kovů se vyznačují profesionálním vzhledem, velmi nízkou hmotností (obvykle okolo 600 g), nastavitelnou délkou a snadným ovládáním. Dětské detektory kovů spadají do cenové kategorie pod 2 500 Kč.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(90%)
Datum publikování: 10.11.2020
Datum poslední aktualizace: 26.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek