Nejlepší ústní sprchy 2020 – recenze, test, srovnání

Sestavili jsme pro vás žebříček nejlepších ústních sprch, který je odrazem vašich zkušeností a hodnocení. Sesbírali jsme recenze, hodnocení a výsledky testů. Přečetli jsme hodně diskusí na našich i zahraničních stránkách a všechno jsme spojili. Výsledkem je žebříček TOP 5 produktů v kategorii ústních sprch.

Jak vybrat ústní sprchu

Abyste to měli s výběrem ústní sprchy ještě jednodušší, připravili jsme pro vás návod, na co se při její koupi zaměřit.

Nejlepší ústní sprchy

Názov Hodnotenie Detail
TrueLife AquaFloss Station   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Dr. Mayer WT5000   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Oral-B Aquacare 6 Pro-Expert   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Biotter WW-Jet 3000   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Sencor SOI 1101RD   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt

Ústní sprchy – recenze

Ústní sprcha by měla být současti pravidelné péče o ústní dutinu. O tomto přístroji se moc nemluví, proto jsme rozhodli vám o něm říct něco víc. Vyzkoušeli jsme oblíbené modely z této kategorie. Doufáme, že vám naše krátké recenze pomohou se v problematice alespoň trochu zorientovat a vyberete si díky tomu model vhodný právě pro vás. Pokud již nějaké zkušenosti s ustními sprchami máte, budeme rádi, pokud se o ně podělíte v komentářích.

Jak vybrat ústní sprchu

Rozhodli jste se začít používat ústní sprchu, případně vám to doporučil váš zubní lékař či dentální hygienik? Víte však, jak si máte ústní sprchu vybrat? Určitě musíte zvážit, proč přesně chcete sprchu používat – chcete ji jen na čištění mezizubních prostor, nebo i na masáž dásní? Důležité je také to, jaký prostor v koupelně na přístroj máte, a zda se se sprchou chystáte i cestovat.

Použití ústní sprchy

Ústní sprchu můžete použít na dva základní úkony – čištění mezizubních prostor a masáž dásní. Buď si ji kupte na jednotlivé úkony, nebo si kupte model, se kterým můžete odstraňovat povlak i masírovat dásně.

Čištění mezizubních prostorů

Ústní sprcha je vhodná k čištění mezizubních prostor v případě, že do mezizubního prostoru nedostanete mezizubní kartáček ani zubní nit. Pokud ji potřebujete pro tento účel, musíte si zvolit ústní sprchu, která má silný tlak vody. Proud musí být dostatečně silný, aby dokázal odstranit povlak z mezizubních prostor.

Cestovní ústní sprcha

Masáž dásní

Problémy s dásněmi mají lidé v různém věku. Jejich masáž může být doplňkem léčby zánětu dásní, ale i jeho prevencí. Na masáž dásní jsou vhodné ústní sprchy, které vytvářejí nižší tlak, případně mají program s pulzujícím proudem vody, který je jemnější. Masáž dásní je dobrá pro zlepšení jejich kondice a pevnosti.

Odstraňování plaku i masáž dásní

V případě, že chcete, aby ústní sprcha věděla obojí, ideální je zvolit si sprchu s nastavitelným tlakem od velmi nízkého až po silný. Podle úkonu, který budete chtít provádět, si budete moci zvolit tomu odpovídající tlak.

Místo v koupelně

Stolová ústní sprcha vyžaduje poměrně hodně prostoru. Pokud ho v koupelně nemáte, zvolte si ústní sprchu na vodovodní kohoutek či cestovní ústní sprchu.

Ústní sprcha použití

Pokud však problém s nedostatkem místa nemáte, tak můžete volit i stolní sprchy, které mají větší nádržku než cestovní ústní sprchy. Takové sprchy mají často více možností nastavení intenzity čištění a také prostor pro uložení trysek.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Ústní sprcha – ano, či ne? Za nás určitě ano. Čištění zubním a mezizubním kartáčkem je skvělou volbou, netřeba však zapomínat ani na čištění ústní dutiny celkově. Parametry výběru si při hledání nejlepší ústní sprchy velmi nápomocné, ne vždy se díky nim dozvíte vše, co potřebujete vědět. Na nejčastější otázky ohledně ústní sprchy vám odpovíme na tomto místě. Chcete vědět něco víc? Napište nám sve otázky do komentářů, zodpovíme je co nejdříve.

Jako ústní sprcha funguje?

Jde o zařízení, které pomocí trysky (hlavice) vstřikuje vodu, čímž rozrušuje povlak na zubech. Pokud máte tu možnost, vyberte si raději ústní sprchu, která poskytuje možnost měnit intenzitu proudu vody. Vyšší tlak můžete použít při čištění mezizubních prostor, nižší zas na masáž dásní.

Mohu ústní sprchu používat i v případě, že mám problém s dásněmi?

Ano, dokonce je to vhodné. Pokud máte zánět nebo krvácení dásní, pomocí ústní sprchy si můžete dásně masírovat. Ústní sprchu může používat každý, kdo chce udržovat své ústa v dobré kondici.

Mohu zubním sprchou nahradit používání mezizubních kartáčků?

Přestože ústní sprcha vás zbaví zbytků jídla a částečně i zubního plaku, mezizubní kartáčky zcela nenahradí. Nejvhodnější je tyto dvě techniky čištění kombinovat.

Vaše hodnocení:
(88.4%)
Datum publikování: 14.01.2020
Datum poslední aktualizace: 16.09.2020
Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář