Nejlepší fotomobily 2020 – recenze, test, zkušenosti

Výběr mobilního telefonu je dnes častým dilematem. Každý touží po smartphonu, který splní všechny požadované kritéria a bude mít ty nejlepší parametry. Jedním z těchto parametrů je kvalitní fotoaparát. Pokud je i vaším kritériem smartphone, který udělá nejlepší fotografii, pak uděláte nejlépe, pokud si prohlédnete ty nejlepší fotomobily na trhu.

Jak vybrat nejlepší fotomobil

Fotografie, story, instaphoto a obecně vizuálně-audiovizuální záběry se staly jedním z nejdůležitějších prvků sdílení našeho sociálního života. Kvalitní fotoaparát je tedy rozhodně faktorem, který při výběru mobilního telefonu hraje důležitou roli. Drtivá většina zákazníků se dokonce zaměřuje právě na kvalitu fotografií. Pokud jste milovníkem kvalitních fotografií, fotomobil je kompromisem mezi běžným smartphonem a profesionálním fotoaparátem.

Nebyl by lepší kvalitní digitální fotoaparát? Pokud si porovnáte ceny některých digitálních fotoaparátů a fotomobilů, možná i ano, pokud však vezmete v úvahu praktičnost a účel, fotomobily mají navrch. Existuje dokonce web www.dxomark.com, který pravidelně porovnává kvalitu fotoaparátů jednotlivých smartphonů a následně sestavuje žebříček i se zhodnocením. Na stránce si tak víte prohlédnout, které fotomobily jsou pro kvalitní záběry ty nejlepší.

Kompletní recenze těch nejlepších fotomobilů jsme pro vás vyhotovili i my. Při hodnocení jsme se zaměřovali cíleně na silné a slabé stránky fotoaparátů jednotlivých modelů.

Nejlepší fotomobily

Názov Hodnotenie Detail
Huawei P20 Pro   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Huawei P30 Pro   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Samsung Galaxy S10 Plus   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Apple iPhone XR   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Xiaomi Mi 9 6GB/128GB   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt

Důležité parametry fotomobilů

Při výběru fotomobilů sehrává nejdůležitější roli fotoaparát a jeho další parametry. Pokud jste tedy milovníkem kvalitních fotografií, určitě se zaměřte na následující parametry. V našich detailních recenzích fotomobilů jsme vám nabídli charakteristiku jednotlivých fotomobilů a jejich focení v praxi.

  • Rozlišení fotoaparátu – to je právě údaj, podle kterého se mnozí rozhodují. Uvádí se v Mpx (megapixely) a logicky by mělo platit, že čím je tato hodnota vyšší, tím je fotografie kvalitnější. Podstatné je však i to, jakou světelnost daný objektiv má a také, kolik objektivů má samotný fotomobil. Ty nejlepší mají pět, čtyři nebo tři objektivy s různým rozlišením i světelností.
  • Světelnost – výrobce ji uvádí pod písmenem f, za kterým následuje číslo. Čím nižší číslo je, tím je vyšší citlivost clony na kvalitu obrazu. Toto číslo se pohybuje kolem f/2.0 a méně. Pokud je více objektivů, fotoaparát pracuje se světelností ještě citlivější a ostrost, barevnost a kontrast jsou lepší.

Nejlepší fotomobil

  • Zoom – nejlepší fotoaparáty disponují optickým i digitálním zoomem ten souvisí i se samotnou stabilizací obrazu.
  • Stabilizace obrazu – každý výrobce disponuje jinou technologií stabilizace (optická - digitální). Nejlepší proto uděláte, pokud si o stabilizaci obrazu přečtete u jednotlivých modelů. Stabilizace se do velké míry týká i točení videí.

Vaše hodnocení:
(89.8%)
Datum publikování: 10.01.2020
Datum poslední aktualizace: 10.01.2020
Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář