Jak vybrat elektrický zubní kartáček. Sonický nebo rotační?

Klasické (mechanické) zubní kartáčky, které všichni dobře známe pomalu, ale jistě nahrazují elektrické zubní kartáčky. Ne, zuby za vás samy umyjí ale jejich mytí je intenzivnější aefektivněji.

Elektrický zubní kartáček

Zuby jako z reklamy můžete mít i vy. Víte, jak si elektrický kartáček správně vybrat a s čím třeba při jejím používání počítat?

Oblíbené elektrické zubní kartáčky

Názov Hodnotenie Detail
Philips DiamondClean   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Oral-B Genius Pro 8900   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
ETA Sonetic 270790000   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Oral-B Vitality 3D White   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
TrueLife SonicBrush UV   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt

Rotační a sonický kartáček a jejich rozdíl

Na trhu jsou dva druhy elektrických kartáčků na zuby. rotační a sonický. Rotační je na trhu již déle, mají větší výběr, a proto jsou cenově přístupnější. Sonický není na trhu tak dlouho a její cena je vyšší. Čištění zubů s rotační a sonickou kartáčkem je kvalitní a velmi pohodlné, ale cena není jediný rozdíl, s kterým se při těchto kartáčcích potkáte. důležitý je účel a způsob použití. Nesprávný výběr by mohl zubům více poškodit než jejich ošetřit.

  • Rotační (oscilační) – rotace štětin kartáčku se pohybuje kolem 7 000 - 8 800 kmitů za minutu. Kartáček nerotuje úplně, tak jak to vyplývá z jejího názvu. Rotuje ze strany na stranu. Jde o drobné pootočení tam a zpět a nedoporučuje se používat ji při problémech s dásněmi.
  • Oscilačně-rotační (oscilační pohyb + rotace) – vibruje rychlostí 20 000 - 48 000 pohybů za minutu. lepší odstraňuje plak a zvyšuje účinnost čištění, protože do mezizubních prostor proniká lépe.
  • Sonický (vibrační) – má až 42 000 čistících pohybů za minutu. Zuby nečistí štětinami, ale směsí pasty, slin a vody, proto se dostane i na méně dostupná místa a povlak ze zubů odstraňuje důkladněji. dosahuje účinek mezizubních kartáčků nebo zubních nití. Je šetrnější k dásním a zubům. Sonická technologie je vhodná pro citlivé zuby a dásně.

Nabíjení elektrického kartáčku

Elektrické kartáčky se dobíjejí klasicky, tužkovými baterkami, které vyměníte stále, když potřebujete. Nabíjecí kartáčky potřebují místo na stojan. kartáček vydrží nabitá od 5 dnů až po 3 týdny. Záleží na kvalitě a četnosti používání. Nabíjecí baterie má životnost 4 – 5 let, ale nedá se vyměnit. Pokud přestane reagovat, musíte vyměnit celou kartáček.

Sonický elektrický zubní kartáček

Co všechno elektrický zubní kartáček dokáže?

  • Většina elektrických kartáčků má zabudovaný časovač, který zajistí, abyste si zuby čistili dostatečně dlouho. V 30-sekundových intervalech vás kartáček upozorní na změnu strany, abyste si byli jisti, že jste si zuby umyli opravdu dobře.
  • Součástí kvalitnějších kartáčků je snímač tlaku, který vás změnou tónu nebo rozsvícením červeného světýlka upozorní na to, že na zuby velmi tlačíte. Větší tlak zuby lépe nevyčistí. Naopak, může poškodit dásně a poodhalit zubní krčky.
  • Při lepší elektrické kartáčku si můžete zvolit jeden ze šesti programů. Nejčastěji se setkáte s masážním, leštícím a sensitive programem pro jemnější čištění zubů a dásní.

Dvě minuty a dost

Dvě minuty čištění s elektrickou kartáčkem nahradí 15 až 20 minut čištění klasickým zubním kartáčkem. Čištění je kratší, ale i pohodlnější a efektivněji. Nejde jen o úsporu vašeho času, ale i výhodu pro vaše zdraví. Čisté zuby jsou zdravé zuby.

Pro sebe nebo pro celou rodinu?

Předtím, než do elektrické kartáčky investujete, ujasněte si, kde ji umístíte a kolik lidí ji bude používat. Aby bylo předem jasné, po jakém příslušenství a stojáncích na hlavice máte sáhnout a nezapomeňte při tom na baterku a její výdrž.

Elektrický zubní kartáček

Jeden kartáček po výměně hlavice použije celá rodina, jen jejich nezapomeňte barevně rozlišit. Elektronickou kartáček většinou dostanete v cestovním pouzdře, kde kartáček můžete i dobíjet.

Elektrický zubní kartáček a aplikace

Kvalitní elektrické zubní kartáčky můžete přes Bluetooth propojit s aplikací, která eviduje, jak často si zuby čistíte, časovač a čisticí režim. Následně si můžete své záznamy kontrolovat, případně záznamy vašich dětí, a zjistit, kdy jste v čištění polevili, případně, že si zuby opravdu čistíte tak, jak je třeba.

Elektrický zubní kartáček něco stojí

Nevýhodou elektrického zubního kartáčku je její počáteční investiceavyšší průběžné náklady. Hlavici byste měli měnit v pravidelných 2 – 3 měsíčních intervalech. Sonické hlavice jsou voprotirotačními dražší. Jde však o klasický cyklus výměny, i obyčejné zubní kartáčky je třeba měnit každé 2 – 3 měsíce.

Hodnocení článku:
(80.8%)

Pulbikované dňa: 01.11.2018

oblíbené produkty

Zobrazit kategorii:


Přidat komentář