Test domácích pekáren 2017

Ne každá pekárna dokáže upéct bezlepkový chleba a bagety. Pokud takové pečivo plánujete připravovat, vyberte si takový model, který těmito funkcemi disponuje. My se vám pokusíme s výběrem trošku pomoci. Sestavili jsme pro vás žebříček těch nejlepších spotřebičů v této kategorii. Zprůměrovali jsme dostupné výsledky testů z domácích i zahraničních zdrojů, zohlednily recenze a vaše zkušenosti. Výsledkem je následující tabulka.

Test - nejlepší pekárny

PořadíModelHodnoceníDetail
1. ETA Delicca 7149 Najlepšie Zobrazit produkt
2. Kenwood BM 450 Najlepšie Zobrazit produkt
3. Concept PC 5040 Najlepšie Zobrazit produkt
4. Gorenje BM 900 W Najlepšie Zobrazit produkt

 

Kvalita bez kompromisů, kterou vám doporučujeme

Tefal PF 611838

Tento model domácí multifunkční pekárny s moderním designem vám umožní přípravu čerstvého chleba. Bohatá nabídka celkem 19 programů na chléb, pečivo, koláč, džem i těstoviny. Možnost nastavení si zabarvení kůrky ze tří variant tmavá, střední a světla. Nechybí ani variabilita velikosti chleba a to buď 750 g, 1 000 g nebo až 1 500 gramů. Samozřejmostí je odložený start až po dobu 15 hodin a udržování teploty po upečení po dobu 1 hodiny. Přehledný displej vás informuje o všem a ovládání je pohodlné a jednoduché. V balení naleznete i bohatou výbavu pekařských pomůcek.

ETA 7149 90020 Delicca

Design v nerezovém provedení přistane pekárně chleba ETA Delicca 714990020. Přehled o nastaveném programu a další informace poskytuje modře podsvícený displej. Tato pekárna je plně automatická a umožní připravit pečivo i pro nemocné s potravinovými alergiemi či celiakií. Vybrat si můžete z 12 přednastavených receptů včetně přípravy domácího džemu. Celý proces přípravy se skládá z dvoufázového hnětení, následuje třífázové kynutí a pak už se začíná péct vámi zvolený produkt. Upečený chlebíček bude mít hmotnost 1 300 gramů a sami si vyberete, zda máte chuť na bílý nebo tmavý. Nechybí odložený start po dobu 12 hodin a uchovávání teploty po dobu 1 hodiny. Domácí pekárna vás překvapí přípravou rozmanitých druhů těsta, vánočky, koláčů, dorty, sušenek, zda džemů a kompotů z čerstvého ovoce podle ověřených tradičních receptur. Jednoduché ovládání a kvalitní zpracování s pěkným designem za výbornou cenu dělají právě z tohoto modelu výhodný nákup.

 

Výborný poměr výkon / cena

ETA 2149 Harmony

Tato elegantní pekárna model Eta 2149 90000 Harmony se stane univerzálním pomocníkem ve vaší domácnosti. Využijte 10 přednastaveným programů, které zvládnou téměř vše od pečení voňavého chleba až po výrobu chutné domácí marmelády. Pekárna disponuje dvěma hnětacími háky a antiadhézní úpravou formy, díky které chléb vždy bez problémů vyklopíte ven. Přes skleněný průzor víka vidíte proces zpracování a pečení. Nechybí odložený start po dobu 13 hodin a maximální velikost chleba je 1 500 gramů. Za výbornou cenu získáte kvalitní domácí pekárnu s dobrým výkonem.

 

Speciální typ

Panasonic SD-ZB 2502 BXE

Vysoce kvalitní domácí pekárna Panasonic SD-ZB2502 BXE je automatická pekárna, pomocí které můžete rychle péct přímo u vás doma. Obsahuje komplexní programy na pečení, automatický zásobník na droždí, automatický zásobník na přísady, speciální program na použití špaldové mouky. V této pekárně si můžete zvolit i režim na přípravu džemu a kompotu, vybrat si ze tří velikostí bochníku nebo zvolit barvu kůrky. Tento model má hnětací hák s diamantově-fluorovým povlakem. Ovládá se pomocí černého ovládacího panelu s displejem. Programy a snímače pekárny mají na starosti průběžné přepočítávání optimální délky pečení a nastavování optimální teploty, aby měl chléb vždy co nejlepší chuť. Rychlé pečení a bezlepkové pečení vám umožňuje připravit si přesně to, co od chleba očekáváte, s přísadami jaké si sami zvolíte a to velmi rychle v pohodlí domova. S touto pekárnou budete přesně vědět, co váš chléb obsahuje a můžete si ho přizpůsobit k vašemu zdravotnímu stavu nebo k dietě. Nechybí 10-minutovou ochrana při výpadku proudu a má 13 hodinový časovač pro odložený start. Rychlé pečení trvá 1,55 hod. Kvalitní domácí pekárna s příjemným designem a výbornými funkcemi splní vaše požadavky.

 

Pokud byste přesto hledali něco extra, za zmínku stojí i inteligentní domácí pekárna modelu:

Sana Smart Bread Maker Basic

jako jediná umožňuje plné nastavení všech programů. Díky tomu můžete snadno a rychle připravit celozrnný kváskový chléb i kvalitní domácí kvásek. Tato pekárna však dokáže mnohem více. Připravit si můžete nejen celozrnný chléb a pečivo z přírodního kvásku ale i probiotické jogurty, kefír, acidofilním, různé sýry. Můžete v ní péct maso a ryby a nechybí ani možnost pasterizace. Díky čipem a možnosti aktualizace tak můžete objevovat nové programy. Kvalitní a opravdu multifunkční pekárna Sana je vyrobena z kvalitních materiálů a má moderní design a výbornou výbavu.

 

Nákupní rádce

Pokud se už rozhodnete pro nákup pekárny do domácnosti, tak zvažte, jak často ji budete používat, jak velká jste rodina a podle toho se zaměřte na další parametry. Na trhu je bohatá nabídka v různých cenových relacích a je třeba zvážit, za co se vám vyplatí připlatit.

 

Parametry, které se mohou u různých výrobců lišit, ale na které je třeba si při výběru posvítit

Hmotnost a velikost chleba - Rozměr vnitřní formy rozhoduje o velikosti chleba, který upečete. Na trhu jsou pekárny, které upečou chléb o hmotnosti od 0,5 kg až po 1,8 kg pro velký chléb.

Programy - Zaměřte se na programy, které opravdu využijete. Velmi dobrým program je také samostatný program na pečení chleba z bezlepkových směsí, ten bývá hlavním důvodem nákupu pekárny. Určitě oceníte i automatický dávkovač surovin.

Pečení přes noc - Nepleťte si funkci odložený start, kterou disponují téměř všechny pekárny s programem pečení přes noc. Tento program má na starosti tichý chod.

Spotřeba - Údaj příkon vám o spotřebě hodně napoví. Reálná spotřeba pekárny, když jde na plný výkon, se pohybuje na jeden chléb od 0,2 kWh až po 0,5 kWh.

Rozměry - Nepřehlédněte ani rozměry přístroje, abyste pro pekárnu našli dostatek místa pro stabilní umístění. Co se týče hmotnosti, ta se pohybuje o různých modelů mezi 5 - 8 kg.

Kvalita provedení - Kvalita je na prvním místě. Přesné a kvalitní zpracování všech dílů, rozumné umístění ovládacích prvků a jednoduchá obsluha přispějí ke spokojenému používání domácí pekárny.

Počet hnětacích háků - Některé pekárny mají jeden, jiné dva, celková kvalita v takto malé formě, jakou disponují domácí pekárny, však nezávisí na počtu háků. I jeden vám velmi dobře mísí.

Vaše hodnocení:
(91.4%)

oblíbené produkty


Přidat komentář