Xiaomi vysavače – srovnání, recenze, testy, zkušenosti. Robotické s mopem jsou hit

Xiaomi už nějaký ten rok úspěšně bourá stereotypy o nekvalitní čínské elektronice. Možná tuto značku znáte zejména pro její smartphony, v jejich portfoliu najdete i jinou elektroniku a různé smart výrobky - např. i robotické vysavače.

Robotický vysavač Xiaomi

Právě na ty jsme se podívali a v článku vám popíšeme jejich výhody i nevýhody.

Nejlepší Xiaomi robotické vysavače

Názov Hodnotenie Detail
Xiaomi Roborock S5   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
Xiaomi Roborock S6   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Xiaomi Roborock S5MAX   ✔   DOBRÉ RECENZEZobrazit produkt
Xiaomi Roborock Xiaowa Lite   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt

Bohatá výbava za skvělou cenu

Výrobky značky Xiaomi si nacházejí u lidí stále větší oblibu zejména pro svůj skvělý poměr výbavy, kvality a ceny. Už dávno neplatí, že vše, co pochází z Číny, musí být nespolehlivé a nekvalitní. Výrobky Xiaomi najdete v mnoha českých e-shopech – včetně těch nejpopulárnějších.

Proč si vybrat robotický vysavač Xiaomi?

Výrobce zařízení Xiaomi si svou pozici na trhu upevňuje i tím, že do svého portfolia neustále přidává inovativní produkty. V nabídce Xiaomi proto najdete i několik modelů robotických vysavačů, které navzdory bohaté výbavě koupíte za relativně nízkou cenu.

Při výběru se můžete setkat s tím, že různí prodejci označují stejné modely odlišným názvem či kódem produktu, proto si před koupí raději dvakrát prověřte, o který model ve skutečnosti jde.

Proč a jak si vybrat robotický vysavač od Xiaomi?

Robotické vysavače této značky využívají propracovaný systém navigace s několika senzory. Díky tomu se nemusíte bát, že by vysavač narazil do zdi či nábytku. Dražší modely disponují dokonce vylepšenou navigací SLAM s funkcí mapování a předvídání, kterou mají na starosti 3 procesory.

Robotické vysavače Xiaomi si poradí i s nízkými překážkami do 2 cm. Ne každý model je vybaven senzorem, který zabrání pádu ze schodů. V tom případě musíte dát vysavači do cesty na schodech nějaký předmět jako překážku.

Kromě toho dělají senzorem těchto vysavačů problém zrcadla nebo lesklý chromový nábytek či členité prostory, jako např. prostor pod stolem s více židlemi. Před jeho použitím nenechávejte na zemi pohozené kabely, mohl by se do nich zamotat.

Co se týče sacího výkonu, ten výrobce nespecifikuje, výkon však můžete porovnat podle sacího podtlaku u jednotlivých modelů (1 600 – 2 000 Pa).

Robotický vysavač Xiaomi si poradí i s rohy

Lépe vybavené modely nabízejí kombinaci robotického vysavače a mopu. Umožní vám tak využít funkci suchého i mokrého vytírání – mají vlastní zásobník na vodu. Zásobník na vodu i na nečistoty má kvůli kompaktním rozměrům vysavače malý objem (zpravidla 0,4 l a 0,1 l).

Všechny robotické vysavače Xiaomi jsou vybaveny bezdrátovým připojením do vaší domácí WiFi sítě, takže je můžete ovládat na dálku přes mobilní aplikaci.

Slabší modely jsou zpravidla ochuzeny o některé pokročilé funkce, jako např. vícezónový úklid či programování půdorysů floor plan. Také disponují akumulátory s menší kapacitou a mají tedy kratší výdrž na 1 nabití.

Díky slabšímu výkonu a menším nádobám na nečistoty jsou robotické vysavače určeny spíše pro každodenní vysávání menšího množství nečistot a tenčí vrstvy prachu. S nečistotami nahromaděnými za desítky dnů si příliš dobře poradit nedokážou.

Predstavenie robotických vysávačov Xiaomi

Hodnocení článku:
(80%)

Pulbikované dňa: 01.07.2019

oblíbené produkty

Zobrazit kategorii:


Přidat komentář