Nejlepší dokovací stanice 2024 – recenze, test, srovnání

Současné notebooky jsou stále tenčí, což má za následek i menší počet portů a konektorů. Řešením je dokovací stanice, která rozšíří konektivitu a zároveň napájí notebook. Standardně notebook disponuje několika nezbytnými konektory, díky kterým můžete pohodlně fungovat na cestách či mimo kancelář. Práce s notebookem by však měla být maximálně pohodlná a efektivní a právě dok vám tuto práci zjednoduší.

Jak vybrat dokovací stanici?

Dokovací stanice je zařízení, které obsahuje určitý počet portů, díky nim můžete k notebooku připojit například externí monitor, klávesnici, myš, tiskárnu, reproduktory či další periferie. Tyto periferní zařazení máte okamžitě k dispozici, a to bez nutnosti opětovného vypojování a následného zapojení. Pokud si chcete vzít notebook s sebou, stačí odpojit dok a kabely zůstanou na svém místě v doku. Dokovací stanice se tak stává ideálním pomocníkem doma, v kanceláři či na pracovišti ve firmě. Jak si vybrat správný dok? Prozradíme vám, co před koupí sledovat.

Nejlepší dokovací stanice

Názov Hodnotenie Detail
HP USB-C Dock G5 5TW10AA   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
CalDigit CD-TS4-EU07   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
AlzaPower USB-C Dock Station 8v1   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Axagon USB 3.0   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt

Dokovací stanice – recenze

Dokovací stanice oceníte doma i v kanceláři. Díky nim můžete ke svému počítači nebo notebooku připojovat různé periferní zařízení, například externí monitory, myši, klávesnice, reproduktory a podobně. S periferním zařízením stoupá vaše produktivita a zároveň nemáte nepořádek v kabelech. Některé dokovací stanice disponují i ​​čtečkou paměťových karet nebo dovolují nabíjení mobilů, tabletů, fotoaparátů či přímo notebooků. Jak se v množství dokovacích stanic vyznat? Vybrali jsme pro vás nékolik tipů na dokovací stanice, při kterých jsme se kromě popisu zařízení zaměřili i na jeho výhody a nevýhody.

Co je dokovací stanice a jak funguje

Dokovací stanice je praktickým pomocníkem, kterého oceníte doma, v kanceláři nebo v práci. Díky připojenému doku se z vašeho notebooku stane téměř plnohodnotný stolní počítač. Dok se jednoduše připojuje pomocí kabelu do jednoho z portů vašeho notebooku, případně se zasune a zacvakne do boční strany laptopu. Způsob připojení závisí na typu vašeho notebooku i na typu dokovací stanice.

Jelikož dnešní notebooky se snaží výrobci co nejvíce ztenčit, často disponují pouze nutnými konektory pro nabíjení, případně připojení USB klíče. Tímto jejich výbava zpravidla končí, a proto je řešením dokovací stanice. Doky jsou vybaveny různými porty, můžete se setkat s těmito: USB 2.0, USB 3.0, USB-C, AC adaptér, DVI, VGA, HDMI, DisplayPort, LAN, 3,5 mm pro audio (sluchátka, reproduktory, mikrofon), čtečka paměťových karet (SD + microSD) a podobně. Dok vám tak nabídne širokou paletu různých portů a konektorů, díky kterým můžete k notebooku připojit externí periferie.

Prostřednictvím dokovací stanice k laptopu připojíte například externí monitor s vysokým rozlišením, myš, klávesnici, reproduktory, mikrofon, tiskárnu, internetovou síť a podobně. Tyto periferie tak rozšíří možnosti notebooku, díky čemuž se zvýší vaše produktivita a vám se pracuje pohodlněji. Dražší dokovací stanice nabízejí připojení více monitorů najednou, což ocení zejména profesionálové při úpravě fotografií nebo při střihu video souborů.

Na trhu se setkáte s různými dokovacími stanicemi, každá z nich nabízí jiné množství a jiný typ portů. Některé stanice mají kromě portů dokonce i další doplňky, jakými jsou zdroj, baterie, síťová karta, chladící jednotka, vlastní grafický čip a podobně. S většinou moderních dokovacích stanic si bez problémů nabijete i notebook, tablet, mobilní telefon, fotoaparát či další elektronické příslušenství.

Primární funkcí dokovací stanice je rozšířit možnosti přenosného počítače, neboť disponuje rozhraními, porty a sloty, které umožňují uživateli připojit si k notebooku různá externí zařízení.

Typy dokovacích stanic

Dokovací stanice se dělí na univerzální, které se zpravidla připojují k notebooku prostřednictvím USB portu, a na specifické, které jsou určeny pouze pro vybrané modely notebooků. Většina dokovacích stanic je proprietární od originálního výrobce notebooku a mnohé z nich jsou uzpůsobeny k použití jen s jediným typem přenosného počítače. Cena druhých zmíněných stanic je často vysoká, proto si mnoho uživatelů volí univerzální doky. Ty jsou vhodné i tehdy, když se po čase rozhodnete přejít na novější model, případně sáhnete po notebooku od jiného výrobce.

Port replikátory

Při dokovacích stanicích se můžete setkat is pojmem port replikátor. Toto zařízení však není plnohodnotnou dokovací stanicí, avšak uživateli nabídne podobné výhody a navíc za nižší pořizovací cenu. K největší výhodě port replikátorů patří snadné připojení k množství externích zařízení. Uživatel, který je často na cestách, se nemusí zvlášť připojovat k různým periferiím (monitor, klávesnice, myš, tiskárna apod.), ale jen k jedinému replikátoru. Podstatným rozdílem mezi klasickou dokovací stanicí a replikátorem portů je to, že replikátor notebook nenapájí. V obchodech najdete stolní replikátory, které jsou vhodné do domácnosti nebo kanceláře, ale i cestovní replikátory, které si můžete vzít kamkoli na cesty.

Porty dokovací stanice

Univerzální dokovací stanice

Univerzální dokovací stanice se nejčastěji připojují k notebooku pomocí USB rozhraní. Díky tomu se rozšíří vaše konektivita o několik dalších portů a konektorů, což umožňuje připojování dalších periferních zařízení. K výhodám univerzálních dokovacích stanic patří široké spektrum podporovaných notebooků a v neposlední řadě nižší pořizovací cena oproti specifickým dokovacím stanicím. Setkáváme se tu však i s nevýhodou, protože u některých modelů notebooků může dojít k neúplné kompatibilitě nebo k chybám při přehrávání videa na externím monitoru, který pomocí univerzální dokovací stanice připojíte.

Specifické dokovací stanice

Jde o dokovací stanice, které jsou určeny pro konkrétní typ a model notebooku. Největší nevýhodou specifických dokovacích stanic je jejich vyšší pořizovací cena. Pokud časem vyměníte notebook za jiný, musíte koupit novou dokovací stanici, pokud nebude s novým modelem kompatibilní. Konektor pro připojení k dokovací stanici se nejčastěji nachází na boční straně notebooku. Dok stačí jen zasunout a zacvaknout na určené místo. Specifickou dokovací stanici oceníte, pokud jste věrní jedné značce, případně notebooky často neměníte. Díky ní si k notebooku bez problémů a spolehlivě připojíte externí monitor s vysokým rozlišením či prostornější klávesnici, myš, tiskárnu, reproduktory a podobně.

Druhy dokovacích stanic

Dokovací stanice se nevyrábějí pouze pro notebooky, ale na trhu se setkáte také s doky pro mobilní telefony a tablety a dokonce i pro pevné HDD disky. Vzhledem k tomu, že se dokovacím stanicím pro notebooky věnujeme v celém našem článku, při tomto rozdělení jejich funkce zmíníme jen okrajově.

Dokovací stanice pro notebook

Dokovací stanice určená přenosnému počítači rozšíří konektivitu notebooku o další porty a konektory, díky kterým můžete k zařízení připojit externí monitor, myš, klávesnici, mikrofon, reproduktory, tiskárnu, internetovou kabelovou síť a podobně. Mnohé doky pro notebooky disponují i ​​čtečkou paměťových karet a umožňují nabíjení elektronických zařízení.

Dokovací stanice pro mobil

Moderní dokovací stanice určené mobilním telefonům, případně tabletům, vám otevřou dveře do světa zábavy. Pomocí nich můžete smartphony nejen nabíjet, ale také propojit s dalšími zařízeními, jakými jsou reproduktory, počítače nebo televize s velkými obrazovkami.

Dokovací stanice pro mobil

Podobně jako u dokovacích stanic pro notebooky, i zde se setkáte s univerzálními a specifickými doky. Při výběru se proto soustřeďte na to, jaké zařízení vámi zvolená dokovací stanice podporuje, protože některé jsou určeny pouze pro mobily s operačním systémem Android, jiné zas pro iOS, který se využívá v iPhonech. Samozřejmě, dokovací stanice musí mít kompatibilní dokovací konektor.

Univerzální dokovací stanice pro mobilní telefony a tablety se v současnosti nejčastěji připojují pomocí Bluetooth. V minulosti to bylo přes běžné USB nebo audio jack konektor. Jednotlivé stanice se liší svými funkcemi i pořizovací cenou. V současnosti dokovací stanice pro telefony ztrácejí svou popularitu, protože mobily se dokáží k externím zařízením připojit bezdrátově na dálku až 10 metrů.

Dokovací stanice pro pevný disk

Vlastní dokovací stanice mají i pevné HDD disky. Ty se k počítači nebo notebooku připojují přes USB rozhraní. Dok může nahradit externí pouzdro a používání je extrémně jednoduché, protože pevný disk stačí do dokovací stanice vložit. Některé doky umožňují klonování a kopírování obsahu z jednoho pevného disku na druhý i bez použití PC. HDD dok tak můžete využít jako autonomní zařízení pro pohodlné vytváření obrazů disku.

Dokovací stanice je šikovným pomocníkem, díky kterému jednoduše a rychle připojíte libovolný HDD nebo SATA disk k počítači, případně i dva či více disků současně. Jak jsme naznačili, disk stačí zasunout do základny a automatickou instalaci zvládne i běžný méně zkušený uživatel. Ceny dokovacích stanic pro pevné disky se pohybují od 250 do 2 500 Kč.

Jak vybrat dokovací stanici

Pokud hledáte vhodnou dokovací stanici k notebooku, v první řadě je důležité určit, na co všechno ji chcete využívat. Od toho se bude odvíjet, kolik portů by stanice měla mít a zejména, jakými různými konektory by měla disponovat. Výběr dokovací stanice závisí i na typu notebooku, resp. operačního systému. Rozdílný dok bude vhodný pro Windows, MacBook, Chromebook nebo notebook s operačním systémem Linux.

Přestože všechny dokovací stanice vypadají na první pohled stejně nebo podobně, jsou mezi nimi odlišnosti. Před koupí proto zaměřte na tyto otázky, které si musíte zodpovědět.

Pro jaký model přenosného PC potřebujete dok?

Na trhu existují univerzální dokovací stanice, ale i ty, které jsou určeny pro konkrétní modely notebooků. Ne každá dokovací stanice proto pracuje správně s jakýkoli typem přenosného počítače. Kompatiblita doku a notebooku závisí i na operačním systému, kterým je vybaven váš laptop. Pokud máte notebook například se systémem Windows, při vyhledávání si vyfiltrujte dokovací stanice, které jsou určeny pro tento systém. Pokud pracujete s více typy notebooků, ve kterých jsou nainstalovány rozdílné operační systémy, je vhodné se poohlédnout po univerzálních dokovacích stanicích.

Specifická dokovací stanice pro notebook

Ke kterému konektoru notebooku chcete dok připojit?

Podstatným parametrem při výběru je konektor, ke kterému chcete dokovací stanici připojit. Konektor na doku by totiž měl být stejný jako konektor na přenosném počítači. Pokud chcete pro připojení doku použít moderní port typu USB-C, který se nachází na vašem PC, nejprve zkontrolujete, jaký typ portu USB-C má váš notebook. Některé notebooky, které disponují USB-C, mají tento port určený výhradně k nabíjení zařízení nebo na připojování USB klíče. Jiné jsou však univerzálnější. Od typu USB-C portu vašeho laptopu proto bude odvíjet, zda k doku můžete připojit například další monitor.

Na co všechno chcete používat dokovací stanici?

Dokovací stanice mají různé funkce. Od toho se odvíjí i to, jakými porty a konektory disponují. Na trhu se setkáte s doky, díky kterým si k notebooku připojíte externí monitor, ale jsou i takové, které umožňují připojení dvou či tří monitorů. Mnohé současné doky disponují porty navíc, které umožňují nabíjení notebooku, tabletu, mobilního telefonu, fotoaparátu a podobně. Před koupí si tedy promyslete, na co všechno chcete dok využívat a podle toho zvolte ten typ dokovací stanice, která má všechny vámi požadované porty a konektory.

Máte správné kabely pro připojení?

K správným portům potřebujete i správné kabely. Ty musí mít koncovku kompatibilní s portem. Proto například HDMI port vyžaduje HDMI kabel. Koncovka kabelu (zástrčka) je označována jako "male" (samec) a port, do kterého se kabel zapojuje "female" (samice). Při výběru propojovacích kabelů si zkontrolujte jejich délku. Kabel by měl být dostatečně dlouhý, abyste pohodlně pokryli vzdálenost mezi zařízením a dokovací stanicí.

Jaký typ uživatele jste?

Dokovací stanici můžete vybírat i podle toho, jakým jste typem uživatele. Pokud jste běžný uživatel, který si chce jen rozšířit možnosti konektivity svého notebooku, klidně sáhněte po levnějším doku s menším počtem portů. Takové doky obvykle získáte za velmi přijatelnou cenu. Pokud notebook využíváte na profesionální práci a potřebujete mít k němu připojen kvalitní externí monitor a množství různých periferií, poohlédněte se po doku s dostatečným množstvím portů a konektorů. Tyto doky jsou o něco dražší, ale profesionálům se do nich vyplatí investovat.

Kde budete dok používat?

Dokovací stanice se vyrábějí v různých velikostech a každá má i jinou váhu. Pokud budete dok používat doma, v kanceláři nebo ve firmě, jeho velikost či váhu nemusíte velmi řešit. Pokud však chcete dok přenášet a brát si ho s sebou na cesty, bude pro vás vhodný takový, který má kompaktní rozměry, nízkou váhu a snadno ho zabalíte do tašky či kufru. Kompaktní doky většinou nabízejí menší počet portů, poskytnou vám základní konektivitu a konektory pro připojení nejdůležitějších periferií. Kompaktní dokovací stanici oceníte i tehdy, když máte menší pracovní stůl, případně bojujete s nedostatkem místa.

Univerzální dokovací stanice

Potřebujete velkou přenosovou rychlost?

Jednotlivé porty mají rozdílnou rychlost přenosu dat. Nejrychlejší je USB-C, o něco pomaleji je USB 3.0 a nejpomalejší je USB 2.0, které patří k starším typům konektorů. Nízká přenosová rychlost vás může nepříjemně překvapit zejména tehdy, pokud spěcháte a potřebujete čím dříve dokončit svou práci. Vysokou přenosovou rychlost budete potřebovat, pokud pracujete s velkými soubory, jakými jsou například fotografie, audio či video nahrávky. Při výběru dokovací stanice proto preferujte ty, které mají USB 3.0. Každý výrobce uvádí, jakým typem portu konkrétní dokovací stanice disponuje, ale snadno to odhalíte i sami. USB 3.0 má středový plastový před modré barvy, zatímco USB 2.0 černé nebo bílé barvy.

Myslíte na budoucnost?

Moderní technologie jde mílovými kroky dopředu. Notebook, který patřil ke špičce ve své kategorii před pár lety, je již v současnosti zastaralý. Proto myslete na to, že výměna přenosného počítače za nový se, pravděpodobně, uskuteční spíše než výměna periferních zařízení. Pokud patříte k uživatelům, kteří pravidelně po několika letech vyměňují notebook za modernější, sáhněte po univerzální dokovací stanici. Změnou modelu notebooku tak nemusí dojít i ke změně dokovací stanice.

Výhody dokovací stanice

Nespornou výhodou dokovací stanice je rozšíření konektivity. To oceníte zejména v případě, pokud vlastníte mini notebook nebo ultranotebook, při kterých se zpravidla šetří USB porty i zbylými konektory. V závislosti na zvoleném modelu dokovací stanice si můžete zařízení rozšířit o několik USB portů, čímž bez problémů připojíte klávesnici, myš, externí disk a podobně. Mnohé doky nabízejí konektory pro připojení externího monitoru, mikrofonu, reproduktorů či čtečku paměťových karet. Navíc umožňují nabíjení mobilních telefonů, tabletů, fotoaparátů a dalších elektronických zařízení. Koupí dokovací stanice se tak z vašeho notebooku stane plnohodnotný počítač.

Výhodou doku je i přehlednější uspořádání kabelů, čímž se ušetří místo na pracovním stole a zvýší se vaše pohodlí při práci. Pokud si notebook potřebujete vzít na cesty, případně z práce domů, bez doku musíte odpojit veškerou kabeláž a nechat ji volně ležet na stole. Po návratu se pak zbytečně zdržujete opětovným připojováním. Pokud dok vlastníte, jednoduše jej odpojíte od notebooku, přičemž všechny kabely zůstávají připojené k portům dokovací stanice. Zapojení zpět není o nic složitější, dok zacvakněte nebo připojíte kabelem k notebooku (závisí na typu doku) a připojené periferie začnou okamžitě komunikovat s notebookem.

Specifická dokovací pro notebook

Výhody používání dokovací stanice ve zkratce:

  • rozšíření konektivity o množství portů a konektorů
  • připojení více externích monitorů
  • čtečka paměťových karet
  • nabíjení různých elektronických zařízení
  • z notebooku se stane téměř plnohodnotný počítač
  • zvýšení produktivity díky připojeným periferiím
  • přehlednější uspořádání kabelů na stole
  • ušetřený čas bez nutnosti opětovného připojování kabelů

Cena dokovacích stanic a oblíbené značky

Na trhu se setkáte s dokovacím stanicemi pro mobilní telefony i pro notebooky. Ty pro notebooky jsou samozřejmě o něco dražší. Nejlevnější dokovací stanice pro mobil stojí kolem 120 Kč. Dokovací stanice pro mobil fungují jako stojánek a nabíječka pro mobil, případně dokáží synchronizovat telefon s počítačem. To je zpravidla vše, a proto nečekejte, že vám takové zařízení poskytne i nějaké další funkce navíc. Na našem trhu najdete jen omezené množství dokovacích stanic pro smartphony, které mají široké portfolio různých portů a funkcí. Pokles doků pro mobily způsobilo zejména Bluetooth, které umožňuje bezdrátové připojení smartphonů k různým periferiím.

Dokovací stanice pro notebook nebo počítač obvykle disponuje několika porty a konektory, proto je také její pořizovací cena vyšší. Mezi uživateli patří k oblíbeným stanice v cenové kategorii od 750 do 5 000 Kč. Je to široké cenové rozpětí, avšak v něm různé modely, proto si vybere každý dle vlastních potřeb.

Levnější dokovací stanice pro notebooky seženete i za přibližně 370 Kč. V tomto případě však jde o stanice od méně známých výrobců, které zpravidla disponují pouze dvěma, případně třemi konektory. Vaši produktivitu tak mnohem nezvýší. Naopak, ty nejdražší dokovací stanice se pyšní mnoha konektory a ocení je i vášniví hráči počítačových her nebo ti, kteří notebook používají jako pracovní nástroj. Cena nejdražších dokovacích stanic se může vyšplhat na několik tisíc korun.

Známe i dokovací stanice pro pevné disky. Takové HDD dokovací stanice stojí od 500 do 750 Kč. V této cenové kategorii najdete kvalitní kousky, které jsou dostačující pro běžné uživatele, ale sáhnout můžete i po mnohem dražším modelu. Za nejdražší zaplatíte kolem 2 500 Kč.

K oblíbeným značkám dokovacích stanic pro notebooky patří i-Tec, Asus, Lenovo, Dell, HP, Hyper, Satechi, Verbatim nebo Samsung. Někteří výrobci nabízejí univerzální dokovací stanice, které můžete připojit k notebooku jakékoliv značky. Jiní se zas zaměřují na konkrétní modely svých produktů. Ačkoli tyto dokovací stanice mohou fungovat i s notebookem od jiné značky, výrobce při nich často nezaručuje stoprocentní funkčnost. Pokud tedy vlastníte například notebook Lenovo, ideální je sáhnout po dokovací stanici Lenovo, případně si vybrat z univerzálních doků do renomovaných výrobců.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Spotřebitelé, kteří zvažují koupi dokovací stanice, mohou mít několik otázek. Zaměřili jsme se na ty nejčastější, které vám objasní, jakou dokovací stanici koupit, pro koho je dok vhodný i to, jak se připojuje k notebooku.

Jakou dokovací stanici koupit?

Toto je největší dilema většiny uživatelů, pokud však budete postupovat podle návodu, který jsme vám uvedli výše, výběr správné dokovací stanice by neměl být problémem. V první řadě se rozhodněte, jaké porty a konektory chcete mít a pak, zda sáhnete po specifickém nebo univerzálním doku. Myslete na to, že pokud zvolíte specifickou dokovací stanici, po změně notebooku už nemusí být kompatibilní s vaším novým modelem. Pokud sáhnete po univerzální dokovací stanici, ušetříte peníze, protože po změně notebooku odpadá nutnost výměny stanice. Na druhé straně, univerzální dok nemusí stoprocentně fungovat s libovolným notebookem.

Pro koho je vhodná dokovací stanice?

Dokovací stanici ocení každý, kdo chce mít na svém notebooku k dispozici několik portů a konektorů. Obzvláště ji ocení grafici, fotografové, tvůrci audio a video souborů či jakéhokoliv multimediálního obsahu. Vhodná je také pro milovníky filmu, protože díky doku si můžete k přenosnému počítači připojit externí monitor s velkým rozlišením, čímž se zvýší váš filmový zážitek. Pokud pracujete z domu a chcete mít k notebooku připojenou externí myš, klávesnici, sluchátka, tiskárnu a další zařízení, dokovací stanice bude pro vás také ideální volbou.

Jak se zapojuje dokovací stanice?

Univerzální dokovací stanice se zpravidla zapojují pomocí USB portu. Kabel dokovací stanice tak stačí jednoduše zasunout do portu na notebooku a můžete si užívat její výhody. Specifické dokovací stanice se vkládají do doku na konkrétním typu notebooku. Doky bývají nejčastěji umístěny na boční straně laptopu, stanici stačí na požadované místo jen zasunout a zacvaknout. Instalace doku je proto velmi jednoduchá v obou případech.

Vaše hodnocení:
(89.2%)
Datum publikování: 16.11.2020
Datum poslední aktualizace: 15.07.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek