Žehličky - Recenze žehliček, zkušenosti, diskuze

Není žehlička jako žehlička, i když se to na první pohled může zdát. Viz naše recenze a zjistíte, v čem se jednotlivé modely od sebe liší. Rozdíl v komfortu žehlení je obrovský. Kvalitní Mode vám dokáží ušetřit desítky minut žehlení týdně.

Jak vybrat žehličku

Na trhu je velké množství žehliček. Dělíme je podle žehlicího systému na:

  • Napařovací - s integrovanou nádržkou na vodu, pro vlhčení prádla
  • Bez napařování -klasická bez možnosti zvlhčení s regulací nahřátí plochy žehličky
  • Žehličky s parní stanicí - lehká žehlička bez integrované nádržky na vodu, která je napojena na parní stanici, která pod tlakem vyrábí kontinuální páru
  • Cestovní - menší žehlička s nízkou hmotností se sklopnou nebo odnímatelnou rukojetí
  • Bezšnúrové- dobíjecí žehličky
  • Žehlící lis - profesionální zařízení s velkou žehlící plochou

Parametry:

Příkon - Od příkonu (výkonu) závisí, jak rychle se žehlička dokáže nahřát a jaké množství páry dokáže vyprodukovat konstantně i nárazově (parní ráz- udává se v gramech / min).

Žehlicí plocha - Při výběru by vám neměl uniknout materiál žehlící plochy a rozmístění parních otvorů i jejich počet. Dnes už najdeme jen výjimečně žehličky s hliníkovou nebo teflonovou plochou, které jsou náchylné na poškrábání. Trendem jsou sloučeniny keramiky, teflonu, železných slitin a jiných materiálů, díky čemuž je žehlička odolná vůči škrábancům a snadno klouže po prádle.

Nákup žehličky

Objem nádržky na vodu - Pro žehlení ve vícečlenné rodině si určitě vyberte žehličku s větší nádržkou na vodu, vyhnete se tak častému dolévání vody během žehlení.

Parní výkon - Žehlička by měla mít parní výkon při žehlení alespoň 40 gramů za minutu konstantně. Kvalitní napařovací žehličky dokáží vyprodukovat parní výkon (parní ráz) až 360 gramů za minutu.

Funkce - Určitě jednou z funkcí, kterou při žehličce oceníte je samočištění a odvápňovací systém. Dobrou funkcí je i zvuková signalizace při dosažení požadované teploty a při nečinnosti, tak automatické vypnutí. Systém Anti Drip zabraňuje zase odkapávání zkondenzované páry z otvorů. Při výběru si prohlédněte dobře i rukojeť. Pro lepší držení jsou vhodnější pogumované rukojeti.