Apple Magic Mouse 2 počítačová myš – recenze, zkušenosti

přesnost a rychlost
design
rychlonabíjení
výdrž baterie
inteligentní ovládání

Hodnocení:
(79%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Typ: kancelářská | Technologie: laserová | Připojení: bezdrátová | Maximální rozlišení: 1 000 dpi | Programovatelná tlačítka: ne | Podsvícení: ne | Hmotnost: 100 g

Apple Magic Mouse 2 MLA02ZM/A je profesionální kancelářskou myší s nabíjecí baterií. Myš je tedy bezdrátová a v balení najdete pouze USB kabel s rychlonabíječ USB Lightning konektorem. Myš spolupracuje pouze s operačním systémem od Apple – Mac. Apple Magic Mouse 2 MLA02ZM/A využívá laserovou technologii a pracuje spolehlivě na každém povrchu. Myš váží pouhých 100 g.

Počítačová myš od Apple Magic Mouse 2 zaujme i svým specifickým tvarem. Myš nedisponuje tradičními ovládacími tlačítky, ale využívá technologii dotykové plochy Multi-Touch. Dosah Bluetooth má zhruba 9 metrů. Doba nabíjení na plný stav je cca 2 hodiny a následně baterie vydrží přibližně jeden měsíc. V době nepoužívání myš šetří energii.

Bezdrátovou laserovou myš Apple Magic Mouse 2 si můžete v bílé barvě zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Pro fanoušky Apple

Na začátek si třeba ujasnit, že výhody počítačové myši Apple Magic Mouse si mohou vychutnat pouze majitelé počítačů s operačním systémem Mac (Linux). Počítačová myš totiž nespolupracuje s jinými operačními systémy a jde tak spíše o další doplněk pro fanoušky amerického konglomerátu Apple. A co fanoušek Apple dostane?

Apple Magic Mouse 2 recenze

Laserovou myš, kterou spolupracuje s počítačem přes Bluetooth připojení až do vzdálenosti 9 metrů. Určitě nás v balení potěšil USB kabel s rychlonabíjecím konektorem Lightning. Myška je extrémně lehká i přesto, že rozměry nemá nejmenší, váží necelých 100 g. Používat nebudete klasické alkalické baterie, ale dobíjecí lithium-iontové články. Je však třeba říci, že na myšku a princip jejího ovládání si člověk zvyká, především, pokud je celá léta zvyklý pracovat s klasickými kancelářskými myšmi.

Člověk si musí zvyknout

A proč je Apple Magic Mouse 2 MLA02ZM/A jiná? Nejde totiž o klasickou kancelářskou myš. A ne proto, že jde o výrobce Apple. Myš totiž nefunguje za pomoci hmatatelných hardwarových tlačítek jako většina počítačových myší. Apple Magic Mouse využívá Multi-Touch technologii, což vám již jasně napovídá, že ovládání je dotykové. Vše ovládáte jedním prstem. Jednoduchými gesty jako na displeji smartphonu se přesouváte mezi kartami v prohlížeči, otevíráte aplikace. Myš přesně ví, kdy máte na ní ruku položenou a podle toho i šetří energii.

Kancelářská myš Apple Magic Mouse 2

Baterie vydrží na jedno nabití zhruba měsíc. Nabíjení trvá plus/mínus dvě hodiny. Myš se velmi dobře drží, ale na ovládání si člověk musí zvykat. Je velmi citlivé, což je na druhé straně výhoda, protože je rychlé a přesné. Přestože je hodnota snímače rozlišení na úrovni 1 000 dpi, pro pracovní účely je postačující až příliš. Mimochodem, myš má ze spodní strany specifickou platformu (nožičky) která vytváří minimální odpor a myš se tak perfektně hýbe po povrchu. Na samotný úchop si člověk opět bude nějaký čas zvykat.

Kvalita se nezapře

Apple třeba za inovativní řešení v daném segmentu dát poklonu. Apple Magic Mouse spolupracuje s operačním systémem Mac přímo ukázkově. Její reakce jsou rychlé, přesné a nedočkáte se žádného zaváhání. Myš možná nemá brutální hráčské podsvícení, ale Apple Magic Mouse 2 MLA02ZM/A má sloužit právě na komfortní práci v kanceláři.

Počítačová myš Apple Magic Mouse 2 v bílém provedení

Kvalita se nezapře, ergonomie je skvělá a ovládání spolehlivé. Místy citlivé, ale opět je to otázkou zvyku. Ovládání gesty je velmi komfortní a fanoušci zařízení od Apple zřejmě nebudou mít výhrady. Pokud budou ochotni si za kvalitu připlatit značnou částku. Dovolíme si však říci, že pro hraní her je tato myš téměř nepoužitelná.

Zkušenosti a recenze

Kancelářská myš Apple Magic Mouse má mezi uživateli dobré hodnocení. Líbí se jim množství nastavení, výdrž baterie, design, ale i dotyková plocha. Minusy jsou vyšší cena a občasné vypadávání Bluetooth.

Recenze a zkušenosti s počítačovou myší Apple Magic Mouse 2

Závěrečné hodnocení

Apple Magic Mouse je ukázkovým pokrokovým zařízením určeným pro počítač s operačním systémem Mac. Myš využívá laserovou technologii a jde o bezdrátové řešení s Bluetooth rozhraním, které se s počítačem spojuje automaticky. Díky softwaru, který jsme u nás netestovali, umožňuje dokonce optimalizovat nastavení myši. Využívá speciální technologii Multi-Touch, a tedy dotykovou plochu, která se ovládá jedním prstem.

Počítačová myš Apple Magic Mouse 2 MLA02ZM/A má pouze necelých 100 g. Je dobře ergonomicky tvarovaná, ačkoliv na úchop si je třeba nějaký čas zvykat. Problémem není ani bezdrátová technologie, která využívá dobíjecí baterie. Nabíjení na plný stav trvá přibližně dvě hodiny za pomoci dodávaného USB kabelu s rychlonabíjecím konektorem Lightning. Apple Magic Mouse 2 MLA02ZM/A je určeným zařízením pro milovníky značky Apple, kvalitu nelze tomuto zařízení upřít, ale otázkou je, zda si fanoušek zaplatí tak vysokou částku.

Pozitíva

přesnost a rychlost
design
rychlonabíjení
výdrž baterie
inteligentní ovládání

Negatíva

citlivé ovládání
cena
nevhodná pro hraní her


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 15.08.2020
Nejlepší počítačové myši 2023 – recenze, test, srovnání

Nejlepší počítačové myši 2023 – recenze, test, srovnání

Součástí počítačového hardwaru je nepochybně i toto malé zařízení, které vám při práci s počítačem slouží na komfortní a rychlé ovládání. Počítačová myš je důležitou součástí výbavy každého počítače. A jak vybrat počítačovou myš? Kromě účelu, na který budete myš využívat, se najde i několik dalších podstatných parametrů. Počítačová myš se nevybírá pouze podle toho, že se má líbit.... Přečíst článek


Přidat komentář