Obecně se dá říci, že čím dražší žehlička, tím je žehlení snadněji a rychleji. Každý však má jiné potřeby a jiné možnosti, proto vám poradíme, jak si vybrat napařovací žehličku, jaký je optimální výkon, zda se vám vyplatí zainvestovat do parního generátoru ... Věříme, že vám při rozhodování pomohou i naše recenze.

Seznam podkategorií:

Nejlepší žehličky 2020 – recenze, test, srovnání

Nejlepší žehličky 2020 – recenze, test, srovnání

Při výběru ideální žehličky netřeba brát ohled pouze na cenu. Důležitých je hned několik faktorů. Doporučujeme vám vybírat model s vyšší hmotností , neboť platí, že čím je žehlička těžší, tím se s ní lépe žehlí. Netřeba ji totiž příliš tlačit o žehlicího prkna. Velmi důležitý je i údaj o parním rázu , který vám prozradí jaké množství páry žehlička vlastně generuje.... Přečíst článek

Jak vybrat žehličku

Na trhu je velké množství žehliček. Dělíme je podle žehlicího systému na:

  • Napařovací - s integrovanou nádržkou na vodu, pro vlhčení prádla
  • Bez napařování -klasická bez možnosti zvlhčení s regulací nahřátí plochy žehličky
  • Žehličky s parní stanicí - lehká žehlička bez integrované nádržky na vodu, která je napojena na parní stanici, která pod tlakem vyrábí kontinuální páru
  • Cestovní - menší žehlička s nízkou hmotností se sklopnou nebo odnímatelnou rukojetí
  • Bezšnúrové- dobíjecí žehličky
  • Žehlící lis - profesionální zařízení s velkou žehlící plochou

Parametry:

Příkon - Od příkonu (výkonu) závisí, jak rychle se žehlička dokáže nahřát a jaké množství páry dokáže vyprodukovat konstantně i nárazově (parní ráz- udává se v gramech / min).

Žehlicí plocha - Při výběru by vám neměl uniknout materiál žehlící plochy a rozmístění parních otvorů i jejich počet. Dnes už najdeme jen výjimečně žehličky s hliníkovou nebo teflonovou plochou, které jsou náchylné na poškrábání. Trendem jsou sloučeniny keramiky, teflonu, železných slitin a jiných materiálů, díky čemuž je žehlička odolná vůči škrábancům a snadno klouže po prádle.

Nákup žehličky

Objem nádržky na vodu - Pro žehlení ve vícečlenné rodině si určitě vyberte žehličku s větší nádržkou na vodu, vyhnete se tak častému dolévání vody během žehlení.

Parní výkon - Žehlička by měla mít parní výkon při žehlení alespoň 40 gramů za minutu konstantně. Kvalitní napařovací žehličky dokáží vyprodukovat parní výkon (parní ráz) až 360 gramů za minutu.

Funkce - Určitě jednou z funkcí, kterou při žehličce oceníte je samočištění a odvápňovací systém. Dobrou funkcí je i zvuková signalizace při dosažení požadované teploty a při nečinnosti, tak automatické vypnutí. Systém Anti Drip zabraňuje zase odkapávání zkondenzované páry z otvorů. Při výběru si prohlédněte dobře i rukojeť. Pro lepší držení jsou vhodnější pogumované rukojeti.