Testy žehliček - nejlepší žehličky 2017

Žádná domácnost se neobejde bez dobré žehličky. I když je žehlení spíše doménou žen, najdou se i šikovní muži, kteří žehlí nebo alespoň jsou nápomocni ve výběru žehličky. Aby se vám do této nepříliš atraktivní domácí činnosti chtělo, potřebujete k tomu i kvalitní žehličku. Na co se tedy zaměřit při výběru dobré žehličky?

Výběr žehličky není jednoduchý, jak by se mohlo na první pohled zdát. Proto jsme sesbírali různé testy žehliček, hodnocení, srovnání a recenze a vytvořili z nich přehlednou tabulku, která vám pomůže s výběrem. Pokud si vyberete některou ze žehliček v tabulce, určitě získáte kvalitní produkt. Vyhnete se modelům, které by vás zklamaly. 

 

Test - nejlepší žehličky

PořadíModelHodnoceníDetail
1. Tefal FV 9650 Najlepšie Zobrazit produkt
2. Philips Azur Performer Plus Najlepšie Zobrazit produkt
3. Braun TS 785 Najlepšie Zobrazit produkt
4. Philips Azur Performer Najlepšie Zobrazit produkt

 

Kvalita bez kompromisů, kterou vám doporučujeme

Tefal GV 7096 Express Compact

Tento parní generátor vás ohromí vynikajícím parním výkonem s dvoustupňovou intenzitou páry pro rychlé a snadné žehlení. Nabízí vám parní výkon díky tlaku 5 barů s variabilním proudem páry až 120 gramů za minutu. Nádržka na vodu o objemu 1, 6 l vydrží dlouhotrvající žehlení až po dobu 3 hodin. Oceníte sběrač vodního kamene a uzamykací systém pro snadnější a bezpečné přenášení. Žehlicí plocha je upravena technologií UltraglissDurilium a nechybí ani kontrolka prázdné nádržky. Tato žehlička s parní stanicí je velmi účinným pomocníkem na žehlení hlavně ve vícečlenné rodině.

Philips GC 4872/60 Azur

Výbornou žehličkou je model Philips GC 4872/60 Azur, který má kvalitní keramickou žehlící plochu SteamGilde s napařováním 50g/min. S příkonem 2 600 W a rychlým nahřáním, parním rázem 210 g si poradí i se žehlením těžko dostupných míst a záhybů na prádle. Objem nádržky je 0, 335 l a nechybí ani systém Drip Stop, který zabraňuje odkapávání z parních otvorů.Dvojitý aktivní systém CalcClean, který je kombinací CalcPills a pravidelného samočištění, se postará o demineralizaci. Tato žehlička si poradí i se svislým žehlením. Velmi pěkný design a výborná ergonomie spolu s nízkou hmotností vám zaručí příjemné chvíle i při žehlení.

 

Výborný poměr výkon / cena

Philips GC 4522/00 Azur

Ve výborném poměru výkonu a ceny se prodává stylová žehlička Philips GC 4522/00 Azur z modelové řady Azur Performer Plus. Velmi pěkný elegantní design, výborná ergonomie a moderní technologie jsou perfektně spojeny do jednoho celku. Žehlicí plocha s výborným rozmístěním parních otvorů a technologií T-ionicGlide vám zaručí snadné žehlení. Nemusíte se bát ani vodních usazením, systém QuickCalcRelease odstraní vodní kámen a prodlouží tak životnost žehličky. Nechybí ani funkce Drip Stop a ECO funkce pro nastavení nižší spotřeby energie o 20%

Tefal FV 3922 Easygliss

Výborná žehlička za dostupnou cenu od kvalitního výrobce z modelové řady Easygliss. Jde o lehkou rychlou a jednoduchou napařovací žehličku s žehlící plochou značky Tefal z keramického smaltu s výbornou kluzností. Velmi oblíbený model, kterému nechybí funkce jako systém proti odkapávání, samočištění, odvápňování a kropení. Za výbornou cenu získáte žehličku s dobrým výkonem a funkcemi.

 

Speciální typ

Hyundai SI258

Naším speciálním tipem v kategorii žehliček je cestovní napařovací žehlička Hyundai SI258. Určitě to znáte, cestujete někam na pár dní a košile k obleku po vytažení z kufru nevypadá zrovna nejlépe. Táhnout s sebou v zavazadle ještě velkou žehličku se vám nechce, ale pro malou lehkou kompaktní žehličku by se ještě místo našlo. Právě takovou je i cestovní žehlička Hyundai SI258. Nehledejte extra funkce jako u klasických a dražších modelů, ale i taková žehlička vám výborně poslouží. Kvalitní nerezová žehlicí plocha s výborným rozmístěním parních otvorů a objemem nádržky na vodu 0, 4l účel při žehlení splní. Poradí si díky napařování i se záhyby. Žehlit můžete nejen párou, ale i nasucho. Praktická sklápěcí rukojeť zaručuje, že vám žehlička zabere minimum místa. Za dostupnou cenu získáte pomocníka na cesty.

 

Nákupní rádce

Na trhu je velké množství žehliček. Dělíme je podle žehlicího systému na:

Napařovací - s integrovanou nádržkou na vodu, pro vlhčení prádla
Bez napařování -klasická bez možnosti zvlhčení s regulací nahřátí plochy žehličky
Žehličky s parní stanicí - lehká žehlička bez integrované nádržky na vodu, která je napojena na parní stanici, která pod tlakem vyrábí kontinuální páru
Cestovní - menší žehlička s nízkou hmotností se sklopnou nebo odnímatelnou rukojetí
Bezšnúrové- dobíjecí žehličky
Žehlící lis - profesionální zařízení s velkou žehlící plochou

 

Parametry:

Příkon - Od příkonu (výkonu) závisí, jak rychle se žehlička dokáže nahřát a jaké množství páry dokáže vyprodukovat konstantně i nárazově (parní ráz- udává se v gramech / min).

Žehlicí plocha - Při výběru by vám neměl uniknout materiál žehlící plochy a rozmístění parních otvorů i jejich počet. Dnes už najdeme jen výjimečně žehličky s hliníkovou nebo teflonovou plochou, které jsou náchylné na poškrábání. Trendem jsou sloučeniny keramiky, teflonu, železných slitin a jiných materiálů, díky čemuž je žehlička odolná vůči škrábancům a snadno klouže po prádle.

Objem nádržky na vodu - Pro žehlení ve vícečlenné rodině si určitě vyberte žehličku s větší nádržkou na vodu, vyhnete se tak častému dolévání vody během žehlení.

Parní výkon - Žehlička by měla mít parní výkon při žehlení alespoň 40 gramů za minutu konstantně. Kvalitní napařovací žehličky dokáží vyprodukovat parní výkon (parní ráz) až 360 gramů za minutu.

Funkce - Určitě jednou z funkcí, kterou při žehličce oceníte je samočištění a odvápňovací systém. Dobrou funkcí je i zvuková signalizace při dosažení požadované teploty a při nečinnosti, tak automatické vypnutí. Systém Anti Drip zabraňuje zase odkapávání zkondenzované páry z otvorů. Při výběru si prohlédněte dobře i rukojeť. Pro lepší držení jsou vhodnější pogumované rukojeti.

Vaše hodnocení:
(89.6%)

oblíbené produkty


Přidat komentář