Nejlepší Elektrické zubní kartáčky 2019 – Test kartáčků

Víte, jak si vybrat elektrický zubní kartáček? V textu se dozvíte, jaké máte možnosti a podle čeho přesně si vybírat. V tabulkách najdete výsledky testu elektrických zubních kartáčků.

Sonický elektrický zubní kartáček

Sesbírali jsme výsledky domácích a zahraničních odborných porovnání, testů, hodnocení a recenzí a vytvořili jsme pro vás tabulku těch nejlepších zubních kartáčků. Pokud máte dotaz, návrh nebo připomínku, zapojte se do diskuse ve spodní části stránky.

Nejlepší sonické kartáčky

Nejlepší rotační kartáčky

Jak si vybrat elektrický zubní kartáček?

Elektrické zubní kartáčky jsou v péči o váš chrup účinnější než běžné kartáčky. Chcete vědět, jak elektrický zubní kartáček funguje a proč byste ji měli mít doma i vy? 
Nejenže si elektrické zubní kartáčky lepší poradí s nečistotami ve vašich ústech, navíc je čištění s nimi pohodlnější a ušetří vám spoustu času. Elektrické zubní kartáčky jsou vhodné na mytí citlivých zubů a zbavení skloviny bakterií, které způsobují citlivost zubů či bolesti dásní. Speciální funkce vám umožní masáž dásní, ale například vám dokáží také vybělit zubní sklovinu.

Zdroj kartáčku

Co se nejlevnějších elektrických kartáčků tyčku, jejich zdrojem jsou vestavěné hlavice, které nelze měnit a vydrží přibližně 3 měsíce. Populární jsou bateriové kartáčky, které jsou poháněny buď jednorázovými AAA bateriemi, nebo dobíjecími bateriemi.

Kvalitní elektrický zubní kartáček

Nejpreferovanější jsou kartáčky poháněné akumulátorem. Ty disponují elektrickou základnou, do které stačí zubní kartáček posadit a za několik hodin se nabije. Elektrický zubní kartáček vydrž podle typu akumulátoru a zátěže 2 až 10 dní. Mnohé takové kartáčky mají zabudovaný indikátor vybití, který vám signalizuje stav baterie.

Další důležité parametry výběru

Při výběru zubního kartáčku třeba sledovat kromě typu a zdroje kartáčku i různé doplňkové parametry. Například to, zda má kartáčky displej, senzor tlaku či časovač

  • Časovač: Praktický ukazatel, který informuje uživatele o době mytí zubů. Kartáčky mají obvykle přednastavené 2- až 3-minutové intervaly.
  • Displej: Disponují ním obvykle jen dražší modely, které obsahují specifické režimy pro mytí zubů.
  • Uživatelské programy: Mód pro běžnou ústní hygienu, režim Sensitive, bělení zubů, masáž dásní a pod., Čili možnost nastavení různých programů či režimů mají inteligentní elektrické kartáčky. Přednastavený režim ukazuje displej / LED indikátor.
  • UV zářič: Některé elektrické zubní kartáčky jsou vybaveny UV zářičem, který ničí škodlivé bakterie na samotné kartáčku.
  • Senzor tlaku: Tato funkce rozpoznává, kdy zubním kartáčkem tlačíte příliš na zuby. Snímač na to upozorní zpomalením rotace či vibrace.
  • Výměna hlavic: Výměna náhradní hlavice je možná pouze v případě stejné značky, případně stejného modelu.

Druhy elektrických kartáčků

Elektrické zubní kartáčky se dělí na několik typů. Využívají různé technologie a principy čištění. Každý z nich se tedy vyznačuje jistými pozitivy.

Sonický elektrický zubní kartáček

Je to nejnovější technologie v oblasti čištění zubů elektrickou kartáčkem, kde se hlavice kartáčku mírně, ale rychle kývá do stran. Nečistoty a povlak se odstraňují ne štětinami, ale směsí zubní pasty, vody a slin, které se rozvibrují velkou rychlostí, díky níž se nečistoty odstraní. Výhodou je, že tyto kartáčky více simulují pohyby klasické zubního kartáčku. mnohem účinnější odstraňují povlak a nečistoty od kávy apod. Jsou šetrnější k dásním. Nevýhodou je menší výběr hlavic a vyšší cena.

Rotační elektrický zubní kartáček

Tyto zubní kartáčky mají kulatou hlavici, otáčejí se, ale ne úplně, jak se často mnozí domnívají. Jde pouze o mírné pootočení hlavice z jedné do druhé strany, ale neprotáčí se úplně do celokruhově pohybu. Jsou na trhu již dostatečně dlouho a uživatelé mají s nimi bohaté zkušenosti.

Rotační zubní kartáček

Mezi výhody patří, že pro tyto kartáčky existuje množství různých nástavců a vysoká intenzita pohybů při čištění. Jsou levnější a ve výborných cenách jsou i náhradní nástavce. Nevýhodou je, že právě vysoká intenzita nemusí vyhovovat uživatelům s větší citlivostí dásní.

Vibrační elektrický zubní kartáček

Čištění funguje na principu vytváření vibrací. Při čištění zubů kartáček rozkmitá směs vody a zubní pasty a dostane se i na ty nejméně dostupná místa. Při čištění zubů stačí kartáčkem stačí pohybovat vpřed a vzad, vibrační funkce se postará o zbytek.

3D elektrický zubní kartáček

Tzv.oscilačně-rotační kartáčky způsobují při čištění zubů pulzování a zároveň otáčení vláken. 3D hlavice je kombinací vibrační a rotační hlavice. Tento typ kartáčku vytváří kolem 40 000 kmitů za minutu a účinně stírá plak.

Čištěné je jednoduché - kartáček stačí přiložit na zub a hýbat ní jen po ploše skloviny, kterou chcete čistit. Přitlačovat ani drhnout nemusíte.

Elektrické kartáčky podle určení

Vrámci samostatného dělení se elektrické zubní kartáčky rozlišují i podle toho, kdo je bude využívat. Kartáčky se podle určení dělí na ty pro dospělé a ty pro děti.

Zubní kartáčky pro dospělé rozpoznáte jednoduše, při dětských elektrických zubních kartáčcích jsou však určité odlišnosti. Elektrické Velikost zubního kartáčku je přizpůsobena dětem - hlavice je většinou mnohem menší a designové provedení bývá hravější.

Recenze a hodnocení

Nejlepší sonické kartáčky

Seznam článků

Jak vybrat elektrický zubní kartáček. Sonický nebo rotační?

Jak vybrat elektrický zubní kartáček. Sonický nebo rotační?

Klasické (mechanické) zubní kartáčky, které všichni dobře známe pomalu, ale jistě nahrazují elektrické zubní kartáčky.   Ne, zuby za vás samy umyjí ale jejich mytí je intenzivnější a efektivněji. Zuby jako z reklamy můžete mít i vy. Víte, jak si elektrický kartáček správně... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(89.2%)

Přidat komentář