Nejlepší fotopasti 2020 – recenzie, test, srovnání

Fotopast sleduje pohyb zvěře a ocení ji myslivci, ochranáři, rybáři, farmáři, včelaři, ornitologové, ale i chalupáři a chataři, kteří chtějí chránit svůj majetek. Základem fotopasti je digitální fotoaparát, který se spustí, když se něco nebo někdo v okolí pasti pohne. Váš objekt monitoruje 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Fotopast výběr

Výdrž baterie závisí na její kvalitě. Lithiové baterky vydrží bez výměny i půl roku. Nastavení fotopasti umožňuje udělat snímek v konkrétním čase i bez toho, aby se v její zorném poli někdo pohnul. Informaci o stavu sledovaného objektu dostanete, i když se tam nic neděje.

Nejlepší fotopasti

Názov Hodnotenie Detail
ScoutGuard SG520 PRO   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Evolveo StrongVision 4GA   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Duramaxx Grizzly S   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Primos Proof Cam 03   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
BolyGuard BG310-FP   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt

Jak vám fotopast pomůže?

Nepovolaní návštěvníci se obvykle objeví nečekaně (ať už v lese nebo před vaším domem), proto pokud nechcete na místě stále číhat, fotopast se stane vaším skvělým pomocníkem. Jde o maskovaný digitální fotoaparát s velkým dosahem, který zaznamená každý jeden pohyb.

Fotopast má několik výhod, kromě toho, že vám přiblíží dění v revíru a pomůže zefektivnit lov, může chránit objekty, odhalit zloděje či pytláky, monitorovat chráněné hnízda, ale i počítat zvěř. Fotopast funguje jako stráž, při každém pohybu vás upozorní formou MMS (nastavit si můžete také pravidelné focení v daném čase) a vy budete mít dokonalý přehled o dění zaznamenávaného místa.

Jak vybrat fotopast?

Fotoaparát může zaznamenávat video nebo pořizovat fotografie (informuje o datu a čase či teplotě), podle toho, co si vyberete. Přístroj je uzpůsoben tak, aby odolal povětrnostním vlivům a jeho údržba byla minimální.

Fotopasti a její druhy

Na trhu se vsoučasnosti vyskytuje několik druhů těchto nenápadných pomocníků. Cena fotopasti je různá. záleží od kvality, pro kterou se rozhodnete, a parametrů, které fotopast zahrnuje. Pokud hledáte fotopasti levně, zadejte fotopast berky a hledejte, co potřebujete. Pokud s fotopastí začínáte a chcete se s ní jen seznámit, nákup na Bazoši je ideální. Naučíte se vše, co fotopast nabízí, a potom zkusíte vyšší level.

Fotopast s SD kartou

Nejpoužívanější je v současnosti fotopast s SD kartou. Fotky, které pořídila si podíváte jen na displeji fotopasti nebo když je z SD karty stáhnete do počítače nebo mobilu. Jinak se k nim nedostanete.

LIVE fotopasti

Tyto fotopasti jsou nejdražší, ale dění v okolí fotopasti můžete díky internetu sledovat živě. Jsou vhodné zejména pro sledování zvěře. S touto fotopast vám nic neunikne.

Fotopast do lesa

Fotopasti MMS/GPRS

Poznávacím znaménkem této fotopasti jeanténa. Ideální je vpřípadě, že potřebujete hlídat objekt a nepředpokládáte tam častý pohyb. Fotopast vám jakýkoliv pohyb sdělí prostřednictvím MMS zprávy nebo emailem. Odesílání MMS zpráv něco stojí, proto si vyberte paušál, v kterém máte neomezené MMSky. Nikdy nevíte, kolik jich za měsíc dostanete, tak si past zbytečně nepredražujte.

Wi-Fi fotopasti

snímky z této fotopasti stáhnete i bez toho, abyste s ní manipulovaly. O tom, kde jste fotopast umístili, se nikdo nedozví.

Vše, co fotopasti dokáží

Fotopasti udělají snímek, ale dokážou natočit i krátké video a ty kvalitnější dokonce v HD kvalitě. Ke kvalitnějším nočním snímkům se bez blesku nedostanete. Pokud se bojíte, že blesk zaplaší zvěř a fotopasti na zloděje si po bliknutí všimne každý nežádoucí návštěvník, nemusíte se obávat. Moderní fotopasti zaznamenávají snímky s použitím blesku neviditelného pro zvěř a lidi, čili dokumentují dění v noci i za snížené viditelnosti, aniž si fotopast někdo všiml.

Jednou z hlavních výhod fotopasti je to, že fungují na baterky, které stačí vyměňovat jednou za několik měsíců. Na svůj chod tak nepotřebují elektrickou energii, dají se proto umístit kamkoliv. Mají masivní a odolnou schránku s nenápadným vzhledem a vodotěsnou úpravou, fungují za jakékoliv viditelnosti a počasí. Pohyb dokáží kvalitnější fotopasti zaznamenat i do vzdálenosti okolo 20 m v zorném úhlu 50 až 180 stupňů.

Malá nenápadná fotopast

Při výběru fotopasti se ptejte na:

  • dobu od zaznamenání pohybu po vyfocení (trvá 0,1 až 2 sekundy);
  • přísvit – 850 nm (je silnější, vnoci vidět červenou diódku, všímavý zloděj ji může rychle odhalit) nebo 940 nm;
  • dosah pohybového senzoru aprísvitku;
  • kvalitu fotek avidea;
  • zabudovanou obrazovku;
  • rozměry;
  • české menu.

Recenze pro nerozhodné

Víte, že fotopast chcete, ale nevíte, pro kterou se rozhodnout? Vsaďte na recenze a nechte si poradit od zákazníků, kteří s fotopastí už nějaké zkušenosti mají. Recenze prozradí i to, co se v obchodě nedozvíte. Velký výběr a užitečné informace najdete i na Heurece. Podělí se zde s vámi ti nejpovolanější zákazníci. Příjemný nákup.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Fotopast je jedno ze zařízení, které si nevybíráte každý den. Pračku, televizor či rychlovarnou konvici seženete v každém obchodě a pravděpodobně k nim najdete i množství informací. S fotopastmi je to o něco těžší. Na časté otázky spotřebitelů najdete odpovědi na tomto místě.

Kolik megapixelů by měla mít fotopast?

To závisí na tom, jak kvalitní fotografie chcete. Nejlevnější fotopasti mají optiku s 5 Mpix, nejdražší zas kolem 20 Mpix. Ideální variantou je vsadit na zlatou střední cestu, tedy na fotopasti s 10 Mpix optikou.

S fotopastmi nemám žádné zkušenosti, vyplatí se vsadit na levnější model?

Pokud jde o vaši první fotopast a nejste právě technický typ, doporučujeme zvážit některý z levnějších modelů. Kvalita snímků by měla být dostatečná, nastavení jednoduché.

Jakou značku fotopasti koupit?

Pokud chcete kvalitu, vsaďte na ověřené značky. K takovým patří například ScoutGuard, Evolveo, Bentech, Denver, Welltar či Apeman. Oblíbené jsou např. i značky UOvision, Bunaty, Bushnell či Duramaxx.

Vaše hodnocení:
(90.2%)
Datum publikování: 03.11.2020
Datum poslední aktualizace: 03.11.2020
Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář