Test kávovarů - nejlepší kávovary 2017

Milovníci kvalitní kávy nedají dopustit nejen na kvalitní odrůdu kávy, ale potrpí si i na přípravu. Dnes si v pohodlí domova můžete udělat kávu na úrovni, která se vyrovná kávě připravené od šikovného baristy v kavárně. Kromě nákupu kvalitní kávy je pro dokonalý zážitek z tohoto nápoje důležitý i výběr dobrého kávovaru. Trh nám dnes nabízí velké množství přístrojů na přípravu kávy od malých moka kávovarů, pákových nebo automatických s mlýnkem až po kapslové kávovary. Jak se zorientovat? Není to jednoduché. Proto jsme sesbírali různé testy, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některý z těchto modelů, určitě získáte kvalitní produkt. Vyhnete se modelům, které by vás zklamaly.

 

PořadíModelHodnoceníDetail
1. DeLonghi ECAM 22.110 SB Najlepšie Zobrazit produkt
2. Catler ES 8010 Najlepšie Zobrazit produkt
3. DeLonghi ECAM 23.420 SB Najlepšie Zobrazit produkt
4. DeLonghi ECAM 45.760 W Najlepšie Zobrazit produkt
5. Bosch TES 60729 RW Najlepšie Zobrazit produkt
6. Catler ES 9010 Najlepšie Zobrazit produkt
7. DeLonghi ECAM 28.465 M Najlepšie Zobrazit produkt

 

Kvalita bez kompromisů, kterou vám doporučujeme

Bosch TES60729RW VeroAroma

Kvalitní plně automatický espresso kávovar je vybaven indikátorem počtu zbývajících šálků, který vás o tom informuje před potřebou vyměněn vodní filtr. Zásobník vody má kapacitu 1, 7l vody a připravíte si dvě kávy najednou, což jistě ocení páry. Jedním tlačítkem si vyberete vaši oblíbenou kávu z množství nabízených variant. Design působí profesionálně a tělo je z kvalitní oceli. Zpracování je kvalitní a vpředu se nachází velký přehledný dotykový displej. Ovládání je jednoduché. S tímto kávovarem získáte kvalitní keramický mlýnek s vícestupňovým mletím. Při přípravě kávy máte na výběr nejen druh nápoje, jestli máte chuť na latté, cappuccino nebo espresso, ale i tři stupně nastavení teploty. Díky nastavitelné velikosti trysky až do výšky 14 cm, můžete použít i vyšší sklenice a šálky. Ani údržba tohoto kávovaru vás nezklame. Kávovar disponuje automatickým čistícím a odvápňovacím systémem. Velmi kvalitní kávovar od známého výrobce je určitě dobrou volbou pro přípravu vynikající kávy.

De´Longhi Intensa ECAM 23.420

Výborný automatický espresso kávovar od italského výrobce s digitálním displejem má menu ve více jazycích. Nechybí samozřejmě ani slovenský, díky tomu nastavení zvládne opravdu každý. Centrálním otočným tlačítkem si nastavíte intenzitu vaší kávy a množství vody. Horní část patří zásobníku kávy, můžete dát umletou nebo celá zrna a vestavěný mlýnek vám kávu rozemele na požadovanou jemnost. Zásobník vody se snadno vybírá a při nedostatku vody vás kávovar na to upozorní.Oceníte regulaci proudu páry, vzduchu a mléka Cappuccino Systému, který vytvoří nadýchanou krémovou pěnu cappuccina. Nastavit si můžete intenzitu kávy, teplotu vody a velikost šálku. Nechybí ani příprava kávy do dvou šálků najednou a funkce moje káva, kdy se uloží nastavení vaší oblíbené kávy do paměti. Aby vaše káva byla opravdu výjimečná, na vrchu se nachází prostor na ohřev šálky před přípravou kávy. Vynikající kvalitní kávovar s krásným designem, zpracování na vysoké úrovni a množství funkcí jej řadí mezi nejlepší na trhu. A abychom nezapomněli na údržbu, kávovar má systém automatického čištění a odvápňování, takže o údržbu se postará sám.

 

Výborný poměr výkon / cena

Krups KP 100B31 Nescafé Dolce Gusto Piccolo

Nejoblíbenější kávovar na kapsle, který byl uživateli oceněn jako produkt roku 2015, získáte za výbornou cenu v různých barvách a dokonale zapadne do vaší kuchyně. Zabírá málo místa a svůj účel při přípravě kávy dokonale splní. Ovládá se jediným tlačítkem po vložení kapsle do držáku. Zásobník vody je 0, 6 l a nevyhnete se tak častějšímu naplňování vodou. Připravit si můžete teplé i chladné nápoje a výběr kapslí na trhu pro tento typ kávovaru je opravdu bohatý, ať už espresso, latté macchiato, cappuccino, horká čokoláda nebo čaje různých příchutí. V náplních kapslí se nachází kvalitní mletá černá káva druh arabica nebo směs arabiky a robusty. Německý výrobce Krups má na trhu několik modelů kávovarů na kapsle. Liší se designem i objemem nádržky na vodu. Všechny se však ovládají snadno a designově vaši kuchyň oživí. Kromě tohoto jednoduchého modelu je s větší nádržkou například model Krups KP 2208 nebo podobný inovovaný základní model Krups KP 1201 CS. Pokud byste chtěli něco víc moderní a designové, tak určitě se poohlédněte i po modelech Krups KP 350B31 nebo Krups KP 1108. Každopádně Krups KP 100B31 Nescafé Dolce Gusto Piccolo je oblíbený kávovar s jednoduchým ovládáním za dostupnou cenu

Nescafé Dolce Gusto Piccolo je oblíbený kávovar s jednoduchým ovládáním za dostupnou cenu.

De´Longhi EC 680

Jednoduchý pákový kávovar od známého výrobce z Itálie s krásným moderním designem a velmi kvalitním zpracováním se stane chloubou vaší kuchyně. Tělo je z kvalitního nerezu s pochromovanými prvky a jedinečným držákem. Celý kávovar působí velmi profesionálním dojmem nejen designem, ale i zpracováním. Jednoduchou obsluhu si osvojíte a při přípravě se budete cítit jako profesionální barista. Pokud máte chuť na skvělé cappuccino s bohatou krémovou pěnou, je zde systém cappuccino, který namíchá ten správný poměr páry, vzduchu a mléka. Nechybí ani blok na vrchu přístroje na předehřátí šálku. Výborný kávovar v skvělém poměru výkon, funkce a cena v krásném designu je jedním z nejprodávanějších v této kategorii a ani jemu se nevyhnulo ocenění uživatelů produkt roku 2015.

 

Jako Speciální typ jsme si pro vás připravili Koťogo nebo jinak mokka kávovar.

Tescoma Paloma

Jednoduchá konvička, která se skládá ze tří částí, se používá již dlouhá desetiletí na přípravu kávy. Spodní osmiúhelníková část s ventilem je určena na vodu, na ni navazuje trychtýřové sítko na kávu, přes které prochází pára. Poslední částí je sběrná nádobka pro konečnou kávu. Celý systém spočívá na principu vztlaku, kdy fontánovým efektem proniká káva do sběrné nádoby. Tento jednoduchý systém oceníte, kdekoliv budete. Můžete si takový mokka kávovar vzít sebou i na cesty. Vyroben je ze zdravotně nezávadného kvalitního hliníku, uvnitř je silikonové těsnění a ručka je ze žáruvzdorného plastu. Na ohřev vody můžete kávovar použít na plynových, elektrických i sklokeramických sporácích. Na výběr je ve více velikostech na přípravu 1 9 šálků. Jednoduchý tradiční ikonický mokka kávovar nebo lidově Koťogo vám výborně poslouží při přípravě výborné kávy a za minimální finanční náklady.

 

Nákupní rádce

Milovníci kvalitní kávy nedají dopustit nejen na kvalitní odrůdu kávy, ale potrpí si i na přípravu. Dnes si v pohodlí domova můžete udělat kávu na úrovni, která se vyrovná kávě připravené od šikovného baristy v kavárně. Kromě nákupu kvalitní kávy je pro dokonalý zážitek z tohoto nápoje důležitý i výběr dobrého kávovaru. Trh nám dnes nabízí velké množství přístrojů na přípravu kávy od malých moka kávovarů, pákových nebo automatických s mlýnkem až po taštičkové kávovary. Jak se zorientovat mezi různými modely a které parametry je třeba si všímat, si krátce shrneme.

Parametry, které se mohou u různých výrobců lišit, ale na které je třeba si při výběru posvítit

  • Provedení a přesnost do sebe zapadajících částí
  • Objem zásobníku na vodu
  • Mletí a možnost nastavení mlýnku
  • Parní tlak
  • Automatické vypnutí
  • Samočištění a údržba

 

Různé doplňkové funkce a filtry vody již závisí od jednotlivých typů kávovarů.

Při mokka kávovarech se zaměřte na jeho kvalitní zpracování a přesnost provedení. Aby všechny součásti lícovaly a přesně dosedaly, jak mají. Jelikož jde o jednoduchý kávovar, který se skládá ze tří částí, velmi rychle odhalíte špatně zpracování, které by se vám mohlo vymstít přímo při ohřevu a přípravě kávy. Zaměřte se i na rukojeť, která je vystavena teplotě a měla by být z dobrého materiálu a správně ohnutá. Zdvojené dno je při přípravě důležité, a pokud máte možnost, určitě zvolte kávovar se zdvojeným dnem. Kvalitní páka je zárukou dobrého pákového kávovaru a určitě bude důležité zvážit i kvalitní komponenty, zásobník na ohřev vody a kvalitní tryska. Při automatických kávovarech zase berte na zřetel jejich funkčnost a různé programy, samočištění a automatické vypnutí. Pokud se rozhodnete pro kávovar na kapsle, zjistěte si dostupnost a cenovou výhodnost kapslí, kvalitu a značku kávy, jakou výrobce kapsle plní, případně možnou kompatibilitu s náplněmi jiného výrobce a určitě automatické vypnutí. Vyhnete se tak postávání u kávovaru a případnému přelití kávy.

Vaše hodnocení:
(90.2%)

oblíbené produkty


Přidat komentář