Test fritovacích hrnců - nejlepší fritézy 2017

Při výběru fritézy byste měli zvážit její velikost. Menší fritézy jsou sice úspornější, ale příprava jídla pro celou rodinu v nich zabere opravdu hodně času. Zároveň si všímejte i kapacitu nádrže na olej a max. kapacitu připravovaného jídla. Kromě toho by vás mohly zajímat i různé speciální funkce. Pokud jste zvyklí na funkci časovač, dejte si pozor, aby jím vámi vybraný model disponoval, není to totiž pravidlem. Na trhu jsou modely s displejem i bez něj. Stejně jako i modely, díky kterým budete košík spouštět až po zavření víka ale i takové, které to neumožňují.

Pro zjednodušení čištění by vás mělo zajímat i to, zda jsou jednotlivé části fritézy vyjímatelné a zda jsou vhodné do myčky nádobí.

Parametrů, které při výběru fritovacího hrnce musíme brát v úvahu, není málo. I proto jsme sesbírali různé testy fritovacích hrnců, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto modelů fritéz, určitě získáte kvalitní produkt. Zpříjemněte si přípravu jídla kvalitním produktům.

Test - nejlepší fritézy

PořadíModelHodnoceníDetail
1. Tefal GH 806031 ActiFry Najlepšie Zobrazit produkt
2. DeLonghi F 28311 Najlepšie Zobrazit produkt
3. DeLonghi F 38436 Najlepšie Zobrazit produkt
4. Tefal Versalio FR 490070 Najlepšie Zobrazit produkt

 

Kvalita bez kompromisů, kterou vám doporučujeme

TefalVersalio De Luxe FR495070

Inteligentní multifunkční varný hrnec vám nabídne 9 režimů vaření. Kromě fritování a smažení můžete vařit, rozmrazovat, dusit, připravovat rýži a těstoviny. Nechybí ani funkce udržování jídla v teplém stavu. Můžete si dávkovat množství oleje podle potřeby. Teplotu nastavit od 80 -180 ° C. Přes přehledné skleněné okno víka vidíte probíhající proces přípravy jídla. Nechybí protipachový filtr a vyjímatelná nádoba i možnost mytí v myčce nádobí, jakož i časovač a světelná signalizace. Kapacita nádoby je 1, 3 kg a maximální objem oleje 2 l. Fritéza TefalVersalio De Luxe FR495070 je univerzálním pomocníkem při vaření s dobým výkonem a množstvím programů.

De´Longhi F 28311

S výbornou rotační fritézou De'Longhi F 28311 si připravíte výjimečné křupavé jídlo. Díky nakloněnému koši ušetříte až 50% oleje. Nechybí jí nepřilnavý povrch, nastavitelný termostat pro nastavení požadované teploty vhodné pro různé potraviny. Na dotek má studené stěny pro bezpečnou manipulaci. K dispozici je EasyClean pro snadnější vypouštění oleje. Ve výbavě nechybí vyměnitelný filtr a součástí je i průhledné okénko pro lepší kontrolu připravovaného pokrmu. Najednou můžete připravovat až 1 kg potravin a olej má kapacitu 1, 2l. Navzdory všem kladům zamrzí, že tuto fritézu nemůžete mýt v myčce nádobí a nemá vyjímatelnou nádobu. Mezi uživateli však boduje a to je přineslo i ocenění jako produkt roku 2015.

 

Výborný poměr výkon / cena

Tefal FR302130

Ve výborném poměru výkon, funkčnost a cena je multifunkční fritéza Tefal FR302130. S kapacitou přípravy 1, 4 kg potravin s maximálním objemem oleje 2, 2 l. Obsahuje výkonný pachový filtr, časovač a přední snadno dostupný panel pro pohodlné ovládání. Automatické snadné otevírání a přehledné skleněné okno víka hodnotíme kladně. Ačkoliv ani tento fritovací hrnec nemůžete mýt v myčce nádobí, dá se velmi dobře rozložit, což usnadňuje její čištění.

Tefal FF 175D71

Výborný fritovací hrnec Tefal FF175D7 má tepelně izolovaný plášť a olejový filtr, který má na starosti zachytávání a odstranění nečistot. Najednou můžete připravit 1, 2 kg potravin s maximálním objemem 2, 1 l oleje. Celá nádoba sice není vyjímatelná, ale koš a pokličku je možné vyjmout a mýt i v myčce nádobí. Pro pohodlné nastavení fritézy je přizpůsoben nastavitelný termostat, indikátor správné teploty a tlačítko zapnutí a vypnutí. Chladné stěny umožňují bezpečný dotek a přes přehledný průzor víka sledování přípravy jídla. Za dostupnou cenu získáte jednoduše ovladatelný spolehlivý fritovací hrnec.

 

Speciální typ

De´Longhi FH 1396

Za tento skvělý multifunkční hrnec a fritézu v jednom s nízkou spotřebou oleje si připlatíte více, než za běžný lepší fritovací hrnec. Pokud však toužíte po něčem výjimečném, je model De'Longhi Extra chef FH 1396 Multifry právě pro vás. Kapacita přípravy jídla najednou je 1, 7 kg s tím že na 1 kg čerstvých brambor potřebujete pouze 14 ml oleje. Spotřebič pracuje na principu dvou topných těles, která zaručují výborné výsledky vaření, pokrm je křupavý na povrchu, lahodně šťavnatý uvnitř a zkrácení doby přípravy a úsporu času i energie. Horní těleso s ventilátorem vám umožní přípravu s horkovzdušným prouděním a grilování. Dolní těleso zase urychlí čas vaření. Nechybí automatická rotační lopatka. Nádoba, lopatka a víko jsou odnímatelné a snadno se čistí. Na přední části je digitální panel a otočný knoflík pro pohodlné ovládání. Výborný výkon, komfortní ovládání a exkluzivní profesionální design spolu se systémem Multifry vám umožní podávat dokonale připravená jídla díky kombinaci působení dvou topných těles (horní a dolní) a ventilátoru, který teplo rovnoměrně distribuuje kolem pokrmu. Topná tělesa mohou fungovat odděleně nebo společně. Jediným záporem je opravdu poměrně vysoká cena, ale musíme uznat, že adekvátní za super pomocníka do vaší kuchyně.

 

Nákupní rádce

Různé způsoby úpravy jídla vyžadují různé kuchyňské pomocníky. Pro smažení a smažení je ideálním pomocníkem do kuchyně fritovací hrnec. Samozřejmě, že si můžete řízek vysmažit i na pánvi, ale někdy to dopadne tak, že svědectvím o smaženém řízku jsou skvrny od prskání oleje. Pokud to chcete zvládnout na úrovni a jídlo rovnoměrně osmahnout, nebo pokud často a hodně vysmažíme, je načase se poohlédnout po dobrém fritovacím hrnci. Jak postupovat při výběru a které parametry nepřehlédnout při nákupu si shrneme v rychlém průvodci pro nákup fritézy.

Parametry, které se mohou u různých výrobců lišit, ale na které je třeba si při výběru posvítit

Typ fritézy - Podle řešení umístění topného tělesa dělíme fritézy na ty, které mají topné těleso ukryté pod teflonovou nádobou a takové, které mají topné těleso ponořené přímo v oleji. Můžete se setkat i s fritézy, které mají topné těleso v kombinaci s ventilátorem s minimem oleje -teplovzdušná fritéza, případně multifunkční hrnec a fritéza v jednom. Najdou se i rotační fritézy, jsou to fritovací hrnce, kde koš rotuje během fritování a dno fritézy je nakloněno.

Objem fritézy a obsah potřebného oleje -Tento údaj vám určuje množství potravin, které můžete najednou fritovat a objem oleje, který je potřebný..

Filtry -Při smažení dochází k odpařování oleje a výparům z připravovaného jídla. Pára spolu s mastnotou vám znečistí při častém používání nejen vzduch, ale také se také usazuje na stěnách a kuchyňské lince. Proto je dobré vybírat fritézu s dobrým tukovým filtrem a také s pachovým filtrem.

Doplňkové funkce -Moderní fritovací hrnce mají více nastavitelných programů, kterými rozšíří své základní funkce. Nechybí jim regulace a nastavení teploty, časovač a automatické vypnutí.

Čištění -Ani způsob čištění fritovacího hrnce byste neměli podcenit. Je dobré, pokud je nádoba vyjímatelná a plusem je i možnost mytí v myčce nádobí.

Způsoby využití -Kromě klasických fritéz určených pouze na fritování se v mnoha modelech dá připravovat jídlo i vařením, pečením, grilováním nebo dušením. Dnešní moderní fritézy již zohledňují i zdravější způsoby přípravy jídel. Výhodou je i prosklené okno na věku, kdy můžete sledovat jídlo během přípravy.

Vaše hodnocení:
(89%)

oblíbené produkty


Přidat komentář