Nejlepší zvlhčovače vzduchu 2019 - Test zvlhčovačů vzduchu

Test zvlhčovačů vzduchu nabízí žebříček toho nejlepšího, co je momentálně na trhu v tomto segmentu k dispozici. Sesbírali jsme výsledky testů, recenze a vaše hodnocení. Přečetli jsme stovky diskusí a komentářů jednotlivých modelů a sestavili tento unikátní žebříček.

Zvlhčovač vzduchu

Doufáme, že vám pomůže správně se rozhodnout a vyberete si zvlhčovač, který zlepší ovzduší u vás doma nebo v práci. Stojí to opravdu za to.

Nejlepší zvlhčovače vzduchu

Jak vybrat zvlhčovač vzduchu

Co je při výběru zvlhčovače vzduchu důležité? Pokud se na to ptáte, pak vám odpovíme. Sledujte následující parametry a dojdete k žádoucímu výsledku – nákupu zvlhčovače, který zlepší vzduch ve vaší domácnosti a zamezí rýmám, alergiím či ucpanému nosu.

Výkon a příkon zvlhčovače vzduchu

Tento údaj vám napoví, kolik čistého vzduchu dokáže přístroj vytvořit za hodinu. Maximální zvlhčovací výkon se udává v mililitrech (ml/h). Zvlhčovače s výkonem 400 – 600 ml/h patří k tomu lepšímu. Prostory, které mají více než 70 m2, by měly být vybaveny alespoň dvěma zvlhčovači.

Výkonný zvlhčovač

Příkon a výkon jsou řízeny přímou úměrou. Pokud je vyšší výkon, je vyšší i spotřeba elektrické energie. Příkon se liší podle typu zvlhčovače, pohybuje se přibližně od 15 do 150 W.

Hlučnost

Nejprve si odpovězte na otázku, kam chcete zvlhčovač umístit, protože od odpovědi se bude odvíjet další důležitý parametr - hlučnost zvlhčovače vzduchu. Pokud hledáte zvlhčovač do dětského pokoje, poohlédněte se po tišších modelech. Spodní hranice hlučnosti je kolem 20 dB, nad 40 dB by pro vás už zařízení mohlo být rušivé.

Objem zásobníku na vodu

Čím větší nádoba na vodu, tím lépe. Objem nádrže na vodu se pravidla pohybuje od 0,8 až do 8 l. Při menším objemu je potřeba dolévat vodu téměř před každým použitím. Při větším objemu stačí vodu dolít v průměru jednou za 3 dny.

Časovač

Funkce regulace času umožňuje zapnutí přístroje nastavit i na čas, když nejste vy ani vaše děti doma. Po návratu tak budete mít v prostoru dobře zvlhčený vzduch. Dají se také nastavit intervaly, ve kterých se má přístroj zapínat.

Zvlhčovaní vzduchu

Ionizátor

Proces ionizace zabezpečuje dezinfekci vody od bakterií a za pomoci iontů stříbra likviduje bakterie a zápach vody. Ionizátor, resp.ionizační tyčinka může být součástí přístroje.

Typy zvlhčovačů vzduchu

Vybrat si můžete z několika typů zvlhčovačů. Každý z nich funguje na jiném principu, proto musíte sami zhodnotit, který z nich vám nejvíce vyhovuje.

Ultrazvukové zvlhčovače

Jde o nejpoužívanější a nejúspornější zvlhčovače vzduchu. fungují na principu ultrazvukových vln, které rozkmitají oscilátor a ten mění kapky vody na mikrokapky. Mikrokapky menší než mlha či vodní pára přístroj rozptyluje do okolního vzduchu. Ultrazvukový zvlhčovač vzduchu je vysoce účinný, má nízkou spotřebu a může obsahovat ionizační tyčinky.

Zvlhčovač s aromaterapii

Třeba kontrolovat tvorbu vodního kamene snižujícího účinnost přístroje, ale i životnost zvlhčovače. Jeho nevýhodou je také jeho specifický zvuk, který by mohl některým uživatelům překážet. Stejně je třeba poradit s odborníkem v případě, že máte doma domácí zvířátko, ultrazvukové vlny by mu mohly způsobovat problémy.

Diskové zvlhčovače

Několik disků, které rotují ponořeny po určitou hladinu vody, jsou základem diskového zvlhčovače vzduchu. Na vrchu je umístěn ventilátor, který v několika rychlostech pomáhá pročišťovat a zvlhčovat vzduch. O bakterie se většinou stará ionizační tyčinka, uložená v zvlhčovači.

Parní zvlhčovače

Parní zvlhčovač funguje na principu produkce horké páry. Za pomoci spirály ohřívá přístroj vodu, směšuje ji s chladným vzduchem a vypouští do prostoru. V případě, že nad ním uvažuje, nezapomínejte na to, že horká pára občas přispívá ke zvyšování teploty vzduchu v místnosti.

Zvlhčovač vzduchu

Množství modelů obsahuje regulátor intenzity vypouštění páry. Parní zvlhčovače mají často aromaterapii alebo antibakteriálny filtr (ochranu). Tyto zvlhčovače mají vyšší výkon, co se podepíše na spotřebě.

Studené zvlhčovače

Studené zvlhčovače pracují na principu odpařování vzduchu. Vzduch nasávají přes filtr a následně ho zvlhčují. Dražší modely bývají vybaveny ionizační tyčinkou, standardní modely vzduch pouze zvlhčují, nefiltrují ho. Tento typ zvlhčovače je sice bezúdržbový, pro děti, astmatiky či alergiky však není úplně vhodný. I to je důvod, proč jde o nejméně preferovaný variantu v rámci zvlhčovačů vzduchu.

Recenze a hodnocení

Nejlepší zvlhčovače vzduchu

Seznam článků

Jaký je nejlepší zvlhčovač vzduchu pro děti a alergiky? S ionizátorem

Jaký je nejlepší zvlhčovač vzduchu pro děti a alergiky? S ionizátorem

Se zvlhčovačem vzduchu se zřejmě setkal už každý z vás.   Málokdo však ví, na co je toto zařízení dobré a jak může prospívat vašemu zdraví.   Rýmy, astmatické onemocnění, alergie, respirační choroby či permanentně ucpaný nos mohou souviset se vzduchem, který doma dýcháte a který... Přečíst článek

Vaše hodnocení:
(88.6%)

Přidat komentář