Nejlepší ústní sprchy 2024 – recenze, test, srovnání

Sestavili jsme pro vás žebříček nejlepších ústních sprch, který je odrazem vašich zkušeností a hodnocení. Sesbírali jsme recenze, hodnocení a výsledky testů. Přečetli jsme hodně diskusí na našich i zahraničních stránkách a všechno jsme spojili. Výsledkem je žebříček TOP 5 produktů v kategorii ústních sprch.

Jak vybrat ústní sprchu

Abyste to měli s výběrem ústní sprchy ještě jednodušší, připravili jsme pro vás návod, na co se při její koupi zaměřit.

Nejlepší ústní sprchy

Názov Hodnotenie Detail
Waterpik WP-662EU   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Sencor SOI 1100SL   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Smiley Pro Aqua   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
TrueLife AquaFloss Station   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Philips HX3866/41   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Panasonic EW1511W503   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt

Ústní sprchy – recenze

Ústní sprcha by měla být současti pravidelné péče o ústní dutinu. O tomto přístroji se moc nemluví, proto jsme rozhodli vám o něm říct něco víc. Vyzkoušeli jsme oblíbené modely z této kategorie. Doufáme, že vám naše krátké recenze pomohou se v problematice alespoň trochu zorientovat a vyberete si díky tomu model vhodný právě pro vás. Pokud již nějaké zkušenosti s ustními sprchami máte, budeme rádi, pokud se o ně podělíte v komentářích.

Jak vybrat ústní sprchu

Rozhodli jste se začít používat ústní sprchu, případně vám to doporučil váš zubní lékař či dentální hygienik? Víte však, jak si máte ústní sprchu vybrat? Určitě musíte zvážit, proč přesně chcete sprchu používat – chcete ji jen na čištění mezizubních prostor, nebo i na masáž dásní? Důležité je také to, jaký prostor v koupelně na přístroj máte, a zda se se sprchou chystáte i cestovat.

Typy ústních sprch

Jak jsme si řekli výše, známe několik druhů ústních sprch, přičemž rozdíly mezi nimi nespočívají pouze v tom, kolik místa zaberou v koupelně. Rozdílný je také způsob jejich užívání, cena a v neposlední řadě i funkce. V následujících řádcích se proto podíváme na jednotlivé typy ústních sprch o něco blíže.

Ústní sprchy na vodovodní baterii (ramínko)

Tento typ ústních sprch najdete i pod trošku matoucím názvem ústní sprchy na vodovodní kohoutek. Samozřejmě, na kohoutek je namontujete těžko. Tyto sprchy pomocí hadice a redukce, ve které se ukrývá vodní filtr, připevníte na vodovodní baterii, konkrétně na takzvané ramínko, tedy trubku, z níž vytéká voda. Tlak takové ústní sprchy regulujete pouze pomocí kohoutku či páky, možnosti závisí tedy jen a jen od samotné vodovodní baterie.

INFO: Tradičně se tlak vody ve vodovodu pohybuje mezi 29 až 60 PSI (2 – 4 bar/200 – 400 kPa).

Cestovní ústní sprcha

Nepřesná regulace tlaku a jednotný proud vody jsou zároveň asi největší nevýhodou tohoto řešení. Ústní sprchy na baterii jsou však vhodnou volbou pro ty, kteří si je kupují poprvé. Nevyvratitelnou výhodou je kompaktnost, chod bez nabíjení, neomezené množství vody a také poměrně nízká cena, která začíná na necelých 500 Kč.

TIP: Pokud doma máte vodovodní kohoutky a chcete začít používat tento typ ústní sprchy, doporučujeme je vyměnit za pákovou baterii. Pomocí ní totiž můžete tlak vody regulovat mnohem přesněji a jednodušeji.

Cestovní ústní sprchy

Cestovní ústní sprchy můžete využívat nejen na cestách, ale i doma. Jde o velmi kompaktní zařízení, které nemusíte k ničemu připojovat (k zásobníku, vodovodní baterii a dokonce ani do elektřiny). Jsou napájeny bateriemi, popřípadě se v nich nachází i akumulátor. Jejich součástí je integrovaná nádobka na vodu. Voda tedy proudí z ní, proto nepotřebují žádný další zdroj. Nádržka na vodu má většinou 130, v lepším případě 150 – 210 ml.

TIP: Výjimečně natrefíte i na modely s větší nádržkou. Jedním z nich je například ústní sprcha Xiaomi Soocas W3 s 230 ml objemem, která má kvalitní krytí IPX7.

Dalším důležitým parametrem je počet funkcí, které souvisí přímo s možností regulace tlaku vody. Ty nejlevnější cestovní ústní sprchy většinou disponují pouze 1 režimem. Na nich tedy tlak vody nemůžete ovládat vůbec. Na dražších kouscích najdete 2 až 4 režimy, musíte však počítat s tím, že i na tom nejsilnějším z nich nebude tlak vody silný stejně jako na stolní ústní sprše či ústním centru.

INFO: Cestovní ústní sprchy jsou ještě levnější než předcházející kategorie. Jsou dostupné již od necelých 250 Kč samozřejmě kvalitnější produkty stojí více, cca 750 – 1500 Kč.

Stolní ústní sprchy

Stolní ústní sprchy fungují na podobném principu jako ty cestovní, jsou však podstatně efektivnější. Disponují větší "nádržkou" (cca 450 – 600 ml) a elektrickou základnou, kterou pomocí kabelu zapojíte do elektrické zásuvky. Druhým řešením jsou akumulátorové modely. Na el. základnu je pomocí hadičky připojena rukojeť s tryskou.

Stolní sprchy jsou většinou vybaveny několika režimy čištění ústní dutiny a zároveň na nich můžete mnohem lépe regulovat tlak vody. Jde o větší zařízení, kterým budete muset najít v koupelně místo, na druhé straně nemusíte během čištění bojovat s doléváním vody nebo vybitou baterií. Mnohé modely zahrnují držák na hlavice a jsou vhodné pro použití pro celou rodinu. Cena stolních ústních sprch začíná na cca 1200 a končí na 2500 Kč.

Ústní centra

Ústní centra jsou nejdražší, ale zároveň i nejlepší alternativou. Jde o řešení pro ty, kteří využívají elektrický zubní kartáček i ústní sprchu. I v tomto případě mluvíme o el. základně s nádržkou, kterou připojíte do elektrické zásuvky. Na ní je "připevněna" jako elektrický zubní kartáček, tak i ústní sprcha.

Jak vybrat ústní sprchu

INFO: Elektrický zubní kartáček, který je součástí ústního centra, může být rotační nebo sonický. Jinak řečeno, můžete si mezi nimi vybrat.

Výhodou těchto zařízení je jejich multifunkčnost, nevýhodou poměrně velké rozměry a samozřejmě vysoká cena. Ta začíná na přibližně 2200 Kč. Skutečně kvalitní ústní centra s množstvím funkcí však mohou stát i více než 4000 Kč. Pokud často cestujete, no ústní centrum je právě tím, co potřebujete, máme pro vás dobrou zprávu. Na trhu jsou dostupné i cestovní verze těchto zařízení.

Použití ústní sprchy

Ústní sprchu můžete použít na dva základní úkony – čištění mezizubních prostor a masáž dásní. Buď si ji kupte na jednotlivé úkony, nebo si kupte model, se kterým můžete odstraňovat povlak i masírovat dásně.

Čištění mezizubních prostorů

Ústní sprcha je vhodná k čištění mezizubních prostor v případě, že do mezizubního prostoru nedostanete mezizubní kartáček ani zubní nit. Pokud ji potřebujete pro tento účel, musíte si zvolit ústní sprchu, která má silný tlak vody. Proud musí být dostatečně silný, aby dokázal odstranit povlak z mezizubních prostor.

Masáž dásní

Problémy s dásněmi mají lidé v různém věku. Jejich masáž může být doplňkem léčby zánětu dásní, ale i jeho prevencí. Na masáž dásní jsou vhodné ústní sprchy, které vytvářejí nižší tlak, případně mají program s pulzujícím proudem vody, který je jemnější. Masáž dásní je dobrá pro zlepšení jejich kondice a pevnosti.

Odstraňování plaku i masáž dásní

V případě, že chcete, aby ústní sprcha věděla obojí, ideální je zvolit si sprchu s nastavitelným tlakem od velmi nízkého až po silný. Podle úkonu, který budete chtít provádět, si budete moci zvolit tomu odpovídající tlak.

Nejlepší ústní sprchy – důležité parametry a vlastnosti

O tom, které z vlastností ústních sprch budou důležité při vašem výběru, rozhoduje do jisté míry i to, pro jaký z výše zmíněných modelů se rozhodnete vy. Např. velikost nádržky na vodu vás při bateriové ústní sprše nemusí, logicky, absolutně zajímat.

Objem nádržky na vodu

Objem nádržky na vodu je důležitým parametrem při výběru cestovní i stolní ústní sprchy a ústního centra. Cestovní sprchy mají objem od 100 do 230 ml, v tomto případě si tedy nemůžete velmi vybírat. Stolní modely včetně ústních center zvyknou mít objem od 450 do 600, výjimečně až 1 000 ml. Abyste si uměli vybrat správné, podívejte se na to, jak dlouho můžete vaše ústa "sprchovat" s daným množstvím vody.

  • 150 ml: 30 – 40 s
  • 200 – 400 ml: 45 – 60 s
  • 450 – 550 ml: 60 – 80 s
  • 650 – 1 000 ml: 90 – 180 s

INFO: Spotřeba vody, a tedy i čas, během kterého můžete sprchu používat, se odvíjí zejména od toho, jaký tlak vody budete využívat.

Tlak

Síla a způsob regulace tlaku vody je asi nejdůležitějším parametrem, a to u všech typů ústních sprch kromě těch na vodovodní baterii. Jak jsme si řekli výše, při nich tlak vody ovládáte pouze pomocí páky či kohoutku. V první řadě si všimněte, při jakém rozsahu tlaku pracuje daný produkt.

Ústní sprcha použití

Ústní sprchy s bateriemi většinou využívají tlak v rozmezí od cca 40 do 75 PSI. Ty akumulátorové nebo napájené přímo ze sítě, které disponují několika režimy, můžete nastavit na tlak od cca 10 do 90 až 125 PSI. Zapamatujte si jedno, čím vyšším tlakem dokáže daná sprcha "pohánět" vodu, tím lépe, určitě by vám však měla poskytnout i možnost používání nízkého tlaku.

INFO: Údaj o tlaku může být uveden i v barech nebo kilopascalech. Ekvivalentem k 10 PSI je cca 0,6 baru nebo 60 kPa, 50 PSI je cca 3,5 baru a 350 kPa a 100 PSI představuje cca 6,8 baru a 680 kPa.

Regulace intenzity proudu vody

S tlakem souvisí i počet dostupných režimů na regulaci intenzity proudu vody. Určitě doporučujeme sáhnout po modelu, který disponuje alespoň 3 režimy. Samozřejmě, 7 či dokonce až 10 možností je lepší volbou. Čím více možností máte, tím lépe můžete využít ústní sprchu. Na masáž dásní je totiž vhodný nízký tlak a na čištění mezizubních prostor zas ten vyšší.

INFO: Drtivá většina cestovních sprch disponuje pouze 3 režimy. Na stolních sprchách a ústních centrech byste je měli najít minimálně 5, ideálně až 10.

Typ proudu vody

Ústní sprchy mohou "produkovat" 2 typy proudu vody, a to proud s mikrobublinky nebo pulzní proud. Nejlevnější a také cestovní modely většinou pracují pouze s jednotným pulzním proudem vody. Lepší volbou je však určitě možnost nastavení. Mikrobublinky jsou vhodné na masírování dásní, stálý nebo pulzní proud na čištění mezizubních prostor. Na některých modelech, například na ústní sprše od Braun Oral-B OxyJet, najdete i režim spirálového proudu vody, který je vhodný pro čištění prostor pod linií dásní.

INFO: Nepřehlédněte ani údaj o frekvenci čerpadla. Ta se na kvalitních zařízeních většinou pohybuje od 1 400 do 1 600 pulzů za minutu.

Způsob napájení

Jediným typem ústní sprchy, která nepotřebuje žádné napájení, je ta, kterou připojíte přímo na ramínko na vodovodní baterii. Všechny ostatní modely potřebují pro chod elektrickou energii. Dá se říci, že všechny cestovní sprchy fungují na baterie, otázkou však je, na jaké. Na výběr máte modely, do kterých vložíte klasické "tužkové" baterky, a pak takové, které jsou vybaveny baterií a akumulátorem. V druhém případě tedy nebudete v ústní sprše baterie vyměňovat, ale je dobíjet. Tuto možnost považujeme za lepší a ekonomičtější, nepřehlédněte však údaj o výdrži baterie na jedno nabití. Za dostačující minimum můžeme považovat cca 40 min., což je ekvivalent k 2 týdnům používání sprchy.

POZOR: Sprchy s bateriemi bez akumulátoru mají většinou výdrž pouze okolo 20 min., baterie tedy musíte vyměňovat v průměru jednou za týden.

Stolní ústní sprchy a ústní centra mohou být napájeny bezdrátově (mají baterii a akumulátor) nebo pomocí kabelu. První možnost je praktičtější z hlediska umístění sprchy, ale i bezpečnosti. Přece jen je bezpečnější, když rovnou u umyvadla nejsou žádné kabely zapojené v zásuvce. I v tomto případě se zaměřte na informaci o době provozu na jedno nabití. Druhá možnost, tedy kabel, je praktická zejména proto, že nemusíte řešit nabíjení zařízení. U těchto modelů si všimněte jeho délku, abyste pak nebojovali s umístěním sprchy.

POZOR: Zkuste se dobrat k informaci, zda zařízení se síťovým napájením odebírá el. proud i tehdy, když jej nepoužíváte, nebo zda jej můžete přepnout do "spánkového" režimu. Většinou jde o zanedbatelné čísla, která se však časem mohou nasbírat. Řešením je také používání tzv. vypínací el. zásuvky.

Vodotěsnost

Ústní sprchu budete využívat zejména v koupelně, a to přímo u umyvadla, a tedy i vody. Zařízení, po kterém sáhnete, by proto mělo být bezpodmínečně vodotěsné. Při prohlížení konkrétních produktů byste se neměli spokojit s informací "vodotěsné". Pokuste se dobrat k údaji o stupni ochrany krytem.

Ústní sprcha – velikost nádržky na vodu

Ten najdete ve formě IPx a číslo od 0 do 9 (napr. IPx5). Číslo 0 hovoří o tom, že daný produkt nemá žádné krytí proti vodě. 1 až 2 označují výrobky odolné vůči svisle nebo šikmo padajícím kapkám. Do skupiny IP 3 až 6 patří produkty, které jsou krytem chráněny před kropením, stříkáním a tryskající vodou. Samozřejmě, nejbezpečnější volbou jsou modely s IP 7 až 9 krytím, které jsou uzpůsobeny na krátkodobé až trvalé ponoření.

Trysky

Existuje několik typů trysek, přičemž každá z nich slouží k jinému účelu. Nejlepší je, pokud je již spolu se sprchou dostanete co nejvíce. Určitě byste se však měli již předem informovat i o možnostech koupě náhradních trysek, protože ty originální nebudete moci používat donekonečna. Navíc, pokud chce ústní sprchu využívat vícero členů domácnosti, budete už hned na začátku potřebovat několik trysek.

Typy trysek a jejich použití

  • Klasická tryska: každodenní hygiena dutiny ústní
  • Ortodonická tryska: pro osoby se strojkem na zuby a na čištění těžko dostupných míst
  • Obnovující tryska (tzv. restorative tryska): odstranění zubního povlaku
  • Parodontální tryska: čištění – výplach parodontálních váčků nebo tzv. chobotů (patologicky změněný dásňový žlábek v oblasti krčků zubů)
  • Tryska na čištění jazyka: tryska připomíná lžičku, její speciální tvar je uzpůsoben na dokonalé vyčištění jazyka od bakterií a zbytků jídla
  • Tryska ve tvaru zubního kartáčku: čištění zubů v kombinaci s čištěním mezizubních prostor, je vhodná i na masáž dásní
  • Tryska na čištění linie podél dásní

INFO: Cena trysek se pohybuje kolem 120 Kč za kus.

Design a provedení

Designu ústních sprch nebudeme věnovat speciální pozornost, jelikož každý z vás má úplně jiný vkus. Celkové provedení však souvisí s praktickou stránkou těchto zařízení. Hovoříme zejména o tvaru rukojeti. Nejlepší volbou je ergonomicky tvarovaný model, který vám pohodlně padne do ruky. Naopak, určitě vám nedoporučujeme sáhnout po sprchách s rovnou, oválnou a pořádně tučnou rukojetí.

Rozměry a hmotnost

Jak jsme si řekli výše, cestovní sprchy jsou malé a kompaktní, ty na domácí použití už o něco větší. Nebudeme vám jmenovat všechny možné rozměry těchto zařízení. Spíše vás chceme upozornit na to, abyste se pořádně porozhlédli po vaší koupelně a zhodnotily, zda máte kam sprchu pohodlně umístit. Velmi praktickým řešením mohou být sprchy s držákem na stěnu.

Praktické funkce a doplňky ústních sprch

Základ máme za sebou, pokud však hledáte ústní sprchu, která se vlastnostmi vyrovná pomůcce od NASA, poohlédněte se po takové, která disponuje i pokrokovými funkcemi a doplňky. Většina z nich není nezbytností, ale zároveň jistě příjemným zpestřením ranního či večerního čištění ústní dutiny.

  • Vypínač na rukojeti: Některé sprchy mají vypínač pouze na základně. Mnohem jednodušším řešením je však samostatné tlačítko na rukojeti, pomocí kterého můžete sprchu vypnout a zapnout, popřípadě i nastavit příslušný režim.
  • Úložný prostor: Pokud se rozhodnete pro koupi stolní ústní sprchy nebo ústního centra, doporučujeme sáhnout po modelu s úložným prostorem na rukojeť a trysky. Může se to zdát jako detail, který však přímo souvisí s hygienou. Vlhké trysky naházené v šuplíku nejsou nejlepším řešením.
  • 360 ° otočná rukojeť: Rukojeť může být k hadičce, která do ní přivádí vodu, připevněna různými způsoby. Nejlepší alternativou jsou "redukce", které umožňují její otáčení v 360 °. S nimi se při čištění úst nebudete muset nijak omezovat.
  • Hlasitost: Většina ústních sprch zvykne být poměrně hlučná, proto si nemůžete velmi vybírat. Pokud byste však narazili na tišší produkt, určitě o jeho koupi přemýšlejte.
  • Ústní voda: Do většiny ústních sprch můžete kromě vody nalít i ústní vodu a čištění ústní dutiny tak zefektivnit. Pro jistotu si však tento údaj ověřte dopředu.

Ústní sprchu můžete používat pro různé účely, jakýmsi základem je však čištění mezizubních prostor. V následujících řádcích se proto podíváme na základní návod k použití ústní sprchy. Pamatujte, že čištění ústní dutiny pomocí ústní sprchy bude efektivní pouze tehdy, pokud mu budete věnovat minimálně 1 minutu denně, a to ráno i večer.

  1. Před prvním použitím naplňte nádržku vodou, trysku namiřte do umyvadla a všechnu vodu nechte protéci, abyste zařízení důkladně pročistili.
  2. Při každém dalším použití začněte naplněním nádržky. Použijte teplou vodu a nádržku následně vložte do elektrické základny ústní sprchy.
  3. Rukojeť uchopte do ruky, nakloňte se nad umyvadlo, do úst si vložte trysku a sprchu zapněte až poté. Takto se vyhnete tomu, abyste ostříkali sebe nebo vaši koupelnu.
  4. "Sprchování" začněte vždy na nejslabším režimu (mluvíme o tlaku vody).
  5. Poté, co sprchu zapnete, můžete ústa mírně uvolnit, aby z nich mohla odtékat voda. Zůstaňte však nad umyvadlem.
  6. Tryskou miřte vždy kolmo na dáseň, směrem do mezizubního prostoru.
  7. Po skončení "sprchování" pevně zavřete ústa, sprchu nejprve vypněte a vytáhněte až pak.

TIP: Názorná ukázka toho, jak používat ústní sprchu:

Jak pečovat o ústní sprchu

Ústní sprcha se postará o vaše ústa, dásně a zuby, no a na oplátku bude potřebovat trochu vaší péči. Základem je, abyste po jejím použití vždy vylily zbylou vodu z nádržky. Někteří prodejci sice hovoří o tom, že voda je chráněna krytem, ​​proto v nádržce může zůstat až do dalšího čištění.

Pravda však je, že už ne jeden laboratorní test potvrdil, že bakterie se tvoří i ve vodě, která je chráněna před kontaktem s okolním prostředím, tedy zejména se vzduchem, a to už po 4 – 6 hodinách. A pokud máte v koupelně teplo, množení bakterií bude ještě rychlejší.

TIP: Pokud chcete, aby byla vaše ústní sprcha opravdu čistá, po každém použití a vylití vody byste měli nádržku vytřít dosucha.

Další důležitou součástí péče je odvápňování ústní sprchy. Jeho intenzita závisí na tom, jaká "tvrdá" voda teče z vašeho vodovodu. Abyste usazování vodního kamene zpomalily co nejvíce, můžete používat destilovanou nebo obyčejnou stolovou pitnou vodu bez bublinek. Ta je navíc i o něco hygieničtější.

Na odvápnění použijte speciální přípravek určený k čištění zubních pomůcek, jako je například Redesept. Nádržku naplňte vodou, nasypte do ní vámi vybraný odvápňovač, nechte ho rozpustit a všechnu vodu "přečerpejte" přes rukojeť a trysku. Následně naplňte nádržku čistou vodou a celý proces opakujte.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Ústní sprcha – ano, či ne? Za nás určitě ano. Čištění zubním a mezizubním kartáčkem je skvělou volbou, netřeba však zapomínat ani na čištění ústní dutiny celkově. Parametry výběru si při hledání nejlepší ústní sprchy velmi nápomocné, ne vždy se díky nim dozvíte vše, co potřebujete vědět. Na nejčastější otázky ohledně ústní sprchy vám odpovíme na tomto místě. Chcete vědět něco víc? Napište nám sve otázky do komentářů, zodpovíme je co nejdříve.

Jako ústní sprcha funguje?

Jde o zařízení, které pomocí trysky (hlavice) vstřikuje vodu, čímž rozrušuje povlak na zubech. Pokud máte tu možnost, vyberte si raději ústní sprchu, která poskytuje možnost měnit intenzitu proudu vody. Vyšší tlak můžete použít při čištění mezizubních prostor, nižší zas na masáž dásní.

Mohu ústní sprchu používat i v případě, že mám problém s dásněmi?

Ano, dokonce je to vhodné. Pokud máte zánět nebo krvácení dásní, pomocí ústní sprchy si můžete dásně masírovat. Ústní sprchu může používat každý, kdo chce udržovat své ústa v dobré kondici.

Mohu zubním sprchou nahradit používání mezizubních kartáčků?

Přestože ústní sprcha vás zbaví zbytků jídla a částečně i zubního plaku, mezizubní kartáčky zcela nenahradí. Nejvhodnější je tyto dvě techniky čištění kombinovat.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(87%)
Datum publikování: 14.01.2020
Datum poslední aktualizace: 24.09.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek