Fieldmann FDU 201001-E vysavač na popel – recenze, zkušenosti

cena
kompaktnost
dostatečný výkon

Hodnocení:
(80.8%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Svými parametry zaujme i Fieldmann FDU 201001-E, který je vysavačem určeným na popel. Vysavač se vyznačuje kompaktností a jednoduchým ovládáním. Velkým plusem je HEPA filtr, který eliminuje prachové částice a mikroby. Kovová nádoba pojme až 20 litrů odpadu.

Vysávat lze popel až do teploty 40 °C. Příkon 1 000 W se postará o dostatečný sací výkon. Vysavač je statický, nedisponuje podvozkem na kolečkách. Využít jej však lze i při občasném vysávání v dílně nebo garáži.

Technické parametry: Příkon: 1 000 W; Objem nádoby na odpad: 20 l; Samočištění filtru: ne; Mokré vysávání: ne; Nehořlavý materiál: ano; Teplota popela: max 40 °C; Hmotnost: 4 kg

Vysavač na popel Fieldmann FDU 201001-E si můžete jednoduše zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Výkon postačuje

V této kategorii je příkon 1 000 W více než dostačující. Tah vysavače je přiměřený a pokud je vše v pořádku, při sání nezaváhá. Popel z krbu, grilu, kamen nebo vnějšího ohniska mu nedělá problém. Nádobu nemusíte vyprazdňovat příliš často, má totiž objem až 20 litrů. Vysávat můžete popel až do teploty 40 °C. Vysavač má hlučnost okolo 80 dB takže při vysávání to není žádné utrpení.

Fieldmann FDU 201001-E recenze

Zásadní negativum

Nebudeme si to nechávat nakonec. Výkon chválíme, protože tah vysavače je slušný, avšak ne nadlouho. Proč? Filtr, mimochodem HEPA filtr, se zanáší skutečně často. Můžete brát i menší množství popela, ale bavlněný HEPA filtr to prostě nezvládá. Následně začne vysavač více křičet a sací výkon se sníží na polovinu. Navíc hrozí, že se začne vysavač přehřívat. Filtr je sice vyjímatelný a omyvatelný, ale dělat to během vysávání několikrát není zrovna pohodlné.

Kvalitativní zpracování

Nebýt tohoto zásadního problému, Fieldmann by byl vcelku elegantním pomocníkem. Odolná kovová nádoba, hliníková hubice a kvalitní plasty. Pro lepší manipulaci je zde plastové držadlo. Co vás nepotěší, je délka hadice, která má pouze jeden metr. Na jedné straně se alespoň neztrácí sací výkon, na druhé, dosah vysavače se značně sníží. Pozitivním prvkem je však přívodní kabel, který má tři metry.

Filtr vysavače Fieldmann FDU 201001-E

Zkušenosti a recenze

Ve své podstatě se Fieldmann FDU 201001-E ničím neliší od konkurence. Nevyčnívá ani nezaostává. Až na jeden podstatný fakt, který ho posouvá na nižší příčky. Permanentní ucpávání filtru při vysávání popela rozhodně není na místě. Chybou může být i to, že výrobce chtěl vsadit na kvalitní filtraci a hygienický HEPA bavlněný filtr. Ten však filtrování nezvládá.

Recenze a zkušenosti s vysavačem Fieldmann FDU 201001-E

Využijte v garáži či dílně je možné, ale jeden metr dlouhá hadice to dost komplikuje. Kabel má sice tři metry, ale na praktičtější využívání to stačit nebude. V této cenové třídě se tak můžete poohlédnout po vysavači, který si s popelem poradí mnohem lépe.

Pozitíva

cena
kompaktnost
dostatečný výkon

Negatíva

zanášení filtru
krátká hadice


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 13.07.2020
Nejlepší vysavače na popel 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší vysavače na popel 2022 – recenze, test, srovnání

Pokud máte doma krb, krbová kamna, topíte pevným palivem, určitě se úklidem, resp. likvidací popela zabýváte. Stejně tak se vysavač na popel může hodit i při zahradním grilování. Vybírat můžete z vysavačů na popel, které jsou určeny přesně pro tento účel, ale rovněž můžete sáhnout po multifunkčních vysavačích, které si poradí i s jinými nečistotami. Popel je výsledkem hoření pevného... Přečíst článek


Přidat komentář