inSPORTline inCondi R600i recumbent – recenze, zkušenosti

možnost propojení s tabletem
snese dlouhodobou zátěž
přehledný a srozumitelný návod

Hodnocení:
(79.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Recumbent inSPORTline inCondi R600i je určen pro komerční, nekomerční a i rekonvalescenční účely. Přístroj se vyznačuje robustní konstrukcí a vysokou nosností (200 kg). Je vhodný pro obézní uživatele se sníženou pohyblivostí nebo pro seniory, kteří se chtějí udržet v kondici. 32 stupňů zátěže se nastavuje elektronicky. Recumbent disponuje LCD displejem, na kterém můžete sledovat čas, rychlost, vzdálenost, puls či počet spálených kalorií. V rukojetích při sedadle se nacházejí snímače tepové frekvence.

Elektronický recumbent inSPORTline inCondi R600i najdete na ✅  webu Heureka.cz.

Domů i do posilovny

inSPORTline inCondi R600i už klidně můžeme řadit mezi rotopedy, který se svými parametry hodí i do posiloven. Masivní robustní konstrukce z kvalitní oceli a nosnost až do 200 kg předurčují tento stroj k velké zátěži.

inSPORTline inCondi R600i recenze

Už na začátek mohu prozradit, že tomuto stroji opravdu nic nechybí. Přestože sáhnete hlouběji do kapsy, dostanete i adekvátní kvalitu se vším, co k tomu patří. Až na návod, který je zpracován mizerně, ale naštěstí ovládání není nijak složité a po pár minutách si s přístrojem začnete tykat. Přístroj je opětovně vybaven systémem BeltDrive pro tichý a plynulý chod.

Téměř jako v křesle

Sedadlo, kterým je inSPORTline inCondi R600i vybaven, působí opravdu zajímavě už na první pohled. A posed? Doslova luxus. O to více, že sedadlo lze nastavit nejen výškově, ale také možnost nastavit i opěradlo, které je regulovatelné. Držadla při sedadle se snímačem tepové frekvence lze přizpůsobit také. Řídítka před ovládacím panelem jsou však pevné a nelze jimi hýbat.

Rotoped inCondi R600i

Po ruce máte rovněž držák na láhev. Pevná konstrukce zajistí, že i když budete jezdit na rotopedu s vysokou frekvencí, přístroj zůstane na svém místě a vy si můžete být jeho stabilitou jisti. K stabilitě poslouží i systém vyrovnání nerovností.

Technologické vymoženosti

inSPORTline se nezapře a opět vsadil na bohaté uživatelské rozhraní. LCD displej s modrým podsvícením vás informuje o všem, co potřebujete vědět. Rychlost, čas, spálené kalorie, ujetá vzdálenost, tepová frekvence, hodnota zátěže, kterou lze regulovat elektronicky, ale i funkce FAT, která změří hodnotu tuku ve vašem těle (BMI).

Pokud si chcete s inSPORTline trénink ještě oživit, určitě využijete možnost propojení tabletu či smartphonu s rotopedem. Prostřednictvím aplikace máte množství možností, jak svůj trénink oživit. Za poměrně praktickou považuji možnost ukládání dat z tréninku. Skvěle tak můžete sledovat svůj progres.

Displej rotopedu inSPORTline inCondi R600i

Po stažení aplikace Kinomap či inSPORTline inCondi pro iOS nebo Android získáte možnost virtuálního "běhu". Za pomoci Google Maps můžete jezdit po celém světě a vychutnávat si "reálné" trasy prostřednictvím Street View. Aplikace fungovala v případě tohoto zařízení spolehlivě. Stejně tak i hodnoty byly autentické. No i tak za největší plus pokládám možnost ukládání statistik z tréninků. To, že své výkony můžete sdílet na Facebooku či Twitteru je už jen bonus pro milovníky sociálních sítí.

Programů je dostatek

Nejen funkce, ale i programové vybavení rotopedu inSPORTline inCondi R600i je slušné. Celkově až 21 programů a z toho 12 je přednastavených. Nechybí známý HRC program, který optimalizuje trénink podle tepové frekvence, ai WATT program, který osobně mnoho lidí nevyužívá, ale pokud máte chuť se trestat, proč ne. Program spočívá v tom, že pokud na určité zátěži začnete v nějakém tempu, v okamžiku, kdy tempo zpomaluje, zátěž se zvyšuje. Upřímně mě však zklamala hmotnost zátěžového kola, které má pouze 7 kg.

Rotoped inCondi R600i disponuje kolečky pro snazší manipulaci

Ovládání stroje je poměrně jednoduché, pokud vám však něco nebude jasné, návod vám moc nepomůže. Připojit pro přesnější měření můžete i hrudní pás, který dostanete spolu s rotopedem. Tlačítko Recovery na ovládacím panelu je funkce, která změří míru zotavení, kterou před dalším tréninkem potřebujete. inSPORTline inCondi R600i má 32 stupňů zátěže, které regulujete elektronicky. Brzdový systém je magnetický.

Zkušenosti a recenze

Do posilovny s ním! Co dodat. inSPORTline inCondi R600i je robustním přístrojem do posilovny, ale pokud máte v domě dostatek místa, trénink v obývacím pokoji může být opravdu pohodlný. Především díky polohovatelnému sedadlu, které trénink zpříjemní i méně pohyblivým osobám. Nosnost až do 200 kg je zárukou stability. Přístroj váží kolem 68 kg, takže nejde o žádný levný kus plechu.

Recenze a zkušenosti s rotopedem inSPORTline inCondi R600i

Plasty i ocelové části působí pevným dojmem. Programová nabídka mě nezklamala, ačkoli myslím, že většina si i tak stanoví vlastní cíl a přednastavené programy příliš nevyužijete. HRC ani WATT program nechybí. Přístroj měří hodnoty spolehlivě, a tak máte regulérní informace o vašem výkonu a kondici.

Funkčnost bluetooth a především aplikací je někdy při inSPORTline zádrhelem, no to i tak kvalitu stroje nesnižuje. K dispozici jsou i Google Maps a virtuální běh po celém světě. Jediným mínusem pro mě je nízká hmotnost zátěžového kola a rovněž řídítka před konzolou nelze nastavovat. Avšak nastavitelné je sedadlo, takže přizpůsobit správnou polohu je možné.

Pozitíva

možnost propojení s tabletem
snese dlouhodobou zátěž
přehledný a srozumitelný návod

Negatíva

přední řídítka nelze polohovat


Autor recenze: Mgr. Tomáš Polakovič
Datum publikace: 26.07.2020
Nejlepší rotopedy 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší rotopedy 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Rotoped je jedna z nejčastějších forem aerobního tréninku. Velkou oblibu v domácnostech si zasloužil pro svou jednoduchost a hlavně pro širokou škálu využití. Výhodou je nenáročnost pohybu a celkové pohodlí při cyklistice. Pokud jste se rozhodli pro nákup rotopedu, v první řadě si zvažte, kdo bude rotoped využívat. Potřebujete univerzální rotoped pro celou rodinu na kondiční cvičení, nebo pro... Přečíst článek

Jak vybrat rotoped poradí recenze, testy a hodnocení

Jak vybrat rotoped poradí recenze, testy a hodnocení

Na trhu je velké množství rotopedů v různých cenových hladinách a  s  různými parametry.   Možná si řeknete, zajdu do sportovního obchodu a  tam si nějaký vyberu.   V  lepším případě natrefíte na odborného prodejce, který vás seznámí s  parametry a  funkcemi modelů.... Přečíst článek


Přidat komentář