DeLonghi ECAM 350.55.B automatický kávovar – recenze, zkušenosti

jednoduché ovládání díky přehlednému menu
nastavení množství mléčné pěny

Hodnocení:
(75.6%)
Prohlédnout nejlepší nabídku

Automatický kávovar s širokými možnostmi nastavení. Můžete si zvolit intenzitu chuti, teplotu, množství pěny v mléčných kávových nápojích, tloušťku namletí ve vestavěném mlýnku či typ zvukových upozornění.

Připraví vám všechny možné kávové nápoje, na které si jen vzpomenete, včetně těch s mlékem. Zásobník na mléko je odnímatelný a nespotřebované mléko v něm můžete nechat a uskladnit v chladničce. Na čaj či zalévanou kávu vám poslouží funkce výdeje horké vody.

Samozřejmostí je i funkce samočištění a automatického odvápnění, změkčovat vodu vám pomůže filtr vestavěný v odnímatelném zásobníku vody. Výhodou tohoto modelu je zejména přehledné ovládání s velkým displejem a několika tlačítky.

Parametry: zásobník na vodu: 1,8 l/odnímatelný; zásobník na mléko: 0,6 l/odnímatelný; zásobník na zrnkovou kávu: 300 g; tlak: 15 barů; funkce: displej, nahřívání šálků, příprava 2 šálků současně, nastavitelná intenzita chuti, množství vody, tloušťka mletí, množství pěny, výdej horké vody, paměť na vlastní nastavení, automatické čištění a odvápnění, automatické vypnutí, dětská pojistka, vodní filtr; příkon: 1 450 W; rozměry (š xvxh): 23,6 × 34,8 × 42,9 cm; hmotnost: 9,5 kg

Rozhodli jste se pro automatický kávovar DeLonghi ECAM 350.55.B? Pohodlně zakoupit si jej můžete v ✅ e-shopu Mall.cz.

Klasický design s několika nedostatky

Design kávovaru nikoho neurazí, ale ani příliš nenadchne.

Přednímu panelu dominuje 4-řádkový textový displej a 12 tlačítek, které značně zjednodušují ovládání. Na vrchní části najdete zásobník na 300 g zrnkové kávy a už standardní plochu na nahřívání šálků.

Zásobník na vodu má objem 1,8 l a je odnímatelný. V balení naleznete také vodní filtr, který změkčuje vodu, díky čemuž zlepšuje chuť kávy a brání rychlému usazování vodního kamene. Přesto ho někteří uživatelé musí odvápňovat každý měsíc, takže filtr asi nebude až takový účinný, jak byste čekali.

DeLonghi ECAM 350.55.B recenze

Kávovar je vybaven i zásobníkem na mléko. Ten má objem 0,6 l a je odnímatelný, nespotřebované mléko v něm tak klidně můžete skladovat v lednici a nemusíte ho přelévat zpět do krabice či vylévat. Tryska na mléko zůstává vždy čistá díky samočisticí funkci.

Výhrady máme k odkapávací misce, která působí trochu "levně" a poškrábáte ji už po několika použitích.

Zrnkovou i mletou kávu

Kávovar vám připraví téměř každý nápoj, na který si vzpomenete. Ovládání je sice jednoduché, ale přímo si můžete zvolit pouze espresso, cappuccino, latte či klasickou kávu. Pro volbu jiných nápojů musíte jít hlouběji do menu, takže pokud máte rádi např. caffe latte, jedno stisknutí tlačítka vám stačit nebude. Kávovar vydává i horkou vodu (např. na čaj) či teplé mléko.

Automatický kávovar DeLonghi ECAM 350.55.B

Tloušťku mletí integrovaného mlýnku lze nastavit v 13 úrovních. Kromě zrnkové kávy můžete použít i předem namletou, na kterou je určen speciální malý zásobník ve vrchní části.

Nastavíte téměř vše

Líbila se nám možnost nastavit si nejen intenzitu chuti, ale také množství vody a dokonce množství mléčné pěny. Nastavování se nám zdálo být poměrně složité a nepřehledné. Více informací vám poskytne tabulkami přeplněný uživatelský manuál.

DeLonghi ECAM 350.55.B ovládání

Nechybí ani funkce samočištění, automatického odvápnění, automatického vypnutí či dokonce ani úsporný režim. Bohužel funkci automatického načasovaného zapnutí jsme nenašli, takže po probuzení budete muset kávovar zapnout ručně a čekat na jeho nahřátí.

Se svou cenou téměř 16 000 Kč jde o kávovar vyšší střední třídy, který vám poslouží každý den doma či např. v kanceláři. Kromě drobného nedostatku v podobě odkapávací misky a vyšší hlučnosti mu v podstatě není co vytknout.

Zkušenosti a recenze

Uživatelé si tento kávovar pochvalují. Líbí se jim jednoduché ovládání, upozorňování na potřebu čištění, možnost použití zrnkové i mleté ​​kávy i výběr více druhů kávových nápojů. Oceňují také filtr na změkčení vody či rychlou přípravu kávy. I přes filtr na změkčení vody je však nutné časté odvápňování, což je hlavní výtka ze strany uživatelů na daný kávovar.

Recenze a zkušenosti s automatickým kávovarem DeLonghi ECAM 350.55.B

Pozitíva

jednoduché ovládání díky přehlednému menu
nastavení množství mléčné pěny

Negatíva

odkapávací miska se snadno poškrábe
musí se často odvápňovat


Autor recenze: Bc. Denis Ruščák
Datum publikace: 05.06.2020
Nejlepší automatické kávovary 2023 – recenze, test, srovnání

Nejlepší automatické kávovary 2023 – recenze, test, srovnání

Automatické kávovary vám připraví chutné espresso už po jediném stisknutí tlačítka. Postarají se o celý proces přípravy včetně namletí zrnkové kávy. Mají také několik nevýhod. V článku vám představíme jejich plusy i mínusy, ohodnotíme nejoblíbenější modely a poradíme vám, jak si automatický kávovar vybrat. Nejlepší automatické kávovary ... Přečíst článek


Přidat komentář