Nejlepší pečící trouby 2020 - Test pečících trub a Srovnání

Trouba jako trouba? Není to tak. Každá je jiná a vybrat si není jednoduché. Prošli jsme obrovské množství srovnání a testů a vytvořili jsme krátký seznam těch nejlepších produktů, které jsou momentálně na trhu. Podívali jsme si testy pečících trub od domácích i zahraničních renomovaných společností. Výsledek? Podívejte se. Doufám že vám pomůžeme a nové trouby vám budou dlouho dobře sloužit.

Pečící trouba

Připravili jsme pro vás i návod, jak si troubu vybrat správné. Pokud nevíte, na co se máte při výběru zaměřit, viz základní parametry, které je třeba sledovat.

Nejlepší pečící trouby

Názov Hodnotenie Detail
Klarstein Victoria   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Whirlpool AKZ9 6230   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Electrolux EOD5H70X   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Bosch HBG 6750S1   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Siemens HB 635GNS1   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Nejlepší samočisticí trouby

Názov Hodnotenie Detail
Whirlpool AKZM 8480   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Amica Tea 18MC X   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Electrolux EOD6C71X   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Bosch HBG635NS1   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Siemens HB 635GNS1   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Jak vybrat troubu

Trouba je jedním ze spotřebičů, které patří do základní výbavy téměř každé kuchyně. Může být buď součástí sporáku, nebo samostatně vestavěná do kuchyňské linky. Moderní trouby disponují obrovským množstvím doplňkových funkcí, proto si před koupí třeba promyslet, zda chcete jen občas něco upéct, nebo využívat i tyto moderní výdobytky.

Umístění trouby

Jak a kam bude trouba umístěna, byste se měli rozhodnout s ohledem na ostatní výbavu kuchyňské linky. Vybrat si můžete, zda bude trouba kombinovaná se sporákem, nebo samostatná, vestavěná do kuchyňské linky.

Vestavěná pečící trouba

Vestavná trouba je součástí linky, může být umístěna kdekoliv a designově bývá s linkou sladěná. Kombinovaná trouba je součástí sporáku, představuje klasický typ trouby. Její výhodou je, že v případě potřeby ji lze přemístit na jiné místo.

Zdroj energie

Podle energie, kterou trouba spotřebovává, se trubky dělína plynové a elektrické. Při plynové troubě je hlavním zdrojem energie plyn. Obecně se dá říci, že plynové trouby pečou mírně více ze spodní části a teplota při pečení se celkově horší reguluje. Při elektrické troubě je zdrojem energie elektrická energie. Elektrické trouby disponují lepší regulací a rovnoměrně pečou shora i zdola. Na trhu se nacházejí také teplovzdušné trouby, v nichž ventilátor rozproudí teplý vzduch po celém vnitřním prostoru. Elektrické trouby by se daly označit za výhodnější a snadněji ovladatelné.

Základní funkce

Většina zabudovaných trubek nabízí možnost vybrat si, kterým ohřevem chcete péct. Můžete si zvolit, zda chcete péct jen na dolním nebo horním ohřevu, nebo také možnost péct na obou ohřevech současně. Množství trubek nabízí funkci grilu, díky které můžete jídla grilovat podobně jako v létě na zahradě.

Pečení v troubě

teplovzdušnétroubynabízejí funkci pečení pomocí poháněcího horkého vzduchu uvnitř trouby. Nejnovější trouby mají i možnost vařit v páře. Tato funkce je ideální pro milovníky zdravých jídel, jelikož taková příprava pokrmů uchovává v jídle většinu výživných látek.

Doplňkové funkce

Pro náročnější nabízí současný trh i speciální funkce. Asi nejzajímavější z nich je samočištění trouby. Pokud chcete mít troubu čistou, stačí zapnout příslušný program a trouba se sama vyčistí. Doplňkem je také teplotní sonda. Ta se zapíchne do středu masa a nastaví se požadovaná teplota uvnitř masa. Výstražné znamení vám pak oznámí, že maso je již upečené. Ani teleskopické vysouvání plechu není běžnou výbavou každé trouby. Pomocí teleskopických výsuviek je manipulace s plechem mnohem jednodušší.

Recenze a hodnocení

Seznam článků

Jakou pečící troubu? Elektrickou Bosch, Mora nebo Electrolux

Jakou pečící troubu? Elektrickou Bosch, Mora nebo Electrolux

Trouba je jedním ze spotřebičů, které patří do základní výbavy téměř každé kuchyně.   Může být buď součástí sporáku nebo samostatně vestavěná do kuchyňské linky. Moderní trouby disponují obrovským množstvím doplňkových funkcí, proto si před koupí třeba promyslet, zda chcete jen... Přečíst článek

Samočistící trouby s pyrolytickým či katalytickým čištěním ušetří čas i námahu

Samočistící trouby s pyrolytickým či katalytickým čištěním ušetří čas i námahu

Slyšeli jste už o pojmech jako katalytické a pyrolytické čištění? Nebojte se, nejdeme rozebírat jadernou fyziku. Ve spojení s pečicími troubami jde o procesy čištění, kterými se trouby udržují bez vaší námahy ve skvělé kondici. Připečené nečistoty nebo mastnota? Moderní pyrolytické a... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(91.6%)
Datum publikování: 24.06.2016
Datum poslední aktualizace: 18.12.2019
Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář