Nejlepší lyžařské přilby 2024 – recenze, test, srovnání

"Kdo nemá v hlavě, má v nohách." Tato známá pravda však neplatí na lyžařských svazích! Pokud chcete mít jistotu, že po lyžování budou v pořádku vaše nohy a ruce, ale zejména hlava, která se nedá zasádrovať ani přišít, měli byste si čím dříve pořídit kvalitní lyžařskou přilbu.

Jak vybrat lyžařskou přilbu?

Nevíte, jak na to? Přesně v tom se vám pokusíme co nejlépe poradit.

Nejlepší pánské lyžařské přilby

Názov Hodnotenie Detail
Sulov Delta   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Etape Comp VIP   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Smith Mission   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Wedze H-PST 500   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Relax Wild RH17A   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt

Nejlepší dámské lyžařské přilby

Názov Hodnotenie Detail
Giro Ratio   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Mango Volcano Pro   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Relax Stealth RH24B   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Wedze PST 150   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Etape Comp VIP   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt

Nejlepší dětské lyžařské přilby

Názov Hodnotenie Detail
Etape Rider Pro JR   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Atomic Count JR   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Relax Twister Visor RH27K   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Wedze H100   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Etape Speedy Pro   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt

Lyžařské přilby – recenze

Výběr té nejlepší lyžařské přilby vám zjednodušíme ještě o něco více našimi recenzemi. Podívali jsme se jako na pozitiva, tak i na negativa, uživatelské recenze a parametry, které byste při nákupu možná přehlédli.

Nepovinná, ale rozumná!

Než se dostaneme ke konkrétním tipům a radám na výběr kvalitní lyžařské přilby, vám prozradíme, že její nošení není pro dospělé povinné v České republice, ale ani v dalších evropských lyžařských střediscích. To však není důvod, abyste na lyžovačku vybrali s "holou" hlavou. Pokud nedáte na obecné rady a zdravý selský rozum, který mimochodem chrání právě helma, možná vás o používání této ochranné sportovní pomůcky přesvědčí statistiky.

Tak například, v lékařském časopise The Journal of Trauma and Acute Care Surgery se před časem zaměřili na průzkum článků z let 1980 až 2011, které byly věnovány přilbám a alpskému lyžování i snowboardingu. Na základě tohoto "výzkumu" našli záznamy o více než 150 000 zraněných lyžařích, přičemž to, že přilba výrazně snížila negativní zdravotní dopad při úrazu na sjezdovce, potvrdili s naprostou jistotou. Tato statistika byla zaměřena i na to, zda přilba dokáže ochránit krk jezdce. Výsledek zněl asi takto: "přilba krku nepomůže, ale ani neuškodí."

Povinnost nošení lyžařské přilby

V Chorvatsku, Slovinsku a Rakousku s výjimkou Tyrolska a Vorarlberska platí, že přilbu na svahu musí nosit děti do věku 15 let. Pokud byste však šli lyžovat do Rakouska, pro jistotu si ověřte, jaká pravidla platí v daném lyžařském středisku. Někde je totiž přilba povinná až do 16 let.

V Itálii je nošení lyžařské přilby povinné do věku 14 let a v Polsku do 16 let. Česko tuto oblast zatím nemá ošetřenou zákonem. Bez přilby můžete lyžovat i ve Francii a Švýcarsku, ovšem pozor, zde je limitována maximální rychlost, kterou můžete jezdit, a také v Německu, kde je nošení přilby pouze doporučené.

Jak vybrat nejlepší lyžařskou helmu

Každou lyžařskou, ale i snowboardovou či cyklistickou přilbu tvoří 2 hlavní části, skořepina (plášť) a vnitřní výplň. Skořepina je většinou vyrobena z pevných plastů, jako je ABS nebo polykarbonát. Na kvalitnějších kouscích může obsahovat také přídavek hliníku, kevlaru nebo jiného pevného materiálu.

Výběr lyžařské přilby v obchodě

Skořepina slouží k tomu, aby vaši hlavu ochránila před ostrými předměty, jako je například skála. Jejím úkolem je však také rozložení nárazové energie při pádu. Vnitřní výplň je nejčastěji vyrobena z expandovaného polystyrenu (EPS), který může být vylepšený přídavkem pevnějších materiálů, jako karbon, hliník a kevlar. Výplň náraz absorbuje tím, že se "stlačí", resp. deformuje.

Co se vám snažíme říct? Že lyžařskou helmu byste si neměli vybírat na základě použitých materiálů a počtu vrstev v konstrukci. Důležité jsou totiž úplně jiné parametry, jako typ konstrukce, hmotnost velikost, způsob odvětrávání či upínání.

Typy lyžařských přileb

Všechny lyžařské přilby vypadají na první pohled téměř identicky. Ve skutečnosti se však mezi nimi jisté rozdíly najdou. Nesouvisejí s designem, ale zejména s praktickou stránkou, kvalitou a schopností ochránit vaši hlavu při pádu či jiném úraze na sjezdovce. No a právě na tyto rozdíly byste se měli zaměřit při vašem výběru.

In-Mould lyžařské přilby

Při použití technologie In-Mould je skořepina s vnitřní vrstvou spojena do jednoho celku. Výsledkem je levnější a elegantní helma s velmi malou hmotností, avšak s horším odvětráváním. Při tomto typu přilby se nejčastěji setkáte se skořepinou z polykarbonátu, který je vakuově formován a také ztenčen. Vnitřní výplň tvoří EPS. In-Mould modely při nehodě náraz zmírní, resp. pohltí energii z nárazu, a to tak, že se jejich vnitřní výplň deformuje.

Hardshell lyžařské přilby

Při Hardshell přilbách jsou skořepina a vnitřní výplň vyrobeny samostatně a "spojené" dohromady. Hardshell přilby jsou o něco těžší, většinou i dražší, mezi 2 samostatnými vrstvami však vzniká prostor pro účinnější odvětrávání. Rozdíl spočívá do jisté míry i v použitých materiálech. Skořepina je obvykle vyrobena z polykarbonátu nebo ABS s přídavkem hliníku či kevlaru.

Hardshell-ové modely náraz neabsorbují bodově, rozloží ho po celé ploše helmy. Právě proto je mnozí považují za trvanlivější. Pravdou však je, že po nárazu je třeba vyměnit jakoukoliv přilbu, protože nemáte jak odhalit skutečný rozsah vnitřních poškození.

Závodní lyžařské přilby třídy A

Takzvané závodní helmy patří do třídy A. Zakrývají celou hlavu i uši jezdce, přičemž krytky na uši tvoří se zbytkem přilby jednolitý celek. V překladu, jsou vyrobeny z pevného materiálu. Tyto modely se proto dají označit za ty, které hlavu chrání trochu lépe.

Závodní lyžařská helma s brýlemi

Kromě závodů je využijí i milovníci freeride ježdění mimo upravené sjezdovky, kde je riziko úrazu o něco větší. Závodní přilby zvyknou mít trochu vyšší hmotnost a pro někoho nemusí být nejpohodlnější. Problémem lyžařských přileb z třídy A je také horší vnímání audio podnětů z okolí, protože krytky na uších do jisté míry tlumí všechny zvuky.

Lyžařské přilby na rekreační ježdění třídy B

Do třídy B patří přilby určené pro rekreační lyžování. Tvarem se na první pohled od těch závodních zásadně neliší. Rozdílné jsou právě krytky na uši. Ty se na přilbě nemusí nacházet vůbec, většinou však přítomné jsou, a jsou vyrobeny z měkkého poddajného materiálu. Výhodou těchto modelů je trošku větší pohodlí a lepší vnímání zvukových podnětů z okolí. Samozřejmě, jak nám napovídá spojení slov "na rekreační ježdění", tyto helmy nejsou vhodné do extrémních podmínek.

Lyžařské přilby s průzorem

Součástí lyžařských přileb s průzorem, které najdete i pod názvem lyžařské helmy se štítem, jsou, v podstatě, integrované brýle, tedy štít, který můžete vyklopit na přilbu nebo sklopit před vaše oči. Jejich výhodou je, že si nemusíte samostatně dokupovat brýle. Nevýhodou přileb s průzorem je, že vám bude kolem očí trochu foukat. Na rozdíl od brýlí totiž štít nemá žádné těsnění, nachází se pouze před obličejem, takže během pořádné sněhové vánice vám tyto modely nemusí poskytnout ten největší komfort. Pokud se rozhodnete pro takový model, určitě vám doporučujeme sáhnout po přilbě s odnímatelným průzorem.

Lyžařské přilby s brýlemi (průzorem) – jak vybrat správný typ průzoru

Průzor, štít nebo brýle. Ve všech případech mluvíme o tomtéž, tedy o přilbě, na níž jsou integrovány brýle v podobě štítu – průzoru. Při výběru takového modelu je proto třeba pohlížet i na typ integrovaných brýlí, resp. čoček. Této problematice se nebudeme věnovat do úplných podrobností. Řekneme si pouze o několika základních parametrech, na které byste se měli soustředit.

 • Barva štítu: Zlaté, žluté, jantarové, růžové, modré nebo zelené štíty jsou vhodné pro jízdu ve zhoršených světelných podmínkách (mlha, zataženo atd.). Tmavší, tedy hnědé, měděné či černé štíty propouštějí mnohem méně světla. Proto je oceníte během krásných slunečných dnů. Poslední možností je čirý štít. Ten je určen pro noční lyžování.
 • Mlžení: Štít by se obecně neměl příliš mlžit, protože pod něj neustále proudí vzduch. Při extrémních teplotních výkyvech však mlžení není vyloučeno. Nejlepší volbou jsou štíty s dvouvrstvými čočkami a speciálním povlakem proti zamlžování.
 • UV ochrana: I brýle v podobě štítu by měly vaše oči dostatečně chránit před UV zářením. Jedinou vhodnou volbou jsou proto modely s označením UV 100%. Kromě toho byste si měli odkontrolovat také informaci o tom, zda daný štít dokáže odfiltrovat i UVA, UVB a UVC záření.
 • Štíty s vylepšením: Tak jako klasické brýle, mohou být i štíty vybaveny speciálními čočkami, které jezdci poskytnou větší komfort. Hovoříme konkrétně o polarizačním štítu, který vaše oči chrání i před slnečnými paprsky odraženými od sněhu, fotochromatických štítech, které mění barvu v závislosti na aktuálních světelných podmínkách, a zrcadlových štítech, které odrážejí více světla, takže vaše oči chrání trochu lépe.

Dámské, pánské a dětské lyžařské helmy

Lyžařské přilby pro děti se od těch dospěláckých liší zejména rozměry, některé kousky však mohou mít mírně odlišný tvar (oblejší). Stejně jako při nákupu přilby na kolo či koupi samotných lyží a jiného sportovního náčiní vám nedoporučujeme sáhnout po podstatně větším modelu, do kterého dítě časem "doroste".

Lyžařská přilba s brýlemi pro děti a dospělé

Připomínáme, že přilba může být účinná pouze tehdy, když na hlavě sedí dokonale. Vhodným a bezpečným kompromisem je koupě přilby s možností nastavení (kolečko na její dotažení). Pánské a dámské přilby se v prapodstatě nijak neliší. Některé dámské modely však mohou být v zadní části o něco více vykrojené, aby seděly pohodlně i těm ženám, které nosí cop.

Velikost lyžařské přilby

Velikost přilby je, logicky, individuální. Zároveň mluvíme o jednom z nejdůležitějších parametrů. Protože, aby lyžařská helma opravdu splnila svůj účel, musí vám sedět jako ulitá! Poté, co si změříte obvod hlavy, se můžete pustit do výběru správné přilby.

 1. Použijte ohebný metr, tedy například ten krejčovský. Pokud ho nemáte, pomůžete si i s takzvaným "pásmem". Poslední možností je jakýkoliv pásek, který změříte klasickým pravítkem.
 2. Meter si při měření omotejte kolem hlavy těsně nad ušima.
 3. Metr byste měli co nejvíce přitlačit ke kůži. Pokud máte husté vlasy, během měření obvodu si je vyčešte směrem nahoru.

Obvod vaší hlavy porovnejte s obvodem dané přilby. Obecně platí, že osobám s "menší hlavou" budou vyhovovat modely s obvodem 54 – 58 cm a tím s opravdu XXL hlavou modely s obvodem kolem 59 – 62 cm. Velikost lyžařské přilby je většinou uváděna v centimetrech.

Výjimečně natrefíte i na označení pomocí písmen. Tento údaj není úplně přesný, protože každý výrobce může využívat trochu jiné číslování, no S-kové přilby by měly mít obvod kolem 50 – 54 cm, M-kové 54 až 58 cm a L-kové 58 – 62 cm.

Helmy se systémem nastavení velikosti

Když už jsme při výběru správné velikosti přilby, nemůžeme opomenout ani nastavitelné modely. Na jejich zadní straně najdete kolečko, popřípadě jiný mechanismus, pomocí kterého můžete přilbu "stáhnout" nebo "zvětšit". Pokud je dána přilba velikostně nastavitelná, měli byste při ní najít údaj o velikostním rozpětí, tedy například 54 – 58 cm.

INFO: Přilba vám musí sednout nejen velikostí, ale i tvarem, který bude kompatibilní s tvarem vaše hlavy. V tomto směru vám nemůžeme poradit přesně, přilbu si musíte prostě vyzkoušet.

Jak zkoušet lyžařskou přilbu

Při zkoušení se zaměřte zejména na to, v jaké poloze se nachází přilba na vašem čele. Její přední část by měla "končit" cca 2 cm nad obočím, což je ekvivalent k šířce 2 prstů. Pokud bude přilba níže, nebudete mít dobrý výhled, pokud bude vyšší, nebude dostatečně chránit vaši hlavu.

Dámská lyžařská helma

Přilbu byste si měli zkoušet zásadně s lyžařskými brýlemi. Takto v první řadě zjistíte, zda je na ni můžete pohodlně připevnit, tedy zda je pásek na brýlích dostatečně velký. V řadě druhém se vyhnete tomu, že přilba bude posouvat brýle směrem dolů nebo brýle přilbu směrem nahoru. To, že je daný model vhodný, zjistíte tak, že vám na čele (mezi vrchním okrajem brýlí a přilbou) nezůstane žádný volný prostor.

Systém odvětrávání

V zimě je sice zima, při pohybu se vám však tělo zpotí stejně jako ve vedrech. Kvalitní lyžařská helma proto musí být vybavena kvalitním systémem na odvětrávání. Jak jsme si řekli výše, Hardshell-ové přilby mají obecně o něco lepší větrání, ty In-Mould-ové zas horší. Kromě toho však rozlišujeme i 2 samostatné typy odvětrávání, které nemají s konstrukcí nic společného, ​​a to odvětrávání pasivní a aktivní.

 • Aktivní odvětrávání: Tyto přilby poznáte už z dálky. Na jejich povrchu se nacházejí různě velké plochy s dírkami. Na některých, zejména dražších modelech můžete aktivně odvětrávání regulovat zavřením nebo otevřením speciálních příklopek. Tuto funkci využijete při extrémní zimě nebo naopak, když na sjezdovku začne pálit polední slunce.
 • Pasivní odvětrávání: Nejvýraznějším znakem pasivního větrání je, že není viditelné. Jinak řečeno, na přilbě nejsou žádné dírky či síťky. Větrací kanálky, které zajišťují cirkulaci vzduchu, jsou ukryty uvnitř konstrukce. Nevýhodou tohoto řešení je zejména to, že odvětrávání nemáte jak regulovat.

POZOR: Nezapomeňte, že větší počet větracích otvorů zhoršuje aerodynamické vlastnosti lyžařské přilby. Proto, pokud zvyknete jezdit rychle a nechcete, aby vaše hlava neustále zaostávala za tělem, větrání věnujte zvýšenou pozornost.

Pohodlí a údržba

Vnitřní část přilby by měla být v první řadě dostatečně měkká. Přilba vás nesmí nikde tlačit nebo omezovat v pohybu. Někteří výrobci používají materiály podobné paměťové pěně. Takové přilby se tedy dokonale přizpůsobí tvaru vaší hlavy. Velmi praktickou vychytávkou jsou také odnímatelné podšívky, které můžete prát. Jde o detail, který podstatně zjednodušuje údržbu, ale také umožňuje, aby se přilbu přizpůsobila vašim potřebám.

Odnímatelná měkká výstelka se může nacházet i na takzvaném bryndáčku, tedy pásku, kterým si přilbu zapínáte pod bradou. Určete doporučujeme sáhnout po takovém kousku, protože vám poskytne mnohem větší komfort. No a když už jsme u toho zapínání, tak určitě sáhněte po přilbě, kterou si zapnete a rozepnete co nejjednodušeji. Přece jen, zkřehlé prsty a komplikované "odmontování" přilby z hlavy není nejpříjemnější kombinace.

Certifikace nebo jak rozpoznat opravdu kvalitní lyžařskou přilbu

Dnes není neobvyklé nakupovat online z různých zahraničních e-shopů, které nabízejí extrémně levný, bohužel, ne vždy to nejkvalitnější zboží. Výjimkou nejsou ani lyžařské přilby. V tomto případě byste však opravdu neměli šetřit na úkor kvality, protože jde o vaše zdraví, nejednou i život. Při nákupu proto nepřehlédněte údaje o certifikacích.

Zapínání lyžařské přilby

Certifikace CE EN 1077 je evropská norma pro přilby na alpské lyžování a snowboarding. Pokud jí tedy disponuje daný model, víte, že je vše OK. Pokud byste náhodou sáhli po přilbě ze zahraničí, kde o kvalitě říkají americké normy, známkou kvality je certifikace ASTM F2040.

Doplňky pro lyžařskou přilbu

Doplňky pro lyžařskou přilbu mohou být její součástí nebo si je můžete dokoupit samostatně. Při výběru toho správného modelu si proto všimněte množství doplňků, které jsou v ceně, ale také možnosti jejich dokoupení a připevnění na daný model.

 • Lyžařská přilba s kamerou není vybavena kamerou, ale pevným držákem na Go-Pro či jinou sportovní "kamerku". Je sice pravda, že na trhu jsou dnes již běžně dostupné lyžařské brýle s integrovanou kamerou, při přilbách se však objevuje jen několik pionýrů, které však u nás zatím nedostanete. Držák na kameru je určitě bezpečnějším způsobem její uchycení na přilbu. Pokud se takový držák na přilbě nenachází, kameru na ni musíte pouze přilepit pomocí speciálních lepicích úchytů, což není jistota, že na konci lyžování kameru na přilbě opravdu najdete.
 • Integrované sluchátka ocení všichni ti, kteří během ježdění rádi poslouchají hudbu. Musíme vás však upozornit, že při lyžování byste měli mít dokonalý přehled o tom, co se děje kolem vás. Poslech hudby vám tedy určitě nedoporučujeme!
 • Cestovní pouzdro vaši přilbu ochrání při přenosech. Na výběr máte pouzdra měkké a tvrdé.
 • Kohout na přilbu je pouze čistě estetickým doplňkem. Kohouty dostanete ve všelijakých provedeních (růžové, modré, duhové, různé "střihy" atd.). Většinou jsou vybaveny lepicím páskem, který přilepíte na přilbu a kohouta něj upevníte pomocí suchého zipu.
 • Uši na lyžařskou helmu jsou další "ozdůbkou", díky které můžete na sjezdovce upoutat pozornost. Výběr uší je také vskutku pestrý. Zaječí, prasečí, psí, kočičí, chlupaté, sexy či "chlapské" ... Kromě uší a kohoutů si můžete vybrat také z dalších cetek, například copů a rohů.

Jak pečovat o lyžařskou přilbu

Hlavní součástí péče o vaši lyžařskou přilbu je její správné skladování a přenášení. Po lyžování ji nechte vždy důkladně proschnout – mluvíme zejména o měkké vnitřní výstelce. Pokud je výstelka odnímatelná, můžete ji vyprat, avšak určitě ne po každé návštěvě svahu. Ideální interval je praní po každém cca 3. – 5. použití.

Pokud je přilba znečištěná na povrchu, otřete ji navlhčeným hadříkem. Určitě se vyhněte agresivním čistícím prostředkům nebo drátěnkám. Poté, jak bude vaše helma čistá a suchá, ji odložte na místo chráněné před přímým slunečním zářením, prachem a extrémními výkyvy teplot.

Stejně důležitý je i váš přístup k přilbě při jejím přenášení. Přilbu položte vždy navrch ostatní lyžařské výbavy. Jinak řečeno, během cesty na ni nesmí nic tlačit, nesmí se obúchavať o jiné předměty nebo létat nahoru-dolů. Dejte si pozor také na nechtěné pády.

Jak nosit lyžařskou helmu

Na hlavě! Na to jste však přišli asi i sami, že? Kromě toho, že si před vstupem na sjezdovku přilbu nasadíte, byste se však pod ni měli správně "obléci". Pokud je venku teplo, svítí sluníčko, nefouká vítr a vy máte přilbu s dostatečně měkkou výstelkou i krytkami na uši, nemusíte se obtěžovat s žádnými dalšími pokrývkami hlavy. Jiné je to při silném větru či extrémních mrazech. V takovém případě si pod přilbu dejte určitě kuklu. Pokud byste si na tento lyžařský doplněk nedokázali zvyknout, použijte alespoň tenkou termo čepici nebo límec, který si vytáhnete až nad uši.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Jak často musíte vyměňovat lyžařskou helmu, kolik stojí opravdu kvalitní kousek a můžete tu na snowboard využít i na lyžích? Odpovědi na tyto často kladené otázky vám přinášíme v následujících řádcích.

Kdy je třeba vyměnit lyžařskou přilbu?

Pokud si koupíte opravdu kvalitní kousek, můžete jej nosit, dokud bude držet pohromadě. Jiné je to u těch nejlevnějších lyžařských helm, které většinou nemají delší životnost než 5 let. Ovšem pozor! V momentě, kdy se vám při lyžování stane nehoda, při které dojde k nárazu do helmy, měli byste ji vyměnit i bez viditelného vnějšího poškození a bez rozdílu její kvality. Problémem je, že při nárazu se s největší pravděpodobností poruší jednotlivé deformační zóny uvnitř přilby, a ona tedy ztratí svůj účel.

Mohu používat přilbu na snowboard i při lyžování?

Ano, můžete. Jediným rozdílem mezi snowboardovými a lyžařskými přilbami je většinou pouze design. Modely na snowboard jsou na první pohled trošku oblejší a robustnější.

Kolik stojí kvalitní lyžařská helma?

Cena lyžařských přileb na rekreační ježdění začíná na cca 750 a končí na více než 4000 Kč. Je však velmi těžké říct, kolik přesně stojí kvalitní přilba. O ceně totiž rozhodují i ​​jednotlivé detaily, jako typ konstrukce (In-Mould jsou levnější, Hardshell dražší) či množství doplňků.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(89.2%)
Datum publikování: 02.12.2020
Datum poslední aktualizace: 25.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek