Nejlepší turistická obuv 2024 – recenze, test, srovnání

Pokud jste milovníky procházek po přírodě nebo i náročnějších vysokohorských túr, základem vaší výbavy by měla být správná obuv. Ta vám zaručí, že z výletu se nebudete vracet s otlaky na nohách. Díky správným botám si můžete vychutnávat krásy okolní přírody a nemusíte přemýšlet nad tím, jak co nejrychleji dokráčal domů, abyste se zbavili bolestí chodidel. Kvalitní turistická obuv je také oporou před zraněními, například před podvrtnutím kotníku a může zabránit i nečekaným pádům.

Jak vybrat turistickou obuv?

Přestože jsou kvalitní turistické boty dražší záležitostí, vyplatí se do nich investovat, protože vaše nohy se vám odvděčí a navíc si během túry užijete pohodlí. Pamatujte si, že turistické boty jsou investicí na více let a jejich kvalita a to, jak se o ně staráte, se rovná jejich životnosti. Výběr správné obuvi by neměl být ukvapený a před koupí je důležité přemýšlet, jak často je budete používat, na jaké terény s nimi budete chodit, kolik obvykle trvá vaše turistika, jak těžký batoh s sebou nosíte a podobně. Turistické boty se dělí do několika kategorií a je rozdíl mezi těmi, které jsou vhodné na vycházky do lesa, vysokohorskou turistiku nebo exponované terény.

Nejlepší pánská turistická obuv

Názov Hodnotenie Detail
Aku Conero Gtx   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Hanwag Alaska GTX   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Asolo Fandango DUO   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Salomon Quest 4 GTX   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Garmont Pinnacle GTX X-Lite   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt

Nejlepší dámská turistická obuv

Názov Hodnotenie Detail
Salewa WS MTN Trainer   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Asolo Greenwood GV   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Merrell Moab 2   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Salomon X Ultra 4   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Mammut Kento Tour High GTX   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt

Nejlepší dětská turistická obuv

Názov Hodnotenie Detail
adidas Terrex AX2R   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Quechua SH 100 Warm   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Asolo Enforce GV JR   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Keen Hikeport 2 Sport   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
adidas Terrex MID GTX   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt

Turistická obuv – recenze

Dobrá turistická obuv je v případě, že se chcete turistice věnovat, základem. Jak si však vybrat z takové bohaté nabídky? Kromě našeho průvodce výběrem by vám mohly být při rozhodování nápomocné i naše recenze oblíbených modelů pánské, dámské i dětské turistické obuvi.

Kategorie turistických bot

Turistické boty se dělí do několika kategorií, můžeme je dělit podle tvrdosti podrážky, ačkoli takové dělení je méně přehledné a pro toho, kdo s turistikou začíná, může být matoucí. V tomto případě se boty označují písmeny od A po D.

Písmenem A se označují boty s měkčí podrážkou, které jsou vhodné do lehkého terénu. Pod označením B najdete boty s tvrdší podrážkou, které využijete na túry po lesích, horách, tvrdších a kamenitých chodnících. Počítejte s tím, že tyto boty jsou těžší, ale zajistí vám větší stabilitu. Pod označením C najdete boty, jejichž podrážka je ještě o něco pevnější, jsou určeny na vysokohorskou turistiku a do terénu, kde budete využívat i ruky (lehké lezení, ferraty). Boty s nejtvrdší podrážkou se označují písmenem D a jsou určeny horolezcům, případně alpinistům. Přehlednější dělení je však to, které vám uvádíme níže.

 • Hiking – boty se využívají na lehkou turistiku. Zvolte je, pokud se pohybujete převážně po lesnatém terénu s upravenými stezkami. Výhodou této obuvi je, že ji můžete používat i na běžné nošení. Hodí se tak do města, školy, práce a využití má v létě i v zimě.
 • Treking – tyto boty mají tvrdší podrážku, proto s nimi zvládnete i náročnější terén. Vhodné jsou na vysokohorskou turistiku a kamenitý terén. Jelikož by měly být vyrobeny z odolných a trvanlivých materiálů, je třeba počítat s jejich vyšší hmotností oproti hikingovým botám. Pokud si chcete pořídit univerzální boty na túry, je vhodné sáhnout po botách z této kategorie.
 • Approach – boty jsou určeny na ferraty a pro ty, kteří se věnují méně náročnému lezení. K jejich vlastnostem můžeme přidat velmi pevnou podrážku a pevnou špičku, která se označuje pojmem Climbing zone. Šněrování takových bot je potaženo více ke špičce z důvodu lepšího stahování obuvi a také kvůli tomu, aby měl lezec lepší cit v botě.

Dámská kotníková turistická obuv

 • Backpacking – boty z této kategorie patří k nejtvrdším. Využijí je lidé, kteří chodí na několikadenní túry a navíc s sebou nosí těžký batoh. Boty zvládnou náročnější skalnatý terén. Oproti ostatním druhům bot bývají vyšší, což zaručuje stabilitu kotníku. Takové boty se nedoporučuje nosit každodenně, nejsou tedy vhodnou obuví do města.
 • Mountaineering – jsou expedičním druhem bot, které jsou určeny na vysokohorskou turistiku. Funkčně jsou podobné jako boty z kategorie approach, ovšem jsou vyšší, aby zajistily fixaci kotníku. Jelikož v tomto případě jde o technickou botu, největší část materiálu tvoří textil, který je však extrémně odolný vůči oděru a zároveň je lehčí než kůže.

Je důležité podotknout, že čím těžší batoh s sebou nesete, tím pevnější obuv byste měli mít. To znamená tužší podešev, robustní vrch i hrubší vzor podrážky.

Typy turistické obuvi

I v jednotlivých kategoriích se turistické boty dále dělí. Ve specializovaných sportovních obchodech najdete různé modely, přičemž existuje pět základních druhů, k nim patří turistické sandály, outdoorové boty, trekingové polobotky, vyšší trekingová obuv a vysoká zimní trekingová obuv. Setkat se můžete i se speciální obuví různého druhu, která je určena na konkrétní sportovní účely. Na jednotlivé typy turistické obuvi se podíváme blíže, abychom vám výběr usnadnili.

 • Turistické sandály – tato obuv nepatří k hlavní turistické výbavě, ale oceníte ji zejména během horkých letních měsíců, kdy je sucho. Ideální je v různých situacích a využít se může například jako náhradní obuv. Ocení ji i řidiči, kteří se po túře chtějí přezout a automobil odřídit právě v lehkých sandálech. Turistické sandály využijete na nenáročných a zpevněných chodnících a jsou vhodné také jako vycházková obuv do města.
 • Outdoorové boty – jde o lehké sportovní boty. Uplatnění najdou při výletech do hor, na lehčí túry, běh, lezení, případně na kolo. Jsou určeny pro běžné nošení a ocení je milovníci sportovního stylu. Díky nim je noha chráněna více než v sandálech, ale zpravidla nemají žádnou vrchní ochrannou membránu. Nemohou se pochlubit ani vibramovou podrážkou, proto nejsou vhodné pro náročné či dlouhé túry.

Outdoorové turistické boty

 • Trekingové polobotky – využijete je při jednodenních i několikadenních výletech, ovšem pohodlně se v nich budete cítit pouze v případě, pokud máte v batohu menší zátěž. Tyto modely mají často voděodolnou membránu a vibramovou podrážku. Jsou proto plnohodnotnou turistickou obuví. Polobotky jsou nižší, a proto neposkytují kotníku žádnou oporu, raději si je tedy berte na upravené lesní stezky. Nízké turistické boty je možné používat i na běžné nošení a protože jde o nepromokavou turistickou obuv, nedělá jim problém ani déšť. Jejich výhodou je velká pohodlnost. Trekingové polobotky ocení příležitostní turisté, kteří hledají vhodnou obuv za přijatelnou cenu. Je třeba dodat, že nepropustná membrána (například Gore-Tex) sice chrání chodidlo před vlhkostí, ale zároveň dělá boty méně prodyšnými. Při velmi vysokých teplotách se tak mohou vaše nohy potit. Alternativou mohou být celokožené turistické boty, přestože jsou o dost těžší, poskytují dobrou ochranu a jsou prodyšné.
 • Vyšší trekingová obuv – vhodná je do náročnějších kamenitých terénů. Využití najde od jara do podzimu při vysokohorské turistice. Tyto boty mají pevný skelet, který bývá nejčastěji z kůže a je speciálně ošetřen. Boty mají často membrány (Gore-Tex, Event, Dermizax a jiné) a noze i kotníku poskytují velkou oporu. Kotníková turistická obuv je proto vhodná i pro nejnáročnější túry. Špička boty by měla být zpevněna, případně překrytá gumou, z důvodu ochrany prstů před nárazy. Nutností je podrážka se složitějším vzorem, což zajistí stabilitu a to, že se bota nebude klouzat. Často je turistická obuv z této kategorie opatřena podrážkou Vibram. Na některé modely lze připevnit i kočky, což zaručí ještě větší pocit jistoty a stability především v kluzkém prostředí.
 • Zimní skelety – jde o vysokou zimní trekovou obuv, která je určena na turistiku během zimních měsíců. Všechny zimní skelety by měly být tvarovány tak, aby dovolili jejich uživatelům připevnění koček. Vysoká turistická obuv je maximálně odolná a vhodná pro vysokohorskou turistiku s vysokým zatížením v batohu. V takové obuvi byste neměli mít problém s pohybem po kamenech, sněhu nebo po ledovci.

Výhody a nevýhody jednotlivých typů

Pevná a robustní obuv vám nabídne stabilitu v technickém terénu, flexibilní bota zas sleduje pohyb vaší nohy a dává vám při kráčení větší svobodu. To však platí pouze tehdy, pokud vaše noha narazí na zem správným způsobem.

Polovysoká turistická obuv, případně boty s vysokým střihem, vám dají oporu v kotnících. Na druhé straně nízké boty vám umožní volný pohyb kotníků.

Nízké turistické boty

Boty s gumovou špičkou, chráničem paty, boční a nártovou ochranou vám zaručí zvýšenou ochranu a díky nim déle vydržíte na strmých a skalnatých chodnících nebo mimo cesty. Silnější podrážky zároveň chrání spodek vašich chodidel, ale takové boty jsou těžké. V lehké obuvi se neunavíte tak rychle, proto můžete najednou zdolat větší vzdálenost, ovšem za cenu toho, že vaše obuv není taková odolná a tím pádem ani vaše nohy nejsou natolik chráněny.

Jak vybrat správnou turistickou obuv

Jak jsme naznačili v úvodu, správnému výběru předchází ujasnění si, na jaký druh turistiky a na jaké terény budete obuv používat. Podstatné je rozhodnout se, co vám při turistice více vyhovuje a jaké funkce jsou pro vás důležitější.

Turistické terény

Lehký turistický terén najdete v údolích, na loukách, polích či jiných volně otevřených prostranstvích. V tomto případě jde o nejzákladnější formu turistiky, při níž je krok stabilní, rovnoměrný a předvídatelný. Terén je většinou rovný, případně mírně zvlněný a nenacházejí se na něm komplikované překážky.

Náročný turistický terén můžeme označit i jako technický terén. Nachází se v horách a v kopcovité krajině, kde si musíte dávat pozor na skály, kořeny či další překážky. Navíc se zde často objevuje bláto, schody, žebříky či šikmé chodníky. Myslete na to, že trvalý strmý terén zatíží vaše kolena i kotníky. Proto je správný výběr obuvi do tohoto typu terénu nesmírně důležitý.

Turistická obuv do náročného terénu

Takzvaný off trial je různý terén, kde se mohou vyskytnout nestabilní a volné skály. Chodníky nemusí být vyznačeny, proto musíte být ostražitější a kráčení po tomto terénu vyžaduje vyšší koncentraci pro efektivnější pohyb. Neobvyklé nejsou ani překážky, přes které budete muset přelézt, případně mělké řeky nebo potoky, přes které se budete muset přebrodit. I v tomto případě je nutná vhodná a kvalitní obuv.

Vlastnosti turistické obuvi

Pokud jste si již promysleli, jak a kde budete turistické boty využívat, je na čase přejít k vlastnostem obuvi. Kvalitní outdoorová obuv by měla vaši nohu chránit, poskytovat oporu kotníkům a prstům, tlumit nárazy při pohybu, chránit nohu před zraněním a podporovat zdravý došlap. V botách byste se měli cítit pohodlně a ani delší túra v nich by vám neměla způsobit otlaky či odřeniny. Pokud víte, že budete chodit do terénu, kde je vlhko, základem je voděodolná membrána, která chrání nohy před pronikáním vlhkosti a vody. V nabídce jsou modely, které jsou jen zčásti voděodolné, ale i takové, které zajistí voděodolnost celé boty. Pozornost zaměřte i na hmotnost boty, protože příliš těžká obuv zbytečně unavuje.

Stejně platí, že boty vám nemohou být těsné, palce i prsty musí mít dostatek prostoru, což platí jak pro turistickou tak i pro vycházkovou obuv. Nohy totiž během dne a obzvláště při chození otékají, a tak raději počítejte s rezervou. Pro turistickou obuv je vhodná rezerva 1,5 centimetru a pro letní a vycházkovou obuv postačí 1 centimetr.

Materiál a zpracování

Před koupí se zeptejte na materiál, který byl na výrobu obuvi použitý. Od materiálu se odvíjí odolnost boty i její hmotnost. Zkontrolujte si také upínací systém.

 • Podrážka – za standard se mezi turisty považuje Vibramová podrážka. Vibram je celosvětově známým výrobcem podrážek, který se zaměřuje na sportovní a volnočasové aktivity. Pokud sáhnete po botách s podrážkou Vibram, můžete mít jistotu, že podrážka bude kvalitní a zajistí vám stabilitu v náročném terénu. Navíc je odolná vůči oděru a tlumí nárazy při došlapu. V některých případech, zejména při méně náročných terénech, je lepší gumová a měkčí podrážka.
 • Materiál – často se používá kombinace syntetiky a nepromokavé membrány (např. Gore-Tex). Takové boty jsou lehčí a díky membráně zároveň nohu chrání před vlhkem i povětrnostními vlivy. Celokožené boty s membránou jsou zas odolnější, ale i těžší a aby plnily svou funkci potřebují pravidelné ošetřování povrchu. Standardem kvalitní turistické obuvi by měl být i ochranný lem, který je nejčastěji gumový.

Hnědá dámská turistická obuv

 • Upínací systém – nejčastěji se setkáte s botami, které na upínání využívají klasické tkaničky. V tomto případě se zaměřte na oka, přes které šňůrky procházejí. Textilní a plastové oka jsou náchylné na trhání, resp. rychlé poškození. Kvalitnější a dražší obuv disponuje oky, které jsou vyztuženy kovovými kroužky. Pro ještě lepší utažení boty mají některé modely doplňkové kovové úchyty v horní části boty.
 • Prošívání – při obuvi se můžete setkat s řetízkovým i dvojitým prošíváním. Řetízkové se používá k uchycení svršku a stélky a zajišťuje zejména ohebnost obuvi. Nejčastěji se používá při výrobě tenisek či jiných sportovních bot. Neposkytuje však dostatečnou stabilitu a pevnost, a tudíž není vhodné pro trekingovou a alpinistickou obuv. Zaměřte se proto na boty s dvojitým prošíváním. Tato technika se používá desetiletí a jejím výsledkem je svršek pevně přichycen ke spodní části boty dvěma řadami stehů. Tyto stehy jsou viditelné i zvenčí, proto snadno rozeznáte řetízkové prošívání od dvojitého. Pozor si dejte na obuv, která dvojité prošívání pouze imituje, případně bylo druhé prošití doplněno pouze z estetického důvodu.
 • Cementování – je novější technikou, při výrobě se natáhne komín boty na kopyto a spojí se s podestýlkou ​​tak, aby se vytvořil jeden celek. Připevňování k mezipodešvi a podrážce se děje pomocí lepidla (cementu) pod vysokým tlakem. K hlavním výhodám patří, že cementovaná obuv dobře drží svůj tvar, ale na druhé straně je taková obuv o dost dražší.

Výběr vhodné velikosti bot

Při výběru bot hraje němé důležitou roli správná velikost obuvi. Každá značka či model se může mírně lišit v rozměrech, proto by vás nemělo překvapit, pokud vám číslo, které běžně nosíte, nesedí. Před koupí turistické obuvi je proto vhodné boty si vyzkoušet. Nechte si menší rezervu ve velikosti, protože při náročné chůzi mohou nohy otékat a počítat třeba i s tloušťkou ponožky.

Postup při výběru správné velikosti je jednoduchý, stačí se držet několika zásad a rad, které vám sem uvádíme.

 • Boty si zkoušejte na ponožky, které budete nejčastěji nosit během turistiky,
 • pokaždé zkoušejte obě boty (jedna noha může být o něco větší),
 • při zkoušení si boty pořádně zašnurujte,
 • projděte se po prodejně, klidně i několik minut,
 • při chůzi vás boty nesmí tlačit a nemohou se vám ani zouvat,
 • kvalitní outdoorový obchod by měl mít šikmou plochu, projděte se i po ní,
 • při chůzi po šikmé ploše se vám směrem nahoru nemá bota zouvat,
 • při chůzi po šikmé ploše směrem dolů se vám prsty nesmějí dotýkat přední části boty,
 • ideální čas na zkoušení trekingových bot je odpoledne,
 • pokud používáte ortopedické nebo speciální vložky, vezměte si je s sebou,
 • v botách si vyzkoušejte i chůzi nahoru a dolů po schodech,
 • zkontrolujte, zda pata pevně sedí i v botě, kterou jste nezašnurovali.

Cena obuvi na turistiku

Cena kvalitních turistických bot se mnohým zdá vyšší než cena obuvi na běžné nošení. Investice do správné obuvi se vám však vyplatí a zaručí vám pohodlnou turistiku bez zbytečných otlaků, odřenin či v tom horším případě zranění.

Turisté v lese

Při koupi dejte přednost specializovaným outdoor prodejnám a v tomto případě se raději vyhněte nabídkám různých supermarketů. Ty sice nabízejí boty za zlomek peněz, ale boty vám po krátkém čase přestanou sloužit. Treková obuv z hypermarketů se také může podepsat na vzniku zdravotních komplikací, nevhodné materiály se při chůzi projeví nejen na vašich nohou, ale i páteři. Stejně nekvalitní podrážka zvyšuje riziko úrazu. Specializovaná prodejna má v nabídce několik modelů, střihů i osvědčených značek, kterým důvěřují turisté po celém světě. Potěší tedy bohatý výběr i erudice personálu, který vám s výběrem jistě pomůže.

Cena turistické obuvi začíná na částce kolem 500 Kč, v tomto případě jde o dětské modely, případně modely od méně známých výrobců. Výsledná částka se bude odvíjet od typu obuvi. Zpravidla k těm levnějším patří turistické sandály a k těm nejdražším vyšší trekingová obuv či zimní skelety. Do střední cenové kategorie pak patří nízká turistická obuv a polovysoká trekingová obuv.

Ceny mezi dámskou a pánskou turistickou obuví se neliší. U těchto modelů je spíše rozdíl ve střihu a barvě. Mezi pánskými modely převládají tmavé barvy, jako šedá, černá, tmavá hnědá, případně tmavá modrá. Dámské modely jsou svěžejší a objevíte mezi nimi oranžovou, růžovou, červenou, žlutou a další barvy. Dětská turistická obuv také oplývá různými barevnými provedeními, aby si mohli vybrat dívky i chlapci. Na trhu najdete i unisex boty, které jsou vhodné pro obě pohlaví. Boty od osvědčených výrobců se většinou pohybují v rozmezí od 2 500 do 6 000 Kč.

Cena za nejdražší modely se může vyšplhat až na částku okolo 12 000 Kč, v tomto případě však jde o modely, které jsou určeny pro profesionální využití a běžní turisté by si zbytečně připlatili.

Chcete-li při koupi kvalitní obuvi na turistiku ušetřit nějakou korunu, je vhodné sledovat akce. Turistickou obuv ve výprodeji víte mnohokrát koupit za velmi výhodné ceny, někdy i s 50% slevou, pokud jde o starší modely, kterých se chtějí obchody zbavit, aby je mohly nahradit novější nabídkou.

Oblíbené značky

K oblíbeným a ověřeným značkám turistické obuvi patří Garmont, Karrimor, Mammut, La Sportiva či Salomon. Pokud sáhnete po jakýchkoliv botách od vyjmenovaných značek, můžete mít jistotu, že jsou kvalitní a splní účel, pro který byly vyrobeny. Od výrobců lze vybírat jako z pánských, tak i z dámských modelů. Samozřejmostí v nabídce jsou dětské turistické boty, ovšem počítejte s tím, že dětských modelů je na výběr mnohem méně.

Oblíbené značky turistické obuvi

K prodávaným značkám turistické obuvi patří také Adidas, ačkoli tento výrobce se spíše specializuje na výrobu různě zaměřených sportovních bot. Oblibu si získal i mezi turisty díky designu, který je typický právě pro Adidas. K dobře prodávaným značkám můžeme ještě přiřadit Asolo, Hanwag, Montura, BOSP, Salewa nebo Scarpa. Jak vidno, značek je na výběr mnoho a záleží už jen na vašich preferencích.

Správná péče o turistické boty

Aby vám turistické boty spolehlivě sloužily co nejdéle, po každé túře jim třeba věnovat pozornost a správně je ošetřit. Díky tomu si jejich výhody můžete užívat i několik let.

 • Mytí – je základem, a proto by mělo být pravidelné a šetrné (s ohledem na to, z jakého materiálu jsou vaše boty vyrobeny). Nedoporučuje se nechávat boty dlouhodobě zašpiněné od bláta nebo znečištěné posypovou solí. Ideální tedy je, pokud je po každé turistice umyjete pod tekoucí vodou pomocí hadříku nebo houbičky.
 • Impregnace – prodlužuje životnost membrány, protože snižuje tlak vody, která na membránu působí. Pokud máte boty s Gore-Tex membránou, je důležité používat pouze prostředky, které jsou určeny pro tento druh boty. Jinak by se vám membrána mohla ucpat, což by následně vedlo ke snížení prodyšnosti obuvi. Obzvláště důležitá a hlavně pravidelná impregnace je potřebná při kožených botách. Impregnace zabrání vysušení kůže a její popraskání.

Druhy impregnace

Známe několik druhů impregnace, každý z nich má své výhody i nevýhody. Impregnace ve formě spreje se snadněji nanáší, ale na botě má nižší životnost. Použít ji můžete na všechny typy obuvi. Impregnace na vodní bázi zaručí delší životnost na obuvi a balení, po kterém sáhnete, se rozlišuje podle materiálu, z jakého je obuv vyrobena. Impregnace voskem se používá na celokožené nubukové boty. Výhoda spočívá v tom, že kromě samotné impregnace kůži boty i vyživí, čímž se prodlouží její životnost.

Pár tipů na závěr

 • Pokud kupujete boty přes internet, vybírejte si obchody, které dovolují bezplatné vrácení zboží, případně jejich výměnu. Je to vhodné, pokud vám boty náhodou nesednou velikostí. Takto je můžete bez problémů vrátit.
 • Správnou velikost boty zjistíte i podle toho, když ji máte rozvázanou, resp. uvolněnou, měli byste být schopni zasunout jeden prst za patu. Vaše prsty na nohou by tehdy měly být v jemném kontaktu s přední částí boty.
 • K turistickým botám je vhodné dokoupit kvalitní ponožky, které jsou prodyšné a nezadržují vlhkost. Vhod přijdou i turistické návleky, díky kterým se vám do bot nedostane sníh, voda nebo kamínky.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Pokud stále váháte nad koupí správných turistických bot, přinášíme vám odpovědi na nejčastěji kladené otázky. Dozvíte se například i to, který výrobce se věnuje výrobě bot pro lidi s deformací palcového kloubu.

Existují univerzální turistické boty?

Univerzální boty na různé druhy turistiky a terény neexistují. Většina lidí však sahá po trekingových polobotkách nebo vyšší trekingové obuvi. Tyto boty se dají využít na více terénech. Aktivní turisté vlastní dva až tři druhy turistické obuvi, aby si vždy obuli ty boty, které se nejvíce hodí.

Jak vybrat boty v případě, že mám jednu nohu větší?

To, že nohy nejsou zcela totožné, je běžným případem. Většinou však jde jen o malé odchylky. Číslo bot proto vybírejte podle té nohy, kterou máte větší. Nezapomeňte, že bota by vás neměla tlačit, ale zároveň se vám nesmí zouvat.

Najdu vhodné boty, i když mám deformaci palcového kloubu?

Mnozí výrobci myslí i na lidi, kteří trpí deformaci palcového kloubu (tzv. hallux valgus). Střih turistických bot je uzpůsoben tak, aby vás obuv navzdory vaší deformaci netlačila. Takové boty vyrábí například společnost Hanwag. Mají bohatou nabídku různých modelů, proto si jistě vyberete.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(89.4%)
Datum publikování: 20.08.2020
Datum poslední aktualizace: 25.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek