Nejlepší žehličky na vlasy 2024 – recenze, test, srovnání

Nespoléhejte se na reklamy a prodejní dovednosti prodejců elektroniky a spotřebičů. Vybírat podle emocí není ideální. Věřte raději faktem a odborným radám. Připravili jsme pro vás výběr toho nejlepšího, co je momentálně na trhu dostupné.

Kvalitní žehlička na vlasy

Sesbírali jsme světové a domácí testy, porovnali jsme jejich výsledky, vaše recenze, zkušenosti a hodnocení. Výsledkem je tento žebříček těch nejlepších žehliček v našich obchodech.

Nejlepší žehličky na vlasy

Názov Hodnotenie Detail
Remington S8590   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Remington S9500   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Remington S8500   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Rowenta SF7660F0   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Dyson Airstrait HT01   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Žehličky na vlasy – recenze

Jaká je nejlepší žehlička na vlasy? Tuto otázku si kladou mnozí z vás. Samotný výběr podléhá několika parametrům. Někomu více vyhovuje parní žehlička na vlasy, někam zas ionizační žehlička. Vyzkoušeli jsme oblíbené modely žehliček na vlasy za vás a připravili pro vás recenze. Doufáme, že vám výběr usnadní a uděláte si díky nim přehled o jednotlivých modelech. Pokud jste některé z následujících modelů sami vyzkoušeli, podělte se o své zkušenosti v komentářích.

Jak vybrat žehličku na vlasy

Výběr žehličky na vlasy podléhá několika kritériím. Prvním je požadovaný efekt – žehličkou můžete vlasy nejen vyrovnávat, ale také na nich vytvářet vlny. Druhým důležitým aspektem je struktura a zdraví žehlených vlasů. Pak třeba žehličku na vlasy vybírat podle velikosti plochy, povrchové úpravy, nastavitelné teploty apod.

Materiál

Nejčastěji používaným materiálem je keramika, která rovnoměrně rozkládá teplo. Díky tomu nevznikají na žehličce přehráté části, které by mohly zničit vlasy. Navíc vytváří záporné ionty, které neutralizují kladné ionty vznikají při tření vlasů.

Pro výrobu žehliček na vlasy se používá také minerální krystal turmalín. Tento materiál se postará o rychlé vyžehlení, nezpůsobuje krepatění vlasů a celkově je k vlasům šetrný. Stejně jako keramická žehlička produkuje záporné ionty.

Vybrat si můžete také žehličku s teflonovou žehlící plochou. Ani tento materiál nezpůsobuje krepatění, ještě k tomu zabraňuje připalování prostředků na vlasy.
Poškození vlasů zabraňuje mramor, neboť jim zajišťuje okamžitou tepelnou ochranu.

V nabídce naleznete i žehličky z kovu, ty vám však nedoporučujeme, protože vlasy poškozují nejvíce.

Teplotní nastavení

Na výběr máte žehličky, které výběr teploty neumožňují a nahřívají se na vlastní limit, ale i takové, na kterých se teplota nastavit dá. Teploty žehlících ploch se obvykle zahřívají v rozmezí 100 až 180 °C, některé mohou dosahovat až 230 °C. Pro jemnější vlasy jsou postačují nižší teploty, pevnější vlasy snesou i vyšší teploty.

Žehlička na vlasy - jak vybrat?

Některé žehličky mají i možnost uzamčení nastavené teploty, aby během žehlení náhodou nedošlo k jejímu změně.

Velikost plochy a zaoblení

Rozsah žehlící plochy se pohybuje od 1,5 cm do 5 cm, standardní šířka je kolem 2,5 cm. Menší plocha je vhodnější na jemné a méně husté vlasy, dobře se s ní manipuluje. Pro delší a silné vlasy jsou vhodnější širší plochy. Pokud nechcete se žehličkou pouze vyrovnávat vlasy, ale máte zájem i o dělání loken, pořiďte si model se zaoblenými okraji žehlící plochy. Během úpravy vedou vlasy a vytvářejí na nich perfektní lokny.

Délka šňůry

Zdá se vám, že jde o nepodstatný parametr? Nemusí to tak být. V případě, že nemáte zásuvku v blízkosti zrcadla v koupelně, delší šňůra se vám sejde. Celkově je delší šňůra výhodou, nehrozí vám například nechtěné vytržení ze zásuvky či sklouznutí žehličky, když ji s napnutým kabelem položíte na vanu či umyvadlo.

Další důležité funkce

Žehličky jsou obvykle uzpůsobeny k žehlení suchých vlasů, na trhu najdete i takové, které slouží k žehlení mokrých vlasů. Tato funkce vlasy během žehlení vysuší. Určená je především pro husté a nepoddajné vlasy.

Lesk a hebkost vašim vlasům dodá technologie IONTEC. Saténové ionty nasají ze vzduchu vlhkost a obalí ní každý vlas, čímž zabrání jejich vysušení.

Žehlička na mokré vlasy

Pokud používáte žehličku zejména ráno a důležitá je pro vás každá jedna sekunda, sáhněte po žehličce s rychlým ohřevem. K zahřátí dojde během 15 až 30 sekund. Některé žehličky se po jistém časovém intervalu v případě nečinnosti vypnou. Pokud se vám ve spěchu stává, že zapomínáte žehličku vypnout, investujte raději do koupě více, aby měla bezpečnostní pojistku.

Typy žehliček na vlasy

Možná jste to netušili, ale na výběr máte z několika typů žehliček. Vybrat si můžete klasickou žehličku na vlasy, parní žehličku an vlasy či například ionizační žehličku na vlasy. Víte, jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Klasická žehlička na vlasy

Vhodná je na rovnání vlasů, ale dokáže je i natočit. Na výběr jsou všechny možné materiály a šířky žehlících ploch či teplotní rozpětí. Hodí se pro úpravu jemných i silných vlasů, v nabídce je široký výběr z mnoha funkcí. Nevýhodou je, že některé nemají nastavitelnou teplotu a s kudrnatými a nepoddajnými vlasy si nemusí poradit. V případě, že hodně cestujete, můžete si zvolit i mini žehličku na vlasy, která se vám vejde do kabelky.

Parní žehlička na vlasy

Tento typ je ideální pro kudrnaté a hrubší vlasy. Žehlí pomocí páry, která nejenže minimalizuje teplotní šok, ale žehlení také urychluje. Vlasy tak rovná prakticky bez poškození. Takovou žehličku je možné kombinovat s výživou vlasů – pára ze žehličky dopraví výživu do hloubky vlasového vlákna, čímž vrátí vlasům ztracený lesk a kvalitu.

Ionizační žehlička na vlasy

Vhodná je na všechny typy vlasů, dokonce jim vrací zdravý a leský vzhled.

Cestovní žehlička na vlasy

Vlasy žehlí šetrně, vytváří záporné ionty, čili odstraňuje statickou elektřinu, vlasy zvlhčuje a omezuje jejich lámavost.

Žehlička na vlasy a kadeře

Tato žehlička je speciálně přizpůsobena na navlnění vlasů. To znamená, že vlasy nejenže dokáže hladce vyžehlit, ale dokáže udělat i romantické vlny. Má úzkou žehlící plochu s oblým tvarem ramen, vlasy po ploše dobře kloužou. Vhodná je pro slabší a normální vlasy. Husté a nepoddajné vlasy se příliš nehodí, kvůli malé žehlící ploše je samotné žehlení náročnější.

Žehlicí kartáč

Na výběr máte i žehlicí kartáč na vlasy, se kterou dokáže udržet přirozený objem vlasů i během žehlení. Jde o spojení žehličky a kartáče, čili účes působí objemně hned po ožehlení. Díky žehlícimu kartáči vytvoříte objem i u jemných vlasů, podaří se vám s ní však zkrotit i silné a nepoddajné vlasy. Některé mají dokonce vyměnitelné štětiny podle typu vlasů.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Žehlička na vlasy z kovu, keramiky nebo turmalínu? Parní nebo ionizační žehlička? Otázek ohledně výběru žehličky na vlasy máte stále dost. Na některé jsme vám už odpověděli v textu, protože souvisí s parametry výběru, na jiné odpovíme zde. Pokud se chcete ještě něco zeptat, napište nám do komentářů. Vaše dotazy co nejdříve zodpovíme.

V čem spočívají výhody parní žehličky na vlasy?

Parní žehlička obsahuje malou nádobku na vodu, vlasy nejsou žehlené pomocí horkých desek, ale za pomoci páry. Jde o šetrnější způsob žehlení vlasů, který je vhodný pro kudrnaté, jemné, ale i poškozené vlasy. Vlasy nejsou poškozovány a zároveň jsou hydratované.

Jaké výhody má žehlička s ionizátorem?

Její největší výhodou je všestranné využití, tedy to, že se dá použít na všechny typy vlasů. Záporně nabité ionty neutralizují kladně nabité, které se nacházejí ve vlasech. Zabraňuje vysušování a krepatění vlasů, pomáhá udržovat jejich přirozenou vlhkost, obnovovat lesk.

Mohu používat žehličku na vlasy každý den?

Přestože dnešní žehličky na vlasy jsou k vlasům mnohem šetrnější, neměli byste si vlasy žehlit každý den. Občas jim dopřejte alespoň na pár dní odpočinek. Před každým použitím byste měli používat ochranné prostředky a alespoň jednou za měsíc byste měli vlasům dopřát hloubkové ošetření.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(89.6%)
Datum publikování: 10.10.2016
Datum poslední aktualizace: 27.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek