Evolveo StrongPhone G9 odolný telefon – recenze, zkušenosti

Dobrý poměr mezi cenou a kvalitou
Funkce bezdrátového nabíjení
Dobrá výdrž baterie
Velký displej
Vcelku kvalitní fotografie ze zadní kamery
Dostatečně velká interní paměť
Velký displej

Hodnocení:
(79.4%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Evolveo StrongPhone G9 má výkonnou, 5 000 mAh baterii, krytí IP69 a odolnou masivní konstrukci. Jeho hardware tvoří 8-jádrový procesor, 2 GB operační paměť a 64 GB interní úložiště, které lze rozšířit o 128 GB paměťovou kartu. Evolveo podporuje Wi-Fi, LTE, je vybaven NFC čtečkou, čtečkou otisků prstů, funkcí odemykání přes rozpoznávání obličeje, USB-C portem a tlačítkem SOS, má širokoúhlou obrazovku s úhlopříčkou 6,2" a váží 246 g.

Technické parametry: rozměry = 163,6 x 79 x 12 mm, hmotnost = 246 g, typ displeje = TFT IPS, rozměry displeje = 6,2", rozlišení displeje = 1 600 × 720 px, kapacita baterie = 5 000 mAh, procesor = 8-jádrový, RAM = 4 GB, interní paměť = 64 GB, OS = Android 10, zadní fotoaparát = 48 Mpx

Odolný telefon Evolveo StrongPhone G9 již není dostupný.

Tak normálně drsný telefon

Začněme tím méně důležitým, tedy designem, který nás příliš neoslovil. Telefon působí robustně, váží něco kolem 250 g, má zpevněné hrany a jeho zadní strana je pokryta celkem příjemnou strukturou, přesto na nás působí tak trochu levně. Hodnocení vzhledu je však vždy velmi subjektivní, proto netvrdíme, že právě vám nemůže Evolveo StrongPhone G9 padnout do oka. Z hlediska odolnosti tento model z ostatních vysloveně nevyniká, solidní však určitě je. Zvládne nárazy i pády a díky krytí IP69 je vodotěsný i prachotěsný. Zklamáním je hloubka ponoření do max. 1 m, ovšem pozor, až na 2 hodiny!

Evolveo StrongPhone G9 recenze

Rozmístění ovládacích prvků je docela rozumné, až na tlačítko na odemknutí telefonu, nachází se dost vysoko. Pro dlhoruké to není problém, pro ty s "normálními" dlaněmi však ano. V tomto směru je podobně nepraktické i odemykání telefonu přes otisk prstu. Čtečka je na zadní straně, avšak opět dost vysoko. Z ostatních ovládacích prvků nás zaujalo zejména červené tlačítko SOS, při jeho delším stisknutí Evolveo StrongPhone G9 zavolá na výchozí číslo, a také velké dvojité tlačítko na levé straně, na které si můžete navolit funkce dle vlastního gusta.

Rychle nabitá a výkonná baterie

Evolveo StrongPhone G9 svou 5 000 mAh baterií předběhl většinu ostatních námi vybraných modelů outdoorových telefonů minimálně o 500 mAh. Samozřejmě, kromě Doogee S88 Pro. Evolveo StrongPhone G9 vydržel při střední zátěži cca 2 dny.

Odolný telefon Evolveo StrongPhone G9

Pokud se rozhodnete pro nabíjení přes dodávanou 15 W nabíječku, počítejte s cca 2-hodinovým čekáním, což není vzhledem k vysoké kapacitě baterie vůbec špatné. Evolveo G9 je vybaven i USB-C vstupem, přes který to šlo ještě o něco rychleji.

Polopremyslené hardwarové řešení

Při hodnocení hardwaru jsme zůstali v mírných rozpacích. Není to nejhorší, avšak ani vysloveně dobré. Evolveo StrongPhone G9 je vybaven 8-jádrovým procesorem, problémem je však jeho menší, 4 GB operační paměť, no a ani 64 GB interní úložiště (z něhož vám po prvním zapnutí zůstane reálně jen něco kolem 50 GB) není to nejlepší z nejlepšího. Záchranou je pouze možnost použití externí paměťové karty s velikostí do 128 GB. Při porovnání s ostatními modely však na tom Evolveo G9 není nejhůř.

Z hlediska konektivity je vše v pořádku. Evolveo StrongPhone G9 podporuje LTE, Wi-Fi i Bluetooth, nachází se na něm NFC čtečka a slot na 2 nano SIM karty nebo 1 nano SIM a 1 ESIM kartu, což je v této cenové třídě telefonů velkým překvapením.

Ani obraz, ani zvuk

Kvalita fotografií, videa, ale ani samotného displeje nás příliš neohúrila. Přední, 8 Mpx kamera je... no, je 8 Mpx, naopak zadní kamera (i když pouze jedna) má údajně až 48 Mpx. Tomuto číslu se nám sice nechce úplně věřit, kvalita fotografií je však vcelku slušná, proto nebudeme zbytečně zadírat do specifikací výrobce. Plusová je i funkce automatického ostření.

Tloušťka outdoorového telefonu Evolveo StrongPhone G9

O něco horší je to s kvalitou videa. Evolveo StrongPhone G9 točí maximálně ve Full HD při 30 snímcích za sekundu, což by se mu dalo vzhledem na cenu odpustit, výsledné záběry jsou však opravdu podprůměrné. Kamera má problém s ostrostí, plynulostí i barvami.

Výrobce se rozhodl pro opravdu netradiční umístění reproduktorů, najdete je na zadní straně. Samotný zvuk je vcelku hlasitý, samozřejmě, pokud telefon není položen na zadní straně, jeho kvalita nás však velmi nezaujala. Bohužel, Evolveo StrongPhone G9 není vybaven 3,5 mm Jackem na připojení sluchátek či reproduktorů.

6,2-palcová úhlopříčka displeje je fajn, jeho rozlišení (HD+) je však nízké. Tento mínus dorovnala přítomnost senzoru na automatickou úpravu jasu, velmi dobrá viditelnost displeje i při pohledu z ostrých úhlů a ochranná vrstva z Gorilla Glass (verzi výrobce blíže nespecifikuje).

Zkušenosti a recenze

Nenašli jsme příliš mnoho uživatelských recenzí, na pár jsme však přece jen natrefili. Z pozitiv je zmíněné např. krytí IP69, dobrá výdrž baterie, možnost bezdotykových plateb přes NFC čtečku, funkce rychlého nabíjení a odolné tělo. Nejhorší z negativních recenzí hovoří o nulové odolnosti vůči vodě.

Recenze a zkušenosti s odolným telefonem Evolveo StrongPhone G9

Pozitíva

Dobrý poměr mezi cenou a kvalitou
Funkce bezdrátového nabíjení
Dobrá výdrž baterie
Velký displej
Vcelku kvalitní fotografie ze zadní kamery
Dostatečně velká interní paměť
Velký displej

Negatíva

Horší kvalita displeje
Horší kvalita zvuku
Horší kvalita videa a fotografií při zhoršených světelných podmínkách
"Slabší" přední kamera
Průměrný hardware


Autor recenze: Viktória Hartmannová
Datum publikace: 20.04.2021
Nejlepší odolné telefony 2022 – recenze, test, srovnání

Nejlepší odolné telefony 2022 – recenze, test, srovnání

Odolné telefony využijete při pobytu v přírodě, ale také při kutilství. Jejich specifickými vlastnostmi jsou nadprůměrná výdrž baterie, odolnost vůči vodě, větru, nárazům a nečistotám. Dnešní smart odolné telefony disponují i ​​množstvím praktických funkcí, senzory, kvalitními fotoaparáty/kamerami, přehlednými i velkými displeji či výkonnými hardware řešeními, proto mohou klidně nahradit i... Přečíst článek


Přidat komentář