Nejlepší nůžky na trávu 2024 – recenze, test, srovnání

Nůžky na trávu nepatří k tomu zahradnímu nářadí, které byste museli vlastnit nevyhnutelně. Jinak řečeno, určitě se obejdete i bez nich, pokud však chcete váš trávník a jiné části zahrady udržovat v dokonalém pořádku, jde o velmi praktického pomocníka.

Jak vybrat nůžky na trávu?

V našem návodu na výběr vám poradíme, který typ nůžek na trávu je vhodný právě pro vás.

Nejlepší ruční nůžky na trávu

Názov Hodnotenie Detail
Gardena Comfort 8735-29   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Fiskars Nůžky na trávu Servo GS42   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Ferrida Grass Shears   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Gardena Classic nůžky na trávu (8730-20)   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Wolf-Garten Ri-T   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt

Nejlepší akumulátorové nůžky na trávu

Názov Hodnotenie Detail
Fieldmann FZN 4101-A   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Makita DUM111ZX   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Powerplus POWEG4500   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Profi Tools Aku nůžky 2v1 N0E-KT-01   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Einhell GE-CG 18   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Nůžky na trávu – recenze

Na několik modelů nůžek na trávu jsme si posvítili za vás. Sepsali jsme všechny pozitiva i negativa, podívali jsme se na ty nejzajímavější a nejdůležitější parametry a připravili pro vás recenze nůžek na trávu, které vám mohou při výběru podstatně pomoci.

Na co slouží nůžky na trávu

V garáži vám už stojí ruční i traktorová sekačka, křovinořez, elektrické nůžky na živý plot a ty ruční na oštikávaní větví. Na co vám tedy bude další zahradní nářadí? Nůžky na trávu slouží pro úpravu menších a hlavně těžko dostupných ploch, například v okolí záhonů, obrubníků, zahradního domku či altánku, psí boudy, dětského pískoviště nebo v těsné blízkosti bazénu.

Někteří majitelé trávníků je využívají i na jakési doladění jejich zelené pýchy po sečení. Ano, pomocí nůžek na trávu můžete kromě výše zmíněných ploch upravit i ta místa, které po nájezdu sekačky nevypadají úplně podle vašich představ. Samozřejmě, něco takového je vskutku pouze pro ty, kteří si potrpí na detaily.

Jak vybrat nůžky na trávu

Nůžky na trávu se dají rozdělit do 2 základních kategorií, a to na ty mechanické – ruční a akumulátorové. První alternativa je levnější, avšak pracnější, proto je vhodná zejména pro ty, kteří potřebují trávník stříhat pouze občasně a na malé ploše. Akumulátorové nůžky nabijete, takže v podstatě pracují za vás. Na druhé straně za ně zaplatíte minimálně 500 Kč. Na začátku rozhodování si tedy určitě položte otázku, která z těchto verzí je lepší pro vás. Mnoho parametrů se totiž bude odvíjet právě na základě vaší odpovědi.

Ruční nůžky na trávu

Ruční nůžky na trávu na první pohled připomínají klasické nůžky na živý plot. Rozdílná je v podstatě pouze jejich rukojeť a umístění nožů – rukojeť se nachází nad noži, abyste pohodlně dostali k trávě, která roste ve vodorovné poloze. Tyto nůžky využijete hlavně na stříhání menších travnatých ploch, například v okolí obrubníků, okrasných skalek či zeleninových záhonů. Samozřejmě, nic vám nebrání ani v tom, abyste je používali na úpravu celého trávníku, taková aktivita by však byla vskutku náročná.

jak vybrat ruční nůžky na trávu

Akumulátorové nůžky na trávu

Kategorie akumulátorových nůžek na trávu je už o něco pestřejší. Patří sem modely s různými typy nožů, rukojeťmi, hmotností a využitím. Jejich hlavní funkce je však stejná, slouží k úpravě travnaté plochy na těžší dostupných místech.

Hlavním rozdílem mezi ručními a akumulátorovými nůžkami je přítomnost baterie, resp. akumulátoru. Práce s nimi je tedy o poznání jednodušší a příjemnější. Trošku otravná může být pouze nutnost neustálého dobíjení baterií, již zmíněná vyšší cena a také náročnější požadavky na jejich uskladnění.

Co si všímat při výběru nůžek na trávu

Výběr ručních nůžek na trávník je nepochybně jednodušší. Stačí si vybrat ty s ideální délkou nožů, přijatelnou cenou, hmotností a můžete se pustit do úpravy vaší zahrady. Při těch akumulátorových však třeba sledovat řadu parametrů, jako je výdrž baterie či počet lišt. Abyste z toho všeho neměli úplný miš-maš, jednotlivé části výběru nůžek na trávu budou v následujících řádcích rozděleny do samostatných částí pro ty ruční a akumulátorové.

Hmotnost nůžek na trávu

Nůžky na trávu by měly být co nejlehčí, aby vám po už po krátké chvilce nezačala "odpadávat ruka", což platí pro ruční i akumulátorové modely. Toto nářadí může vážit pouze 300 g, ale i více než 3 kg. Zpravidla je to tak, že ruční nůžky jsou a zároveň by také měly být lehčí. Výjimkou jsou modely s teleskopickou tyčí, tedy prodlouženou rukojetí, která slouží na stříhání trávníku ve stoje. Ty mají většinou vyšší hmotnost.

Akumulátorové nůžky jsou těžší hlavně kvůli baterii. Pro ženy se dá za přijatelnou považovat hmotnost okolo 1 kg (i to už je však docela dost), páni by měli bez větších problémů v rukou "udržet" 2 až 3 kg. Těžší modely oceníte pouze v tom případě, pokud jsou určeny i na stříhání hrubších zdřevnatělých stonků.

Jak vybrat vhodné nože

Nožům byste měli věnovat pozornost při koupi akumulátorových i ručních nůžek, protože jde o jejich nejdůležitější část. Začneme těmi parametry, které jsou stejné u obou typů nůžek, tedy materiálem.

Určitě je rozumné sáhnout po nožích z jakékoliv nerezavějící oceli. většinou se setkáte s pozinkovanou či kalenou ocelí. Jinak stačí nůžky zapomenout v trávě nebo je odložit mokré a zrezivělé nože jsou na světě (věřte nám, víme o čem mluvíme). Je nutné podotknout, že zrezivělé, rovná se tupé nože, což je u tohoto nářadí nepřípustné.

U mnoha kousků se setkáte také se speciální "nepřilnavou" povrchovou úpravou, která přispívá k tomu, že odstřižena tráva z čepelí při práci sklouzává jednodušeji. Tuto drobnost oceníte také při čištění nůžek.

Jak vybrat nože na ručních nůžkách na trávu

Při koupi mechanických, tedy ručních nůžek se zaměřte na délku a záběr nožů, který rozhoduje o tom, jaký široký pás trávy dokážete odstřihnout na jedno cvaknutí. Na úpravu skutečně malých a špatně dostupných ploch se vám budou hodit kratší nože (cca 15 – 20 cm), delší (cca nad 25 cm) oceníte při úpravě větších a dostupnějších ploch.

Čepele ručních nůžek na trávu

Druhým parametrem je výbrus, tedy tvar ostří na nožích. První verzi je rovné ostří, které najdete hlavně na levnějších kouscích, druhou takzvaný vlnitý výbrus na těch dražších. Vlnitý výbrus by měl stát za efektivnějším "uchopením" trávy. Za sebe můžeme říci, že při práci s nůžkami na trávu s rovným a vlnitým výbrusem nevidíme velký rozdíl.

Při ručních nůžkách si všimněte i možnosti jejich otočení, a to zejména tehdy, pokud vy nebo někdo z vaší rodině patří k levákům. Na některých kouscích můžete totiž nože pohodlně otočit v 180 nebo 360 ° úhlu. Tato možnost je praktická i z dalšího důvodu, nůžky můžete využít také na vertikální stříhání.

POZOR: Nůžky s vlnitým výbrusem jsou trochu náročnější na údržbu. Potrápí vás hlavně při jejich broušení.

Jak vybrat lišty na elektrických nůžkách na trávu

Pokud se rozhodnete pro akumulátorový model, budete mít na výběr z několika typů takzvaných lišt. Jde o nástavce, které znáte z elektrických nůžek na živý plot. Mohou mít různý tvar a počet "nožů", délku i záběr. I v tomto případě platí to, co jsme si řekli výše, tedy že delší lišty jsou vhodné pro úpravu větších a ty kratší pro úpravu menších a špatně dostupných ploch.

Na některých akumulátorových nůžkách můžete lišty spolu s celou hlavou otáčet v 2 nebo až 4 směrech, tedy dopředu a dozadu, nebo dopředu, dozadu, doleva a doprava.

Ke kvalitnějším akumulátorovým nůžkám většinou dostanete několik lišt, přičemž každá z nich slouží pro úpravu jiných porostů. Základem je lišta na trávu, která bývá dlouhá cca 8 cm. Kromě ní můžete v balení najít i lištu na stříhání hrubších zdřevnatělých stonků, živého plotu (lišta s délkou kolem 15 cm) nebo tenčích větviček.

Jak vybrat vhodnou rukojeť

Rukojeť je další velmi důležitá součást jakýchkoliv nůžek, a tedy i těch na trávu. Typy rukojetí se na ručních a akumulátorových modelech zásadně liší, proto si je musíte vybírat úplně jinak. Než se dostaneme k oběma typům nůžek, si řekneme opět o společných parametrech.

Prvním z nich je tvarování rukojeti, které by mělo být ergonomické. Je docela těžké přesně popsat, co znamená to ergonomické tvarování. Při nůžkách by se to však dalo shrnout asi tak, že by vám měla rukojeť "padnout" do ruky. Velmi pohodlným detailem jsou záhyby na prsty a, nepochybně i pogumovaný, resp. protiskluzový povrch.

Akumulátorové nůžky na trávu

Druhým společným parametrem je délka rukojeti. Na výběr máte nůžky, při kterých musíte být během práce sníženi nebo klečet na kolenou, tedy ty s krátkou rukojetí. Druhou možností je teleskopická tyč, která slouží k tomu, abyste mohli během úpravy trávníku stát.

Jak vybrat rukojeť na ručních nůžkách na trávu

Při ručních nůžkách se setkáte s různými obměnami rukojetí (s ouškem, bez ouška, různé tvarování atd.), které musíte vždy stlačit, nejčastěji směrem shora dolů. Toto řešení je docela šikovné, avšak ne dokonalé. Po jisté chvilce vás totiž téměř s jistotou začne bolet ruka.

Delší práci s takovými nůžkami zaznamenáte hlavně na druhý den, kdy vás pravděpodobně čeká svalovka na dlani. Ano, i to se dá, protože při takovém pohybu zabírají svaly, o kterých jste dosud ani jen netušili. Jinak řečeno, nepoužíváte je až tak často. Takto to bylo a je při každé další úpravě trávy v okolí záhonů alespoň v našem případě. Proto vám doporučujeme sáhnout po nůžkách, které nemusíte mačkat příliš velkou silou.

Jak vybrat rukojeť na akumulátorových nůžkách na trávu

Akumulátorové nůžky nejsou poháněny stlačováním rukojeti, ale baterií. Rukojeť proto neslouží k mačkání, ale pouze uchopení a mačkání tlačítka ON/OFF. V tomto případě se proto zaměřte hlavně na její polohu a tvar – může být zaoblená nebo zcela rovná, umístěná nahoře nad čepelemi, nebo se s nimi nacházet téměř ve vodorovné poloze.

Opět platí, že každému vyhovuje něco jiného, ​​proto vám doporučujeme, abyste si nůžky nejprve zkusili, doslova, chytit do ruky. Nezapomeňte, že s nůžkami budete pracovat i po delší dobu, proto si vyberte takový model, který se vám drží opravdu pohodlně.

Jak vybrat vhodnou baterii – akumulátor

Logicky, v této chvíli se dostáváme k parametru, který souvisí výhradně s akumulátorovými modely. Baterie může na 1 nabití vydržet pouze cca 30 min. nebo až 1,5 hod. Dá se říci, že dražší nůžky zvyknou mít výdrž delší, ty levnější podstatně kratší. Výhody a nevýhody obou možností asi není třeba vysvětlovat dopodrobna.

Nejčastěji natrefíte na 8 – 10 V baterie, výjimečnější na ty 18 a více voltové. Při koupi akumulátorových nůžek si všimněte i údaj o délce jejich nabíjení. Některé baterie musíte nechat v elektřině pouze 3, některé až 7 hodin.

Akumulátorové nůžky na trávu – baterie

Velmi praktickým řešením jsou 2 baterie v balení. Jednu můžete používat a druhou současně nabíjet. No a když už jsme při počtu baterií v balení, nezapomeňte si předem ověřit, zda k danému modelu baterii vůbec dostanete. Některé jsou totiž dodávány bez ní a dokonce i bez nabíjecí stanice.

Bezpečnostní a praktické funkce nůžek na trávu

Následující řádky budou věnovány opět převážně akumulátorovým nůžkám, protože ty ruční nezvyknou mít až tolik pokrokových či bezpečnostních funkcí. V úvahu připadá možnost otáčení čepele v 180 nebo až 360 ° úhlu a páčka na jejich "uzamčení".

  • Ochrana prstů: Nachází se nad noži před rukojetí. Nejčastěji jde o plastový "kryt", který vaše ruce chrání jako před noži, tak i před létající trávou.
  • Funkce automatického vypnutí: Slouží k tomu, aby se nůžky vypnuly ​​ve chvíli, kdy pustíte "knoflík" ON/OFF.
  • Bezpečnostní zámek: Pokud máte děti nebo domácí zvířata, která se zvyknou přehrabovat ve vašem zahradním nářadí, určitě přemýšlejte nad nůžkami s bezpečnostním zámkem.
  • Nastavení výšky střihu: Na některých, hlavně těch "značkových" a dražších nůžkách lze nastavit výšku nožů, tedy výšku stříhání trávy. Nejčastěji se setkáte s rozmezím od 0,5 do 2,5 cm.
  • Indikátor stavu baterie – akumulátoru: Většinou jde o LED světelnou kontrolku, která vás upozorní na vybití, ale i nabití baterie.
  • Indikátor přetížení: Na některých modelech je spojen se světelnou kontrolkou stavu baterie. Slouží k tomu, aby vás upozornil na přetížení – přehřátí nůžek při delší práci.

Počet střihů/otáček za minutu

I tyto technické parametry vás budou zajímat výhradně při akumulátorových nůžkách. U některých modelů najdete údaj o počtu střihů, u jiných zase o počtu otáček za minutu. Na oba z nich natrefíte spíše výjimečně. Nebudeme vás zatěžovat všemi dostupnými možnostmi. Bohatě vám stačí vědět, že vyšší počet otáček nebo počet střihů za minutu hovoří o vyšším výkonu nůžek. Pro lepší představu, na těch dražších se většinou setkáte s cca 2000 – 2 500 střihy za min.

Kde koupit ruční a akumulátorové nůžky na trávu + průměrná cena

V závěru návodu na výběr těch nejlepších nůžek na trávu jsme si pro vás vybrali několik značek a prodejců, u kterých si můžete pořídit buď dražší profi kousky, nebo ty s velmi dobrou kvalitou a přijatelnou cenou.

Nůžky na trávu Bosch

Nůžky na trávu Bosch patří k těm dražším, avšak, jak to již při této značce bývá, i těm kvalitnějším. Nejlevnější model můžete vlastnit za něco kolem 1500, ten nejdražší za více než 2500 Kč. V nabídce Bosch najdete výhradně akumulátorové nůžky na trávu. Všechny spojuje nízká hmotnost (cca 500 – 600 g) a specifická protiskluzová rukojeť. Výdrž nůžek Bosch na jedno nabití se pohybuje v rozmezí 50 až 100 min. a doba jejich nabíjení je cca 50 min. a více. příznačným parametrem je i několik lišt v balení. K většině nůžek Bosch dostanete minimálně 2, jednu na trávník a druhou na živý plot.

Nůžky na trávu Fiskars

Další známý výrobce, který jako jediný z těch, kterých jsme pro vás vybrali, nabízí pouze ruční modely. Cena nůžek od Fiskars se pohybuje někde okolo 500 Kč. Na většině z nich si můžete jednoduše nastavit úhel nožů na 180 °, díky čemuž slouží nejen ke stříhání trávy, ale také tenčích větviček či bylinek, tedy těch porostů, které rostou ve vertikální poloze.

Zelené akumulátorové nůžky na živý plot

Nůžky na trávu Gardena

Značku Husqvarna asi není třeba představovat. No a Gardena je jednou z jejích hlavních celosvětových spotřebitelských značek. Jinak řečeno, i v tomto případě mluvíme o dobré kvalitě za rozumnou cenu. Gardena má v nabídce ruční i akumulátorové nůžky na trávu, a to za ceny od 370 do 750 Kč (ruční) a 1000 až 2000 Kč (akumulátorové).

Nůžky na trávu Fieldmann

Produkty Fieldmann kvalitou mnozí přirovnávají k značkám, které nabízí Lidl. V překladu, nejde o úplnou špičku či 100% profi zahradní nářadí, ale rozumný kompromis mezi cenou a kvalitou. I Fieldmann nabízí výhradně akumulátorové nůžky na trávu, a to za cenu od cca 500 do 900 Kč. Ke všem z nich dostanete 2 lišty – 80 mm na trávu, 110 mm na keře – a 3,6 V Li-ion baterii s 30 min. výdrží a 4 hod. dobou nabíjení. Vybrat si můžete z modelů s otočnou hlavou či teleskopickou tyčí – rukojetí.

Nůžky na trávu Hecht

Značka Hecht určitě patří k těm ověřeným a spolehlivým, koupě nůžek na trávu je tedy i v tomto případě rozumná. Hecht má v nabídce pouze 1 model nůžek, resp., jak se dočtete na jejich webu, akumulátorového vyžínače za necelých 1000 Kč. Jeho nabíjení vám zabere přibližně 4 hodiny a následná provoz může trvat maximálně 40 min. Nůžky mají příjemnou protiskluzovou rukojeť, dostanete k nim i teleskopickou tyč a 2 lišty (na trávu a keře). Menším zklamáním je jejich vyšší hmotnost, která představuje až 1 kg.

Nůžky na trávu Makita

Nůžky na trávu Makita na první pohled připomínají malého zahradního terminátora. Jsou robustní, mají vyměnitelné lišty, výšku stříhání trávy si na nich můžete nastavit na různou výšku a na jejich přehřátí, vybití nebo nabití vás upozorní LED indikátor. Ve zkratce, jsou to vskutku propracované a výkonné nůžky na trávu s celkem výkonnými bateriemi. Tomu však odpovídá i jejich cena, která se pohybuje v rozmezí od cca 1700 do 3700 Kč.

POZOR: Mnohé nůžky na trávu Makita jsou dodávány bez baterie a nabíjecí stanice.

Nůžky na trávu Stihl

Od dalšího extrémně populárního a spolehlivého výrobce Stihl si můžete zakoupit také pouze akumulátorové nůžky na trávu. V jeho nabídce najdete konkrétně 2 modely, a to nůžky Stihl HSA 25 a 26. Nový model, tedy HSA 26 je dostupný samostatně za cca 2500 Kč nebo jako součást setu za cca 3500 Kč. HSA 25 si můžete zakoupit pouze spolu s další výbavou za cenu kolem 3200 Kč.

O kvalitě v tomto případě nemusíme polemizovat. Oba modely Stihl můžete díky vyměnitelným lištám využít ke stříhání trávy i živého plotu, jsou vybaveny 10,8 V baterií, mají hmotnost okolo 1 kg a je k nim možné dokoupit i teleskopickou tyč.

Jak používat nůžky na trávu

Používání nůžek na trávu není nijak náročné, na druhé straně, budete si muset najít vlastní systém. Práce s těmi ručními je o něco jednodušší, při akumulátorových to chce cvik. V následujících řádcích si můžete přečíst o jakýchsi zásadách, díky kterým si "vystřihnout" dokonalý trávník.

  • Při ručních nůžkách dbejte zejména na to, aby byly dostatečně ostré, jinak nimi trávu vytrháte, ne ostříháte pěkně dorovna.
  • Akumulátorové nůžky nikdy netlačte zcela "na doraz", tedy až k půdě. Měli byste je držet volně a při pohybu postupovat plynule v přibližně stejné výšce.
  • Pokud zjistíte, že akumulátorové nůžky i přes vaší maximální snahu trávu spíše trhají, zkontrolujte ostrost jejich nožů, a to i tehdy, když jsou téměř úplně nové.
  • Nerovnoměrné stříhání trávy akumulátorovými nůžkami může být způsobeno i zadrháváním motoru. V takovém případě se obraťte na výrobce – prodejce.

Jak pečovat o nůžky na trávu

  • Základem péče o nůžky na trávu je, aby byly čisté a ostré, přičemž tyto 2 věci spolu úzce souvisí. Odkládání nůžek pokrytých trávou se totiž časem odrazí na jejich zrezivění a tedy i otupení.
  • Nůžky po každém použití dokonale očistěte od kousků trávy. Dejte ji pryč z nožů i rukojeti, jednoduše z celých nůžek.
  • Před odložením nůžek se ujistěte, že jsou zcela suché. Můžete je pořádně vytřít nebo nechat proschnout na sluníčku.
  • Akumulátorové nůžky skladujte v suchu a na místě, kde teploty příliš nekolísají směrem nahoru a dolů. Chraňte je před hlodavci a hmyzem. Tyto zvířátka si v nich můžou udělat "hnízdo".

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Zajímá vás, jak často budete muset brousit čepele na nůžkách, zda je můžete využít i na úpravu jiné zeleně, jako je tráva, a zda práce s těmi akumulátorovými potrápí vaše uši? Přečtěte si odpovědi na nejčastější spotřebitelské otázky.

Jak často je nutné brousit nůžky na trávu?

Tráva dokáže ostří otupit velmi rychle. Pokud si koupíte opravdu kvalitní nůžky, počítejte s minimálně 3 broušeními v průběhu sezóny. Ty levnější takříkajíc bez jména budete muset brousit mnohem častěji, klidně i před každým stříháním trávy.

Jsou akumulátorové nůžky na trávu hlučné?

Jak se to vezme. Hlučnost nůžek se pohybuje někde okolo 50 - 60 dB, což je ekvivalent k poněkud hlasitějšímu rozhovoru.

Co všechno mohu upravovat pomocí nůžek na trávu?

Už jsme si řekli o bylinkách, živých plotech a keřích. Nůžky na trávu však můžete využít i na úpravu jakýchkoli okrasných popínavých rostlin, které potřebujete vyformovat do konkrétního tvaru. Se specificky natočenými noži se vám bude totiž i ve vertikální poloze pracovat podstatně jednodušeji.

Vaše hodnocení:
(88.6%)
Datum publikování: 08.12.2020
Datum poslední aktualizace: 10.10.2023

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek