Klarstein Reinraum 2G průmyslový vysavač – recenze, zkušenosti

3 funkce v 1 zařízení
snadná manipulace
příznivá cena

Hodnocení:
(72%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Klarstein Reinraum 2G kombinuje 3 přístroje v 1 – můžete s ním vysávat nasucho i namokro a také tepovat koberce a čalouněné povrchy. Poslouží vám na to 30 l sběrná nádoba s bezpečnostním plovákem + menší nádobka na čistou vodu s čisticím prostředkem. Nevýhodou jsou trošku větší rozměry, výhodou vynikající cena. Příkon je 1 250 W, přístroj má hmotnost 8 kg.

Jelikož nenávidím úklid, ale zároveň i nepořádek, chtěl jsem si usnadnit alespoň každoroční tepování koberců a čalouněných sedaček. Půjčil jsem si tedy tepovač Klarstein Reinraum 2G, který (jak jsem se později dozvěděl) ​​je zároveň i vysavačem. Za týden jsem měl dostatek času se s ním seznámit, díky čemuž se s vámi mohu podělit o mé názory na tento výrobek.

Kombinovaný průmyslový vysavač Reinraum 2G značky Klarstein získáte za příznivou cenu v ✅ internetovém obchodě Klarstein.cz.

Tepuje i vysává

Klarstein Reinraum 2G je univerzální výrobek, tj. dokáže vysávat nasucho i namokro a také tapetovat pomocí tepovací dýzy.

Výrobce ho řadí do kategorie průmyslových vysavačů, i když profesionálům by asi výkonově nevyhovoval. Jde o starou dobrou a spolehlivou hrncový konstrukci, se kterou mám (na rozdíl od moderních bezsáčkových vysavačů) pouze dobré zkušenosti.

 Průmyslový vysavač Klarstein Reinraum 2G

V režimu suchého vysávání jsou nečistoty sbírány do papírového sáčku. V režimu mokrého vysávání musíte sáček odstranit, přičemž tekuté nečistoty se shromažďují v 20 l sběrné nádobě. Zpočátku jsem hlídal, aby nádoba nepřetekla, no zjistil jsem, že zařízení má plovák, který po naplnění nádoby zablokuje nasávání, takže nádoba přetéci nemůže. Poznáte to podle toho, že motor začne hlasitě hučet. Lepší by bylo, kdyby plovák motor přímo vypnul.

Provedení by mohlo být robustnější

Nízká cena se při tomto zařízení odrazila na slabším materiálovém zpracování. Hubice, hadice a trysky jsou z poměrně tenkého plastu a při intenzivním používání se prohýbají. Tělo vysavače by také mohlo být robustnější.

Vysavač má typický hrncový tvar, ale v zadní prodloužené části najdete úložný prostor na odnímatelnou nádobu na čerstvý čisticí prostředek. Má tedy větší rozměry než běžný hrncový či kompaktní bezsáčkový vysavač, já jsem si ale rychle zvykl a při občasném použití by rozměry nemuseli překážet ani vám.

Klarstein Reinraum 2G má bohaté příslušenství

Škoda, že kolečka vystupují před těla vysavače a občas jsem jimi zavadil o nábytek. Naštěstí jsou pevné – prázdný vysavač totiž váží 8 kg, po zaplnění nádrže na vodu to může být i přes 20 kg.

Sací hadice má pouze 1,5 m, což je pro vysavač tohoto typu spíše podprůměrná hodnota. Krátký se mi zdál být i 3 m přívodní kabel.

Příslušenství je bohaté, s vysavačem Klarstein Reinraum 2G dostanete kombinovanou kartáč na textilie, trysku na klepání, štěrbinovou dýzu, pěnový filtr, klasický podlahový nástavec či papírový sáček (těch by mohlo být i více).

Ovládání jedním tlačítkem

Ovládání je zajištěno jediným tlačítkem se třemi polohami – vypnuto, vysávání nebo vysávání + tepování. Rozstřikování čistícího prostředku je řešeno samostatným tlačítkem na rukojeti.

Klarstein Reinraum 2G rozměry

Při mokrém vysávání myslete na to, že plná nádoba může být velmi těžká a budete mít možná problém ji vylít.

Co se týče údržby, špinavou vodu byste v nádobě neměli nikdy nechávat a nádobu po každém použití vyčistit. Při ucpání pěnového filtru ho vyčistěte namokro mýdlovým roztokem. Papírové sáčky vždy měňte za nové, nestačí je vysypat.

Vysoký výkon i hlučnost

El. příkon vysavače Klarstein Reinraum 2G je 1 250 W, energetickou třídu ani sací výkon výrobce nespecifikuje, ale můžete jej jednoduše odhadnout. Jde cca o třetinu el. příkonu.

Hlučnost výrobce také neudává, z mého pohledu nejde o nejtišší vysavač.

Zkušenosti a recenze

Klarstein Reinraum 2G si uživatelů získal především svou nízkou cenou, za kterou toho zvládá opravdu dost. Líbí se jim jeho vysoký výkon, stěžují na vysokou hlučnost, nemožnost svinutí napájecího kabelu do přístroje a vypadávání nádobky na čisticí prostředek při naklonění vysavače, např. při přemísťování po schodech.

Recenze a zkušenosti s vysavačem Klarstein Reinraum 2G

Závěrečné shrnutí

Já jsem si některých uvedených nedostatků byl vědom, ale zároveň chápu, že vysavač za 2 600 Kč nebude nikdy dokonalý. Kvůli absenci účinného HEPA filtru bych ho doporučil spíše jako druhý vysavač do domácnosti na tepování, případně na vysávání na terase, v garáži či v dílně.

Pozitíva

3 funkce v 1 zařízení
snadná manipulace
příznivá cena

Negatíva

krátký napájecí kabel (pouze 3 m)
vyšší hlučnost


Autor recenze: Martin Kunkel
Datum publikace: 01.10.2019
Nejlepší vysavače 2022 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší vysavače 2022 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Vysavač je spotřebič, o kterém asi moc nepřemýšlíme. Pro většinu z nás je symbolem povinného úklidu, kterému bychom se nejraději vyhnuli. Kvalitní model nám může ale práci do velké míry usnadnit. Proto jsme sesbírali různé testy, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto modelů, určitě získáte... Přečíst článek

Nejlepší vysavač na listí a zahradní fukar? Benzínový nezklame

Nejlepší vysavač na listí a zahradní fukar? Benzínový nezklame

Pokud se vám nechce koncem léta a na podzim sbírat spadané listí ze stromů v zahradě, nemusíte. Díky lidské vynalézavosti si můžete vybrat z desítek druhů zahradních pomocníků, mezi něž patří i vysavač listí. Přinášíme vám návod, jak si vybrat ten správný vysavač listí, jaká kritéria... Přečíst článek

Xiaomi vysavače – srovnání, recenze, testy, zkušenosti. Robotické s mopem jsou hit

Xiaomi vysavače – srovnání, recenze, testy, zkušenosti. Robotické s mopem jsou hit

Xiaomi už nějaký ten rok úspěšně bourá stereotypy o nekvalitní čínské elektronice. Možná tuto značku znáte zejména pro její smartphony, v jejich portfoliu najdete i jinou elektroniku a různé smart výrobky - např. i robotické vysavače. Právě na ty jsme se podívali a v článku vám... Přečíst článek

Jak vyčistit filtr a hadici od vysavače? Údržba vysavače ovlivňuje jeho životnost

Jak vyčistit filtr a hadici od vysavače? Údržba vysavače ovlivňuje jeho životnost

Vysavač je skvělý pomocník, který usnadní úklid vaší domácnosti. Ačkoli jeho údržba není náročná, zaslouží si vaši pozornost a péči tak, jakož i každý jiný elektrospotřebič. Pokud se o něj pravidelně a adekvátně staráte, prodloužíte tím jeho životnost, ušetříte na energiích a zejména nesnížíte... Přečíst článek


Přidat komentář