Nejlepší mlýnky na kávu 2019 - Test a Srovnání

Pokud se nemůžete rozhodnout, který mlýnek na kávu je pro vás ten nejlepší, pomůžeme vám. Připravili jsme pro vás seznam nejlepších mlýnků na kávu. Sestavili jsme výsledky různých testů, vaše recenze a hodnocení. Přečetli jsme si stovky diskusí a výsledkem je žebříček toho nejlepšího. Zohledňovaly jsme také poměr ceny a kvality.

Mlýnek na kávu

Doufáme, že vám tento žebříček pomůže. Pokud byste měli dotazy, použijte komentáře ve spodní části této stránky. Zapojte se do diskuse a pomůžete ostatním.

Nejlepší mlýnky na kávu

Jak vybrat mlýnek na kávu

Kávová kultura se v našich končinách rozmáhá stále více. Už dávno to není jen o tureckému do skla či NESCO s mlékem. Stále více nám záleží na kvalitě a přípravě kávy. Všichni milovníci tohoto lahodného nápoje vám potvrdí, že čerstvě umletá káva chutná a voní mnohem lépe. Kvalitní kávomlýnek se stal součástí nejedné kuchyňské výbavy. Jak si kávomlýnek správně vybrat?

Klasika, zda moderní technologie?

Na trhu se setkáte se dvěma druhy mlýnků. Klasický mlýnek na kávu s jemnou dávkou nostalgie a moderní elektrický mlýnek, který kráčí s dobou a splňuje všechny technické vymoženosti doby. Není to jen spotřebič určený na mletí kávy. Je to doplněk, který v kuchyni často dotváří správnou atmosféru.

Klasika v podobě ručního mlýnku

Ruční mlýnek na kávu je levnější a hodí se do rodiny, v níž se denně vypijí tak 4 šálky kávy. Mletí kávy sice vnímáte všemi smysly a můžete to brát jako rituál, který k přípravě chutné kávy patří, ale fyzicky vám dá trošku zabrat. Tloušťku mletí si umíte nastavit.

Ruční mlýnek na kávu

Čím je káva jemnější, tím náročnější se vám bude mlýnek obsluhovat. Káva se při tomto způsobu mletí nezahřívá, protože mlýnek mele při nízkých otáčkách. Tento mlýnek se jednoduše obsluhuje, je cenově dostupnější a má delší životnost.

Výhody, které přináší elektrický mlýnek

Elektrický mlýnek ocení rodina, v níž je více milovníků chutné a voňavé kávy. Rychlejší semele větší množství kávy a tloušťka mletí je rovnoměrnější. Pokud to s mletím přeženete, kávu můžete spálit a to se negativně odrazí na její vůni i chuti. Elektrický mlýnek je dražší. Jeho cena se odvíjí od použitého materiálu a způsobu mletí. Jeho součástí je zásobník na mletou kávu, ale stále si rozemele jen tolik kávy, kolik na její přípravu potřebujete. její chuť a aroma začíná vytrácet už po 10 minutách od umletí. Do mlýnku jste investovali proto, abyste měli kávu stále čerstvou a voňavou. Velikost zásobníku přizpůsobte počtu milovníků kávy v domácnosti.

Mlecí mechanismus ovlivní vůni i chuť

Toužíte po skutečně dobré kávě s lahodnou chutí a příjemnou vůní? Připravíte si ji s pomocí mlýnku s ocelovými nebo keramickými noži. Kávu rovnoměrně rozdrtí a už při mletí vás omámí dobře známá vůně. káva si uchová svou lahodnou chuť, protože ji nespálí.

Mlýnek na kávu

Tříštivé nože dají zrnkům kávy pořádně zabrat. Rozdrtí je na kousky různého tvaru a když mletí neodhadnete, káva se spálí. Nepokazte si den hned z rána spálenou kávou.

Kávu, prosím! Ale jakou?

Kávu si můžete připravit na několik způsobů a každý vyžaduje jinou tloušťku. I to je důvod, proč si tloušťku můžete nastavit. Výrobci nevědí, jak pijete kávu nejraději.

  • Hrubé mletí vyžaduje French press, ale velmi nahrubo umletou kávu si nechte pro Cold brew.
  • Středně si kávu umelete, když chcete Vacuum pot a středně jemně Kónický dripper.
  • Mokka konvička potřebuje jemné, Espresso velmi jemné a Džezva dokonce extra jemné mletí.

Rozpětí hrubosti mletí určuje jemnost pomleté kávy. Jak si kávu umelete, tak ji budete pít. Která vyhrála dnes?

Výrobní materiál

Elektrické mlýnky na kávu se vyrábějí z plastu nebo nerezu a velmi častá je i kombinace těchto materiálů. Plast je lehčí a levnější, nerez těžší, stabilnější a dražší. Jejich barevné provedení a design je různý a výběr ovlivňuje zejména váš vkus a zařízení kuchyně. Ruční mlýnky nemají takovou širokou škálu barev a nejčastější jsou vyrobené ze dřeva.

Mlýnek na kávu

Cena mlýnku na kávu

Setkáte se s názorem, že do mlýnku třeba investovat asi tolik finančních prostředků jako do kávovaru. Nejsme si jisti, zda tento názor v slovenská rodinách pochodí. Na trhu je tolik kvalitních a cenově dostupných mlýnků, že si ten správný určitě vyberete. Při výběru zohledněte to, kolik kávy denně se u vás vypije, a jakou kávu upřednostňujete. Jeho cenu nejvíce ovlivňuje:

  • velikost zásobníku,
  • typ mlecího mechanismu,
  • ploché nebo kónické mlecí kameny,
  • tloušťka mletí a její nastavení.

Péče o mlýnek na kávu

Mlýnek se doporučuje pročistit po každém mletí, aby vám předchozí káva nezkazila chuť a vůni kávy, kterou si právě připravujete. Čištění je jednoduché. Na to, abyste mlýnek zbavili starých zrníček kávy vám postačí zubní kartáček. Chápeme, že se vám nechce čistit mlýnek po každém mletí. Jednou týdně byste mu zvýšenou pozornost věnovat mohli. Co vy na to?

Káva, to není jen kofein. Je to požitek, který si třeba vychutnat!

Recenze a hodnocení

Nejlepší mlýnky na kávu

Seznam článků

Jak vybrat mlýnek na kávu. Bosch, DeLonghi nebo Krups

Jak vybrat mlýnek na kávu. Bosch, DeLonghi nebo Krups

Bez kávy si neumíte představit svůj den?   Pak jistě víte, že nejlépe chutná tento nápoj z čerstvě namleté kávy.   Vybrat si můžete z různých způsobů přípravy, takové espresso, french press či turecká káva potřebují různou tloušťku mletí. Kávičkári, kteří to myslí se svou... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(91%)

Přidat komentář