Makita VC 2512 L průmyslový vysavač – recenze, zkušenosti

mechanický oklep filtru
dlouhá hadice
zásuvka pro elektropříslušenství

Hodnocení:
(78.6%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Univerzální průmyslový vysavač Makita VC 2512 L si v domácnosti najde své uplatnění. Robustní plastové tělo lze použít na suché i mokré vysávání. Objem nádoby dosahuje 25 litrů a vysavač váží kolem 8 kg. Makita je vybavena omyvatelným PET filtrem. Vysavač lze použít i jako fukar.

Nechybí mu ani filtrační sáček v případě vysávání prachu v interiéru pro lepší filtrování prachových částic. Makita má příkon 1 000 W. Vysavač je dodáván i s bohatým příslušenstvím.

Technické parametry: Příkon: 1 000 W; Sací výkon: - W; Objem nádoby: 25 l; Filtrační sáček: ano; Objem sáčku na prach: - l; Mokré vysávání: ano; Funkce foukání: ano; Oklep filtru: mechanický; Hmotnost: 8 kg

Průmyslový vysavač Makita VC 2512 L si můžete zakoupit prostřednictvím ✅ webu Heureka.cz.

Robustní pancíř – cena/kvalita

Makita působí opravdu robustně. Způsobeno je to především plasty, které z tohoto průmyslového vysavače dělají odolného pomocníka. Nebo také ne? Na začátek řekneme, že poměr cena/výkon je zcela adekvátní, no co se týká poměru cena/kvalita, tam to už to neplatí.

Makita VC 2512 L recenze

Plasty, které působí robustně a odolně, ani náhodou tak trvanlivé nejsou. Například rukojeť na držení vysavače stabilitou nenadchne, stejně tak klipsny na odepínání víka nádoby nepůsobí příliš spolehlivě. Plasty jsou tedy mohutné, ale rozhodně ne kvalitní.

Výkon občas kopne

Je třeba říci, že vysávání prachu či drobných nečistot Makita zvládá, přestože vysávání není nijak pohodlné, ale k tomu se ještě dostaneme. Některé zákazníky trochu nakopla statika. Tělem vysavače se totiž nese statická elektřina, která občas trochu nakopne. Řešená mohla být antistatickou hubicí.

Průmyslový vysavač Makita VC 2512 L

Nakopnout však díky integrované zásuvce můžete jiné elektropříslušenství s příkonem až do 2 600 W. Nechybí automatický systém zapínání připojených přístrojů. Sběrná nádrž na vysávání má objem 25 litrů. Nechybí ani možnost použít filtrační sáček.

Na úkor komfortu

Makita VC 2512 L je víceúčelovým vysavačem, tedy přesně to, co od průmyslového vysavače v této kategorii očekáváte. Mokré vysávání není problém. Kapalné nečistoty vysavač zvládne. Komfortu pomáhá i čištění filtru stisknutím tlačítka či podvozek na kolečkách.

Nejeden by se domníval, že plusem bude i dlouhá hadice, která je opravdu dlouhá, ale místy až na škodu. V jistých úhlech jakoby bránila pořádnému sacímu výkonu. PET filtr vysavače je omyvatelný vodou i vzduchem a při změně vysávání (mokré → suché) není potřeba ho vybírat.

Makita VC 2512 L příslušenství

Poslouží i jako dmychadlo

Listí na terase nebo na schodech nemusíte zametat. Makita totiž disponuje funkcí fukaru. Do domácnosti se tak sejde i v tomto směru. Odsávací trubky v počtu dvou kusů jsou z oceli, což zvyšuje jejich odolnost. V balení je samozřejmě filtrační sáček, filtr a plusem je i štěrbinová hubice, hubice na polštáře a i podlahová hubice.

Zkušenosti a recenze

Makita vás nepřekvapí, ale ani nezklame. Tento vysavač rozhodně radím mezi hobby spotřebiče. Přestože sací výkon je dostatečný, manipulace s vysavačem i kvalita některých plastových částí nejsou zrovna výhrou. Dalším negativem je vysoká hlučnost, která je vyšší než u ostatních srovnatelných modelů. Škoda že nemá regulaci výkonu a oklep filtru není takový účinný, jako bych čekal.

Recenze a zkušenosti s průmyslovým vysavačem Makita VC 2512 L

Vzhledem k poměru cena/výkon se však vysavač neztratí při vysávání na sucho ani na mokro. Díky zásuvce můžete zapojit i další elektrické nářadí a odsávat nečistoty přímo v akci. Makita je tak pomocníkem do domácnosti, který se o hrubou špínu postará s přehledem.

Pozitíva

mechanický oklep filtru
dlouhá hadice
zásuvka pro elektropříslušenství

Negatíva

statická elektřina
méně kvalitní plasty


Autor recenze: Michal Toma
Datum publikace: 16.05.2020
Nejlepší vysavače 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Nejlepší vysavače 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Vysavač je spotřebič, o kterém asi moc nepřemýšlíme. Pro většinu z nás je symbolem povinného úklidu, kterému bychom se nejraději vyhnuli. Kvalitní model nám může ale práci do velké míry usnadnit. Proto jsme sesbírali různé testy, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto modelů, určitě získáte... Přečíst článek

Nejlepší vysavač na listí a zahradní fukar? Benzínový nezklame

Nejlepší vysavač na listí a zahradní fukar? Benzínový nezklame

Pokud se vám nechce koncem léta a na podzim sbírat spadané listí ze stromů v zahradě, nemusíte. Díky lidské vynalézavosti si můžete vybrat z desítek druhů zahradních pomocníků, mezi něž patří i vysavač listí. Přinášíme vám návod, jak si vybrat ten správný vysavač listí, jaká kritéria... Přečíst článek

Xiaomi vysavače – srovnání, recenze, testy, zkušenosti. Robotické s mopem jsou hit

Xiaomi vysavače – srovnání, recenze, testy, zkušenosti. Robotické s mopem jsou hit

Xiaomi už nějaký ten rok úspěšně bourá stereotypy o nekvalitní čínské elektronice. Možná tuto značku znáte zejména pro její smartphony, v jejich portfoliu najdete i jinou elektroniku a různé smart výrobky - např. i robotické vysavače. Právě na ty jsme se podívali a v článku vám... Přečíst článek

Jak vyčistit filtr a hadici od vysavače? Údržba vysavače ovlivňuje jeho životnost

Jak vyčistit filtr a hadici od vysavače? Údržba vysavače ovlivňuje jeho životnost

Vysavač je skvělý pomocník, který usnadní úklid vaší domácnosti. Ačkoli jeho údržba není náročná, zaslouží si vaši pozornost a péči tak, jakož i každý jiný elektrospotřebič. Pokud se o něj pravidelně a adekvátně staráte, prodloužíte tím jeho životnost, ušetříte na energiích a zejména nesnížíte... Přečíst článek


Přidat komentář