Steba SV 50 sous-vide varič– recenze, zkušenosti

přesné udržování nastavené teploty
robustní a odolná nerezová konstrukce
časovač až na 99 hodin
možnost použití s hrncem i nádobou
přehledný LCD displej s podsvícením

Hodnocení:
(79.8%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Ponorný vařič SV 50 od německé firmy Steba dokáže ohřát až 20 litrů vody. Používat ho můžete s jakoukoli nádobou nebo hrncem, proto je jeho využití univerzální. K přednostem vařiče patří přesné udržování nastavené teploty i časovač, který nastavíte na maximálně 99 hodin. Vařič disponuje LCD displejem, který zobrazuje aktuální hodnoty, a jeho robustní a odolné tělo dobře kotví v hrnci i nádobě. Pro vaření sous-vide metodou si musíte k vařiči dokoupit svářečku fólií i sáčky a doporučují se i izolační kuličky.

Ponorný vařič Steba Sous-Vide SV 50 si můžete pohodlně zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Univerzální vařič na sous-vide

Německý výrobce Steba přišel na trh s univerzálním ponorným vařičem SV 50, který je skvělým pomocníkem při vaření metodou sous-vide. Nejste omezováni při použití konkrétní nádoby nebo hrnce, protože vařič použijete s jakoukoli nádobou, která má hloubku více než 15 cm. Ponorný vařič Steba SV 50 má příkon 800 W, hmotnost 1,1 kilogramu a jeho kompaktní rozměry (37,5 x 8 x 10,5 cm) ho předurčují k tomu, aby se vám s ním pohodlně pracovalo.

Steba Sous-Vide SV 50 recenze

Kvalitní a odolná konstrukce

Tělo ponorného vařiče sous-vide SV 50 je vyrobeno z nerezové oceli. Další části tvoří odolný plast. Kombinace černé barvy s nerezem působí elegantně a luxusně. Ergonomický tvar přístroje oceníte při manipulaci, která je jednoduchá a komfortní. Díky robustnímu designu vařič dobře kotví v nádobě nebo hrnci. Přitom si vařič zachovává mobilní a prostorové úsporné využití.

Přesné udržování teploty

Nízkoteplotní vařič sous-vide SV 50 dokáže ohřát 20 litrů vody na teplotu 56 °C s přesností na 0,5 °C za přibližně 45 minut. Nastavenou teplotu spolehlivě udržuje ve vodní lázni po celou dobu vaření. Cirkulační hlavice, která je vyrobena z kvalitní nerezavějící oceli, cirkuluje vodu 0,8 litrů za minutu. Vařič je vybaven přehledným LCD displejem s podsvícením, na kterém vidíte aktuální teplotu i nastavený čas. Přesná elektronická regulace teploty je umožněna až do 99 °C a časovač si nastavíte na maximálně 99 hodin.

Pomalé vaření pro dokonalé pokrmy

Ponorný vařič Steba SV 50 je ideálním přístrojem pro pomalé vaření při konstantně nízké teplotě, díky čemuž si vychutnáte jídlo, jako kdyby bylo připraveno v luxusní restauraci profesionálním šéfkuchařem. Pomalé vaření ve vakuu zajistí, že pokrm si zachová maximum šťávy, chuti, vůně a zdraví prospěšných látek. Ingredience jsou jemné a zachovávají si všechny své nutriční vlastnosti.

Přestože maso budete vařit i několik hodin (čas vaření závisí na druhu masa), odměnou bude dokonale šťavnaté, měkké a křehké maso, které se vám bude rozpadat na jazyku a vy si vychutnáte všechny chutě i vůně. Chcete se sous-vide vařičem připravit například hovězí medium rare, neměli byste překročit teplotu 56,5 °C.

Zkušenosti a recenze

Ponorný vařič Steba Sous-Vide SV 50 si vysloužil pozitivní reakce spotřebitelů. Ocenili přesné udržování nastavené teploty, robustní a ergonomický design či dobré kotvení v nádobě i hrnci. Líbil se jim přehledný LCD displej, barevná signalizace stavu i výborný tvar přístroje pro pohodlnou manipulaci. Vyzvedli také to, že hrnec nemusí při vaření stát na sporáku a potěšilo je skvěle připravené maso, které je měkké a šťavnaté. Nelíbilo se jim plastové ovládací kolečko a plastová vrtule na víření vody. Některým překážela vyšší pořizovací cena přístroje.

Recenze a zkušenosti s vařičem Steba Sous-Vide SV 50

Závěrečné hodnocení

Ponorný vařič Steba SV 50 je univerzální přístroj na sous-vide vaření, který můžete využívat s jakoukoli nádobou nebo hrncem. Podmínkou je jen to, že nádoba musí mít hloubku minimálně 15 cm. Přístroj dokáže velmi přesně udržovat nastavenou teplotu po celou dobu vaření a časovač lze nastavit až na 99 hodin. Přehledný LCD displej vás informuje o aktuálních hodnotách a pomalé vaření ve vakuu zajistí, že pokrmy budou chutné, šťavnaté a plné živin.

Robustní konstrukce dobře kotví v hrnci i nádobě a díky ergonomickému tvaru se s přístrojem dobře manipuluje. Zamrzí, že výrobce nepřidává do balení svářečku a ani sáčky, proto si je budete muset dokoupit. K výrobku se doporučuje dokoupit také izolační kuličky, které ušetří energii a upřesní nastavenou teplotu koupele. Některé obchody tyto izolační kuličky nabízejí v ceně přístroje, bude tedy záležet, kde si vařič zakoupíte.

Pozitíva

přesné udržování nastavené teploty
robustní a odolná nerezová konstrukce
časovač až na 99 hodin
možnost použití s hrncem i nádobou
přehledný LCD displej s podsvícením

Negatíva

nutnost dokoupit si svářečku fólií i sáčky
plastové ovládací kolečko


Autor recenze: Lucia Bihuncová
Datum publikace: 02.02.2021
Nejlepší sous-vide vařiče 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší sous-vide vařiče 2024 – recenze, test, srovnání

Přestože jsou sous-vide vařiče na trhu již nějaký ten čas, pro mnohé lidi je to stále neznámý pojem. Co to je sous-vide vaření a jaké má pro vás benefity? Se sous-vide vařením jste se mohli setkat především v luxusních restauracích, ale stále častěji se takový způsob vaření dostává i do běžných domácností. Důvodem je kvalita jídla, které dokážete s takovým vařičem uvařit. Jde totiž o pomalé... Přečíst článek


Přidat komentář