Nejlepší parní hrnce 2019 - Test parních hrnců

Vaření v páře je trendem současnosti. Uvědomují si to i výrobci a již téměř každý výrobce domácích spotřebičů zařadil do své nabídky i parní hrnce. Výsledkem je široká nabídka na trhu, která ale v sobě skrývá kvalitní výrobky ale i levné zmetky. Abychom vám pomohli s výběrem, sestavili jsme žebříček nejlepších parních hrnců dostupných na slovenském trhu. Žebříček odráží recenze a testy parních hrnců, vaše hodnocení a zkušenosti.

Parní hrnec

Žebříček nejlepších parních hrnců pravidelně upravujeme. Zapojte se proto do diskuse ve spodní části stránky a přidejte komentář nebo se podělte o své zkušenosti.

Nejlepší parní hrnce

Jak vybrat parní hrnec

Příprava na páře je ideální způsobpro zdravé a plnohodnotné stravování. Parní hrnec se hodí na přípravu knedlíků, masa či zeleniny. Ušetří vám množství času, zachová v potravinách vitamíny a původní kultury. Jídlo je po přípravě na páře svěží, čerstvé a hlavně cítíte jeho pravou chuť.

Pro někoho je tento kuchyňský robot běžnou součástí kuchyňského vybavení, pro jiné však jde o právě objevnou novinku. Poradíme vám, jak si vybrat parní hrnec správně. Na co tedy třeba přihlížet?

Velikost parních hrnců

Při výběru zohledněte frekvenci používání a množství strávníků. Třeba počítat s tím, že vám tento spotřebič z místa v kuchyni co to ukrojí, jeho velikost je určena kapacitou, kterou dokáže parní hrnec pojmout. Elektrické parní hrnce s 3 či 4 nádobami naopak umožní přípravu i více pokrmů najednou. Jejich objem se uvádí také v litrech. Pro jednoho či dvou strávníků postačí však i menší velikosti.

Větší parní hrnec

Velikost závisí také na rozměrech samotného zařízení. V širším parním hrnci se vám bude jídlo připravovat o něco jednodušší, protože do něj klidně můžete vložit například rybu či celé kuře. K některým modelům se dajídokoupit nádoby, případně speciální nástavce na vaření rýže či vajíček.

Výkon a příkon parního hrnce

Jelikož jde o elektrický spotřebič, je tento parametr při výběru poměrně důležitý. Platí, že čím vyšší výkon, tím větší příkon. Výkon se pohybuje přibližně na úrovni 400 až 2 000 W.

Pokud plánujete hrnec používat často, zvolte si zlatou střední cestu a výkon kolem 1 200 - 1 400 W. Vybírejte spotřebič v energetické třídě od A až po A+++. Přístroj s menší energetickou třídou bere více energie.

Funkce a režimy

Speciální funkce jsou součástí množství modelů. Kromě klasického napařování jsou to například režimy či funkce expresní paření nebo rýchlonaparovanie. Díky silné dávce horké páry vám tato funkce zajistí extrémně rychlé napaření.

Zvolit si můžete modely obsahující speciální časovače pro zapnutí a vypnutí hrnce nebo různé režimy na přípravuzeleniny, masa nebo ryb.

Recenze a hodnocení

Nejlepší parní hrnce

Vaše hodnocení:
(90.2%)

Přidat komentář