Nejlepší mikrofony 2024 – recenze, test, srovnání

Zda máte uměleckého ducha nebo ne, mikrofon se může sejít člověku jako talentovanému na zpěv, tak i řečově nadanému. Podstatné je vědět, zda hledáte mikrofon pro zábavu, mikrofon pro děti, profesionální mikrofon na zpívání nebo mikrofon do vašeho domácího studia. Díky mikrofonu můžete svůj hlasový projev přeměnit do elektronické podoby. Jak si vybrat správný mikrofon? Na co se při výběru zaměřit? Jaké typy mikrofonů známe?

Jak vybrat mikrofon?

Ti z vás, kteří mají zájem pořídit si mikrofon na zpěv nebo pro nahrávání zvukových záznamů, rozhovorů, podcastů nebo komentářů, určitě se vám vyplatí vědět, z čeho a jak vybírat. Už na úvod však třeba říci, že samotný akustický efekt nevytváří jen mikrofon samotný a o výsledné kvalitě rozhoduje několik dalších faktorů. Co se však týká mikrofonu, pokud se budete rozhodovat pro mikrofon pro profesionální účely, počítejte s vyšší investicí. Naopak, pokud vám postačí základní dynamický nebo kondenzátorový mikrofon pro zábavu a občasné karaoke, postačí vám standard. Jaké jsou tedy podstatné parametry výběru?

Nejlepší mikrofony

Názov Hodnotenie Detail
Rode NT-USB   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Yenkee YMC 1020GY   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Connect IT ProMic USB   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Jabra Speak 710   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Trust GXT 232 Mantis   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt

Mikrofony – recenze

Ať už hledáte mikrofon k PC, na mobil, na kameru, na zpěv nebo na zábavu pro děti, měli byste si všímat nejen jednotlivé parametry, ale i hodnocení jednotlivých produktů. Vyzkoušeli jsme několik oblíbených modelů a připravili pro vás krátké recenze s plusy a minusy. Doufáme, že vám budou při rozhodování se nápomocné.

Důležité parametry výběru

Pokud se chystáte vybavit vaše domácí studio, mikrofon s určitostí nesmí chybět. Stejně jako když se rozhodnete nahrávat podcasty či točit videa. Nebo možná chcete mikrofon, protože zakládáte kapelu. Podstatné je vědět, jaký typ mikrofonu se pro vás ideálně hodí. V neposlední řadě musíte znát i další technické parametry, které vám ve výběru mohou pomoci.

  • Základní typy mikrofonů
  • Specifické typy mikrofonů
  • Směr snímání zvuku
  • Způsob zapojení
  • Technické parametry
  • Příslušenství

Při výběru mikrofonu si třeba uvědomit i faktory, tzv. paratizujúce jevy, které výslednou kvalitu zvuku ovlivňují a netýkají se jen technických kvalit mikrofonu. Souvisí rovněž se správným zacházením. Samotné paratizujúce faktory si blíže objasníme v dalších odstavcích našeho průvodce výběrem nejlepšího mikrofonu.

Typy mikrofonů

Mikrofony se dělí na tři základní typy – dynamické, kondenzátorové a páskové. Čím se vyznačují?

Dynamické mikrofony

Nejznámější a nejrozšířenější typ mikrofonu na trhu. Jde o univerzální mikrofon, který slouží k akustickému ozvučení při běžném moderování veřejných eventů či akcí. Mají poměrně silný výstupní signál, jsou odolné a technicky nenáročné. Právě proto je nejčastěji vidět na pódiích – zpěv, divadlo, moderování, snímání zvuků hudebních nástrojů během vystoupení.

Dynamický mikrofon na moderování

O samotný akustický projev se stará membrána s magnetem, která při zachycení zvukových vln pohybuje malou cívkou (malý tenký drátek) v elektrickém poli a ta rozhýbe membránu. I proto se takovému mikrofonu říká elektromagnetický mikrofon. Velmi dobře nahrávají i výbušné a agresivnější tóny (křik), což je způsobeno nižší citlivostí. Frekvenční rozsah je na hranici maximálně 15 kHz. Zvuk tedy není nejvíce autentický, má pomalejší odezvu a při vysokých frekvencích je výstup méně kvalitní. Takový mikrofon na zpěv může mít klasické kabelové nebo bezdrátové provedení (na baterie). Říká se jim také tzv. handky – mikrofony do ruky.

Kondenzátorové mikrofony

Kondenzátorové mikrofony jsou primárně určeny při snímání zvuku zblízka, ale kvalitnější elektrostatické mikrofony, jak se jim zvykne říkat, zvládnou reprodukovat – nahrávat i vzdálenější audio zdroj. V mnohém závisí na směrovosti mikrofonu. Takové mikrofony mají vlastní (phantom) napájení a pro svoji funkčnost potřebují 48 V zdroj. Důvod je ten, že membrána, která zajišťuje akustický výstup, je součástí elektrického obvodu. Jejich výstupní signál je obvykle slabší, ale o lepší akustický výstup se stará zabudovaný zesilovač.

Tyto typy mikrofonů se často využívají v nahrávacích studiích na snímání zvuků zblízka, podcasty, komentáře, nahrávání vokálů, vysokých tónů a mnoho jiného. Od dynamického mikrofonu se liší kondenzátorový mikrofon i tím, že neobsahuje cívku. Akustické kmity pohybují membránou, která je součástí elektrod kondenzátoru a ten je připojen k elektrickému obvodu. Změnou polohy membrány se mění i kapacita kondenzátoru, čímž vzniká schopnost záznamu – reprodukce zvuku. Pokud si tedy zařizujete domácí studio, kvalitní kondenzátorový mikrofon je ideální volbou. Častou volbou pro začátečníky jsou i kondenzátorové mikrofony s USB rozhraním.

Páskový mikrofon

Prakticky je lze řadit do kategorie dynamických mikrofonů. Nicméně, na rozdíl od klasických dynamických mikrofonů jsou citlivější a zvukový výstup je autentičtější. Lépe zachycuje vysoké i nízké frekvence. Jejich výhodou je vyrovnaný frekvenční rozsah, který při kvalitních páskových mikrofonech dosahuje i více než 20 kHz. Základní technologickou odlišností je fakt, že namísto membrány a cívky se pohybuje úzký vodivý pásek a ten při akustických vlnách rozechvívá elektromagnetické pole.

V mnoha studiích se využívá páskový mikrofon pro nahrávání zvukových efektů, ambientních zvuků, hudebních nástrojů, ale velmi často se páskové mikrofony hodí i při nahrávání pěveckých duetů, protože mají schopnost zaznamenávat zvuk oboustranně ve vysoké kvalitě.

Specifické typy mikrofonů

Kromě ze tří základních typů mikrofonů, rozdělených podle technologie, si můžete vybírat také ze speciálních druhů, které jsou určeny na konkrétní použití. Např. na nahrávání pod vodou, karaoke nebo nahrávání zvuků během natáčení filmu.

Piezoelektrický mikrofon

Pokud byste se setkali s takovým pojmenováním mikrofonu, vězte, že tento druh mikrofonu neslouží pro studiové účely. Jde o unikátní způsob snímání zvuku u bezmembránových mikrofonů. Například při mikrofonech, které snímají zvuky pod vodou. Jsou velmi odolné a dokáží snímat zvuk i v ultrazvukovém pásmu. Vděčí za to krystalkům určitých látek, které při akustickém vlnění– deformaci vytvářejí elektrický signál. Zvuk je však velmi zkreslený, protože dosahuje frekvenční rozsah pouze 60 až 10 000 Hz. Zvuk je tedy poměrně nevyvážený.

Voděodolný piezoelektrický mikrofon

Uhlíkový mikrofon

Klidně ho lze označit za jakýsi průlom. V současné době se s tímto typem mikrofonu setkáme nejběžněji při telefonní technice, a tedy i v dnešních moderních telefonech. Dokáže snímat silný signál v omezeném frekvenčním záběru od 200 do 4 000 Hz. Pro běžné telefonáty a nahrávání hovorů jsou jeho schopnosti naprosto dostačující.

USB mikrofon – mikrofon k PC

Jde o univerzální typ mikrofonu, který používají především hráči při streamování her, ale také komentátoři a své využití mají i při nahrávání podcastů. Z hlediska technologie snímání jde o kondenzátorové mikrofony s USB rozhraním. Jde nejednou i o studiové mikrofony, které stačí zapojit do počítače nebo notebooku a můžete začít nahrávat. Zvukovou kartu mají integrovanou, takže nahrávat můžete kdekoliv a kdykoliv, kde máte k dispozici USB rozhraní. Jde o velmi populární typy mikrofonů, které mají vlastní stojan a nejčastěji bývají položené na stole. Proto se jim říká také stolní mikrofony a v případě hráčů se jedná o herní mikrofony.

Mikrofon na mobil – klopový mikrofon

Lidově se mu říká i klopák, správně klopový mikrofon. Ten má samozřejmě několik využití. Jeho výhodou je, že má malé rozměry a je tedy velmi kompaktní. Klidně ho můžete mít připnutý k oblečení nebo jej připevnit na kůži. Pomocí něj nahrajete kvalitnější zvuk, protože jej můžete umístit v ideální blízkosti ke zdroji zvuku. Slouží k nahrávání zvuku během natáčení filmů či reklamních spotů, ale často se s nimi setkáte i v divadle a na jiných akcích. Mnozí lidé tento druh mikrofonu instalují i ​​na své kamery.

Karaoke mikrofon

Jeho primární účel je jasný. Podstatné je informovat se, jak moc je karaoke mikrofon kompatibilní. Nejčastěji totiž jde o bezdrátové verze, které lze spárovat s televizory, mobilními telefony nebo notebooky. Nejde o profesionální mikrofony, obvykle jsou levnější a proto netřeba očekávat přehnaně vysokou kvalitu.

Nejlepší karaoke sety 2024 – recenze, test, srovnání

Nejlepší karaoke sety 2024 – recenze, test, srovnání

Hledáte oživení vašich rodinných oslav, chcete u vašeho dítěte podporovat zájem o hudbu nebo se po večerech nudíte a máte chuť si trochu zazpívat? Víte, co potřebujete? Karaoke set! Toto zařízení si získalo popularitu na celém sveet včetně našich zeměpisných šířek. Přečtěte si, co je to vlastně karaoke, jak ho vybrat a při jakých příležitostech se dá využít. Nejlepší karaoke... Přečíst článek

Dětský mikrofon

Mikrofon pro děti je ve své podstatě hračkou. Ačkoli, je třeba rozlišovat, v jakém věku se dítě nachází. Existují mikrofony pro nejmenší, které jsou nejčastěji na baterie a zvýšeným akustickým projevem dokáží dítě zaujmout. Pro starší děti nejčastěji seženete menší dynamické mikrofony nebo právě výše zmíněné karaoke mikrofony. Ty také nejsou pro dítě špatnou volbou. Pokud je mikrofon vnímán jako hračka, určitě neinvestuje do tohoto vybavení hodně. Záleží, jestli to dítě se zpěvem myslí vážně nebo jde jen o hraní.

Dětský mikrofon

Lampové a FET mikrofony

Jde spíše o technologickou odlišnost týkající se předzesilovačů. Pojmenovávají typy předzesilovačů dnešních mikrofonů. Starší lampové mikrofony jsou náchylnější a časem se opotřebovávají. Zároveň tato technologie oproti modernější FET zvuk zkresluje. FET mikrofony jsou jednak na výrobu levnější, konstrukčně méně komplikované, stárnutí jim nevadí, vydrží horší zacházení a mají čistší akustický projev. Dnes jde o častěji využívanou technologii.

Směr nahrávání zvuku

Při mikrofonech je důležitým parametrem i směr nahrávání zvuku. Podle něj totiž zjistíte nejen to, nač, ale také kde ho můžete použít.

Vícesměrový mikrofon

Jde o kulový směr snímání zvuku, což v jednoduchosti znamená, že mikrofon zachycuje zvukové vlny ze všech stran stejně a uživatel tedy nemusí mít obavy, že dva stejně vzdálené zvuky ve stejné tónině bude slyšet v odlišné kvalitě. Není tedy nutné, aby byl mikrofon některou stranou natočený ke zdroji zvuku. Snímá zdroj zvuku, ale také okolní zvuky. Kvalitnější mikrofony dokážou tóny z pozadí potlačit. Směrovost takového mikrofonu je vhodná pro nahrávání akustických nástrojů nebo celých sborů, nahrávání zvuku na konferencích či koncertech.

Kardionidná směrovost

Čelní mikrofon, kterému se říká také ledvinový. Takový mikrofon snímá zdroj zvuku, který se nachází přímo před ním. Akustické projevy přicházející ze zadní strany tlumí – potlačuje. Nejčastěji se používají na zpěv nebo na nahrávání komentářů či reklamních spotů a sloganů. Využití má pro umělce na pódiu, jako i v nahrávacím studiu.

Hyperkaridoidná směrovost

Je v zásadě vyšší level standardního kardioidní mikrofonu. Hyperkaridoidná směrovost při nahrávání zvuku značí, že mikrofon s takovou charakteristikou je ještě více koncentrovaný na zvuk před zdrojem, ale zčásti nahrává i zvuk z jeho zadní strany. Ideální je mít takový mikrofon, co nejblíže ke zdroji zvuku. Smysl má na místech, kde je špatná akustika a zvuk se odráží.

Směrová charakteristika

V podstatě jde o jednosměrový mikrofon, který snímá zvuk pouze z jedné strany. Potlačuje tedy zvuk na pozadí a stejně tak zvuk ze stran. Je třeba být co nejblíže k části, kde zvuk mikrofon snímá. Jinak je zvukový záznam nekvalitní a zkreslený.

Kondenzátorový mikrofon ve studiu

Úzce směrová charakteristika

Nejlépe potlačuje všechny zvuky z pozadí. Na druhé straně je horší akustická frekvence a její rozsah. Je nutné, aby zdroj zvuku byl v ideální vzdálenosti. Tento druh mikrofonu často známe ze seriálů či filmů. Klasický mikrofon na dlouhé teleskopické tyči, který je umístěn nad herci s huňatým tlumičem.

Osmičková směrovost

Vyvážený záznam zvuku jako z čelní, tak i zadní strany. Nejvíce potlačené jsou akustické projevy ze stran. Vhodný je pro snímání dvou zdrojů zvuku, ideálně umístěn mezi dvěma zdroji – osobami.

Možnosti připojení

Nejjednodušší možností připojení mikrofonu je Jack konektor. Ten může být klasický 3,5 mm nebo 6,3 mm. Pohodlně ho připojíte k počítači nebo DJ pultu a jiným zařízením. Velmi častým způsobem připojení jsou i USB porty. Především, pokud jde o herní, stolní mikrofony. Jejich využití je však velmi univerzální.

Typickým konektorem, přes který se mikrofony často připojují, je XLR konektor. Jde o profesionální zapojení, které je nejkvalitnější a nejspolehlivější. XLR konektor může mít dva nebo tři piny. Samice má tři zásuvky, do kterých se piny strčí a vše je připojeno. Pochopitelně, samec má tři vývody.

Zmínit můžeme ještě i tzv. phantom napájení, o kterém jsme se zmiňovali při kondenzátorových mikrofonech. Podle něj se tyto mikrofony označují také jako phantom power. Toto napájení má 48 V a proto je třeba, aby ho kondenzátorový mikrofon měl k dispozici, jinak jeho funkčnost nemusí být správná.

Důležité technické parametry

Kromě výše uvedených parametrů je třeba sledovat i další technické parametry, které informují o kvalitě a výkonu daného zařízení. V případě mikrofonů se vše točí kolem akustických projevů a je třeba, abyste se v nich dokázali orientovat.

Velikost membrány

Průměr membrány je důležitý hned z několika důvodů. V první řadě, menší membrány a mikrofony, které je mají, nahrávají ostře a přesně, na druhé straně jsou tedy i citlivější a produkují vyšší šum. Větší membrána pro změnu tento aspekt eliminuje, což je velkou výhodou. Menší nevýhodou je horší snímání výšek. Takové mikrofony se však na zpěv používají jen zřídka. Dalo by se říci, že větší membrána při nahrávání pokryje ideální hluboké, nízké – basové tóny a naopak mikrofony s menší membránou nasnímají spíše zvuky, kde se nacházejí výraznější výšky.

Citlivost

Nelze s určitostí říci, že čím vyšší citlivost, tím lépe. No rozhodně, čímž je citlivost mikrofonu vyšší, tím méně práce vám zůstane při následné úpravě, protože snadněji eliminujete šum. Vyšší citlivost mikrofonu totiž způsobí, že reaguje na akustické podněty v jisté úrovni a tím pádem zvuk zaznamená a běžný okolní šum eliminuje. Uvádí se buď v decibelech – dB, nebo v milivoltech na pascal (mV/Pa).

Stříbrný karaoke mikrofon

Akustický tlak - SPL

Mezi muzikanty a speciálně zpěváky se říkává, že ne každý mikrofon zvládne stejný "nátlak". Tím se myslí právě akustický tlak, který dokáže mikrofon zpracovat. Jde o maximální hodnotu, kterou dokáže technologicky mikrofon nasnímat v nejvyšší kvalitě. Například při nahrávání bicích nástrojů. Pokud by byla tato hodnota, tzv. SPL, vyšší, zvuk by byl méně kvalitní a zkreslený.

Impedance

Nominální impedance je technický údaj, který se udává v ohmech. Jde o důležitý údaj, který se týká správného zapojení. Jde o hodnotu výstupního odporu v elektrickém obvodu mikrofonu vůči připojenému vodiči. Podstatný tento údaj je, pokud je mikrofon připojen k předzesilovači. Minimální impedance by podle obecného standardu měla být 5krát vyšší než výstupní impedance předzesilovače.

Pro jasnější vysvětlení, často se stává, že aniž by mikrofon někdo používal, jde i bez mluvení do něj vysoká hladina šumu. To může být způsobeno právě zkreslenou kmitočtovou charakteristikou díky nesprávnému zapojení a špatné hodnotě impedance.

Šum mikrofonu

Přirozeně, pokud výrobce udává parametr hodnoty šumu, vychází z přesvědčení, že je mikrofon správně zapojen a správně se používá. Pokud výrobce udává maximální hodnotu šumu, tento údaj je uváděn v decibelech – dB.

Nežádoucí zvukové vady

Říká se jim také parazitujúce efekty nebo jevy. Jde totiž o neduhy, které často provázejí snímání zvuku a snižují jeho kvalitu. Častým problémem je retnica nebo lidově řečeno, plivanec. Jde o typické zvýraznění hlásky B nebo P, což ve výsledné nahrávce působí, jako by člověk tyto hlásky zdůrazňoval záměrně. Tehdy se může jevit, že člověk do mikrofonu doslova plive. Proto se používá, tzv. pop filtr, který tento neduh dokáže potlačit. Jde o pomyslný tlumič, který je umístěn před mikrofon. Tento problém však v drtivé většině nemají vícesměrové mikrofony.

Často se objevuje i proximity efekt, který je způsoben spíše nesprávným zacházením s mikrofonem a to je právě tehdy, je-li zdroj příliš blízko k mikrofonu nebo naopak příliš daleko. Hlas, resp. zvuk je následně jakoby stále v hluboké tónině, což snižuje kvalitu zvuku a způsobuje značné zkreslení barvy zvuku.

Příslušenství

Pokud již víte, jaký mikrofon si zvolit, měli byste přemýšlet i nad příslušenstvím k němu. Např. pouzdro a kryt proti větru budete potřebovat, pokud plánujete mikrofon používat venku.

Stojany na mikrofon

Vybrat ty je často složitější než vybrat samotný mikrofon. Přirozeně, zvážit musíte nejdříve, pro jaký účel a v jaké pozici mikrofon budete používat. Důležité je následně sledovat způsob upevnění, materiál a také výškové nastavení a stabilitu stojanu. Pokud jde o dynamický mikrofon umístěn ve stojanu, vyplatí se investovat do stojanu s násuvnou hlavicí a rovněž, aby bylo rameno polohovatelné. Rovněž jsou praktické stojany s výškovým nastavením. Při kondenzátorovém mikrofonu se využívají tzv. pavouci, což jsou odpružené stojany, které eliminují jakékoliv přenášení zvuků, vibrací či rezonancí, které by mohl mikrofon snímat.

Mikrofon se stojanem

Umístění mikrofonu má na výslednou kvalitu nahrávání významný vliv. Před nahráváním vždy vyzkoušejte, zda je mikrofon ve správné poloze a záznamy porovnejte.

Pop filtr

Ne, nejde o žádný efekt hudebního žánru, ale o efektivní pomoc, která výrazně napomůže ke zvýšení kvality výsledné nahrávky. Eliminuje totiž výše zmíněnou retnicu. Tedy efekt hlásek B a P (plivání). Pop filtr – plivátko zachytí tyto dynamické a plivavé projevy a zabrání tedy nežádoucím dopadům na výslednou kvalitu nahrávky. Navléká se buď přímo na mikrofon, nebo se umisťuje před jeho čelní stranu.

Kryt proti větru

Polštáře nebo klaunův nos. To jsou přesně kryty na mikrofon proti větru. Často je vídat u televizních reportérů nebo moderátorů. Ve výrazné míře totiž eliminují například nárazy větru, při kterých se za běžných okolností membrána rozpohybuje a vytváří nepříjemný zvuk.

Pouzdro

Souvisí především s kompaktností a případně nutností cestování s mikrofonem. Rozhodně je však pouzdro důležité. Některé, např. kondenzátorové mikrofony, jsou méně odolné, a tedy pro takový typ mikrofonů je pouzdro rozhodně dobrá volba.

Kabeláž

Ideální, pokud jsou napájecí kabely dodávané přímo výrobcem. Profesionální výrobci dodávají často i náhradní kabely, protože při častém zacházení se kabely ohýbají, motají se, co má časem vliv na jejich funkčnost a věřte či ne, ale i špatný kabel či konektor mohou mít na svědomí horší kvalitu akustického projevu mikrofonu.

Populární výrobci

Na trhu v segmentu mikrofonů se konkurence rovněž rozrůstá. No je třeba říci, že je několik značek, kterým uživatelé věří už desetiletí, protože jde o ověřenou záruku kvality. Ve světě je extrémně populární australský výrobce Rode. Ten působí téměř po celém světě a využívá nejmodernější technologie. Zároveň nabízí široké spektrum svých produktů.

Druhým velmi oblíbeným je značka Yenkee, která má ve svém portfoliu opravdu bohatou nabídku různých typů mikrofonů v různých cenových relacích. Opět patří k jedním z nejoblíbenějších na trhu. K populárním patří i značka Auna. Cenově dostupnými a kvalitními mikrofony, především těmi hráčskými, se prezentuje výrobce Trust.

Cena mikrofonu

Rozpětí cen při mikrofonech je velmi široké. Levné dětské mikrofony nebo verze karaoke mikrofonů si koupíte už od 250 až 500 Kč. Samozřejmě, pokud se zaměříme na jistý standard a profesionální mikrofony, dostaneme se na jiné částky. Základní modely mikrofonů, ne na profesionální použití, budete lovit v cenové kategorii do 1 200 Kč. Vysokou kvalitu studiového formátu však nečekejte. Natrefíte zde i na méně kvalitní stolní mikrofony.

Pokud se podíváme na modely do 3 700 Kč, očekávat už možná vyšší kvalitu a dostanete se i k produktům ověřených značek. Samozřejmě, pokud začneme mluvit o mikrofonech pro studiové účely, klidně se dostanete na hranici do 17 000 Kč. Kondenzátorové mikrofony s kvalitním frekvenčním rozsahem nebo dynamické mikrofony se slušnou kvalitou.

Pokud jdeme k skutečně profesionálním modelům, které jsou určeny pro nahrávací studia, snímání zvuků pro podcasty, umělce, hudební účely a podobně dostáváme se do širokého rozpětí od 17 000 do 120 000 Kč. V této cenové relaci sežene ty nejkvalitnější bezdrátové mikrofony s vysokým frekvenčním rozsahem a rovněž příslušenstvím.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Rozhodli jste se koupit mikrofon, stále však máte ohledně jeho výběru a používání otázky? Na ty nejčastější jsme se rozhodli odpovědět.

Nemám s mikrofony žádné zkušenosti. Jaký typ je pro mě vhodný?

Začátečníkům a nenáročným uživatelům doporučujeme vybírat z dynamických mikrofonů. Jde o univerzální zařízení, které vám postačí na běžné používání.

Je vhodnější mikrofon na mobil nebo redukce na zapojení profesionálního mikrofonu do mobilu?

Špičkové telefony mají vestavěný mikrofon, který je srovnatelné kvality s externím mikrofonem pro mobily. Pokud máte starší model telefonu, externí mikrofon na mobil vám poskytne poměrně kvalitní zvuk. Pokud však chcete opravdovou kvalitu zvuku, redukce na zapojení profesionálního mikrofonu do mobilu bude lepší volbou. V tomto případě je třeba počítat s relativně vysokou cenou a vyšší hmotností.

Mohu klasický mikrofon použít i na karaoke?

Samozřejmě, můžete, pokud vámi vybraný mikrofon podporuje karaoke formáty.

Vaše hodnocení:
(88.4%)
Datum publikování: 18.09.2020
Datum poslední aktualizace: 12.10.2023

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek