Test vysavačů - nejlepší vysavače 2017

Vysavač je spotřebič, o kterém asi moc nepřemýšlíme. Pro většinu z nás je symbolem povinného úklidu, kterému bychom se nejraději vyhnuli. Kvalitní model nám může ale práci do velké míry usnadnit. Proto jsme sesbírali různé testy, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto modelů, určitě získáte kvalitní a výkonný vysavač. Vyhnete se modelům, které jsou sice hezké, ale nepraktické.

 

Test - nejlepší vysávače

PořadíModelHodnoceníDetail
1. Electrolux ZCS 2220 Najlepšie Zobrazit produkt
2. Philips PerformerPro FC9197 Najlepšie Zobrazit produkt
3. Zelmer ZVC 425 HT Najlepšie Zobrazit produkt
4. Zelmer Aquawelt Plus Najlepšie Zobrazit produkt
5. SENCOR SVC 7 CA Najlepšie Zobrazit produkt
6. ETA Manoa 2501 Najlepšie Zobrazit produkt
7. Electrolux ZUSORIGDB+ Najlepšie Zobrazit produkt

 

Kvalita bez kompromisů, kterou vám doporučujeme

Rowenta RO 6477

Tento moderní vysavač vyniká svou univerzálností. Nemusíte se rozhodovat mezi vysavačem na koberce nebo na podlahy. Rowenta RO 6477 v tom má jasno a nedělá mu problém žádný povrch. Účinně odstraní chlupy i po vašem domácím mazlíčkovi. S příkonem 750 W se řadí k ekologickým vysavačům s nízkou spotřebou. Obsahuje i HEPA filtr, a proto je vhodný i do domácnosti, kde jsou alergici. Nízká hladina hluku pouze 66 dB vám umožní vysávat v kteroukoliv hodinu, aniž by se stěžovali vaši sousedé. Kapacita sáčku 3, 5 l je dostačující a na zaplnění vás upozorní indikátor. Kabel je dlouhý 6, 2 m a spolu s nastavitelnou teleskopickou tyčí si přizpůsobíte komfort svého vysávání. Jednoduchá obsluha, výborný výkon a jako bonus v balení získáte i parketovou hubici, hubicuna čalounění, štěrbinovou hubici a Turbo kartáč. Pokud hledáte univerzální výkonný vysavač, toto je náš tip.

iRobot Roomba 880

Jedním z nejlepších robotických vysavačů je iRobot Roomba 880. S ním zažijete vysoký komfort při vysávání a jedinou vaší prací bude stisknout tlačítko Clean. Pomocí inteligentního systému navigace iAdapt dokáže vysát celou místnost, dostane se i pod nábytek a důkladně odstraní prach i v koutech. Každé místo prochází vícekrát a díky technologii DirtDetect 2. generace aktivně vyhledává ty oblasti v místnosti, kde se nachází více znečištění a intenzivnější jimi projde. iRobot Roomba 880 je vhodnýaj pro alergiky nebo majitele domácích mazlíčků, protože je téměř bezúdržbovýa díky HEPA filtru zachytí i ty nejjemnější prachové částice. Vaše přítomnost během vysávání není nutná. Stačí naprogramovat týdenní plán úklidu a pomocí majáků vysaje vysavač jednotlivé místnosti podle potřeby, automaticky vyhledá nabíjecí stanici a dobije se. Oceníte kartáče AeroForce, které jsou odolné vůči namotávání vlasů. Vhodný je nejen na dřevěné a laminátové podlahy, ale poradí si is dlažbou a koberci. Pro pohodlné vysávání s výborným výkonem, možností programování a luxusní obsluhou je robotický vysavač iRobot Roomba 880 výbornou volbou.

 

Výborný poměr výkon / cena

Bosch BBH MOVE 5

Kompaktní tyčový bezsáčkový vysavač BOSCH BBH MOVE5 je ideálním pomocníkem v domácnosti i díky funkci odpojení ručního vysavače. Můžete jím snadno vysát i drobky z křesla nebo gauče. Pro uskladnění lze sklopit rukojeť a zabere vám tak minimum místa nebo ho jen postavíte tam, kam vám to vyhovuje prostorově. Vysavač je samostatně stojící, vždy připravený být po ruce. Velmi snadno ovladatelný model s výborným sacím výkonem za dobrou cenu ho řadí mezi nejprodávanější produkt v kategorii tyčových vysavačů.

Electrolux ZCS 2220 BEL

Tento model podlahového vysavače patří do řady Classic Silence, která se vyznačuje kompaktností, snadnou obsluhou a nízkou hlučností. Ve výborné ceně získáte tichý vysavač s filtrací čistého vzduchu s dosahem 12 m pro pohodlné vysávání a kompaktním designem pro snadné uskladnění. Oceníte regulaci, kterou si můžete nastavit výkon, jaký potřebujete s úsporou energie. Měkká kolečka jsou šetrné k vaší podlaze a díky teleskopické tyči je zajištěna výborná ergonomie a dosah při vysávání. Výhodný nákup díky výbornému poměru výkon / cena.

Pokud byste chtěli ještě tišší vysavač ve vyšší ceně je na trhu i model Electrolux ZUSORIGDB +, který je vybaven vylepšenou nehlučnou hadicí a nehlučnou hubicí AeroPro Silent, která je mimořádně účinná.

 

Speciální typ

Kärcher SE 4001

Víceúčelový parní čistič Kärcher SE 4001 je profesionální pomocník ve vaší domácnosti. Disponuje odkládacím prostorem na malé díly a hubicí na čalounění. Jeho univerzálnost vás překvapí. Zvládne snadno čištění podlah s koberci, jakož i schody s koberci, čalounění, PVC, linoleum, přírodní kámen, keramické dlaždice, ale využijete ho i při čištění automobilu. Tento vysavač vám zaručuje optimální hloubkové čištění nejen podlah, koberců, ale i čalouněných ploch. Pokud hledáte čistič na mokré i suché vysávání a tepování s výborným výkonem, množstvím funkcí se snadnou obsluhou je Kärcher SE 4001 skvělou volbou.

Sencor SVC 190

Jednoduchý ruční akumulátorový vysavač, který využijete při rychlém odstranění suchých i mokrých nečistot. Drobky z křesla, gauče, dětského kočárku nebo prostor v autě díky tomuto malému vysavači vyčistíte během minuty. Maximální snadno se ovládá a čistí, má dobrý sací výkon pro nenáročné rychlé vysávání a výbornou cenu. I když vám nenahradí plnohodnotné vysávání prostorů, jako rychlý pomocník při malých nehodách v kuchyni nebo u malých dětí poslouží výborně.

 

Jak vybrat vysavač

Jaký potřebujete vysavač - velký, malý, sáčkový, bezsáčkový, s vodním filtrem nebo robotický? Mezi základní kritéria při výběru vysavače patří povrch, na jakém ho budete používat. Máte koberce nebo hladké podlahy? Neméně důležitá je i velikost prostoru a od toho se odvíjí velikost objemu sáčku na nečistoty. Nezapomeňte na délku kabelu, sací výkon, příslušenství a funkce navíc. Pokud máte doma alergika, zaměřte se na vysokou účinnost filtru. Pro hladké podlahy bez překážek a koberců jsou vhodné moderní robotické vysavače. V bytě s velkým podílem povrchu přikryjte koberci s vyššími chlupy je vhodnější klasický vysavač nebo multifunkční. Malé ruční vysavače vám poslouží při odstranění drobků ze sedaček a křesel nebo v autě. Výběr z vysavačů se zásobníkem se zužuje na dvě kategorie - sáčkový, při kterém musíte vyměňovat kapsy nebo sáčkový, kde je sáček nahrazeno vyjímatelným zásobníkem, který se vyprazdňuje a je i omyvatelný. Na mokré vysávání jsou určeny speciální vysavače s mokrým sáním.

Parametry, které se mohou u různých výrobců lišit, ale na které je třeba si při výběru posvítit

Výkon - Sací výkon má hodnotu kolem 1/3 příkonu. Běžný příkon nebo taková střední hodnota se pohybuje kolem 1 300 W. Na trhu najdete vysavače s příkonem od 800 W až po 2 400 W. Čím je vyšší sací výkon, tím lépe vám vysavač saje nečistoty. Přímo úměrně k výkonu však stoupá i spotřeba elektrické energie. Některé vysavače však již mají regulaci výkonu a podle potřeby a povrchu si nastavíte požadovaný sací výkon.

Hlučnost - Při hlučnosti jde samozřejmě o akustický vjem a závisí, jaká je vaše hladina tolerované hlučnosti. Nízkou hlučnost oceníte i při vysávání v pozdějších hodinách a v neposlední řadě ji ocení i vaši sousedé. Dobré hodnoty mají vysavače s hlučností pod 70 dB.

Hmotnost vysavače a objem sáčku - Ani hmotnost není parametr, který byste měli zanedbat. Nízkou hmotnost oceníte hlavně při přenášení a manipulaci. Totéž platí i pro objem sáčku, jakým množstvím ho naplníte, pokud je nutná výměna. Při velikosti sáčku berte v úvahu plochu bytu. Na 50m² se hodí 2 - 2, 5 l sáček, čím větší plocha, tím větší sáček.

Délka kabelu - Standardně se pohybuje délka kabelu od 5 - 8 metrů u menších typů a u větších do těch 15 m. Délku akčního radiu dostanete součtem délky kabelu a hadice s trubicí. Od toho závisí dosah při vysávání bez toho, abyste museli projít k jiné zásuvce.

Speciální příslušenství nebo funkce - K vysavačům se vám může hodit turbokartáč, která je poháněn sacím vzduchem. A pokud máte doma alergika nebo sami jste alergiky, určitě oceníte HEPA filtry. Při nich platí, čím vyšší třída filtru, tím je lepší jeho funkčnost a dokonalejší filtrování.

Vaše hodnocení:
(90%)

oblíbené produkty


Přidat komentář