Nejlepší mlýnky na kávu 2024 – recenze, test, srovnání

Pokud se nemůžete rozhodnout, který mlýnek na kávu je pro vás ten nejlepší, pomůžeme vám. Připravili jsme pro vás seznam nejlepších mlýnků na kávu. Sestavili jsme výsledky různých testů, vaše recenze a hodnocení. Přečetli jsme si stovky diskusí a výsledkem je žebříček toho nejlepšího. Zohledňovaly jsme také poměr ceny a kvality.

Mlýnek na kávu

Doufáme, že vám tento žebříček pomůže. Pokud byste měli dotazy, použijte komentáře ve spodní části této stránky. Zapojte se do diskuse a pomůžete ostatním.

Nejlepší mlýnky na kávu

Názov Hodnotenie Detail
Bosch TSM6A013B   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Sencor SCG 1050WH   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Siguro GR-K630SU   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Eureka Mignon Specialita   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
ProfiCook KSW 1021   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Mlýnky na kávu – recenze

Když hledáte nejlepší mlýnek na kávu, potřebujete informace. Naše recenze a redakční test vám poskytnou všechny potřebné zdroje na správné rozhodování se. Ukážeme si mlýnek na kávu s keramickými kameny, s dávkovačem. Nevynecháme značky jako Delonghi, Bosch, Krups. Zapojte se i vy do diskuse a přidejte komentář na konci tohoto srovnání.

Jak vybrat mlýnek na kávu

Kávová kultura se v našich končinách rozmáhá stále více. Už dávno to není jen o tureckému do skla či NESCO s mlékem. Stále více nám záleží na kvalitě a přípravě kávy. Všichni milovníci tohoto lahodného nápoje vám potvrdí, že čerstvě umletá káva chutná a voní mnohem lépe. Kvalitní kávomlýnek se stal součástí nejedné kuchyňské výbavy. Jak si kávomlýnek správně vybrat?

Klasika, nebo moderní technologie?

Na trhu se setkáte se dvěma druhy mlýnků. Klasický mlýnek na kávu s jemnou dávkou nostalgie a moderní elektrický mlýnek, který kráčí s dobou a splňuje všechny technické vymoženosti doby. Není to jen spotřebič určený na mletí kávy. Je to doplněk, který v kuchyni často dotváří správnou atmosféru.

Klasika v podobě ručního mlýnku

Ruční mlýnek na kávu je levnější a hodí se do rodiny, v níž se denně vypijí tak 4 šálky kávy. Mletí kávy sice vnímáte všemi smysly a můžete to brát jako rituál, který k přípravě chutné kávy patří, ale fyzicky vám dá trošku zabrat. Tloušťku mletí si umíte nastavit.

Ruční mlýnek na kávu

Čím je káva jemnější, tím náročnější se vám bude mlýnek obsluhovat. Káva se při tomto způsobu mletí nezahřívá, protože mlýnek mele při nízkých otáčkách. Tento mlýnek se jednoduše obsluhuje, je cenově dostupnější a má delší životnost.

Výhody, které přináší elektrický mlýnek

Elektrický mlýnek ocení rodina, v níž je více milovníků chutné a voňavé kávy. Rychlejší semele větší množství kávy a tloušťka mletí je rovnoměrnější. Pokud to s mletím přeženete, kávu můžete spálit a to se negativně odrazí na její vůni i chuti. Elektrický mlýnek je dražší. Jeho cena se odvíjí od použitého materiálu a způsobu mletí. Jeho součástí je zásobník na mletou kávu, ale stále si rozemele jen tolik kávy, kolik na její přípravu potřebujete. její chuť a aroma začíná vytrácet už po 10 minutách od umletí. Do mlýnku jste investovali proto, abyste měli kávu stále čerstvou a voňavou. Velikost zásobníku přizpůsobte počtu milovníků kávy v domácnosti.

Mlecí mechanismus ovlivní vůni i chuť

Toužíte po skutečně dobré kávě s lahodnou chutí a příjemnou vůní? Připravíte si ji s pomocí mlýnku s ocelovými nebo keramickými noži. Kávu rovnoměrně rozdrtí a už při mletí vás omámí dobře známá vůně. káva si uchová svou lahodnou chuť, protože ji nespálí.

Mlýnek na kávu

Tříštivé nože dají zrnkům kávy pořádně zabrat. Rozdrtí je na kousky různého tvaru a když mletí neodhadnete, káva se spálí. Nepokazte si den hned z rána spálenou kávou.

Kávu, prosím! Ale jakou?

Kávu si můžete připravit na několik způsobů a každý vyžaduje jinou tloušťku. I to je důvod, proč si tloušťku můžete nastavit. Výrobci nevědí, jak pijete kávu nejraději.

  • Hrubé mletí vyžaduje French press, ale velmi nahrubo umletou kávu si nechte pro Cold brew.
  • Středně si kávu umelete, když chcete Vacuum pot a středně jemně Kónický dripper.
  • Mokka konvička potřebuje jemné, Espresso velmi jemné a Džezva dokonce extra jemné mletí.

Rozpětí hrubosti mletí určuje jemnost pomleté kávy. Jak si kávu umelete, tak ji budete pít. Která vyhrála dnes?

Výrobní materiál

Elektrické mlýnky na kávu se vyrábějí z plastu nebo nerezu a velmi častá je i kombinace těchto materiálů. Plast je lehčí a levnější, nerez těžší, stabilnější a dražší. Jejich barevné provedení a design je různý a výběr ovlivňuje zejména váš vkus a zařízení kuchyně.Ruční mlýnky nemají takovou širokou škálu barev a nejčastější jsou vyrobené ze dřeva.

Mlýnek na kávu

Cena mlýnku na kávu

Setkáte se s názorem, že do mlýnku třeba investovat asi tolik finančních prostředků jako do kávovaru. Nejsme si jisti, zda tento názor v slovenská rodinách pochodí. Na trhu je tolik kvalitních a cenově dostupných mlýnků, že si ten správný určitě vyberete. Při výběru zohledněte to, kolik kávy denně se u vás vypije, a jakou kávu upřednostňujete. Jeho cenu nejvíce ovlivňuje:

  • velikost zásobníku,
  • typ mlecího mechanismu,
  • ploché nebo kónické mlecí kameny,
  • tloušťka mletí a její nastavení.

Péče o mlýnek na kávu

Mlýnek se doporučuje pročistit po každém mletí, aby vám předchozí káva nezkazila chuť a vůni kávy, kterou si právě připravujete. Čištění je jednoduché. Na to, abyste mlýnek zbavili starých zrníček kávy vám postačí zubní kartáček. Chápeme, že se vám nechce čistit mlýnek po každém mletí. Jednou týdně byste mu zvýšenou pozornost věnovat mohli. Co vy na to?

Káva, to není jen kofein. Je to požitek, který si třeba vychutnat!

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Kávomlýnek nesmí chybět v kuchyni žádného milovníka kávy. Příprava nápoje z čerstvě namleté kávy je zážitek, co se vůně i chuti týká. Kávomlýnek si však nekupují pouze kávoví fajnšmekři, ale i běžní lidé, kteří mají řadu otázek. Na nejvíce kladené otázky jsme se rozhodli odpovědět:

Mlýnek s ocelovými nebo keramickými mlecími kameny? Který je lepší?

V případě, že vám záleží na co nejlepší chuti a kvalitě připravované kávy, potřebujete ruční mlýnek s keramickými mlecími kameny. Keramika lépe odvádí teplo, takže nedochází k přepalování zrn. Mlýnky na kávu s ocelovými mlecími kameny jsou o něco levnější. Při mletí kávy může vznikat více tepla a docházet k pálení kávy a snižování její kvality.

Jak často je třeba čistit kávomlýnek?

Nejvhodnější je čistit mlýnek po každém jednom mletí kávy. Zbytky kávových zrn by totiž mohly ovlivnit aroma a chuť další kávy. Mechanismus mlýnku stačí vyčistit zubním kartáčkem. Použít lze i čistící tablety z kukuřičné a pšeničné mouky. Pokud se vám nechce čistit mlýnek po každém čištění, učiňte tak minimálně jednou za týden.

Jak nastavím hrubost mletí?

Při elektrických mlýncích se tloušťka mletí nastavuje buď pomocí páčky, nebo na displeji (při dražších modelech). V případě ručních mlýnků se hrubost mletí nastavuje přitažením (jemnější mletí) a odtažením (mletí více nahrubo) mlecích kamenů.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Seznam článků

Jak vybrat mlýnek na kávu. Bosch, DeLonghi nebo Krups

Jak vybrat mlýnek na kávu. Bosch, DeLonghi nebo Krups

Bez kávy si neumíte představit svůj den?   Pak jistě víte, že nejlépe chutná tento nápoj z čerstvě namleté kávy.   Vybrat si můžete z různých způsobů přípravy, takové espresso, french press či turecká káva potřebují různou tloušťku mletí. Kávičkári, kteří to myslí se svou... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(89.6%)
Datum publikování: 27.12.2016
Datum poslední aktualizace: 27.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek