CTEK MXS 5.0 nabíječka autobaterií – recenze, zkušenosti

bohatá výbava
možnost použít venku díky krytí IP65

Hodnocení:
(70.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Kompaktní, plně elektronická nabíječka, která si poradí se všemi druhy olověných akumulátorů používaných v automobilech včetně AGM. Dokáže automaticky diagnostikovat stav akumulátoru a určit, zda je vhodný k nabíjení, případně ho oživit. Nabíjecí proud až 5 A si poradí i s akumulátory používanými v dodávkách či větších dieselových automobilech. Kromě toho nabízí i další funkce jako udržovací režim, kompenzaci proudu podle teploty a ochranu proti přepólování. Daní za skvělou výbavu je cena atakující 2 400 Kč.

Parametry: podporované akumulátory: všechny typy, 12 V/1,2 – 110 Ah; max. nabíjecí proud: 5 A; podporované typy akumulátorů: všechny; funkce: diagnostika akumulátoru, kompenzace teploty, regenerace hluboce vybitého akumulátoru, udržovací režim, ochrana proti zkratu a přepólování; signalizace: LED; krytí: IP65; rozměry (d × š × v): 168 × 65 × 38 mm; hmotnost: 0,5 kg

Nejprodávanější nabíječku autobaterií si můžete zakoupit na ✅ webu Heureka.cz.

Nabíjejte i před garáží

Nabíječka má skutečně kompaktní rozměry, protože je plně elektronická bez klasického transformátoru. Přesto, že jde o elektrické zařízení, má krytí IP65, což v praxi znamená, že je odolná vůči prachu a vodě tryskající ze všech směrů. Autobaterii tak bez obav můžete nabíjet přímo na autě venku, ať už na dvoře nebo před garáží.

CTEK MXS 5.0 recenze

Malé rozměry způsobily, že elektronické součástky jsou osazeny poměrně hustě, kvůli čemuž se nabíječka při delším nabíjení dost zahřívá. Nemusíte se toho bát, jde o běžný provozní stav.

Na těle nabíječky nás zaujaly i dva otvory v rozích, díky kterým ji můžete připevnit např. na zeď či pracovní desku v garáži.

Nečekané možnosti

Nabíječka CTEK MXS 5.0 si poradí s každým typem olověných akumulátorů, které se používají v automobilech, ať už jde o ty s kapalným elektrolytem včetně bezúdržbových, gelové, AGM či Ca/Ca typy. Nabíjecí napětí je pouze 12 V, takže 6 V akumulátory s ní nenabijete.

Nabíječka autobaterií CTEK MXS 5.0

Nabíječka podporuje několik nabíjecích režimů, včetně obnovy hluboce vybitých akumulátorů promícháním elektrolytu pomocí kontrolovaného plynování se zvýšeným napětím či desulfatace. K dispozici máte také speciální režim pro malé akumulátory či režim, při kterém je akumulátor udržován v plně nabitém stavu.

Nabíječku výrobce doporučuje pro akumulátory do 110 Ah, přičemž max. nabíjecí proud je 5 A. Překvapila nás nadstandardní funkce kompenzace teploty, při které s rostoucí teplotou okolí nabíjecí proud klesá, aby se akumulátor nepřetěžoval, čímž by se zkracovala jeho životnost.

Informace prozradí LED

Ovládání se nám na první pohled jevilo jako jednoduché, ale bez uživatelského manuálu jsme se nepohnuli. Jednotlivé režimy jsou totiž na nabíječce znázorněny graficky a na první pohled není jasné, co jednotlivé symboly představují.

CTEK MXS 5.0 návod

Jednotlivé režimy si volíte jediným tlačítkem a provozní stavy jsou zobrazovány pomocí 14 LED kontrolek. Možná by bylo lepší použít displej, ale to bychom za cenu do 2 400 Kč asi chtěli příliš.

Zkušenosti a recenze

Jde o nejprodávanější model nabíječky autobaterií, uživatelé jsou s ním nadmíru spokojeni. Oceňují výběr programů nabíjení, snadnou manipulaci, ale i její kompaktnost. Nejčastěji si stěžují na cenu a zahřívání nabíječky.

Recenze a zkušenosti s nabíječkou autobaterií CTEK MXS 5.0

Pozitíva

bohatá výbava
možnost použít venku díky krytí IP65

Negatíva

při nabíjení se dost zahřívá
vyšší cena oproti podobným modelům


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 26.10.2020

Přidat komentář