Nejlepší masážní přístroje 2024 – recenze, test, srovnání

Vašemu unavenému tělu můžete dopřát odpočinek a uvolnění i bez návštěvy maséra. V e-shopech najdete desítky druhů masážních přístrojů, určených na jednu svalovou partii či na komplexní masáž celého těla.

Jak vybrat masážní přístroj?

Poradíme vám, jak se v jejich nabídce zorientovat a představíme nejoblíbenější masážní přístroje.

Nejlepší masážní přístroje

Názov Hodnotenie Detail
Wellife Shiatsu C37   ✔   VÍTĚZ TESTUZobrazit produkt
Theragun Prime   ✔   PRO NÁROČNÉZobrazit produkt
HMS SVP01   ✔   NEJPRODÁVANĚJŠÍZobrazit produkt
Beurer MG 16   ✔   LIDOVÁ VOLBAZobrazit produkt
Beurer FM 90   ✔   NÁŠ TIPZobrazit produkt

Masážní přístroje – recenze

Masáž si můžete díky masážnímu přístroji dopřát kdykoliv v pohodlí domova. Chcete masážní přístroj na krk, na obličej, na záda nebo na šíji? Možná je pro vás vhodnou volbou masážní přístroj shiatsu nebo ten s vyhříváním. Vyzkoušet několik přístrojů by bylo nejen finančně náročné, ale i zdlouhavé. Několik oblíbených masážních přístrojů jsme proto vyzkoušeli za vás. Doufáme, že vám naše recenze s výběrem pomohou. Pokud máte osobní zkušenosti s masážními přístroji, neváhejte se o ně podělit v komentářích.

Není masáž jako masáž

Masážní přístroje vám mohou poskytnout různé druhy masážních technik v závislosti na jejich typu. Některé slouží k uvolnění ztuhlých svalů, jiné vám mohou pomoci zbavit se i dalších problémů.

Masážní přístroje nabízejí nejčastěji tyto druhy masáží:

  • Shiatsu masáž – v překladu toto slovo znamená "tlak prstů". Jde o techniku, která má základ v tradiční čínské medicíně. Podstata je kromě uvolnění svalstva v obnovení energetické rovnováhy těla tlakem nejen prstů, ale i dlaní, loktů či chodidel apod. Pomáhá při bolestech svalů, kloubů, hlavy, žaludku, podbřišku, menstruačních potížích, otocích či únavě.
  • Rolující masáž – nazývá se také válečková masáž nebo rolling masáž. Při tomto typu procházejí masážní hlavice nahoru a dolů, aby uvolnily velké svalové partie, jako např. záda.
  • Vibrační masáž – vibrace dokáží uvolnit svaly celého těla, přičemž jsou mnohem šetrnější než mechanické masírování (shiatsu či pojíždějící masáž). Vibrační masáž je tedy vhodná i pro lidi, kteří nesnášejí dobře klasickou masáž a je pro ně bolestivá.
  • Elektrostimulační masáž – využívá slabý elektrický proud, který ovlivňuje nervová vlákna a aktivuje svaly. Nemusíte se obávat, elektrostimulační masáž je bezbolestná a pro většinu lidí naprosto bezpečná. Není však vhodná pro těhotné ženy, lidi s elektronickými implantáty (např. kardiostimulátor) a lidí s některými onemocněními.

Typy masážních přístrojů

  • Masážní podložky – můžete je jednoduše připevnit k běžnému nebo kancelářskému křeslu, položit na pohovku a některé dokonce používat i v autě. Jsou vybaveny několika masážními hlavicemi a zaměřují se na komplexní masáž zad, krku, hýždí a stehen. Nedosahují sice účinnost masážních křesel, masáž je však komplexní a intenzivní. Jejich ceny začínají na 750 Kč, ty kvalitnější stojí 3 500 Kč a více.
  • Masážní přístroje na krk – mají podobu širokého a robustního límce, který si nasadíte na krk. V límci se nacházejí mechanické nebo vibrační masážní hlavice. Tato zařízení jsou pro vás vhodné zejména v případě, pokud máte sedavé zaměstnání, při kterém je často přetížena krční páteř. Jejich ceny začínají na 350 korunách.

Masážní přístroj na krk

  • Masážní přístroje na nohy – jde o kompaktní zařízení s otvory na chodidla, které se umísťují na zem. Masáž v nich mohou zajišťovat mechanické masážní hlavice, vibrační masážní hlavice nebo vzduchové polštářky. Alternativou k nim je perličková koupel na nohy, která však nemá takovou účinnost a slouží spíše k relaxaci. Nejlevnější masážní přístroje na nohy koupíte pod 2 000 Kč.
  • Ruční masážní přístroje – díky jejich kompaktním rozměrům dobře padnou do ruky a jsou mobilní, takže je můžete použít cíleně na konkrétní problematickou část těla. Skládají se většinou z 1 masážní hlavice, která může mít 1 nebo více masážních bodů. Mohou být napájeny ze zásuvky nebo bateriemi. Jejich ceny začínají na 300 korunách.
  • Elektrostimulační přístroje – využívají slabý el. proud, který stimuluje nervy a tím pádem i svaly. Skládají se ze základní jednotky a elektrod, které se připevňují na tělo nalepením (mají speciální samolepící povrch, nejde o lepidlo). Dělí se na 2 druhy – EMS vyvolává svalové kontrakce a simuluje cvičení, TENS slouží k uklidnění. TENS metoda je klinicky ověřená a využívá se k léčbě bolestí pohybového aparátu, hlavy, menstruačním bolestí a zlepšení prokrvení tkání. Metoda je využívána i při rehabilitacích. Jednodušší verze koupíte již za několik stovek korun.
  • Vibrační plošiny – jde o vyvýšenou cca 20 cm vysokou plošinu s výkonnými vibračními motory. Slouží na masáž, můžete na ní však i cvičit. Vzhledem k plochému tvaru jsou však vibrační plošiny poměrně nepohodlné a tím pádem si na ně příliš neodpočinete.
  • Masážní křesla – poskytují komplexní masáž celého těla, protože disponují mnohými masážními body. Mnohé z nich jsou vybaveny i bohatými doplňkovými funkcemi. Jsou však robustní, zaberou mnoho místa, váží často i 100 kg a jejich ceny se pohybují v tisících korun.

Hlavně příjemný na dotek

Každý masážní přístroj přichází do kontaktu s vaším tělem – materiál, ze kterého je zhotoven byste tedy neměli podceňovat. Nejde jen o odolnost jeho konstrukce, ale především o jeho povrch.

Masážní podložky, masážní přístroje na nohy, na krk by měly být příjemné na dotek, měkké a jejich povrch by neměl lepit na pokožku. Jelikož každý člověk se potí, povrchy masážních přístrojů by se měli dát jednoduše vyčistit. Některé z nich mají snímatelné potahy, které lze následně vyprat, jiné musíte vyčistit ručně.

Masážní přístroj na záda

Pokud patříte mezi alergiky, dejte si pozor na typ použitého materiálu, aby vám nezpůsoboval problémy.

Při elektrostimulační přístrojích je důležitý i materiál nalepovacích elektrod. Některé z nich jsou omyvatelné a vydrží déle. Většina výrobců umožňuje elektrody po opotřebování vyměnit za nové.

Z hlediska designu je důležitá i stabilita. Masážní přístroje na nohy, perličková koupel na nohy, vibrační plošiny a jiné přístroje, které se ukládají na zem, by měli mít gumové nožičky, aby byly stabilní. Masážní podložky výrobci vybavují popruhy, aby se daly připevnit ke křeslům.

Masážní hlavice

V jednoúčelových masážních přístrojích (na krk, na nohy, ručních) najdete většinou pevné masážní hlavice. Ve většině masážních podložek si však můžete nastavit výšku masážních hlavic na krku nebo na zádech.

Multifunkční masážní přístroje jako podložky a masážní křesla mohou být vybaveny i dvojitými hlavicemi (s 2 masážními body), které mohou rotovat. Většina z nich nabízí i kombinované programy. Při nich masážní hlavice rotují a zároveň se pohybují nahoru a dolů, aby tak pomasírovali celé vaše tělo.

Další parametry a funkce masážních přístrojů

  • Použití v autě – některé masážní přístroje (zejména podložky) můžete používat i v autě. Musí však mít 12 V napájení a výrobce je musí vybavit adaptérem s koncovkou do autozapalovače.
  • Dálkové ovládání – je spíše výsadou dražších přístrojů, většinou masážních křesel. Levnější masážní přístroje mají ovladač obvykle umístěn na kabelu.
  • Aplikace tepla – teplo pomáhá uvolnit svaly, proto mnoho modelů masážních přístrojů nabízí i ohřev masírovaných částí těla.
  • Aromaterapie – tuto funkci najdete pouze na některých (spíše těch dražších) masážních přístrojích. Umožňuje uvolňovat do vzduchu příjemnou vůni pomocí aromatických olejů, která vám pomůže relaxovat.
  • Délka napájecího kabelu – velmi důležitý parametr při masážních přístrojích s napájením ze zásuvky. Délku vybírejte podle místa, kde budete přístroj používat a jeho vzdálenosti od zásuvky (ideálně alespoň 3 m).
  • Přehrávání hudby – některé dražší masážní přístroje, zejména dražší masážní křesla mají zabudovaný přehrávač hudby z USB klíčů nebo paměťových karet. Hudbu můžete poslouchat pomocí sluchátek nebo vestavěných reproduktorů.

Nejčastější otázky a odpovědi (FAQ)

Jak vybrat masážní přístroj už víte. Znáte typy masážních přístrojů i druhy masáží, které nabízejí. Stále však máte ohledně masážních přístrojů otázky. Abychom vám tuto problematiku co nejvíce osvětlily, rozhodli jsme se na ně odpovědět na tomto místě. Pokud jste se nedozvěděli vše, co jste potřebovali, napište nám do komentářů. Potřebné informace doplníme co nejrychleji.

Dokáže masážní přístroj nahradit nahradit komplexní masáž těla?

Většina masážních přístrojů (kromě masážního křesla a podložky) nedokáže nahradit komplexní masáž těla. Nicméně podle toho, jaký masážní přístroj si vyberete, dostanete shiatsu masáž, rolující, vibrační nebo elektrostimulační masáž. Výhodou masážních přístrojů je, že je můžete používat v pohodlí domova a nemusíte se na masáž objednávat.

Mohu masážní přístroje používat i v případě, že mám prasklou ploténku?

Používání masážních přístrojů při zdravotních komplikacích je třeba konzultovat s lékařem. Přestože je většina masážních přístrojů vhodná při rekonvalescenci, nedoporučujeme vám je používat, pokud si nejste jisti svým zdravotním stavem.

Jak často mohu masážní přístroj používat?

Masáž si můžete dopřát klidně i obden. Samozřejmě, pouze v případě, že nemáte žádné zdravotní komplikace. Přístroje slouží k uvolnění svalového napětí, proto jsou vhodné vždy, když budete pociťovat ztuhlost svalů.

Starší modely, které již nejsou dostupné

Vaše hodnocení:
(89.4%)
Datum publikování: 02.04.2020
Datum poslední aktualizace: 27.03.2024

Autor
Tomáš Polakovič

Tomáš Polakovič

Připravujeme pro vás recenze, testy, hodnocení. Snažíme se vám poskytnout všechny informace, které vám pomohou při rozhodování s nákupem spotřebiče, elektroniky nebo jiného produktu. Zapojte se i vy do diskuse pomocí komentáře a pomozte někomu dalšímu.


Přidat komentář


Poslední články
Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Jak vyčistit pračku od zápachu, plísně, vodního kamene – octem, kyselinou citrónovou, sodou bikarbonou

Ať už používáte pračku denně nebo několikrát do týdne, při každém praní se v jejích útrobách hromadí neodpařená voda a vodní... Přečíst článek

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Elektrokoloběžka AERIUM H800 zvládne město i terén. Jaké jsou její hlavní přednosti?

Hledáte praktický dopravní prostředek do města i na vyjížďky do přírody? Elektrokoloběžka AERIUM H800 je skvělou volbou.... Přečíst článek

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Jak vyčistit myčku nádobí Electrolux, Bosch, Beko: octem, kyselinou citrónovou nebo sodou?

Přestože myčku nádobí používáte denně, na její čištění často zapomínáte. Přistoupíte k němu až tehdy, když myčka najednou... Přečíst článek

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Recenze klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima Air Pro 13 A+ WiFi – úsporný parťák do horkých dnů

Trápí vás úmorné horko během letních dnů a nevíte, co s ním? Velice efektivním a hlavně snadným řešením je domácí... Přečíst článek