Nejlepší ruční napařovače oděvů – recenze, test, srovnání
Obsah článku: + Zobrazit obsah článku
- Nejlepší napařovače oděvů
- Napařovače oděvů – recenze
- Philips GC362/80
- Tefal DT 9100 E0
- SteamOne S-Travel
- Napařuje, no nežehlí
- Jak vybrat napařovač oděvů
- Kompaktní do ruky, výkonné se stojanem
- Výkon a parní ráz
- Nádržka na vodu
- Další parametry a funkce ručních napařovačů oděvů
- Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
- Napařovač oděvů Rovus
- ETA Victoria 0270
- Domo DO 7056 S
Slyšeli jste už o napařovačích oděvů? Jde o zařízení podobné napařovacím žehličkám, které sice nežehlí, ale mají řadu výhod.
O nich a také o jejich záporných stránkách vám prozradíme více v článku, ve kterém vám také poradíme, jak si napařovač oděvů vybrat. Zároveň vám představíme i několik nejoblíbenějších modelů.
Nejlepší napařovače oděvů
Názov | Hodnotenie | Detail |
---|---|---|
Tefal DT9100E0 ✔ DNES V AKCI | Zobrazit produkt | |
Russell Hobbs 28370-56 ✔ VÍTĚZ TESTU | Zobrazit produkt | |
Beko STM4116B ✔ LIDOVÁ VOLBA | Zobrazit produkt | |
Concept NO8000 ✔ DOBRÉ RECENZE | Zobrazit produkt | |
Philips GC362/80 ✔ NEJPRODÁVANĚJŠÍ | Zobrazit produkt |
Napařovače oděvů – recenze
Napařovač oděvů sice žehličku na 100% nenahradí, je však skvělým pomocníkem při vyrovnávání a osvěžení látek. Uvažujete nad napařovačem oděvů a nevíte, zda dát přednost Philipsu, Ete nebo Tefalu? Přečtěte si naše recenze.
Napařuje, no nežehlí
Ruční napařovače oděvů jsou v podstatě kompaktní zařízení, jejichž hlavním úkolem je vytvořit dostatek horké páry, která vyrovná záhyby na zmačkaných oděvech či jiných textiliích i bez žehlení.
Jejich výhodou je, že si poradí i s textiliemi, které se obtížně žehlí, jako např. krajka, volánek či plisování. Můžete je také bez obav použít na kabáty, které snesou pouze suché čištění. Díky proudu páry dokáží také z oblečení odstranit zápach (např. z cigaretového či jiného kouře nebo potu), aniž jste oděv museli prát.
Na rozdíl od napařovacích žehliček mají nízkou hmotnost, protože nejsou osazeny rozměrnou vyhřívanou deskou. Nemusíte s nimi totiž na textilie vyvíjet tlak, aby záhyby vyrovnaly. Díky nízké hmotnosti se s nimi snadno manipuluje a práce s nimi vás neunaví. Jsou také, na rozdíl od žehliček, vhodné na cestování.
Ceny nejlevnějších napařovačů začínají někde na 800 Kč, což je cca dvojnásobek oproti nejlevnějším napařovacím žehličky.
Jak vybrat napařovač oděvů
Při výběru napařovače oděvů je důležitých několik parametrů. Když se rozhodnete, že chcete ruční napařovač, třeba se zaměřit na výkon, velikost nádržky na vodu a např. na hmotnost či příslušenství.
Kompaktní do ruky, výkonné se stojanem
Napařovače oděvů můžeme rozdělit podle konstrukčního provedení na 2 druhy:
- Ruční – všechny potřebné součásti (bojler, zásobník na vodu, elektronika) mají zabudované v jediném kompaktním těle, které se přímo připojuje do el. zásuvky. Jejich nevýhodou je slabší výkon (nejsilnější dosahují 1 600 W) a tím i menší množství páry (do cca 30 g/min.), Takže si dobře neporadí s hrubými textiliemi. Díky malému zásobníku vody vydrží pracovat pouze několik minut na jedno naplnění. Na druhé straně, jejich kompaktní rozměry jejich přímo předurčují na cestování.
- Stojanové – skládají se ze stojanu, na který můžete zavěsit napařován oděv, základny a ruční jednotky. V základně jsou zabudovány všechny potřebné součásti včetně zásobníku na vodu, ohřívače a elektroniky. Základna je s ruční jednotkou propojena pomocí hadice, přes kterou proudí pára. Stojanové napařovače mají vysoký výkon (často přes 2 000 W), parní ráz často až na úrovni přes 50 g/min. a nádrže na vodu s objemem přes 1 l, díky kterému můžete napařovat desítky minut nepřetržitě.
Výkon a parní ráz
Nejdůležitějším parametrem, který specifikuje, s jakými textiliemi si napařovač pořadí a kolik mu to bude trvat, je parní ráz (nazývaný i parní výkon) a elektrický příkon.
Při ručních napařovací je standardem příkon 1 200 W a parní ráz na úrovni 25 g páry za minutu. Takto výkonný napařovač si poradí s většinou běžných oděvů, na hrubší textilie jako závěsy či kabáty raději sáhněte po výkonnějším modelu.
Platí také, že čím vyšší je příkon, tím rychleji se napařovač nahřeje a bude připraven k práci. Většina modelů se nahřeje do 1 minuty, tím nejvýkonnějším s příkonem 1 600 W to trvá polovinu.
Nádržka na vodu
Na ručních Napařovací ji najdete nejčastěji ve spodní části zařízení, které díky ní připomíná el. ruční nářadí. Její objem je cca 200 – 250 ml, což vám vystačí v závislosti na výkonu na cca 10 – 18 min. napařování.
Některé kompaktní napařovače mají nádržku skrytou v těle, aby nenarušila celkový design – daní za to je její menší objem, v důsledku čehož musíte vodu často doplňovat.
Nádržka by měla být odnímatelná, abyste nemuseli celý napařovač i s napájecím kabelem táhnout k umyvadlu.
Další parametry a funkce ručních napařovačů oděvů
- Žehlicí plocha – nezáleží na ní až tak, jako při napařovací žehličce, jelikož na textilie napařovačem příliš netisknete. Někteří výrobci i tak vybavují napařovače plochou z materiálu šetrného k oděvům (např. keramický povrch). Plocha může být navíc vyhřívaná, aby pomáhala udržet teplotu páry.
- Odvápňování – pomocí této funkce se napařovač dokáže zbavit vodního kamene usazeného v jeho útrobách. S takovým modelem tedy nemusíte používat destilovanou vodu.
- Délka kabelu – má velký vliv na mobilitu a pohybuje se od 2 do 3 m. Před koupí si pro jistotu změřte vzdálenost nejbližší el. zásuvky od místa, kde budete oděvy napařovat.
- Automatické vypnutí – přístroj se sám vypne po určité době nečinnosti, aby ušetřil energii.
- Aretace tlačítka pro dávkování páry – při napařovací s touto funkcí můžete tlačítko dávkování páry zajistit v poloze "zapnuto". Nebudete ho tak muset během napařování držet stisknuté.
- Hmotnost – má velký vliv na mobilitu a komfort práce. S těžkým napařovačem se vaše ruce totiž rychle unaví. Ideální hmotnost je pod 1 kg, ale některé napařovače váží i dvojnásobek.
- Příslušenství – v balení napařovačů nejčastěji najdete pomocný nástavec s kartáčem, která vám usnadní čištění hrubších textilií.
Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)
Ruční napařovače oděvů mají kompaktní rozměry, jsou lehké a přizpůsobené tak, aby padly do ruky. Jsou to pomocníci, se kterými vyrovnáte záhyby na oděvech a oblečení zbavíte pachů. Před koupí napařovače byste si měli odpovědět na několik základních otázek:
Stojanový nebo ruční napařovač oděvů? Jaké jsou jejich výhody?
Do kterých značek napařovačů oděvů se vyplatí investovat?
Jako třeba s napařovačem oděvů pracovat?
Starší modely, které již nejsou dostupné
Seznam článků
Zanesená parní žehlička od vodního kamene či připálenin: Vyčistit octem, sodou nebo vyměnit?
Žehlení patří v mnoha domácnostech k málo oblíbeným aktivitám. O to méně oblíbenější je čištění samotné žehličky, na které se mnohdy zmůžeme teprve tehdy, když je povrch teflonové žehličky připálen nebo je parní žehlička zanesena vodním kamenem. Tato znečištění jsou nepříjemná, protože... Přečíst článek
Datum poslední aktualizace: 11.07.2024
Přidat komentář
Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?
Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou
Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek
Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?
Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek
Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?
Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek