Banquet Akcent šunkovar – recenze, zkušenosti

odolné provedení z nerezavějící oceli
příprava šunky bez sáčku

Hodnocení:
(80%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Šunkovar s odolným provedením z nerezavějící oceli (z ní jsou vyhotoveny všechny jeho součásti). Jednoduše se čistí a je vhodný i do myčky.

Má kapacitu 1 kg šunky, nemůžete však použít poloviční náplň. Výrobce přibalil i speciální sáček, do kterého byste měli šunku umístit, aby se vám snadněji vybírala, v praxi však není nutný. Celý proces přípravy šunky můžete kontrolovat na ručičkovém teploměru, který se zasune do šunkovaru. Neprostrčí ho však přímo dovnitř šunky, v tom vám zabrání kovový píst, který ji přitlačuje.

Výhodou tohoto šunkovaru je kromě odolného provedení i vynikající cena do 500 Kč.

Parametry: kapacita: 1 kg; materiál: nerezová ocel; teploměr v balení: ano; rozměry (průměr x výška): 10 x 19,5 cm; hmotnost: nespecifikovaná

Banquet Nerezový Šunkovar Akcent si můžete pohodlně zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Odolnost především

Šunkovar Banquet Akcent nás zaujal svým jednoduchým a robustním vzhledem. Je vyroben z nerezové oceli, takže působí odolně. To platí pro všechny jeho komponenty včetně víka, přítlačné pružiny i teploměru.

Banquet Nerezový Šunkovar Akcent recenze

Jelikož nejde o lesklý povrch, ale o broušenou nerezovou ocel, s otisky prstů na povrchu to není taková katastrofa. Šunkovar je jednoduchý na čištění, můžete ho mýt v myčce (kromě teploměru).

V balení šunkovaru jsme našli i sáček na vaření šunky.

Stihnete to všechno sníst?

Šunkovar Banquet Akcent má průměr 10 cm a výšku cca 20 cm, vnitřní objem je 1,3 l. To nám vycházelo na cca 1 kg šunky, což vystačí pro vícečlennou rodinu na několik dní. Tento model však neumožňuje připravit poloviční porci šunky. Dobře si tedy promyslete, zda dokážete včas sníst celý kilogram.

Banquet Nerezový Šunkovar Akcent příslušenství

Výrobce k šunkovaru přibalil i ručičkový teploměr, celý průběh přípravy šunky jsme tak měli pod kontrolou. Příliš jsme však nepochopili záměr výrobce, vrchní víko je totiž vybaveno otvorem, do kterého se teploměr zasune, ale spodní píst, který šunku přitlačuje, už otvor nemá. Teploměr se tak dotýká pouze kovového povrchu pístu, což je škoda – měření by bylo přesnější, kdyby se zasunul přímo do středu šunky.

Teploměr je vybaven svorkou, díky níž ho lze umístit i na okraj hrnce a měřit teplotu vody. Alternativním řešením je vyvrtat otvor do středu kovového pístu, teploměr je však příliš krátký, takže dovnitř šunky by nemusel dosáhnout.

Navzdory povrchu z nerezavějící oceli jsme s vybíráním šunky ze Šunkovar neměli problém ani bez použití přibaleného sáčku.

Nerezový šunkovar pro přípravu domácí šunky Banquet Akcent

Kvalita za super cenu

Šunkovar Banquet Akcent seženete za cenu pod 500 Kč. Vzhledem k provedení hodnotíme cenu jako vynikající, škoda však, že neumožňuje vyrobit poloviční porci šunky.

Pozitíva

odolné provedení z nerezavějící oceli
příprava šunky bez sáčku

Negatíva

nedá se použít poloviční náplň
teploměr nedosáhne dovnitř šunky


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 25.07.2020
Nejlepší šunkovary 2022 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší šunkovary 2022 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Ačkoliv šunka patří v našich končinách mezi nejoblíbenější potraviny, pokud si ji koupíte v obchodě, nikdy úplně nevíte, co obsahuje. Většina výrobců používá umělé konzervanty, aromata či jiné látky, které do pravé šunky rozhodně nepatří. Dobrou zprávou je, že šunku si můžete vyrobit i doma a vůbec na to nepotřebujete profesionální vybavení. Pomohou vám s tím jednoduché pomůcky,... Přečíst článek


Přidat komentář