Nejlepší holící strojky 2024 – recenze, test, srovnání

Hledáte pánský holicí strojek pro sebe nebo pro svého blízkého a chcete si vybrat kvalitní produkt za rozumnou cenu? Nevěříte prodejním taktikám a raději se spoléháte na fakta a výsledky nestranných testů? Pokud ano, následující žebříček nejlepších pánských strojků je určen právě pro vás.

Holení

Sesbírali jsme testy holicích strojků, spojili jejich výsledky, doplnili vlastní a uživatelské recenze. Přečetli jsme stovky diskusí a hodnocení. Za základě všech dostupných dat jsme sestavili následující žebříček:

Nejlepší planžetové strojky

Názov Hodnotenie Detail
Braun Series 7 1000s   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Braun Series 7 71-S7200cc   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Braun Series 1 130s   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Panasonic ES-LS9A-K803   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Remington F6000   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Nejlepší hlavicové strojky

Názov Hodnotenie Detail
Philips Series 9000 S9985/50   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Philips Series 5000 S5887/30   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Sencor SMS 4013RD   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Beurer HR8000   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Remington XR1770   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Holicí strojky – recenze

Dnes je sice mít bradu v módě, ne každému porost na tváři vyhovuje. Ať už kvůli práci, kvůli partnerce nebo tomu, že se mu brada nehodí. Ať už patříte do kterékoliv z těchto skupin, holicí strojek určitě máte doma. Braun, Philips, Remington? Nejen značek, ale i modelů je skutečně mnoho. Abychom vám s výběrem pomohli, sestavili jsme návod, jak postupovat a připravili recenze oblíbených modelů. Pokud máte zkušenosti s některým z následujících modelů, případně s dalšími holicími strojky, budeme rádi, pokud se o ně podělíte v komentářích.

Jak vybrat holící strojek

Trendy v nošení dlouhých vousů nejsou vaší šálek kávy? Hladká pokožka na obličeji je pro vás to pravé? Dnešní holicí strojky si poradí s každým typem porostu, jsou šetrné k pokožce, která je po holení hebká a vláčná. Výběr je natolik široký, že je třeba přesně vědět, co od strojku očekáváte. V nabídce jsou planžetové holící strojky, rotační holící strojky, ale také ověřená klasika – ruční holicí strojky.

Elektrický versus  obyčejní holicí strojek

Při výběru si kromě základních parametrů (konstrukce strojku, doba nabíjení, napájaniea doba provozu), je třeba všímat i doplňkové funkce holicích strojků, které vám holení, ale i následné čištění rovnátek mohou výrazně usnadnit.

Konstrukce holicího strojku

Strojek se může skládat až z 5 částí – hlavy, holicích planžet, čepele, spínače a výsuvného zastřihovače. Hlavice může být výkyvná nebo statická. Hlavice může být v balení jedna, kvalitnější strojky jich však mají více, až tři.

Holicí planžety mohou být multipohybové, plovoucí nebo pružné. Planžety zachycují přes otvory vousy. Kvalitnější modely mají ergonomicky tvarované planžety a jejich otvory dokáží zachytit při holení více vousů.

Při počtu čepelí platí osvědčené čím více, tím lépe. Více čepelí znamená rychlejší a kvalitnější oholení. Ergonomické držadlo se spínačem by nemělo klouzat. Výsuvný zastřihovač je vhodný na dostrihavánie vyčuhujících chloupků, brady nebo vousů.

Holicí strojek

Doba nabíjení a napájení

Holicí strojek může mít dva typy napájení – síťové nebo akumulátorové (Li-on baterie bez paměťového efektu, NiMH). První typ je lehčí neboť neobsahuje akumulátor. Výhodou strojku na baterii je zase jeho použití i tam, kde nemáte přístup k zásuvce. Hlavně mužům, kteří cestují, vyhovuje více takový holicí strojek. Při standardním nabíjení je doba nabíjení 2 až 16 hodin, při rychlém dobíjení je 3 až 10 minut. Doba provozu strojku je 20 až 60 minut.

Doplňkové funkce holicího strojku

Pokud si vyberete strojek s čistící stanicí, určitě neprohloupíte. Strojek se po vložení do stanice pomocí tekutiny s alkoholovým základem sám vyčistí a dezinfikuje. Díky maximální hygieně strojek udržíte v perfektním stavu a vydrží vám déle. Stiskem jednoho tlačítka můžete strojek v čisticí stanici i promazat, vysušit a nabít.

Na trhu najdete modely, které mají dávkovač holicího chladivého gelu přímo v strojku pro minimalizaci podráždění pokožky, ale i modely přímo určené pro citlivou pleť. Velkou výhodou je i kvalitní nůž na zastřihávání, který mají ve většině případů skoro všechny strojky.

Některé strojky disponují funkcí Wet/Dry, která umožňuje použití strojku namokro i nasucho. Holit se tak budete moci i ve sprše, čímž minimalizujete nepořádek při holení. V případě, že bude váš strojek disponovat i holicím senzorem, který snímá hustotu porostu a upravuje pohyby břitu, budete mít méně podražené pokožku.

Elektrický holicí strojek

Příjemným bonusem je indikátor stavu baterie a doby holení. Během holení tak budete moci odhadnout pravděpodobnou délku použití strojku a vědět tak, zda vám vydrží na celé holení. Na to, že je strojek třeba znovu nabít, vás upozorní LED dioda.

Ať už máte na obličeji vícedenní porost nebo pouze párhodinový, možnost navolení několika programů pro osobnější holení se vám bude hodit. Režimy osobního nastavení umožňují nastavení citlivosti senzorů na různé partie obličeje – normální, citlivé a intenzivně.

Součástí strojků v originálním balení, případně s možností dokoupení jsou náhradní planžety, čistící a dobíjecí stanice, náplně do čistící stanice, cestovní pouzdro, nabíječka, čisticí kartáček.

Typy holicích strojků

V nabídce několik typů holicích strojků. Každý z nich je vhodný pro jiný typ porostu a má své výhody i nevýhody. Který je vhodný pro vás?

Planžetový holicí strojek

Ten má jedinou podlouhlou kovovou plochu planžetu, pod kterou se ukrývají čepele. Vhodný je na každodenní hladké holení kratších a jemnějších chloupků. Mírnou nevýhodou je údržba a čištění.

Rotační holicí strojek

Vhodný je na nepravidelné holení, hustší chloupky, pevnější vousy. Rotační strojek má otočné frézky, obvykle v počtu 2 – 3 se samobrusným systémem, a umí se přizpůsobit konturám obličeje. Frézky dokáží zachycovat různé délky vousů najednou, protože jejich pohyb je od sebe nezávislý.

Rotační holicí strojek

Takovým strojkem se holí krouživým pohybem po tváři. Způsob uchycení rotujících hlav může být napevno nebo flexibilní, aktivní, výkyvný – dokonale se přizpůsobí obličeji a lépe se dostanete strojkem pod bradu a čelistní kosti.  

Ruční holicí strojek

Jednoduchý holicí strojek prošel vývojem ana trhu najdete množství různých provedení, srůznými žiletkami sjednou a více lištami nožů. Může obsahovat i části pro citlivou pleť saloe vera aochranou před pořezáním pleti. Samostatnou kapitolou jsou břitvy, které jsou dnes spíše designovou retro záležitostí. Jde o nejdostupnější a nejlevnější variantu holicího strojku.

Šňůrový strojek

Přestože holicí strojky s přívodním kabelem snižují komfort manipulace, jsou pro muže, kteří potřebují pro důkladné oholení delší čas, nejvhodnější. Obvykle jsou levnější alternativou oproti nabíjitelným modelem.

Cestovní strojek

Do této kategorie se zařazují malé, skladné, omyvatelné strojky, které fungují na AA baterie.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Koupě správného holicího strojku je především otázkou parametrů. Avšak nejen jejich. Někdy je vhodné vědět, zda je strojek vhodný pro daný typ pleti, zda je vhodný i pro někoho, kdo s holením teprve začíná a pod. Na nejčastejší otázky ohledně holicích strojků jsme se rozhodli odpovědět. Samozřejmě, tento seznam není konečný, pokud ještě něco chcete vědět, napište nám do komentářů.

Mám citlivou pleť, která je po holení začervenenaná. Jaký strojek si zvolit?

Doporučujeme vám poohlédnout se po strojku, který obsahuje chladicí lištu (např. strojky Braun) nebo po takovém, který umožňuje holení s pěnou či gelem na holení. Takový způsob holení je totiž šetrnější k pokožce.

Můj syn právě začíná s holením. Jaký strojek mu mám pořídit?

I v tomto případě volte raději strojek vhodný na citlivou pokožku. Aby se mohl holit nejen nasucho, ale i ve sprše či s pěnou, vyberte strojek Wet & Dry.

Které značky holicích strojků jsou nejkvalitnější?

K nejoblíbenějším a zároveň nejprodávanějším se řadí značky Braun a Philips. Krok vedle však neuděláte ani se značkou Remington. Planžetové strojky si lépe poradí s delšími vousy, frézkové jsou zas vhodnější na holení kratšího porostu.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(90%)
Datum publikování: 28.10.2016
Datum poslední aktualizace: 12.07.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek