Nejlepší pečící trouby 2020 – recenze, test, srovnání

Trouba jako trouba? Není to tak. Každá je jiná a vybrat si není jednoduché. Prošli jsme obrovské množství srovnání a testů a vytvořili jsme krátký seznam těch nejlepších produktů, které jsou momentálně na trhu. Podívali jsme si testy pečících trub od domácích i zahraničních renomovaných společností. Výsledek? Podívejte se. Doufám že vám pomůžeme a nové trouby vám budou dlouho dobře sloužit.

Pečící trouba

Připravili jsme pro vás i návod, jak si troubu vybrat správné. Pokud nevíte, na co se máte při výběru zaměřit, viz základní parametry, které je třeba sledovat.

Nejlepší pečící trouby

Názov Hodnotenie Detail
Beko BIM 22300 X   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Electrolux EOB3400BOR   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Klarstein Victoria   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Whirlpool AKP 244 IX   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Bosch HSG636XS6   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Nejlepší samočisticí trouby

Názov Hodnotenie Detail
Whirlpool AKZM 8480   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Bosch HMG6764S1   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Siemens HB 635GNS1   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Amica Tea 18MC X   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Gorenje B2O737E24X   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Jak vybrat troubu

Trouba je jedním ze spotřebičů, které patří do základní výbavy téměř každé kuchyně. Může být buď součástí sporáku, nebo samostatně vestavěná do kuchyňské linky. Moderní trouby disponují obrovským množstvím doplňkových funkcí, proto si před koupí třeba promyslet, zda chcete jen občas něco upéct, nebo využívat i tyto moderní výdobytky.

Umístění trouby

Jak a kam bude trouba umístěna, byste se měli rozhodnout s ohledem na ostatní výbavu kuchyňské linky. Vybrat si můžete, zda bude trouba kombinovaná se sporákem, nebo samostatná, vestavěná do kuchyňské linky.

Vestavěná pečící trouba

Vestavná trouba je součástí linky, může být umístěna kdekoliv a designově bývá s linkou sladěná. Kombinovaná trouba je součástí sporáku, představuje klasický typ trouby. Její výhodou je, že v případě potřeby ji lze přemístit na jiné místo.

Zdroj energie

Podle energie, kterou trouba spotřebovává, se trubky dělína plynové a elektrické. Při plynové troubě je hlavním zdrojem energie plyn. Obecně se dá říci, že plynové trouby pečou mírně více ze spodní části a teplota při pečení se celkově horší reguluje. Při elektrické troubě je zdrojem energie elektrická energie. Elektrické trouby disponují lepší regulací a rovnoměrně pečou shora i zdola. Na trhu se nacházejí také teplovzdušné trouby, v nichž ventilátor rozproudí teplý vzduch po celém vnitřním prostoru. Elektrické trouby by se daly označit za výhodnější a snadněji ovladatelné.

Základní funkce

Většina zabudovaných trubek nabízí možnost vybrat si, kterým ohřevem chcete péct. Můžete si zvolit, zda chcete péct jen na dolním nebo horním ohřevu, nebo také možnost péct na obou ohřevech současně. Množství trubek nabízí funkci grilu, díky které můžete jídla grilovat podobně jako v létě na zahradě.

Pečení v troubě

teplovzdušnétroubynabízejí funkci pečení pomocí poháněcího horkého vzduchu uvnitř trouby. Nejnovější trouby mají i možnost vařit v páře. Tato funkce je ideální pro milovníky zdravých jídel, jelikož taková příprava pokrmů uchovává v jídle většinu výživných látek.

Doplňkové funkce

Pro náročnější nabízí současný trh i speciální funkce. Asi nejzajímavější z nich je samočištění trouby. Pokud chcete mít troubu čistou, stačí zapnout příslušný program a trouba se sama vyčistí. Doplňkem je také teplotní sonda. Ta se zapíchne do středu masa a nastaví se požadovaná teplota uvnitř masa. Výstražné znamení vám pak oznámí, že maso je již upečené. Ani teleskopické vysouvání plechu není běžnou výbavou každé trouby. Pomocí teleskopických výsuviek je manipulace s plechem mnohem jednodušší.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Rozhodli jste se si namísto sporáku pořídit raději samostatnou varnou desku a troubu? Při jejím výběru rozhoduje řada faktorů – rozměry, funkce, ale i design. Avšak nejen technické parametry a teoretické údaje, ale i praktické využití jsou při výběru trouby důležité. Před koupí trouby byste si proto měly odpovědet na několik základních otázek.

Co přesně najdu na energetickém štítku pečících trub?

Energetický štítek je při výběru spotřebiče velmi důležitý. Dozvíte se z něj nejen to, do jaké kategorie úspornosti model spadá, jakou má výkonnost v kilowattech, ale i hlučnost spotřebiče. Na štítku se nachází také zdroj energie trouby (elektřina nebo plyn), objem vnitřního prostoru v litrech a samozřejmě spotřeba energie během jednoho cyklu ohřevu uvnitř prostoru při standardním zatížení.

Co vše je třeba zkontrolovat při výběru trouby?

Při výběru byste měli zkontrolovat tři základní věci – ať je vidět dovnitř trouby, zda se dá demontovat sklo a jaké je příslušenství. Sklo by mělo být průzračné, abyste mohli kontrolovat připravované jídlo bez otevírání trouby, mělo by být demontovatelné, aby se dalo snadno vyčistit. Důležité je také příslušenství, zejména počet plechů, které jsou součástí balení.

Které značky pečících troub jsou nejhledanější?

Pečící trouby nabízí několik výrobců spotřebičů. K nejoblíbenějším se řadí výrobci Mora, Gorenje, Siemens, Bosch a Electrolux. Několik kvalitních modelů má i značka Klarstein či Whirlpool.

Recenze a hodnocení

Seznam článků

Jakou pečící troubu? Elektrickou Bosch, Mora nebo Electrolux

Jakou pečící troubu? Elektrickou Bosch, Mora nebo Electrolux

Trouba je jedním ze spotřebičů, které patří do základní výbavy téměř každé kuchyně.   Může být buď součástí sporáku nebo samostatně vestavěná do kuchyňské linky. Moderní trouby disponují obrovským množstvím doplňkových funkcí, proto si před koupí třeba promyslet, zda chcete jen... Přečíst článek

Samočistící trouby s pyrolytickým či katalytickým čištěním ušetří čas i námahu

Samočistící trouby s pyrolytickým či katalytickým čištěním ušetří čas i námahu

Slyšeli jste už o pojmech jako katalytické a pyrolytické čištění? Nebojte se, nejdeme rozebírat jadernou fyziku. Ve spojení s pečicími troubami jde o procesy čištění, kterými se trouby udržují bez vaší námahy ve skvělé kondici. Připečené nečistoty nebo mastnota? Moderní pyrolytické a... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(91%)
Datum publikování: 24.06.2016
Datum poslední aktualizace: 07.10.2020
Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář