Nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu 2024 – recenze, test, srovnání, zkušenosti

Hudba je součástí našeho života. Každý z nás má svůj oblíbený hudební žánr a rád si svého oblíbeného interpreta vyslechne kdykoliv a kdekoliv. Poslech hudby se často postará o to, že čas ubíhá rychleji. Abyste hudbu mohli poslouchat kdykoliv a kdekoliv, ideálním řešením jsou bezdrátové bluetooth sluchátka přes hlavu. Tento druh sluchátek aktuálně zažívá obrovský "boom", a proto je dobře vědět, jaké sluchátka tohoto druhu jsou vlastně ty nejlepší.

Jak vybrat bezdrátová sluchátka přes hlavu

První walkmany, diskmeny, pak MP3 přehrávače a nakonec mobilní telefony a smartphony. Tyto média byly a telefony stále jsou, nejčastějšími zprostředkovateli hudby. K nim nepochybně patřily sluchátka. Jednoduché kabelové sluchátka s 3,5 mm jack konektorem, které svůj účel plnily statečně. Dnes kromě klasických kabelových sluchátek máme i bezdrátová sluchátka, které si získávají stále více fanoušků.

Trh nabízí obrovské množství sluchátek. Nám však tentokrát jde o ty bezdrátové, které fungují na principu bluetooth signálu. V tomto segmentu dělíme sluchátka na dvě základní kategorie. Bezdrátová sluchátka do uší a bezdrátová sluchátka přes hlavu. Oba tyto druhy mají své výhody a nevýhody. Jaké to jsou?

Nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu

Názov Hodnotenie Detail
Sony WH-XB910N   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Apple AirPods Max   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
Skullcandy Crusher EVO   ✔   DNES V AKCIZobrazit produkt
JBL Tune 520BT   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Bowers & Wilkins PX7S2   ✔   ZLATÁ STŘEDNÍ CESTAZobrazit produkt
Marshall Major IV   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt

Bezdrátová sluchátka přes hlavu – recenze

Vybrat nejlepší bezdrátová sluchátka přes hlavu může být poměrně náročné. Náš test vám napoví, které bluetooth sluchátka přes hlavu jsou kvalitní. Vyzkoušeli jsme několik modelů bezdrátových sluchátek a připravili pro vás recenze. Doufáme, že vám při výběru pomohou. O své osobní zkušenosti s těmito i dalšími modely se můžete podělit v komentářích pod článkem.

Proč bezdrátová sluchátka přes hlavu?

Bezdrátová sluchátka, ať mluvíme o těch přes hlavu nebo do uší, mají jisté společné atributy. Jedním z nich je jejich výhoda, že není nutné řešit žádný kabel. Bezdrátová sluchátka vás tak nijak neobtěžují a neomezují v pohybu. Na základě parametrů a hodnocení je třeba říci, že bezdrátová bluetooth sluchátka přes hlavu nabídnou kvalitnější reprodukci hudby. Jejich zvukové podání je tedy na vyšší úrovni.

Dalším podstatným parametrem je výdrž baterie. U sluchátek přes hlavu je kapacita baterie větší, a tedy i samotná doba aktivního používání je nejednou i násobně vyšší. Přece jen, malé špunty do uší nemají prostor pro baterii s vyšší kapacitou. Aktivní doba používání se prodlužuje nabíjitelným pouzdrem. Menší nevýhodou bezdrátových sluchátek přes hlavu může být jejich velikost a kompaktnost. Oproti menší bezdrátové konkurenci v tomto směru tedy ztrácejí. Je to však přirozené a před koupí s tímto musíte počítat.

Výhody bezdrátových sluchátek přes hlavu

Obecně je vyšší i hodnota citlivosti. Hlasitost je vyšší a rovněž jejich frekvenční rozsah je vyšší. To způsobuje, že kvalita zvuku je u bezdrátových bluetooth sluchátek přes hlavu kvalitnější. Zabudovaný mikrofon je často samozřejmostí a v případě, že máte sluchátka spárované se smartphonem, nemusíte sluchátka dávat z hlavy nahoru a klidně můžete i telefonovat. Existují rovněž hráčská bluetooth sluchátka přes hlavu, které mají zabudovaný i samostatný mikrofon, jde o tzv. headsety.

Při výběru je důležité rovněž si uvědomit, že náušníky nemusí každému vyhovovat stejně. Podobně je to i se špunty. Někomu mohou po delší době překážet. Dobré je si sluchátka před koupí vyzkoušet přímo na svých uších.

Hlavní výhody

  • Kvalita zvuku,
  • bezkabelové řešení,
  • výdrž baterie,
  • dosah,
  • pevnější konstrukce,
  • dobrá izolace zvuku.

Hlavní nevýhody

  • Větší rozměry/​​kompaktnost,
  • odlišná kvalita náušníků,
  • mohou tlačit.

Jak si vybrat bezdrátová sluchátka přes hlavu

Bezdrátová sluchátka se těší větší a větší popularitě. Vybrat ty nejlepší bezdrátová bluetooth sluchátka zřejmě ani není možné, protože každý hledá to ideální pro sebe. Někdo chce malé sluchátka do uší, někdo je chce na sport, další chce zase profesionální kvalitu zvuku. Jednoduše, výběr je třeba přizpůsobit jistým potřebám. Jak tedy při výběru postupovat?

Bezdrátová sluchátka přes hlavu na sport

Využití sluchátek

Sluchátka přes hlavu mají všestranné využití. Cestování, relaxování či sportování. Díky jejich konstrukci je lze využívat při jakékoliv aktivitě. Je však pravda, že díky skvělé izolaci zvuku do okolí, sluchátka mají perfektní uplatnění při cestování nebo na místech, kde se zdržuje hodně lidí.

Někteří lidé využívají tyto sluchátka i na sportování. Je však třeba myslet na to, že boltce se potí, proto to nemusí vyhovovat každému. Časem mají tendenci i více tlačit. Používat je můžete doma, v kanceláři u počítače nebo v hlučné kavárně.

Výdrž baterie

Zde hraje roli často cena. Bohužel, čím jsou sluchátka dražší, tím je výdrž sluchátek lepší. Levnější modely mají výdrž zhruba 7 až 10 hodin na jedno nabití, což není špatné. Pro běžné cestování to rozhodně postačí. Pak jsou zde modely, jejichž výdrž se pohybuje okolo 15 až 20 hodin. No a ty nejdražší dokáží při aktivním používání vydržet i více než 30 hodin.

Výdrž bezdrátových sluchátek přes hlavu dosahuje až 30 hodin

Čím je vyšší kapacita baterie, tím je delší doba přehrávání a tím se prodlužuje i doba nabíjení. Nabíjení u modelů s výdrží 15 – 30 hodin trvá zhruba 2 – 3 hodiny. Přirozeně u sluchátek s delší dobou přehrávání může být tato doba nabíjení větší.

Dosah sluchátek

Ten se pohybuje standardně okolo 10 metrů. Vzdálenost od zdroje, se kterým jsou sluchátka spárované prostřednictvím bluetooth, ovlivňuje i kvalitu zvukové reprodukce. Při vyšší vzdálenosti je kvalita horší a dokonce může dojít k úplné ztrátě bluetooth signálu.

Kvalita náušníků

Než se dostaneme ke kvalitě zvuku, důležité je myslet na pohodlí, které bezdrátová bluetooth sluchátka přes hlavu nabídnou. Darmo bude kvalita zvuku skvělá, když se sluchátky nevydržíte déle než hodinu. Rovněž jde i o věc vkusu. Design je však individuální parametr. Pokud hledáte tedy módní doplněk, musíte se rozhodovat na základě vizuálních preferencí.

  • Plastové náušníky – jsou přirozeně nejlevnějším materiálem, který je součástí všech sluchátek. Pokud jsou však náušníky pouze ze samotného plastu, mají tendenci tlačit, izolace není nejlepší a i když se materiál snadno udržuje o komfortu mluvit příliš nelze.

Bezdrátová sluchátka přes hlavu s plastovými náušníky

  • Kožené náušníky – jsou odolné, pohodlné a mají perfektní izolační vlastnosti. Mimo jiné vypadají designově velmi lákavě. Problémem je izolace tepla. Při delším poslechu se vám boltce budou potit. Těží je i jejich údržba a také méně kvalitní kožené náušníky nemají takovou výdrž.
  • Textilní náušníky – většinou velmi komfortní, trvanlivé a cenově dostupné typy náušníků. Dobře izolují, jsou přilnavé a pohlcují pot. Právě to je výhoda i nevýhoda. Problém bývá s jejich údržbou. Nášuníky je třeba čistit, jinak mohou začít páchnout.

Kvalita zvukového projevu

Reprodukce zvuku závisí na různých parametrech. Můžeme je označit za fyzikální, protože často závisí na konstrukčních vlastností a parametrů, které nabízí daný model.

  • Frekvenční rozsah – čím je tento rozsah větší, tím se předpokládá vyšší kvalita zvuku. Samozřejmě, vliv na to mají i jiné technické vlastnosti. Frekvenční rozsah se pohybuje na úrovni od 10 Hz po 40 kHz. Dolní hranice je směrodatná pro kvalitu přehrávání basů.
  • Citlivost – jde o maximální akustický výkon. Ten se uvádí v decibelech. Vyjadřuje v podstatě hlasitost sluchátek. Maximální výkon je nejčastěji na úrovni od 80 do 100 dB.
  • Zvuková izolace – odvíjí se i od kvality konstrukce a náušníků. Izolace se postará o to, že zvuk nebude slyšet vaše okolí a také kvalita reprodukce je značně lepší, protože poslech hudby neruší zvuky z okolí.
  • Impedance – jde o údaj, který definuje jednotka ohm. Jde o parametr, který hovoří o tom, jak výkon sluchátek zatěžuje akumulátor. Souvisí s elektrickým odporem. Při výběru je lepší, pokud je impedance nižší.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

O výběru bezdrátových sluchátek jsme vám prozradili už vše podstatné. Na závěr vám ještě zodpovíme pár často kladených otázek.

Na co si dát pozor při Bluetooth sluchátkách?

Pokud je plánujete používat u počítače, je třeba, aby byl Bluetooth technologií vybaven i váš počítač. U telefonu tento problém mít nebudete.

Jak jsou na tom bezdrátová sluchátka s kvalitou zvuku?

Říká se, že bezdrátová sluchátka mají horší kvalitu zvuku jako kabelové. Je pravda, že mezi zařízením, které hudbu pouští a sluchátky, které signál přijímají, není přímé spojení. Datový tok není dostatečně rychlý, aby dokázali bezdrátové sluchátka přehrát hudbu tak kvalitně, ovšem běžný uživatel si rozdíl pravděpodobně ani nevšimne, resp. je s ní smířen, protože bezdrátová sluchátka mají další výhody.

Jsou na sportování lepší bezdrátové nebo kabelové sluchátka?

Kabelové sice nabízejí o něco lepší zvuk, při sportovních sluchátkách je však důležitější pohodlí než kvalita reprodukce. Bezdrátová sluchátka jsou na běhání pohodlnější.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(90.6%)
Datum publikování: 10.01.2020
Datum poslední aktualizace: 20.09.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Testovali jsme kuchyňské pomocníky MioMat a Luli Chef Midi: Který si vybrat?

Rychlá doba vyžaduje „smart“ řešení. A to nejen v práci, při sportu, péči o rodinu či domácnost, ale také při vaření. Právě... Přečíst článek

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek