Nejlepší elektrické hrnce 2021 – recenze, test, srovnání

Pokud hledáte nejlepší elektrický hrnec, který se stane vaším pomocníkem v kuchyni, jste na správném místě. Poradíme vám, jak vybírat a které produkty patří mezi ty nejlepší i z pohledu srovnání ceny a kvality.

Elektrický hrnec

Sestavili jsme žebříček toho nejlepšího. Jak jsme ho sestavovaly? Podívali jsme si výsledek jednoho známého nestranného testovacího serveru, připočteny jsme vaše zkušenosti a různé recenze dostupné na internetu. Výsledkem je žebříček nejlepších elektrických hrnců, který odráží test elektrických hrnců ale i reálné zkušenosti uživatelů.

Nejlepší elektrické hrnce

Názov Hodnotenie Detail
Tesla EliteCook K70   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Tefal CY505E30   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Klarstein Bristol 35   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Catler MC 8010   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Bionaire CrockPot SCCPBPP 605   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt

Elektrické hrnce – recenze

Vařit rychle a zdravě není díky elektrickému hrnci žádný problém. Vybrat si ten správný může být i přes sledování parametrů poměrně náročné. Abychom vám to co nejvíce zjednodušili, vyzkoušeli jsme několik oblíbených modelů a připravili pro vás recenze. Doufáme, že vám budou při hledání toho nejlepšího elektrického hrnce nápomocné.

Jak vybrat elektrický hrnec

Vprvní řadě si ujasněte si, co všechno od elektrického hrnce očekáváte a jaké druhy pokrmů nejčastěji připravujete. Sledujte také systémy, které nabízí, nastavení, materiál či rozměry.

  • Materiál: Většina elektrických hrnců je vyrobena z nerezavějící oceli a samozřejmostí je nepřilnavý povrch. Díky použitému materiálu se hrnce snadno čistí, udržují a nerezaví.
  • Objem: Velikost a tedy i objem elektrického hrnce se liší podle účelu, na který ho budete používat. Pokud v něm budete vařit rýži, zvolte hrnec s objemu 5 l. Při zavařování se doporučuje objem 29 l, při parních hrncích závisí na tom, kolik chodů a pro kolik osob budete vařit. V zásadě platí čím větší, tím lepší. Celkový objem lze zvětšit i přikoupením dalších nádob.
  • Ovládání: Některé elektrické hrnce mají displej, jiné se nastavují manuálně nebo mají možnost dvou- a třístupňového ohřevu. V každém případě by ovládání mělo být srozumitelné a jednoduché. Výhodou displeje je, že vidíte nastavený program i dobu ohřevu.
  • Časovač: Patří mezi speciální funkce a ne každý elektrický hrnec ním disponuje. umožňuje přesné zapnutí a vypnutí,vaření si můžete rozplánovat přesně podle vašich požadavků nebo jej odložit až po dobu 24 hodin.
  • Typ ohřevu: V nabídce jsou hrnce s horním a dolním ohřevem.Typ ohřevu určuje i použití elektrického hrnce. Zatímco horní se používá např. na pečení a zapékání, dolní ohřev je ideální pro smažení a dušení. Některé elektrické hrnce disponují i 3D ohřevem.
  • Výdrž: Parní hrnce nejsou stavěny na delší dobu vaření než 1 hodina a počítá se s maximálním počtem 4 osoby.Podle toho je nutné vypočítat objem vody, který je potřebný pro tvorbu dostatečně účinné páry.
  • Čištění: Všímejte si, jak rychle dokážete vámi vybraný model elektrického hrnce rozložit a také to, zda jsou jednotlivé části vhodné do myčky nádobí.Platí, že čím je hrnec větší, tím složitější bude manipulace při jeho čištění

Nahradí sadu běžných hrnců

Propadly jste trendu zdravého vaření? Pokud si ve vaší domácnosti nenašel své stabilní místo elektrický hrnec, je nejvyšší čas změnit to. Tento malý zázrak kombinuje klasické postupy přípravy jídel, šetří místo a samozřejmě čas. 

Vaření v elektrickém hrnci

Nepatří vaření mezi vaši oblíbenou činnost, nebo chcete jídlo připravit rychle, zdravě a bez větší námahy? Ve vaší kuchyni by rozhodně neměl chybět elektrický multifunkční hrnec, který snadno nahradí všechny hrnce, které se ukrývají ve vaší kuchyňské lince. Pokud jste často na cestách avařit potřebujete kdekoliv, lepší volba snad ani neexistuje.

Vaří, peče, smaží i griluje

Elektrický hrnec je skutečně multifunkční pomůckou, která splní všechny vaše očekávání. Umožňuje totiž připravovat všechny vaše oblíbená jídla a to hned několika způsoby. Zcela bez obav můžete vařit na páře, smažit, péct, ale i grilovat. Do hrnce stačí přidat všechny potřebné suroviny, správně načasovat ačekat na dokonalý výsledek plný zdraví achuti. Výběr kvalitního elektrické hrnce vám zabere čas. Poradíme vám, co si všímat.

Cena a oblíbené značky

Pokud víte, co od elektrického hrnce očekáváte, znáte i částku, kterou chcete do něj investovat. Zlatá střední cesta bývá nejpřijatelnější volbou.

  • Do 2 500 Kč - menší plnohodnotné elektrické hrnce s menším výkonem;
  • od 2 500 do 6 500 Kč - designové kvalitní elektrické hrnce, které disponují více funkcemi a programy;
  • nad 6 500 Kč - elektrické hrnce i pro komerční využití. Typické je kombinování s kuchyňským robotem a indukčním ohřevem.

Mezinej známější a nejrozšířenější značky elektrických hrnců na trhu patří Klarstein, Delimano, Tefal, Bosch, Kenwood KitchenAid nebo Redmond.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Co všechno se dá v elektrickém hrnci připravit? Potřebuji ho vůbec? Ohledně elektrických hrnců máte řadu otázek, což je dobře. Alespoň se dozvíte vše, co potřebujete. Kromě technických vlastností a parametrů se nejčastěji zajímáte o podrobnosti užívání tohoto spotřebiče. Na nejčastější otázky ohledně elektrických hrnců jsme se rozhodli odpovědět:

Dokáže elektrický hrnec nahradit sporák?

Ano, některé typy jsou schopny plnohodnotně nahradit sporák. I to je důvod, proč si je většina lidí kupuje na kempování či na chatku. Více funkcí a možnosti poskytují většinou dražší modely, které mají větší objem, vyšší výkon, odolnější konstrukci.

Jaký je rozdíl mezi elektrickým a multifunkčním hrncem?

Elektrický hrnec je určený na tepelnou přípravu pokrmů. Má tedy jen jednu funkci. Multifunkční hrnec podporuje řadu různých funkcí a programů. Některé modely dokáží nahradit rýžovar, fritézu, pomalý či parní hrnec.

Je lepší spodní nebo horní ohřev?

Typ ohřevu do velké míry ovlplyvňuje možnosti využití hrnce. Spodní ohřev je vhodný na vaření, dušení, smažení, horní na grilování a zapékání. Pokud máte tu možnost, zvolte si model s oběma typy ohřevu, abyste měli více možností na přípravu pokrmů.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Seznam článků

Elektrický hrnec na pečení, pomalé vaření i vaření rýže. Jak na vaření v multifunkčním hrnci?

Elektrický hrnec na pečení, pomalé vaření i vaření rýže. Jak na vaření v multifunkčním hrnci?

Elektrické hrnce patří do kategorie extrémně praktických kuchyňských pomocníků, kteří šetří váš čas, energii i peníze a co je hlavní, jsou určeni k přípravě opravdu zdravých pokrmů. Na trhu existují různé typy těchto spotřebičů, přičemž každý z nich má trochu nebo úplně jiné využití. V... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(89.2%)
Datum publikování: 27.03.2017
Datum poslední aktualizace: 08.03.2021
Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář