Nejlepší fotomobily 2024 – recenze, test, srovnání

Výběr mobilního telefonu je dnes častým dilematem. Každý touží po smartphonu, který splní všechny požadované kritéria a bude mít ty nejlepší parametry. Jedním z těchto parametrů je kvalitní fotoaparát. Pokud je i vaším kritériem smartphone, který udělá nejlepší fotografii, pak uděláte nejlépe, pokud si prohlédnete ty nejlepší fotomobily na trhu.

Jak vybrat nejlepší fotomobil

Fotografie, story, instaphoto a obecně vizuálně-audiovizuální záběry se staly jedním z nejdůležitějších prvků sdílení našeho sociálního života. Kvalitní fotoaparát je tedy rozhodně faktorem, který při výběru mobilního telefonu hraje důležitou roli. Drtivá většina zákazníků se dokonce zaměřuje právě na kvalitu fotografií. Pokud jste milovníkem kvalitních fotografií, fotomobil je kompromisem mezi běžným smartphonem a profesionálním fotoaparátem.

Nebyl by lepší kvalitní digitální fotoaparát? Pokud si porovnáte ceny některých digitálních fotoaparátů a fotomobilů, možná i ano, pokud však vezmete v úvahu praktičnost a účel, fotomobily mají navrch. Existuje dokonce web www.dxomark.com, který pravidelně porovnává kvalitu fotoaparátů jednotlivých smartphonů a následně sestavuje žebříček i se zhodnocením. Na stránce si tak víte prohlédnout, které fotomobily jsou pro kvalitní záběry ty nejlepší.

Kompletní recenze těch nejlepších fotomobilů jsme pro vás vyhotovili i my. Při hodnocení jsme se zaměřovali cíleně na silné a slabé stránky fotoaparátů jednotlivých modelů.

Nejlepší fotomobily

Názov Hodnotenie Detail
Apple iPhone 15 Pro   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Google Pixel 8 Pro   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Samsung Galaxy S24 Ultra   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
OnePlus 12   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Honor Magic 6 Pro   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Fotomobily – recenze

Najít nejlepší fotomobil současnosti není vůbec jednoduché. Nejen vzhledem k různým cenovým kategoriím, ale i různým prefencím. Jiný bude nejlepší fotomobil do 12 000 Kč a jiný do 25 000 Kč. Žebříček fotomobilů může co to napovědět, pokud však nechcete jen fotomobil, který dobře fotí, ale fotomobil, který toho zvládne víc, musíte se mezi fotomobily dobře orientovat. Připravili jsme pro vás recenze několika oblíbených modelů. Doufáme, že vám budou při výběru nápomocné.

Důležité parametry fotomobilů

Při výběru fotomobilů sehrává nejdůležitější roli fotoaparát a jeho další parametry. Pokud jste tedy milovníkem kvalitních fotografií, určitě se zaměřte na následující parametry. V našich detailních recenzích fotomobilů jsme vám nabídli charakteristiku jednotlivých fotomobilů a jejich focení v praxi.

  • Rozlišení fotoaparátu – to je právě údaj, podle kterého se mnozí rozhodují. Uvádí se v Mpx (megapixely) a logicky by mělo platit, že čím je tato hodnota vyšší, tím je fotografie kvalitnější. Podstatné je však i to, jakou světelnost daný objektiv má a také, kolik objektivů má samotný fotomobil. Ty nejlepší mají pět, čtyři nebo tři objektivy s různým rozlišením i světelností.
  • Světelnost – výrobce ji uvádí pod písmenem f, za kterým následuje číslo. Čím nižší číslo je, tím je vyšší citlivost clony na kvalitu obrazu. Toto číslo se pohybuje kolem f/2.0 a méně. Pokud je více objektivů, fotoaparát pracuje se světelností ještě citlivější a ostrost, barevnost a kontrast jsou lepší.

Nejlepší fotomobil

  • Zoom – nejlepší fotoaparáty disponují optickým i digitálním zoomem ten souvisí i se samotnou stabilizací obrazu.
  • Stabilizace obrazu – každý výrobce disponuje jinou technologií stabilizace (optická - digitální). Nejlepší proto uděláte, pokud si o stabilizaci obrazu přečtete u jednotlivých modelů. Stabilizace se do velké míry týká i točení videí.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Rozhodli jste se pro koupi fotomobilu, stále se však nevíte v bohaté nabídce zorientovat? Možná vám pomohou odpovědi na nejčastější otázky ohledně fotomobilů. Pokud jste se nedozvěděli vše, co jste potřebovali, napište nám do komentářů. Odpovíme co nejdříve.

Je fotomobil stejně kvalitní jako fotoaparát?

Přesto, že se kvalitou fotografií fotomobily neustále zlepšují, stále se nemohou srovnávat s fotoaparáty. Pokud nepotřebujete telefon na profi focení, ale jen pro osobní potřebu, fotomobil je vhodná volba. Kromě dobrých fotek získáte i zařízení, se kterým je můžete rovnou zveřejnit na Facebooku či Instagramu.

Nabízí fotomobil stejné funkce jako smartphone?

Termínem fotomobil se označují smartphony s nadstandardně kvalitním fotoaparátem. Takže ano, nabízí srovnatelné funkce jako smartphone, avšak o něco kvalitnější foťák.

Jsou všechny fotomobily drahé?

Většina fotomobilů se řadí do střední nebo vyšší třídy smartphonů. Cenově se pohybují od 12 000 Kč výše. Závisí to nejen od značky, ale i roku výroby či funkcí.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Seznam článků

Kdy je čas na výměnu telefonu za nový – baterie, aplikace, fotografie, internet

Kdy je čas na výměnu telefonu za nový – baterie, aplikace, fotografie, internet

Mobilní telefony patří dnes k nejvýznamnějším technickým výdobytkům, bez kterých si mnozí neumějí představit den. Jsou nejen naším spojením s blízkými a známými, ale obsahují také naše citlivé údaje, vzpomínky v podobě fotografií, zábavu a mnoho dalšího. Proto je důležité, abychom se na svůj... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(90.4%)
Datum publikování: 10.01.2020
Datum poslední aktualizace: 26.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek