Jak vyčistit filtr a hadici od vysavače? Údržba vysavače ovlivňuje jeho životnost

Vysavač je skvělý pomocník, který usnadní úklid vaší domácnosti. Ačkoli jeho údržba není náročná, zaslouží si vaši pozornost a péči tak, jakož i každý jiný elektrospotřebič. Pokud se o něj pravidelně a adekvátně staráte, prodloužíte tím jeho životnost, ušetříte na energiích a zejména nesnížíte jeho výkon. S výslednou prací vysavače tak budete pokaždé spokojeni.

Správná péče o vysavač

K základním úkonům při péči o vysavač patří výměna sáčků, do kterých se sbírají nečistoty nebo čištění zanesených filtrů. Zde však péče o vysavač nekončí, co všechno ještě třeba sledovat, vyměňovat nebo čistit se dozvíte v našem článku. Přinášíme vám rady, jak pečovat o vysavač, aby vám spolehlivě sloužil co nejdéle.

Nejlepší sáčkové vysavače

Názov Hodnotenie Detail
ETA 3519 Avanto   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Bosch BWD420HYG   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Klarstein Mister Eco   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Electrolux PowerForce EPF62IS   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Rowenta RO3969 Compact Power Home&Car   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt

Nejlepší bezsáčkové vysavače

Názov Hodnotenie Detail
Sencor SVC 510GR   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Rowenta Silence Force Cyclonic   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Kärcher VC 3   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Electrolux SilentPerformer Cyclonic ESPC71DB   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Taurus Dynamic ECO Turbo 2   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt

Nejlepší robotické vysavače

Názov Hodnotenie Detail
Tesla RoboStar T60   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
ETA Falco Smart 251590000   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt
Concept VR3100   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
IROBOT Roomba 976   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Samsung PowerBot VR20R7250WC   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt

Odlišná péče při různých typech

Na trhu se setkáte s několika typy vysavačů. Ke klasice ověřené lety patří sáčkové vysavače, které sbírají nečistoty do jednorázových nebo do textilních sáčků. Domácnosti, v nichž se nacházejí osoby trpící alergií nebo domácí zvířata, dávají často přednost cyklónovým či vodním vysavačům. Jde o novější typy vysavačů, které mají mnohé přednosti, avšak přinášejí s sebou i určitá negativa.

Některým spotřebitelům se vysavače bez sáčků zdají komplikovanější, protože vyžadují nádobu na vodu. Obávají se také menší efektivnosti při čištění nebo slabšího sacího výkonu. I z toho důvodu jsou sáčkové vysavače nadále nejvíce rozšířeným produktem na trhu. K jejich kladům patří jednoduchá obsluha, snadná manipulace při práci i údržbě. U většiny sáčkových modelů je výměna sáčků rychlý proces, při kterém se neušpiníte.

Sáčkové vysavače, které mají takzvaný HEPA filtr jsou navíc natolik účinné, že úklid nedělá problémy ani osobám trpícím alergií. K jednoduché údržbě sáčkových vysavačů přispívá i fakt, že většina současných výrobců se snaží unifikovat filtrační systémy a sáčky pro jednotlivé modely od různých firem. To spotřebitelům výrazně usnadňuje orientaci v nabídce, protože už se nemusí řídit výrobcem a konkrétním modelem vysavače. Každý typ vysavače však vyžaduje mírně odlišnou péči, my se postupně podíváme na všechny běžné typy.

Údržba sáčkového vysavače

Jak jsme zmínili, k nejvíce používaným a prodávaným patří sáškové vysavače. Nečistoty se při vysávání sbírají do jednorázového papírového sáčku nebo do textilního sáčku, které se může používat opakovaně.

Papírové sáčky

Údržba vysavače s papírovým sáčkem je nejjednodušší, protože sáček stačí po naplnění vybrat, uzavřít ho papírovou klapkou a vyhodit ho do nádoby na odpadky. Klapka se zavírá proto, aby ze sáčku neunikaly do ovzduší nečistoty.

K nevýhodám papírových sáčků patří rychlé ucpávání jejich pórů prachem, což může způsobit snížení sacího výkonu přístroje. Papírové sáčky jsou také náchylnější k poškození ostrými předměty, které je mohou proděravět. Proto si dávejte pozor, pokud například vysáváte odpad po domácích stavebních pracích, popřípadě rozbité kuchyňské nádobí či vázu.

Textilní sáčky

Údržba vysavačů, které používají textilní sáčky, je v podstatě stejná. Rozdíl je v tom, že sáček po naplnění nevyhodíte do kontejneru, ale vyprázdněte pouze jeho obsah. Práce s textilními sáčkami na více použití je proto o něco špinavější. Při vytřásání sáčku do odpadkového koše se totiž mnohokrát nevyhnete dotyku s nečistotami, které se nacházejí v kapse. Textilní sáček se doporučuje vyprat po každém pátém použití.

Údržba sáčkového vysavače

K výhodám textilních sáčků patří, že mají více vrstev a jsou dostupné i v antibakteriálních verzích. Díky několika vrstvám se jejich póry neucpávají tak rychle. Kombinace kvalitního textilního sáčku spolu s filtrem zajistí vysokou míru filtrace, čímž se zabrání úniku prachu, mikrobů a různých nečistot zpět do ovzduší.

Jak často vyměňovat sáčky

V každém případě, zda používáte vysavač s papírovým sáčkem nebo textilním, sáčky třeba pravidelně měnit, resp. vytřást. Takto udržíte vysavač ve funkčním stavu a nesnížíte jeho sací výkon. Pravidelná údržba a výměna filtračních sáčků by se neměla odkládat do doby, kdy je sáček maximálně naplněný. Neznamená to, že sáčky budete vyměňovat poloprázdné, ale třeba si uvědomit, že není dobré, pokud je sáček naplněné k prasknutí.

Postupným plněním sáčku nečistotami se snižuje účinnost vysavače, jeho schopnost udržet prach uvnitř i sací výkon. Nepravidelnou výměnou sáčků navíc hrozí, že se ucpou vnitřní části vysavače, což může vést k jeho poškození. Mějte na paměti, že uvnitř sáčku se množí různé bakterie, které mohou později způsobovat nepříjemný zápach.

S plným sáčkem musí vysavač pracovat na plný výkon a s nižším průtokem vzduchu. Motor se mechanicky i tepelně více namáhá, což má negativní vliv na jeho životnost. V domnění, že uživatel ušetří sáčky, si nadělá více škody, protože vysavač sníží svůj výkon, čímž se prodlouží doba vysávání. S ní je spojena ztráta vašeho času, více vynaloženého úsilí při úklidu i vyšší náklady za spotřebovanou elektrickou energii. S výsledkem úklidu navíc nemusíte být spokojeni.

Kdy je nutné nahradit plný sáček novým, vám často napoví samotný vysavač a to tím, že spatříte snížení jeho sacího výkonu. Některé modernější vysavače jsou vybaveny indikátorem, který vám signalizuje, že sáček je plný a třeba ho vyměnit. Takové modely vysavačů usnadňují spotřebitelům používání.

Je třeba připomenout, že existují situace, kdy je nutné sáček vyměnit dříve, než je zcela naplněný. To může nastat například při domácích stavebních pracích, při kterých vzniká jemný prach. Drobné částečky prachu ucpávají póry sáčku, kvůli čemuž pak vysavač hůř saje.

Jednorázové papírové sáčky nikdy nepoužívejte opakovaně. Po naplnění je vyhoďte do odpadkového koše, přičemž nezapomeňte zaklapnout papírovou klapku, aby ze sáčku neunikaly nečistoty. Textilní sáčky pravidelně vytřeste a po několika použitích je vyperte.

Nejlepší vysavače 2021 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší vysavače 2021 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Vysavač je spotřebič, o kterém asi moc nepřemýšlíme. Pro většinu z nás je symbolem povinného úklidu, kterému bychom se nejraději vyhnuli. Kvalitní model nám může ale práci do velké míry usnadnit. Proto jsme sesbírali různé testy, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto modelů, určitě získáte... Přečíst článek

Péče o filtry vysavače

Výměnou sáčků se údržba vysavače nekončí. Třeba čistit i různé filtry, které se zanášejí prachem a nečistotami. Pokud filtry nečistíte, stejně snižujete výkon přístroje a přitom zkracujete i jeho životnost. Někteří výrobci dokonce namísto čištění doporučují v určitých intervalech výměnu filtrů (vstupní prachové a výstupní motorové filtry). V případě HEPA filtrů může být taková výměna dost nákladná.

Jak fungují filtry vysavače

Spolu s nečistotami nasává vysavač do sebe i velké množství vzduchu. Ten následně vychází zpět ven, ale aby neobsahoval nečistoty, musí být zachyceny filtry. Každý model či typ vysavače disponuje rozdílným počtem filtrů. Dokonce i samotný papírový nebo textilní sáček je filtrem.

Čištění vysavače od prachu

Současné vysavače mají obvykle čtyřnásobný až sedminásobný filtrační systém. Takové vysavače jsou určeny pro běžné použití v domácnostech. Filtry slouží k tomu, aby zachytily nečistoty a ty se nevraceli zpět do ovzduší. V opačném případě byste dýchali znečištěný vzduch, což není nic příjemné.

Jak jsme naznačili, filtry se po několika použitích zanášejí, proto je nutné je vyjmout a vyčistit. Pravidelné čištění či obměnu filtrů byste neměli zanedbávat, protože nezachycené částečky prachu škodí nejen vašemu dýchacímu systému, ale i samotnému vysavači.

Filtrační systém je navržen tak, aby se maximalizovala účinnost vysavače a také, aby bylo zajištěno odhlučnění. Při pravidelné údržbě filtrů šetříte váš vysavač, který bude díky tomu pracovat při nejnižší možné zvukové hladině. Zároveň budete mít v domácnosti čistší vzduch a s přístrojem se vám bude lépe pracovat. Správný způsob čištění závisí na konkrétním typu filtru. Prozradíme vám, jak vyčistit konkrétní filtr z vysavače.

Motorový filtr

Motorový filtr má obdélníkový tvar a chrání vysavač před nečistotami, které by ho mohly poškodit. Je známý také pod označením vzduchový filtr a brání průniku malých nečistot k motoru. Filtr třeba čistit vždy, když spatříte, že je špinavý. Zaznamenáte to snadno, protože při znečištění původní bílou barvu nahradí šedá. Filtr lze snadno vyjmout a vyprat ho v rukou v čisté teplé vodě, případně pod proudem vody. Pokud je filtr příliš znečištěný, pomůže kapka saponátu. Předtím, než ho vložíte zpět se vysavače, nechte ho pořádně vyschnout. V opačném případně byste mohli poškodit vysavač. Motorový filtr měňte za nový, pokud vidíte, že je příliš opotřebovaný.

Výstupní filtr

Výstupní filtr vypadá podobně jako motorový. Rozeznáte ho podle toho, že se nachází při výstupu z vysavače. Přes výstupní filtr vychází ven vzduch, který se dostal do přístroje. Filtr může být často složen z více vrstev, nechybí například uhlíková vrstva, která zachycuje prach nebo také antialergická vrstva, aby se do ovzduší nedostaly žádné nežádoucí nečistoty. Většinu výstupních filtrů můžete vyprat pod proudem teplé vody. Pokud se vám zdá filtr příliš opotřebovaný, namísto čištění zvolte výměnu.

HEPA filtr

HEPA filtr sestává z pevného plastového rámu a textilního materiálu z mikrovlákna, který je složený do harmoniky. Jde o vysoce kvalitní filtr, který je ze všech filtrů nejhustší a disponují jím moderní vysavače. HEPA filtr najdete pod mřížkou, odkud při vysávání vychází vzduch. Tento filtr je schopen zachytit i nejmenší částečky prachu, které díky němu neuniknou zpět do ovzduší.

Pokud se HEPA filtr zanese, motor vysavače se začne přehřívat, důvodem je odpor vzduchu, který filtr přirozeně vytváří. Výrobci doporučují čistit HEPA filtr po každém pátém vyprázdnění sáčku, resp. nádoby. Při domácím čištění tohoto filtru si dejte pozor, protože ne každý je možné mýt ve vodě. Předtím, než se pustíte do jeho čištění, si tuto informaci ověřte v návodu a přečtěte si pokyny výrobce.

Výměna filtru vysavače

Omyvatelný HEPA filtr můžete vyčistit pod proudem vody a poté jej nechte důkladně vyschnout. HEPA filtr vkládejte do vysavače až tehdy, když je zcela suchý, neboť jinak by mokrý filtr kladl odpor motoru. Chcete-li filtr čistit za sucha, použijte vzduch stlačený v spreji, díky kterému vypudíte nečistoty z harmonikové struktury mikrovláken.

Jelikož se HEPA filtr vyznačuje vysokou efektivností, je skvělým pomocníkem pro všechny lidi trpící alergií. Jak často třeba HEPA filtr vyměňovat za nový, závisí na intenzitě vysávání. Obecně se doporučuje výměna filtru za nový po roce používání.

Údržba vysavače bez sáčku

K vysavačům, které nemají kapsy na sbírání nečistot, můžeme přiřadit tyčové vysavače s takzvaným cyklónovým efektem, vodní vysavače a robotické vysavače. Samozřejmě, i tyto typy vysavačů potřebují správnou péči, aby spolehlivě a bez problémů fungovaly. K hlavním činnostem, které byste měli pravidelně provádět, patří čištění filtrů.

Robotický vysavač

Svou popularitu získávají i robotické vysavače, které udělají téměř veškerou práci za vás. Aby vám ale co nejdéle sloužily, stejně potřebují adekvátní a pravidelnou údržbu. K ní patří čištění filtru podobně jako i při zbývajících typech vysavačů.

Údržba robotických vysavačů není náročná a ve většině případů stačí, když z něj oklepete nečistoty. Pokud se všech nečistot tímto způsobem nevíte zbavit, použijte jemný kartáč. Robotický vysavač disponuje senzory, které mu umožňují pohyb v prostoru. Aby byly funkční, musí být neustále čisté. Pomocí vlhkého hadříku z mikrovlákna je tedy čistěte vždy, když vidíte, že jsou zaprášené.

Pozornost byste měli věnovat i kolečkům přístroje, které umožňují robotickému vysavači automatický pohyb. Občas se do koleček zamotají vlasy, případně se na ně nachytá prach. Aby se kolečka nezachytávaly a vysavač se bez problémů pohyboval po prostoru, jednou za čas je zkontrolujte a nežádoucí chomáče či další jiné nečistoty z nich odstraňte. Čistý vysavač je zárukou výkonnosti a dobře odvedené práce při úklidu.

Nejlepší robotické vysavače 2021 – recenze, test, srovnání

Nejlepší robotické vysavače 2021 – recenze, test, srovnání

S robotickými vysavači jakoby se roztrhl pytel a výrobci neustále přicházejí s novými a novými modely. Jelikož na trhu jsou vysavače za stovky i tisícky korun, podívali jsme se na rozdíly mezi jednotlivými modely a dáme vám pár rad ohledně výběru toho správného pro vaše potřeby. Co si při výběru třeba všímat? Je pro vás vhodnou volbou vysavač s mokrým čištěním? Čtěte. Nejlepší... Přečíst článek

Tyčový vysavač s cyklónovým sběrem odpadu

Cyklónové filtry najdete především v tyčových vysavačích bez sáčků. Cyklónový sběr odpadu je založen na principu rotace vzduchu. Vzduch s nasbíranými nečistotami tu rotuje velmi rychle a odstředivá síla je pak odděluje. V praxi to znamená, že velké kusy odpadu nebo i těžší předměty, které jste omylem vysáli, se oddělí během filtrace a vy následně nemáte problém s jejich vytažením.

Cyklónový filtr chrání součásti vysavače a vnitřní filtr od rozměrných nečistot i náhodně výsledky čištění předmětů, čímž se prodlužuje jeho funkčnost. Vysavače s cyklónovým filtrem mají namísto sáčků vyjímatelný zásobník, který lze po naplnění vyjmout a opláchnout pod proudem tekoucí vody. Jelikož je kapacita sběrné nádoby poměrně nízká, počítejte s rychlejším zaplněním i častějším čištěním.

Čištění cyklónového filtru si pro jistotu zkontrolujte v pokynech uvedených v návodu, který jste obdrželi spolu s vysavačem. Několik druhů cyklónových filtrů totiž výrobci nedoporučují čistit proudem vody. Pokud má váš vysavač omyvatelný cyklónový filtr, po umytí ho nechte úplně vyschnout. Za optimum se považuje doba 24 hodin a až poté jej vložte zpět do vysavače.

Vodní vysavač

Po vodních vysavačích, podobně jako po těch, které mají HEPA filtr, často sahají alergici. Ve vodním vysavači se prach a různé nečistoty zachycují do nádoby s vodou, a proto nehrozí únik nežádoucích částeček do ovzduší. Vysavače s vodním filtrem jsou však finančně náročnější, ale odmění vás nenáročnou údržbou. Tyčové vysavače s mokrým čištěním nabízejí přední světoví výrobci a pyšní se skvělou filtrací, díky níž je vzduch ve vaší domácnosti během vysávání i po něm dokonale čistý.

Čištění vodního vysavače

Nádobu vodního vysavače po vysávání jen jednoduše vyprázdněte. Nezapomeňte, že voda a nečistoty se vylít po každém vysávání a potom tuto nádobu třeba i vyčistit. Výhodou vodních vysavačů je, že kvůli pravidelnému čištění se v nich nedrží žádné staré bakterie, prach či nepříjemné pachy. Každé vysávání tak začínáte s úplně čistou nádobou, což ocení nejen váš vysavač, ale i všichni členové domácnosti, kteří se mohou těšit z čistého vzduchu.

Nádobu jednoduše vycvakněte z těla vysavače a vysypte její obsah do odpadkového koše. Potom otřete stěny nádoby jemným vlhkým hadříkem a nechte ji proschnout. Jak jsme uvedli, nádobu byste měli čistit po každém vysávání, avšak pokud nemáte takovou možnost, čistěte ji alespoň jedenkrát týdně.

Do nádržky na vodu byste neměli lít horkou vodu, protože by se mohla poškodit. Po každém vysávání a následném vyčištění ji nechte vyschnout dnem vzhůru. Jednou za měsíc můžete při čištění použít kombinaci vody s octem. Vodu a ocet nalijte v poměru jedna ku třem a tento roztok nechte působit celou noc. Ráno roztok vylijte a po tomto úkonu je váš zásobník dokonale čistý a opět připraven k použití.

Tyčové vysavače s mokrým čištěním, které disponují antialergickým filtrem, potřebují promýt i tento filtr. Stačí vytáhnout nádobu na prach a z ní pak odebrat filtr. Ten se u některých modelů skládá ze dvou částí (pěnový filtr a filtr s rámečkem).

Pamatujte si, že pěnový filtr se nesmí mýt pod tekoucí vodou a je vhodné ho jen poklepat, aby z něj vypadl nasbíraný prach a další nečistoty. Pěnový filtr pak můžete jemně vyprat a důkladně ho třeba i vysušit. Nikdy ho do vysavače nevkládejte zpět, dokud není úplně suchý. Pokud má váš tyčový vysavač kulatý filtr, je třeba ho čistit jednou za dva týdny. V případně filtru oválného tvaru postačí čištění jednou do měsíce. Výměna kulatého filtru za nový se doporučuje jednou za pololetí. V případě oválného filtru je to jednou za rok.

Tyčový vysavač s mokrým čištěním disponuje i hadříkem z mikrovlákna, která se nachází na nástavci. Z nástavce ji jednoduše odeberte a vyperte ručně nebo v pračce. U některých modelů se můžete setkat s rozdílným typem hadříků. Některé jsou vhodné na kamenné podlahy a dlažby, jiné zas pro jemnější povrchy, jakými jsou například parkety. Hadříky byste měli prát po každém použití a vyměňovat je za nové minimálně každý půlrok.

Pro kvalitní vysávání je neméně důležité pravidelné čištění rotačního kartáče. Jednou za dva týdny byste měli rotační kartáč vycvaknúť z hubice a vybíral z ní zamotané vlasy. Pokud se vám vlasy nepodaří vybrat klasickým způsobem, můžete je z kartáče vystřihnout, pak je vyjměte a vyhoďte do odpadkového koše. Hubici následně propláchněte a vysušte. Když je hubice suchá, můžete kartáč zaklapnout zpět a směle se pustit do vysávání.

Jak vyčistit hadici od vysavače

Občas se do hadice vysavače dostanou předměty, které jsou příliš velké a ve vysavači nemají co dělat. Mohou být nimi například ponožky, drobné hračky nebo větší zamotané chomáče vlasů, chlupů či srsti. Hadici uvolněte jemným stlačením a podívejte se dovnitř. Jestliže v hadici nic nevidíte, přesto vám vysavač nechce sát, pomůže vám metla. Rukojeť metly se snažte opatrně protlačit přes hadici, toto ve většině případů pomůže a nežádoucí předmět takovýmto způsobem vytisknete ven.

V případě, že překážku v hadici tvoří sklo, jehly nebo jakékoliv jiné ostré předměty, při čištění buďte opatrní. Pamatujte však na to, že drtivá většina výrobců neposkytuje záruku na poškození hadice, které bylo způsobené jejím nesprávným vyčištěním.

Rady a tipy na závěr

Na závěr vám nabízíme několik dalších tipů a rad, jak prodloužit životnost vašeho vysavače a přitom nesnížit jeho výkon.

  • Před prvním použitím vysavače si přečtěte návod, který jste obdrželi k přístroji a řiďte se pokyny výrobce na správné používání i správnou údržbu. Každý model vysavače může mít určitá specifika a odlišnosti.
  • Před zahájením vysávání zkontrolujte, zda vše sedí na svém místě. Špatně nasazený sáček nebo špatně nasazené filtry do vysavače po jejich vyčištění mohou udělat více škody než užitku. Pokud jste sáček špatně umístili a není upevněný na konci hadice, prach se může začít ukládat přímo do vysavače, což ho může následně poškodit.
  • Před koupí nových sáčků si zkontrolujte správnou velikost. Sáček, který nepasuje na váš model vysavače by mohl způsobit podobné problémy jako v případně jeho špatného nasazení. Sáček nesmí být příliš velký a ani příliš malý, prostě musí přesně sedět do vašeho vysavače.
  • Nevysávejte bezhlavě všechno, co se před vámi objeví. Na mokré i suché vysávání jsou určeny pouze multifunkční vysavače. Pokud byste vlhkou nečistotu chtěli odstranit pomocí klasického vysavače, přístroj by se mohl poškodit. Například rozsypané suroviny nasáklé vodou uklízejte raději pomocí vlhkého hadříku. Sypké a navlhlé suroviny by mohly poškodit motor vysavače a ucpat jeho filtry.
  • Pozor si dávejte i při ostrých předmětech, ke kterým patří sklo nebo kov. Obezřetní byste měli být také při drobných hračkách nebo jiných předmětech, které mají větší rozměry než prachové částečky či drobky. Všechny tyto věci představují riziko poškození filtrů nebo v případě sáčkových vysavačů roztržení sáčku.
  • Pokud vysavač začne slabě sát, případně vydávat zvláštní zvuky, zkontrolujte, zda se něco nezaseklo v hadici. Omylem jste mohli vysát ponožky, hračky nebo jakékoliv jiné předměty, které ve vysavači nemají co dělat. Přístroj vypojte z elektrické sítě a podívejte se do hadice nebo také zkontrolujte všechny filtry. Pokud v nich něco uvízlo, vysavač se namáhá, prohřívá se a přestává pracovat správně.
  • Pravidelně kontrolujte kartáč a různé nástavce, které používáte spolu s vysavačem. Zvyknou se do nich zamotat vlasy, chlupy, chomáče prachu nebo srst domácích zvířátek. Všechny tyto nečistoty třeba co nejdříve odstranit, aby se nesnižoval sací výkon vysavače.

Vysavač, o který se adekvátně a pravidelně staráte, se vám odmění kvalitní několikaletou službou. Díky tomu si ušetříte námahu při úklidu domácnosti či jakéhokoli jiného prostoru, ve kterém se potřebujete zbavit nečistot. Ať si koupíte jakkoliv drahý vysavač, pokud mu nevěnujete náležitou pozornost, zklame vás a vy budete litovat zbytečně vyhozené peníze. Údržbou přístroje ale takové situaci lze jednoduše předejít.

Vysavače – recenze

Výběr správného vysavače je náročnou záležitostí. Existují různé typy, různé modely, výrobci. Jak si tedy zvolit ten správný? Připravili jsme pro vás recenze více oblíbených modelů vysavačů, přičemž jsme se zaměřili na jejich plusy a mínusy.

Hodnocení článku:
(80.8%)

Pulbikované dňa: 15.12.2020

oblíbené produkty

Zobrazit kategorii:


Přidat komentář