Schott 838 C horské slunce – recenze, zkušenosti

8 trubic a 150 W výkonu pro rychlé opálení
časovač do 30 min.

Hodnocení:
(79.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Moderní verze zařízení, které jsme znali pod názvem horské slunce (výrobce ho nazývá obličejové solárium). Zařízení sestává ze zářivkových trubic, které produkují UVA záření a malou dávku UVB záření, což je ideální kombinace pro rychlé a bezpečné dosažení opálené pokožky.

Trubic je spolu 8 ks, přičemž 4 jsou modré a 4 růžové (každá má podle výrobce trochu jiný účinek). Trubice můžete v případě poruchy vyměnit, překvapující však je, že jsou napájeny pomocí startérů (jako běžné "neonky"), takže čas od času budete muset vyměnit i ty.

Obličejové solárium Schott 838 C je vybaveno i časovačem vypnutí, který si můžete nastavit v rozmezí 0 - 30 min. V balení naleznete také dvojici ochranných brýlí, které ochrání váš zrak před poškozením UV zářením. Používání přístroje i tak není zcela bez rizika, v návodu k použití tedy výrobce specifikuje, kolik cyklů s jakým trváním byste měli absolvovat v závislosti na typu vaší pokožky.

Cena kolem 4 800 Kč se nám zdála být dost přehnaná, pokud přihlédneme k tomu, že zařízení nemá žádné extra funkce, ale skládá se z několika součástí, které se časem opotřebují (trubice, startéry).

Parametry: výkon: 150 W; časovač: 1 – 30 min.; další funkce: vyměnitelné trubice, paměťové kolíky; rozměry (š × v × h): 26 × 34 × 18 cm; hmotnost: nespecifikovaná

Obličejové solárium Schott 838 C najdete na ✅  webu Heureka.cz.

Staré dobré horské slunce?

Určitě jste měli (a možná ještě máte) doma tzv. horské slunce. Schott 838 C je v podstatě moderní verzí tohoto zařízení. Výrobce ho nazývá obličejové solárium, protože je určeno právě na opalování obličeje. Má však i zdravotní účinky – pomáhá v pokožce vytvářet vitamin D, léčí akné, psoriázu či jiné kožní onemocnění.

Generuje UVA záření se slabou dávkou UVB záření a bez nebezpečné UVC složky, což je ideální kombinace pro rychlé opálení. Přesto byste si měli při používání chránit zrak, v balení jsme na tento účel našli dvoje ochranné brýle.

Obličejové solárium Schott 838 C recenze

Před použitím si určitě prostudujte uživatelský manuál. Ten nás překvapil svou detailností a výrobce v něm uvádí tabulky s doporučeným počtem opalovacích cyklů a jejich trváním pro jednotlivé druhy pokožky. Pro nejbledší pokožku (pokud se nedokážete v létě opálit) se toto zařízení nehodí.

Zbytečně komplikovaná konstrukce

Zdrojem UV záření v obličejovém soláriu Schott 838 C je 8 ks UV zářivkových trubic. Z toho 4 jsou modré barvy (podle výrobce mají uklidňující účinek) a 4 růžové barvy (údajně "aktivují" pokožku). Potěšilo nás, že jednotlivé trubice jsou v případě poruchy vyměnitelné. Výrobce však zvolil zastaralé konstrukční řešení s klasickými startéry, podobnými jako u běžných "neonek". I ty budete muset časem měnit, protože se stejně jako trubice opotřebovávají.

Celkový výkon trubic je 150 W. Nevíme posoudit, zda je to hodně nebo málo, každopádně dobu opalování jsme i tak museli omezovat podle doporučení v již zmíněném uživatelském manuálu.

Schott 838 C časovač

Na čas strávený opalováním nám pomohl dohlédnout časovač, který se nastavuje otočným mechanickým ovladačem – ten slouží zároveň jako vypínač. Čas je nastavitelný v rozsahu 0 – 30 min.

Výrobce musíme pochválit i za čítače na levé straně zařízení. Ty mají formu otočných koleček se stupnicí, na které si jednoduše přidáváte počet opalovacích cyklů. Počítadla jsou 4, takže obličejové solárium mohou využívat až 4 členové vaší domácnosti.

Trochu drahá záležitost

Obličejové solárium Schott 838 C koupíte za cenu kolem 4 800 Kč. Není to málo, zvláště když má zařízení zbytečně složitou konstrukci s více prvky, které se časem opotřebují (trubice, startéry).

Pozitíva

8 trubic a 150 W výkonu pro rychlé opálení
časovač do 30 min.

Negatíva

zbytečně komplikovaná konstrukce
vysoká cena


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 31.08.2020
Nejlepší horské slunce, infralampy 2022 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší horské slunce, infralampy 2022 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Bojíte se, když slyšíte slovní spojení infračervené záření nebo UV záření? Některé druhy elektromagnetického záření nám nemusí škodit, ale naopak mohou být zdraví prospěšné. Využívají je infralampy, biolampy a horské slunce, které vám dokáží pomoci při některých zdravotních potížích. Podívali jsme se na tato zařízení zblízka a poradíme vám, jak si jedno z nich vybrat. Také vám... Přečíst článek


Přidat komentář